PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu gidon da duran şey nedir?

Sayfa : [1] 2

malumbiri
04 Ocak 2015, 16:56
http://i.imgur.com/9DiDn6s.png

bayadır bu adamın videolarını izliyorum dikkatimi çekti bi kaç farklı kişide de görmüştüm merak ettim ne olduğunu sıvı bir şey galiba.

Carbondioxid
04 Ocak 2015, 16:59
Ön disk fren'in , hidrolik kabı.

Proud
04 Ocak 2015, 16:59
Fren hidrolik kutusu.

shooter1
04 Ocak 2015, 17:00
ben bu soruya cevap vermek istemiyorum :pr:

Freye
04 Ocak 2015, 17:03
yerimizi alalım

mahyo
04 Ocak 2015, 17:11
Küçük su kabı.Altından çıkan bir hortum var bak o hortum kaska kadar gidiyor. Uzun gezilerde sürücü çok su kaybedince kaskın altından hortumu ağzına alıp su içiyor. Gidonun üstüne koymuşlar ki esen rüzgardan faydalanıp suyu soğuk tutsun diye.

telike
04 Ocak 2015, 17:14
üstüne biraz koyup ybr al

lickup
04 Ocak 2015, 17:16
yedek benzin deposu

Artes
04 Ocak 2015, 17:20
Fren hidroliği kabi, diskli frenlerde diske Baska yapmasi için diski iki taraftan iten balatalar vardır o balatalarida hidrolik Yagi yardimiyla calisan küçük silindirler iter,boylece fren kolunu siktigimizda sistemdeki basinc artar ve fren balatalarimizi harekete geçirerek diske baski yapar ...

solmyr
04 Ocak 2015, 17:23
sanki herkes her şeyi bilmek zorunda mı? adam belki disk frenli motosiklet kullanmadı. kullansa da bilmek zorunda değil.

telike
04 Ocak 2015, 17:26
sanki herkes her şeyi bilmek zorunda mı? adam belki disk frenli motosiklet kullanmadı. kullansa da bilmek zorunda değil.

yok hocam doğru cevap verilmiş diye herkes geyiğe vurmuş :D son zamanlarda herkes bişeyleri geyiğe vurmaya başladı hakkaten zor zamanlar geçiriyıruz

C.Kaan
04 Ocak 2015, 17:48
Su kabı, susayınca açıp oradan su içiyoruz ( SAKIN ! ) :mrgreen:
Evet herkes bilmek zorunda değil ancak motosiklet yada otomobil kullanan her birey böyle hayatı bir parçanın ne olduğunu bilmeli, bilmiyorsa o taşıtı sürmemeli.

VONALI MURAT
04 Ocak 2015, 17:52
ne saçma yorumlar ya. adam belki yeni yeni motosiklet işine ısınıyor sizde bu davranışlarınızla insanları soğutnayın! fren hidroliği kutusu kardeşi
m.

Dodin
04 Ocak 2015, 18:00
Her yerden Cem Yılmaz fışkırıyor maşallah

KYorulmaz
04 Ocak 2015, 18:00
Cevabı verilmiş.
İtiraf ediyorum bende ilk gördüğümde 'Bu ne lan' demişliğim var :mrgreen:

malumbiri
04 Ocak 2015, 18:01
bilmiyorsa diye bir şey yok bilmiyordum öğrendim

Nikkfurie
04 Ocak 2015, 18:22
''malumbiri'' fotoda motoru kullanan sen misin? bende bunu merak ettim :)

biyeybaraküs
04 Ocak 2015, 18:23
bu soruyu sorduğuna göre foruma ve motorcu camiasına hoş geldin

malumbiri
04 Ocak 2015, 18:27

sorudaki mantığı bulamadım ::facepalm1::

Freye
04 Ocak 2015, 18:31
ne saçma bir konu oldu bu sonu nereye gidecek merak ediyorum :)

Nikkfurie
04 Ocak 2015, 18:31
sorudaki mantığı bulamadım ::facepalm1::

eğer sen isen diyecektim ki..

daha hidrolik deposunu bilmiyorsun ama dört şeritli yolda en soldan gitmeyi biliyorsun :)

solmyr
04 Ocak 2015, 18:36

muhtemelen ingiltereden.

https://www.youtube.com/channel/UCgef_fFE9FEFZGQcHqp9aZw

biyeybaraküs
04 Ocak 2015, 18:40
Google a motor gidonundaki kap ne kabı diye yazdım ne çıktı tahmin edin http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/50551-gidonun-ustundeki-kutu.html forumda 6 sene önce yine geçmiş konusu olabilir böyle şeyler

malumbiri
04 Ocak 2015, 18:40
eğer sen isen diyecektim ki..

daha hidrolik deposunu bilmiyorsun ama dört şeritli yolda en soldan gitmeyi biliyorsun :)

http://i.imgur.com/rsSq8h1.png
yok hocam ben değilim konuda açıklama yapmıştım zaten yabancı birisi

Bune
04 Ocak 2015, 18:51
Adam sorduğuna soracağına pişman olmuştur sanki fprumun adı motosiklet.net değil de motosikletustalari.net

Yeni başlayanlara heves edenlere biraz saygınız olsun motorcu motorcuya da bunu yaparsa diğerleri neler neler yapmaz ki sana bana sormayacakta gidip yoldaki taksiciye mi soracak?

