PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurye Olacağım Ama Motorsiklet Deneyimim Yok[ Salı işe başlıyorum]

justlook78
04 Ocak 2015, 14:05
Arkadaşlar Burger King de eleman eksikliği varmış içeride arkadaşım çalışıyor gel başvur kesin alırlar dedi. Gittim başvurdum almayacaklar gibi oldu ancak içeride çalışan arkadaşım kefilim falan deyince aldılar. Pazartesi gerekli evrakları vereceğim salı falanda işe başlayacağım. Ancak motosikleti sadece ehliyet aldığım dönemlerde sıkça sürmüştüm. Trafiği az çok biliyorum araç kullandım ancak onuda çok sık kullanmadım :pale: İşe girme sebebimde motosiklet için para biriktirmek zaten. Sizce becerebilirmiyim Scooter süreceğim ve motosikletleri kötüymüş sıkça bozuluyormuş falan. Kuryelik yapanlar bana küçük tavsiyeler verirse sevinirim.

logan07
04 Ocak 2015, 14:08
üstüne çıktıktan sonra olur olur gider. rahat ol

ARçİL
04 Ocak 2015, 14:12
Bir yere birşey yetiştirecem diye hızlı gidip kendine yazık etme önce kendi can güvenliğin önemli. Çünkü bir baskı var varmış teslimatı hızlı yetiştirin diye.

justlook78
04 Ocak 2015, 14:15
üstüne çıktıktan sonra olur olur gider. rahat ol

Hocam beni tedirgin eden hava şartları, adres bulma sıkıntısı birde hızlı teslimat etmek.

sedat_57
04 Ocak 2015, 14:18
Çok zor durumda değilsen maddi olarak başka bi işte çalış,illa bu işi yaoacaksan kendi motorunda biraz tecrübe edin çok faydası olur ben hem acemisin hem paketçi olacaksınn işin çok zor

solmyr
04 Ocak 2015, 14:19
ölürsün. tecrübesiz kuryelik yapılmaz. başka iş bak.

TIGERSHARK
04 Ocak 2015, 14:22
hiç kuryelik yapmadım ama tavsiyem daha önceden sürmüşlüğün olmasından dolayı ilk gün stres yaparsın 2.gün çok rahat sürersin senin için önemli olan trafiği okuyabilmen yoksa çok kaza yaparsın dikkatli kullan nerde ne çıkabilir nerde hız yapılır nerde yavaş gidilir bunları bil ve benimse yeter hee birde viraj dönerken hız düşürmek zorunda kalırsan sakın ön frene asılma :)

justlook78
04 Ocak 2015, 14:30
hiç kuryelik yapmadım ama tavsiyem daha önceden sürmüşlüğün olmasından dolayı ilk gün stres yaparsın 2.gün çok rahat sürersin senin için önemli olan trafiği okuyabilmen yoksa çok kaza yaparsın dikkatli kullan nerde ne çıkabilir nerde hız yapılır nerde yavaş gidilir bunları bil ve benimse yeter hee birde viraj dönerken hız düşürmek zorunda kalırsan sakın ön frene asılma :)

Ön fren yüzünden scooterle daha önce takla atmışlığım var bir kerede vitesli motorla bayırda yanlışlıkla ön kaldırıp düşmüşlüğüm var hocam o sebeple dikkat ederim :D

ENİGMA
04 Ocak 2015, 14:33
Arkadaşlar Burger King de eleman eksikliği varmış içeride arkadaşım çalışıyor gel başvur kesin alırlar dedi. Gittim başvurdum almayacaklar gibi oldu ancak içeride çalışan arkadaşım kefilim falan deyince aldılar. Pazartesi gerekli evrakları vereceğim salı falanda işe başlayacağım. Ancak motosikleti sadece ehliyet aldığım dönemlerde sıkça sürmüştüm. Trafiği az çok biliyorum araç kullandım ancak onuda çok sık kullanmadım :pale: İşe girme sebebimde motosiklet için para biriktirmek zaten. Sizce becerebilirmiyim Scooter süreceğim ve motosikletleri kötüymüş sıkça bozuluyormuş falan. Kuryelik yapanlar bana küçük tavsiyeler verirse sevinirim.

