PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Patlak lastik

pipisipis
05 Ocak 2015, 00:42
Arkadaşlar merhaba, foruma henüz yeni üye oldum 2 gün önce de motor sahibi oldum, ancak şans mı nazar mı desem motorun ön tekerleği patladı, sorum şu patlak tekerle ustaya kadar gitsem (3km) bir sorun olur mu

fthaltan
05 Ocak 2015, 01:06
Dostum, spreyler var, tamir kiti, onlardan kullan, sanki motorun lastigine hava verirmis gibi... lastigi kismen tamir eder, oyle git ustaya... benim de lastik patlamis ve bu sekilde yapmistim...
kazasiz surusler.

canerol
05 Ocak 2015, 01:07
nick e for :) o nasıl bi nick :)
3km uzun bi yol..en güzeli ön tekeri söküp götürmen.bi mil tuutyor ön tekeri zaten söküp aynı şekil takarsın.

pipisipis
05 Ocak 2015, 01:12
hocam ona hiç giremem, daha debrajın sol kolda olduğunu geçen hafta öğrendim

Enes Bakır
05 Ocak 2015, 01:16
jantın yamulursa sana çok pahalıya patlar kardeş

hakikiteker
05 Ocak 2015, 01:18
Lastiğin zarar görmesi ve yarılması da muhtemel. Tabi sıfır havayla gidecekseniz.

pipisipis
05 Ocak 2015, 01:18
hava basıyım diyorum, ancak yanlardan hava kaçırıyor, anlamadım nasıl patladı

almpoz
05 Ocak 2015, 01:22
Şamrelli lastik değilse dublexin can düşmanı çivi,tel parçası,sivri taş bunlar etken olmuştur.

mucoist
05 Ocak 2015, 01:31
hava basıyım diyorum, ancak yanlardan hava kaçırıyor, anlamadım nasıl patladı

Geçmiş olsun. Jant kenarından hava kaçırıyorsa lastik tamir spreyi de işe yaramaz. Tamirciye yemek ısmarla da evine gelsin. En pratik yöntem bu.

pipisipis
05 Ocak 2015, 01:38
anladım arkadaşlar, peki ne kadar tutar tahminen ortlama bir fiyat söyleyebilecek var mı ?

ahmetkorkmaz
05 Ocak 2015, 01:44
Motoru sehpaya al, ön tekerlek havada kalsın diye seleye biraz ağırlık koy.

Hırdavatçıdan iki tane anahtar al, jantı sök.

Hiç jant sökmedim diyorsan, yardım alacağın birileri mutlaka vardır.

Jantı söküp götürsen en fazla 10 tl alırlar.

telike
05 Ocak 2015, 02:16
eliniz anahtar tutuyorsa lastiği sökün. motosikletinizin ne olduğunu söylerseniz en basit askıda bırakma yöntemlerini de anlatabiliriz.

moturmotur
05 Ocak 2015, 10:03
:silent:dün sabah motorumun arka lastiği patladı pazar sabahı olduğu için her yer kapalı 3 km patlak lastikle eve gittim arka lastik kalın olduğu için jant kenarları hasar görmedi motorcuya götürdüm lastiğin içini yağladı orta ayaklığa aldı motoru vitesi 4 e çekti verdi gazı sonra birden frene basdı peşine hava vurdu tamamdır şu benzincilerede uyuz olsum gidiyorum hava basma cihazı arızalı benzin pompası hiç arıza yapmıyor ama nede olsa para geliyor ordan:farao:

telike
05 Ocak 2015, 13:36
:silent:dün sabah motorumun arka lastiği patladı pazar sabahı olduğu için her yer kapalı 3 km patlak lastikle eve gittim arka lastik kalın olduğu için jant kenarları hasar görmedi motorcuya götürdüm lastiğin içini yağladı orta ayaklığa aldı motoru vitesi 4 e çekti verdi gazı sonra birden frene basdı peşine hava vurdu tamamdır şu benzincilerede uyuz olsum gidiyorum hava basma cihazı arızalı benzin pompası hiç arıza yapmıyor ama nede olsa para geliyor ordan:farao:

ilk defa böyle bir tamir yöntemi duyuyorum

solmyr
05 Ocak 2015, 13:38
lastikçi dediğin adam yerinde hizmet veren adamdır. çağır gelsin.

moturmotur
05 Ocak 2015, 13:54
ben yakındaki benzinciye gittim pompada bozuk olunca tepem attı içimden saydıra saydıra atladım motora yolda gidene kadar lastik yanakları ortada birleşdi nekadar hava vurursan hep boşa gidiyor motorcuya götürdüm usta 55 yaşında felan var tecrübeli bi amca iyi ustadır kendisi .yağ sürdü orta ayaklıkda 4. vitesde iyi dönderdi sonra bir fren sonra bir hava basdı lastik hemen şişdi ama öb teker olsaydı nasıl yapardı onuda bir öğrenmek lazım yolda kalırsak lazım olur :)

tinerci
05 Ocak 2015, 14:06
Lastik jant kenarlarından hava kaciriyorsa lastiğin yanakları içe ittirilip jant ve lastik kenarina yag sürülür ve şişirilir. Böylece sorun ortadan kalkar. Bu iş için illa ki yağdan başka özel bir madde vardir elbet. Ama yağ da iş görüyor.

telike
05 Ocak 2015, 14:39
Lastik jant kenarlarından hava kaciriyorsa lastiğin yanakları içe ittirilip jant ve lastik kenarina yag sürülür ve şişirilir. Böylece sorun ortadan kalkar. Bu iş için illa ki yağdan başka özel bir madde vardir elbet. Ama yağ da iş görüyor.

haaaaa şimdi anladım :D ben diyorum noluyor ya :D patlak diyine ben de.. meğersem yanaktan hava kaçırıyomuş