AydınOğlu09
04 Ocak 2015, 18:57
Dostum Sübap ayarı yaptır düzelir.

Bunsuz olmazdı :D

motorcu48
04 Ocak 2015, 19:01
bilmeye bilir zaten yeni üye ve bilmediği için soruyor dalga geçmenin manası var mı ? utanılacak birşey mi?

ARçİL
04 Ocak 2015, 19:12
Fotoğraftaki Royal jordanına oda motor tutkunu. Bir çok videosunu izledim youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=T7efWmFSroo
https://www.youtube.com/watch?v=DVmSK89y_-U
https://www.youtube.com/watch?v=kGU9Wc5VMQ8

KUVVETMİRA
04 Ocak 2015, 19:30
bilmiyooo bilmiyooo ::dalga::

rebel_punto
04 Ocak 2015, 19:34
Herkes YAlnış cevap vermiş.

Ön fren hidrolik kutusu olacak :)

kuroscu
04 Ocak 2015, 19:36
yalnız bu firen kutusu nebiçim öyle emanet bişey gibi konmuş eskiden mz lerde buna benzer hidrolik kutusu vardı ve o bile bundan daha sağlıklı idi

Freye
04 Ocak 2015, 19:49
yalnız bu firen kutusu nebiçim öyle emanet bişey gibi konmuş eskiden mz lerde buna benzer hidrolik kutusu vardı ve o bile bundan daha sağlıklı idi

Firen değil fren :cherry:

ahmetkorkmaz
04 Ocak 2015, 20:02

bayadır bu adamın videolarını izliyorum dikkatimi çekti bi kaç farklı kişide de görmüştüm merak ettim ne olduğunu sıvı bir şey galiba.

Forum sakinleri konuyu biraz makaraya almışlar hiç canını sıkma, Herkes doğuştan motosiklet ustası olduğundan, makara yapmayı severler.

O kabı bilirler ama, çoğu hidroliğin ne sıklıkla değişmesi gerektiğini bile bilmez. Kafana takma ;)

ulassal
04 Ocak 2015, 20:05
halkimiz gitgide dangalaklasiyor. sizi egiten insanlara Allah kolaylik versin. insanlik diye bir ders konulmali yoksa kendilerinin ogrenecegi yok

telike
04 Ocak 2015, 20:16
Forum sakinleri konuyu biraz makaraya almışlar hiç canını sıkma, Herkes doğuştan motosiklet ustası olduğundan, makara yapmayı severler.

O kabı bilirler ama, çoğu hidroliğin ne sıklıkla değişmesi gerektiğini bile bilmez. Kafana takma ;)

aynen de öyle işte çoğu ne zaman değişmesi gerektiğini bilmez. o kabı açıp açmaması gerektiğini bile bilmez.

Berkay*
04 Ocak 2015, 21:01
Çinlilere bulaşma üstüne biraz daha koyup ybr al bir de iridyum buji tadından yenmez.

Şaka maka bende bilmiyordum. :D Neden oraya koymuşlar başka koyulucak yer yok mu?

Artes
04 Ocak 2015, 21:20
costom motorlarda onu gidonda göremiyorum forumda öyle uygulama yapan varmi ?

telike
04 Ocak 2015, 21:42
Fotoğraftaki Royal jordanına oda motor tutkunu. Bir çok videosunu izledim youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=T7efWmFSroo
https://www.youtube.com/watch?v=DVmSK89y_-U
https://www.youtube.com/watch?v=kGU9Wc5VMQ8

ikinci videodakini xr650r ile sürekli yaptığım şey :D ne zaman binsem şöyle bi trafikte geziyim desem hep ışıklarda yaparım. bigün kadının birisi sıkıştırıyodu gazı açtım uzadım hemen camının kenarında vın vın yaptım :D tabi daha sonra aklına gelmiştir ayna kullanmak heralde

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

costom motorlarda onu gidonda göremiyorum forumda öyle uygulama yapan varmi ?

motorun fren sistemine göre değişik boyutlarda hacimlerde oluyor. mesela benim motorumda biraz ufak ve dikdörtgen prizma şeklinde. burda hunik ya dikdörtgen ya da hunik oluyor zaten. hacmi ufak olanları öyle dikkat çekmez.