Sen dh deki eleman değil misin ya ? ben sana demiştim pazartesi yetişmez diye salıya kaldı demekki. Bi dipnot da benden araçların yanından geçerken kapı açılma ihtimalini aklından çıkarma

justlook78
04 Ocak 2015, 14:38
Sen dh deki eleman değil misin ya ? ben sana demiştim pazartesi yetişmez diye salıya kaldı demekki. Bi dipnot da benden araçların yanından geçerken kapı açılma ihtimalini aklından çıkarma

Aynen hocam dhdeki elemanım kesin bilgiler topluyorum sonuçta doğru yapılmazsa sıkıntı doğuracak bir işe başlayacağım :D Ama ilk haftadan sonra sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum. Bu arada dipnot için teşekkürler.

Bune
04 Ocak 2015, 14:40
Neden eleman bulamıyorlar onu bir düşün, kış mevisimindeyiz sen karabüktesin askerliğimi orda yaptım oranın hava şartlarını sana anlatmama gerek yok sanırım her sabah en ufak su kütlesi bile buz tutar bilirsin senin motor su buzun Allah göstermesin ucuna deyse atar seni üstünden bunu sakın unutma acele etme apaçilik yapma efendi gibi sür asla ama asla ben oldum ya deme affetmez bu mevsim adamı.

Freye
04 Ocak 2015, 14:48
kuryecilik hiç yapmadım ama kendine dikkat et çok zor iş.

justlook78
04 Ocak 2015, 15:02
Neden eleman bulamıyorlar onu bir düşün, kış mevisimindeyiz sen karabüktesin askerliğimi orda yaptım oranın hava şartlarını sana anlatmama gerek yok sanırım her sabah en ufak su kütlesi bile buz tutar bilirsin senin motor su buzun Allah göstermesin ucuna deyse atar seni üstünden bunu sakın unutma acele etme apaçilik yapma efendi gibi sür asla ama asla ben oldum ya deme affetmez bu mevsim adamı.

Soğuğun tabiki etkisi var ancak içeride 4 kurye vardı 3 ü aynı anda iş bırakıyor anlaşmamazlıktan dolayı 4 kuryeninde 2 sini tanıyorum bende zaten 1 i de beni işe aldırıyor işte.

muhammetcon
04 Ocak 2015, 15:29
Bende öyle başladım gözünü yoldan ayırmamanı ve frenlere asılmamanı tavsiye ederim usta.

justlook78
04 Ocak 2015, 15:43
Bende öyle başladım gözünü yoldan ayırmamanı ve frenlere asılmamanı tavsiye ederim usta.

Hocam açıkçası trafikte seyir halindeyken değilde ışıklarda durduktan sonra kalkacakken yada ışıklarda aradan doğru öne geçtiğim de kalkacakken ne yapabileceğimden korkuyorum aslında kendimden değil çevredeki araçların ne yapacağından ve dikkatinden tırsıyorum biraz sonuçta scooter la trafikte arada kalmamak için önden kalkmam lazım ancak kullanacağım motorlarada güvnemeiyorum kısacası trafik ışıklarında ne yapmam gerektiğini anlatabilirmisiniz acaba?

logan07
04 Ocak 2015, 16:13
otur altın elbiselinin tüm videolarını izle birkaç motosiklet kullanmayla ilgili kitap oku. bir de anladığım kadarıyla istanbulda falan yapmayacaksın kuryeliği. çok keşmekeş olmayacaktır. dikkatli de olursan olur olur gider bence. bir çok işe insanlar böyle başlıyor. bizim buralarda çocuğa yüzme öğretmek için çocuğu denize atarlar. :)

sandıkçı
04 Ocak 2015, 16:23
Dostum ilk zamanlar Yavaş ol.zamanla sürüş becerin değişir.bende ilk ehliyetimi aldım sonra motor aldım ist genelinde kuryelik yapmaya başladım.(büyük yanlış). Ee tabi bu süreçte başıma pek iyi şeyler gelmedi.sana tavsiyem dostum seri hareket et yavaş sür kendine bir limit belirle geçme o hızı tabi ortalama olarak göstergeyi izleme..hafif sabit gaz fıtı fıtı git gel.
frenleme durma kalkma zamanla olur.tabi en doğrusu hiç bulaşmamak.

