PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor benzinsiz gitti?

snappy x
04 Ocak 2015, 20:05
arkadaşlar mobiletin karbüratör ayarını yapayım dedim fazla sıktım galiba çalıştırır çalıştırmaz tapagaz gitmeye başladı bende benzin vanası kapattım ama 2 dakika daha tapagaz gitti bende korktum yanık kokusu geldi direk stop ettim nasıl oldu bu iş şimdi:mrgreen: yoksa benzinsiz gitmeyi mi buldum ne :queen:

KmlTkn
04 Ocak 2015, 20:07
Karbüratörün içinde benzin kalmiştir siz onla gitmişşinizdir içinde benzin bitince duracaktir:wiinkk:

solmyr
04 Ocak 2015, 20:09
benzin hortumunda kalan benzinle gider. bende de pejonun 70lik mopedi vardı. çocuğuz o zamanlar. ustanın biri, karbüratörde benzin kalması iyi olmaz demişti. eve yaklaşınca ve varacağım yere yaklaşınca benzin musluğunu kapatır, devam ederdim. şimdiki motosikletimde de, bir süre kullanmayacaksam, garaja gelmeden bir süre önce (1km kadar) musluğu kapatırım. benzin hortumu ne kadar uzunsa, o kadar gider işte.

ferhatkars
04 Ocak 2015, 20:09
mobiletler zaten az yakan makinalar... karbüratörün içinde kalan benzinle de bir müddet (300-500 m) gider...
bir arkadaşımın motoru da durduğu yerde karbüratörden benzin akıtıyor... ama giderken sorun yok...
o da motoru park edeceği yere gelmeden 1 km felan önce benzin musluğunu kapatıp gidiyor...
karbüratörde kalan benzini heba etmemiş oluyor... :cat:

snappy x
04 Ocak 2015, 20:10
Karbüratörün içinde benzin kalmiştir siz onla gitmişşinizdir içinde benzin bitince duracaktir:wiinkk:

dostum normalde vanayı kapalı unutup sakin gitsem bile 1 dk anca gidebiliyorum ki bu halde tapagaz 2 dk gitti ?

Freye
04 Ocak 2015, 20:12
Beleşçiliği çok ayri bir noktaya taşımıssın tebrik ederim
:)