TIGERSHARK
04 Ocak 2015, 21:42
otoban bize göre ne kadarda tenha

telike
04 Ocak 2015, 21:46
otoban bize göre ne kadarda tenha

aksine gelişe bakar mısınız ne kadar kalabalık. bi de bizim otobanlarımızın da kalabalık ve sakin olduğu saatler var :D her aydına 4 teker ile gidişimde bu saatlere riayet ederek giderim rahat bi yolculuk yaparım

Sokollu
04 Ocak 2015, 21:46
ikinci videodakini xr650r ile sürekli yaptığım şey :D ne zaman binsem şöyle bi trafikte geziyim desem hep ışıklarda yaparım. bigün kadının birisi sıkıştırıyodu gazı açtım uzadım hemen camının kenarında vın vın yaptım :D tabi daha sonra aklına gelmiştir ayna kullanmak heralde

Seni bilmiyorum ama eleman bence bokunu çıkarıyor. Adamın motosiklette korna diye bir donanımı olduğundan haberi yokmuş gibi , en ufak şeyde "pata pata" ara gaz veriyor. Seyir halinde iken de, motosiklet sürmüyor iken de böyle yapan tiplere ayar oluyorum. Tamam motorun sesi çıksın, millet seni fark etsin de, önündeki yaya yolundan yaşlı amca geçiyor, neyin şakasını yapıyorsun ? Adam doğal olarak hareket haline geçtiğini zannediyor. Mal işte Arap değil mi, Londra da olsa belli edecek kendini. :pr:

Bu adama karşı çok dolmuştum, gidip videonun altına ingilizce yazmaya üşendim, buraya kısmetmiş :) Üstüne alınmasın kimse.

ARçİL
04 Ocak 2015, 22:00
Seni bilmiyorum ama eleman bence bokunu çıkarıyor. Adamın motosiklette korna diye bir donanımı olduğundan haberi yokmuş gibi , en ufak şeyde "pata pata" ara gaz veriyor. Seyir halinde iken de, motosiklet sürmüyor iken de böyle yapan tiplere ayar oluyorum. Tamam motorun sesi çıksın, millet seni fark etsin de, önündeki yaya yolundan yaşlı amca geçiyor, neyin şakasını yapıyorsun ? Adam doğal olarak hareket haline geçtiğini zannediyor. Mal işte Arap değil mi, Londra da olsa belli edecek kendini. :pr:

Bu adama karşı çok dolmuştum, gidip videonun altına ingilizce yazmaya üşendim, buraya kısmetmiş :) Üstüne alınmasın kimse.

Yazında "Mal işte Arap değil mi yazmışsın" bir kişinin yanlışından dolayı bir kavme böyle yazman olmamış. o kişide arap değil,istiyorsanda yazıp sorabilirsin.

Bune
04 Ocak 2015, 22:03

Sanırım onu bi tek yayalara kırmızı yandığında ve hala inatla geçmeye çalışanlar olduğunda yapıyor. Aynısı şişli caminin önündeki ışıklarda her sabah başıma geliyor yayalara kırmızı yanıp sönmeye başlıyor kimi aheste aheste kimi yavaş yavaş hala geçmeye çalışıyor o ışık 3 yada 5 saniye yanıp sönüyor sonra sabitleniyor o sırada bize yeşil yanıyor zaten artık ışık yanıp sönmeye başladığımı uzatıyorum motorun kafasını ara gaz verip mal mal geçmeye çalışmasınlar yeter kırmızı işte duracaksın bitti.

Sokollu
04 Ocak 2015, 22:09
Yazında "Mal işte Arap değil mi yazmışsın" bir kişinin yanlışından dolayı bir kavme böyle yazman olmamış. o kişide arap değil,istiyorsanda yazıp sorabilirsin.

Sinir halinde yazdım evet ama yaptıklarını izlemek eğlenceli olabilir, ama buna maruz kalmak istemeyiz hiç birimiz. Kullanıcı isminden dolayı Arap olduğunu tahmin ediyorum, videolardaki konuşmasındaki aksan da öyle. İşim gereği yıllardır Arap müşterilerle uğraşıyorum, diğer ülke insanlarının tümünü toplasan, sorun çıkarmada ellerine su dökemezler. Yanlış olduğunu biliyorum ama böyle bir genelleme yapmak zorunda bıraktı beni gördüklerim. Malesef de görüşüm değişmeyecek.

