PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : fatura hakkında bilgi verecek bi kişi varmı yardım edin

ahmet0304
05 Ocak 2015, 00:03
yardım ederseniz sevinirim.
faturalı bi motor var plaka cıkarmak istiyorum ama fatura adamın üstüne nasıl benim adıma ruhsat cıkarabilirim teşşekkür ederim şimdiden

ryangt
05 Ocak 2015, 00:22
vekalet ile.

ahmet0304
05 Ocak 2015, 00:39
vekalet ile.
cok tesekkür ederim

iptaluyelik02
05 Ocak 2015, 12:34
motoru satın alacaksan adamın adından kendi adına satış grçekleşmeden motor icin para verme,tedbirli davran.

GezeGeze
05 Ocak 2015, 17:02
Vekalet ile ancak adamın adına plaka/ruhsat işlemlerini "yapıvermiş olursun", muameleciler gibi, yanılmıyorsam. Ruhsatta hala onun adı yazar.
Sanırım, önce o kendi adına plakayı çıkartacak (ki bu kısmı "vekaleten" sen yapıverebilirsin), sonra da, sana, plakası çıkmış, trafiğe tescilli motorunun "satışını yapacak", noterden ... Sen de trafikten yeni ruhsat çıkartacaksın kendine (araba alır gibi).

Satışın tamamlanmış olması açısından, yani "mülkiyetin devri" için resmi makamlara tescili gereken alım-satımlarda, emlak gibi, motorlu araçlar gibi; bedeli alınıp malın teslim edilmesi mülkiyetin devri anlamına gelmez; ilgili makama tescili ile mülkiyet devri gerçekleşmiş olur.

Mühür kimdeyse Süleyman odur.

TEKNECI
05 Ocak 2015, 17:42
fatura cok eski degilse iptal etsinler
senin adina yeni fatura cikarsinlar.
veya
fatura uzerindeki ismi karalasinlar
yerine yenisini yazsinlar,
degisikligin yanina da satici sirket kasesi vursunlar