logan07
04 Ocak 2015, 16:26
Dostum ilk zamanlar Yavaş ol.zamanla sürüş becerin değişir.bende ilk ehliyetimi aldım sonra motor aldım ist genelinde kuryelik yapmaya başladım.(büyük yanlış). Ee tabi bu süreçte başıma pek iyi şeyler gelmedi.sana tavsiyem dostum seri hareket et yavaş sür kendine bir limit belirle geçme o hızı tabi ortalama olarak göstergeyi izleme..hafif sabit gaz fıtı fıtı git gel.
frenleme durma kalkma zamanla olur.tabi en doğrusu hiç bulaşmamak.

seni direkt okyanusa atmışlar :mrgreen:

sandıkçı
04 Ocak 2015, 16:34
seni direkt okyanusa atmışlar :mrgreen:

Kendi hatam.kimse zorla vermedi işin gerçek yüzü böyle.arabada kendime çok güvenim vardı :) şu çok açık bir gerçek ki hayatta kalmam şans.büyük kumar oynamışım.

Sinan Er
04 Ocak 2015, 16:48
Hem tecrübe kazanacaksın hemde para. Ama sen işi azıtıp apacilik peşinde koşarsan daha ilk serviste yaptığın kaza üzerine kalır iki tarafında parasını ödeyeceğin gibi çok zor duruma da düşersin.

Efendi efendi kullan. Acele deselerde acele etme. Gezinti modunda git gel. 1-2 aya kalmaz ustalaşırsın.

GezeGeze
04 Ocak 2015, 17:03
Konu başlığı:
"Kurye Olacağım Ama Motorsiklet Deneyimim Yok[ Salı işe başlıyorum]".

Memleketimizin hal-i pür melali!

Bol şans, justlook78... bol şans ...

Proud
04 Ocak 2015, 17:06
Sıcacık evinde yat kendine, çalışıp napacan şu kış gününde ?

DKN
04 Ocak 2015, 17:12
sadece adres bulma yönünden sıkıntı yaşarsın gibime geliyo. trafikte de ilk gün o kadar çok tehlike atlatırsın ki 2.gün sinirinden canavar gibi kullanırsın zaten.

Nikkfurie
04 Ocak 2015, 18:20
dostum işe çıkmadan önce birkaç saat boş bir alanda fren ve dönüş çalış,gaz aç kapa..

en azından işe çıkacağın motoru tanı,ilk gün heyecanı iş telaşı derken konsantrasyonun düşecek,

sağdan soldan seni sıkıştıracak,önüne çıkacak araçları yayaları fark edemeyebilirsin..

son anda yapacağın sert frenler hava şartları itibarıyla düşmene sebep olacaktır..

dışardan görüldüğü kadar kolay bir iş değil kuryelik..Allah kolaylık versin

İlker41
04 Ocak 2015, 20:02
kardeşim kuryelik zor zanaat herkez beceremez sen yol yakınken başka işler bak canını yolda bulmadınya hem ailende istemez böyle tehlikeli bir işi garsonluk yap markette çalış tersanede çalış ama kuryelik yapma benden sana abi nasihatı ALLAHA emanet ol.

AydınOğlu09
04 Ocak 2015, 20:10
Hocam konu dışı ama maaş ne kadar ? hakkını veriyorlarmı bari.

SlimShady1
04 Ocak 2015, 20:36
Donald Duck'ın kitabını okuyabilirsin ben canım sıkıldıkça açıpp okuyorum. özet versiyonun Pdf'si de ektra olarak mevcut istersen mail olarak atabilirim

justlook78
04 Ocak 2015, 20:37
Hocam konu dışı ama maaş ne kadar ? hakkını veriyorlarmı bari.