Sanırım onu bi tek yayalara kırmızı yandığında ve hala inatla geçmeye çalışanlar olduğunda yapıyor. Aynısı şişli caminin önündeki ışıklarda her sabah başıma geliyor yayalara kırmızı yanıp sönmeye başlıyor kimi aheste aheste kimi yavaş yavaş hala geçmeye çalışıyor o ışık 3 yada 5 saniye yanıp sönüyor sonra sabitleniyor o sırada bize yeşil yanıyor zaten artık ışık yanıp sönmeye başladığımı uzatıyorum motorun kafasını ara gaz verip mal mal geçmeye çalışmasınlar yeter kırmızı işte duracaksın bitti.

Hayır sadece senin gibi gerek olduğunda değil, bazı yerlerde köprü altından geçerken (sesin daha çok çıkacağını bildiği için) yayaları korkutmak için, alımlı bayan gördüğünde dikkatini çekmek için yaptıklarına da rastladım ben.

bahadir5478
04 Ocak 2015, 23:05
motorun nıtrosu o gerektıgınde kullanılıyor bazı makınalarda

telike
04 Ocak 2015, 23:06

aynen de öyle işte. korkutuyor. bence çok da güzel yapıyor ben de yapıyorum xr ı sürdüğüm zamanlar. ama kendi motosikletimin o kadar sesi çıkmıyor aman çıkmasın da zaten. kafa ütülüyor bi süre sonra

LynXMaSTeR
05 Ocak 2015, 01:58

Plastik kap, kap içinde ise ön fren hidrolik sıvısı mevcut.

Sj's
05 Ocak 2015, 02:03
Ben bu basliga girdim, mesaji ve cevaplari okudum. Tum beyin hucrelerim oldu artik gerizekaliyim.

telike
05 Ocak 2015, 02:04
ya şimdi eğri oturup doğru konuşalım arkadaşlar bir motosiklet sürücüsünün bunu bilmesi gerekiyor kesinlikle bilmesi gerekiyor. bu lastiğin ne işe yaradığını bilmemek gibi bişey. fren en önemli ekimanımız. kontrol edilmesi gereken bir yer. başlığı açan arkadaşımız henüz ilk motosikletine kavuşmamışsa hoşgörülebilir. ama halihazırda bir sürücü ise bu hiç de iyi bi durum değildir.

eğitimlerde hep bahsederler ya hatta biz de önce ekipman kask kıyafetler korumalar diye tuttururz herkese..parasını ayır deriz.. bunlar kadar önemli olan birşey daha var ki motosikletini tanımaktır bu da. aslında hepsi aynı kefededir. yani biri daha önemli diyemeyiz. yeri gelir şaka yaparız takılırz. yeri gelir ciddi oluruz. ya tamam ne kadar zamanda değişeceğini bilme içindeki dot3 nedir dot4 nedir bilme. orda bi max min var onun arasında olduğunu gör. motosikletinin periyodik bakımlarını yaptır. o ufak tefek parçaların ne olduğunu bil. ben sürekli kontrol ederim. herkese de tavsiye ederim. motosikletinizi iyi tanıyın. değil ters bir hareket standart dışı bir tık sesi gelse iyimisin diye bi sorun. sorun ki sonra size sorun çıkartmasın. kelime oyunumu da yapar giderim. iyi geceler herkese

malumbiri
05 Ocak 2015, 02:11
ya şimdi eğri oturup doğru konuşalım arkadaşlar bir motosiklet sürücüsünün bunu bilmesi gerekiyor kesinlikle bilmesi gerekiyor. bu lastiğin ne işe yaradığını bilmemek gibi bişey. fren en önemli ekimanımız. kontrol edilmesi gereken bir yer. başlığı açan arkadaşımız henüz ilk motosikletine kavuşmamışsa hoşgörülebilir. ama halihazırda bir sürücü ise bu hiç de iyi bi durum değildir.

eğitimlerde hep bahsederler ya hatta biz de önce ekipman kask kıyafetler korumalar diye tuttururz herkese..parasını ayır deriz.. bunlar kadar önemli olan birşey daha var ki motosikletini tanımaktır bu da. aslında hepsi aynı kefededir. yani biri daha önemli diyemeyiz. yeri gelir şaka yaparız takılırz. yeri gelir ciddi oluruz. ya tamam ne kadar zamanda değişeceğini bilme içindeki dot3 nedir dot4 nedir bilme. orda bi max min var onun arasında olduğunu gör. motosikletinin periyodik bakımlarını yaptır. o ufak tefek parçaların ne olduğunu bil. ben sürekli kontrol ederim. herkese de tavsiye ederim. motosikletinizi iyi tanıyın. değil ters bir hareket standart dışı bir tık sesi gelse iyimisin diye bi sorun. sorun ki sonra size sorun çıkartmasın. kelime oyunumu da yapar giderim. iyi geceler herkese
evet bir surucu degilim henuz insallah sinavlari gecip ehliyetimi alacagim ardindan ekipman ve motosiklet yavas yavas ogreniyorum bilmedigim cok sey var 😊