PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : flaşörsüz sinyal olur mu

lokman33
04 Ocak 2015, 16:20
Merhaba arkadaşlar tıkır tıkır çalışan sinyaller motosikletin 2 gün yağmur da kalması sebebiyle çalışmaz oldu tüm tesisatı açıp kontrol ettim ama şaseye kopukluğa rastlamadım.ampulleri kontrol ettim hepsi sağlam arka stop kablosu yerinden çıkmıştı onu taktım şunu da söyliyeyim flaşöre rastlamadım fakat sinyaller çalışırken sinyal verdiğimde tık tık sesi geliyordu acaba flaşör vardı da ben mi göremedim arka stopu taktığım için mi sinyal bozuldu
Saygilarimla allaha emanet olunuz

ferhatkars
04 Ocak 2015, 16:32
flaşörün içine su kaçmıştır... benim motorun sinyaller de her yıkamada çalışmazdı... içini açıp kuruttuğumda tekrar düzelirdi... şimdi her tarafına silikon yaptım ve tık tık çalışıyor... :cat:
flaşör illaki vardır... biraz daha ara bakalım...
google görsellerden flaşör modellerine bak... sendekine benzeyen biri mutlaka vardır... :)

dekmanci
04 Ocak 2015, 16:38
flasor islammis yada yanmistir hocam internetten motorun flasor resmine bak genelde kucuk motorlarda akunun oralarda olur

lokman33
04 Ocak 2015, 16:51
Motor honda cgl
Sinyal verirken. Çıkan Tık tık sesi flaşörün var olduğu anlamına gelir doğrumudur
Yani flaşör olmasaydı tık tık sesi gelmezdi doğrumudur

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Gösterge panelinin içinden geliyordu tık tık sesi orada olabilir mi acaba

mahyo
04 Ocak 2015, 17:02
Motor honda cgl
Sinyal verirken. Çıkan Tık tık sesi flaşörün var olduğu anlamına gelir doğrumudur
Yani flaşör olmasaydı tık tık sesi gelmezdi doğrumudur

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Gösterge panelinin içinden geliyordu tık tık sesi orada olabilir mi acaba

Stop kablosunu tekrar yerinden çıkartıp sinyalleri kontrol et. Eğer çalışırsa kablo bağlantılarında bir terslik vardır. Flaşör genelde selenin altında olur. Ön taraftan geliyorsa gösterge paneline değil de far tasının içine bir bak. Belki oraya sıkıştırmışlardır.
Şuna benzer bir şey
http://www.motoshop.lt/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/2/1284550605956.jpg

lokman33
04 Ocak 2015, 17:12
Stop kablosunu tekrar yerinden çıkartıp sinyalleri kontrol et. Eğer çalışırsa kablo bağlantılarında bir terslik vardır. Flaşör genelde selenin altında olur. Ön taraftan geliyorsa gösterge paneline değil de far tasının içine bir bak. Belki oraya sıkıştırmışlardır.
Şuna benzer bir şey
http://www.motoshop.lt/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/2/1284550605956.jpg

Dediğin gibi yaptım stop kablosunu çıkarıp denedim olmadı belki 10 defa komple soydum motoru flaşör yok kopukluk yok sinirden kafayı yicem çok takıntılıyım yakacağım bu gidişle motosikleti

M.balibey
04 Ocak 2015, 17:52
tık tık sesi nereden geliyordu hatırlıyor musun flaşör olmaması için sinyal lambalarında devre olması gerekir yılbaşı ışıkları gibi ama oda tık tık yapmaz ki bu şekilde sinyal lambasıda görmedim

lokman33
04 Ocak 2015, 21:51
tık tık sesi nereden geliyordu hatırlıyor musun flaşör olmaması için sinyal lambalarında devre olması gerekir yılbaşı ışıkları gibi ama oda tık tık yapmaz ki bu şekilde sinyal lambasıda görmedim

net olarak gösterge panelinin içinden geldiğini düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

buldum galiba aküye yakın biryerlerde boşta sallanan v şeklinde 2 girişli bi roket var muhtemelen flaşörün soketidir motoru yeni aldığım için sağını rolunu iyi bilmiyorum mahallenin veletleri sökmüş galiba