Hocam en az 1050 dediler mesailerle artıyormuş mesainin saati 5 liraymış arkadaş maaş 1050 ama ben en az 1400 alıyorum dedi.

A.Volkan
04 Ocak 2015, 20:49
Selamün Aleyküm kardeşim cesaretin kırılmasın , kimse motor sürmeyi anasının karnında öğrenmiyor.Bende çok korkuyordum ama şu an sıkıntısız kullanabiliyorum ki sende tecrübeliymişsin.Sadece dikkatli kullan zaten istanbulda da değilsin orda trafik ne durumda bilmiyorum.Allah yardımcın olsun!

isfa67
04 Ocak 2015, 20:49
hemşerim sayılırsın.iş bulmuşsun iyi hoş ama vazgeç bence bu sevdadan.neden mi?bizim burda aynı firmada işe giren bir arkadaşım var.ilk önce iyi yavaş gidip geliyorum diyordu sonra baskı başladı diyor.normal seyirde 10 dakkada gidilen yerden toplamda 10 dakikada dönülmesi isteniyor teslimat dahil.uzatmayayım sonunda ambulansla çarpıştı bereket ambulansa vurdu :P şaka bi yana bacağı kırıldı.uzun lafın kısası paketçilik zor iş tecrüben yoksa girme kendi canını da başkasının canıda sıkıntıya sokma.

tanertc
04 Ocak 2015, 20:51
Dikkatli kullan. Sıkma canını en fazla ölürsün

Ramazan Can
04 Ocak 2015, 21:41
hakkında hayırlısı olsun..çok dikkatli olmalısın.

ugurbahceli
04 Ocak 2015, 21:51
hocam öncelikle hayırlı olsun diyelim allah utandırmasın yapamazsın edemezsin vaz geç diyen arkadaşlar kurusa bakmasın ama yapmadan etmeden hiç bir şey olmuyor motosiklet konusunda benden çok daha tecrübeli olabilirsiniz bu konuda size sonsuz saygım var ancak arkadaş motor almaya heves etmiş parak biriktirme niğetin de ve işte bulmuş ne kadar güzel bir şey elbetteki tecrübeli olsa çok daha iyi olurdu elbette . bir dönem bende paketçilik yaptım evet tehlikeli ve zor bir iş dikkatli olmalısın uyanık olmalısın tedbirini almalısın bu işte bana göre en önemli nokta çalıştığın bölgedeki adres bilgin.. öyle cadde de sağa sola bakarak kapı numarası ararsan önüne çıkan en ufak şeye bodozlama girersin veya her köşe başındaki sokak tabelalarına baka baka gidersen tabi kaza yaparsın. motor tecrüben yoksa işe başlama demem çünki sana vericekleri aktivayla gideceğin ilk pakette zaten motora alışacaksın en fazla 1-2 günde huyunu suyunu çözersin zaten. ama adres bilgin yoksa başlama diyebilirim çünki öyle 2 günde bütün sokakları öğrenemezsin. adres bilgisi olan kuryeler sanki evinden çıkıp işe gidermiş gibi gidiyor teslimat adresine ama senin adres bilgin yoksa hep düşüneceksin nerdeydi bu nerdeydi bu diye ve dolayısıyla kendini trafiğe veremiceksin . zaten tanıdık varmış sana adres konusunda da yardımcı olur çok fazla stres yapma rahat ol kendine güven derim.

Sokollu
04 Ocak 2015, 21:52
Dikkatli kullan. Sıkma canını en fazla ölürsün

Senin yapacağın espriyi de sürdüğün motosikletinde yazdığın yorumun da gadasını alayım :king:

hakkında hayırlısı olsun..çok dikkatli olmalısın.

Kardeş Ramazan abi zamanında kuryecilik yapmış, senelerdir İstanbul içinde direksiyon,gidon sallamış adamdır. Dikkate al söylediklerini :cat:

A.Volkan
05 Ocak 2015, 11:05
''Senin yapacağın espriyi de sürdüğün motosikletinde yazdığın yorumun da gadasını alayım''

:)

moturmotur
05 Ocak 2015, 12:12
yol ayrımlarında sokakların başında arabaların sağında durma nezaman dönecekleri belli olmuyor herzaman geriden takip et yolu bulmak için motoru sağa çek navigasyona bak acele etme otobüsleri durağa gidene kadar sollama

justlook78
05 Ocak 2015, 16:31
Arkadaşlar bu gün gittim evrakları teslim ettim evrakların içinde sağlık raporu yok sanıyordum oda varmış. Onuda aile hekiminden aldım. Yaklaşık 50-60 tane imza attım verdikleri evraklara. Benim evraklarım İstanbula gidecek miş yakla-şık 3-5 gün içinde başlıyorum işe

Leon10Rhyme
05 Ocak 2015, 16:40
Scooter Kullanacaksın hocam vitesli motorsiklet değil sonuçta trafiğe adapte ol yeter tek korkun adres bulamamak olsun. Tabi hava koşullarıda var ancak yavaş gittiğin taktirde hiç bir sorunla karşılaşmazsın emin ol. Arkadaşın dediği gibi paketi yetiştireceğim diye hız yapma önce can güvenliği...

Birde şu açıdan düşün kışın motorsiklet kullanacaksın tüm karabük'ü gezecek tanıyacaksın, tecrübe üstüne tecrübe. Hele birde tutkunuysan senden şanslısı yok. Bu arada BurgerKing paket teslimat süresine önem vermiyor kafan rahat olur :bounce:

ÖZALTIN
05 Ocak 2015, 16:41
Arkadaşlar bu gün gittim evrakları teslim ettim evrakların içinde sağlık raporu yok sanıyordum oda varmış. Onuda aile hekiminden aldım. Yaklaşık 50-60 tane imza attım verdikleri evraklara. Benim evraklarım İstanbula gidecek miş yakla-şık 3-5 gün içinde başlıyorum işe

Karabük te ölmek için daha güzel bir yok bulabilirdin niye bunu seçtin? Git kanyondan falan at kendini daha acısız olur en azından.
1- G*t kesen soğuğu
2- 1 lira için birilerini öldürecek kadar hırslı dolmuşçuları(kırmızı ışıkta 3 şerit yolda üç şeritte de dolmuş birbirleriyle yarışıyorlar yolcu almak için,)
3- Kar-kış hava şartları
4- Doğru düzgün ekipman vermiyorlar ve sende de yeterli ekipman yok.
5- En önemlisi tecrüben yok hadi yeterince terübeli olsan diğerleriyle baş edebilirdin. Ama bu şekilde olmaz.

muhammetcon
05 Ocak 2015, 16:47
Kardeşim yol senin ortala git hıc korkma cekınme ışıklarda falan başlarda aralarda durma normal araba gibi ortala dur sen zaten arabalardan hızlı kalkıcaksın motorla merakta etme kask çene açılırsa sakın açık kullanma suan çenem 3 yerden kırık evde yatıyorum ilk kazam ama çene baska bişeymiş harbi merak etme yavas yavas alısıcaksın.

justlook78
05 Ocak 2015, 16:50
Karabük te ölmek için daha güzel bir yok bulabilirdin niye bunu seçtin? Git kanyondan falan at kendini daha acısız olur en azından.
1- G*t kesen soğuğu
2- 1 lira için birilerini öldürecek kadar hırslı dolmuşçuları(kırmızı ışıkta 3 şerit yolda üç şeritte de dolmuş birbirleriyle yarışıyorlar yolcu almak için,)
3- Kar-kış hava şartları
4- Doğru düzgün ekipman vermiyorlar ve sende de yeterli ekipman yok.
5- En önemlisi tecrüben yok hadi yeterince terübeli olsan diğerleriyle baş edebilirdin. Ama bu şekilde olmaz.

Hocam Karabüğün soğuğu hakkında haklısınız ama bende yıllardır burada yaşıyorum az çok alışığız soğuğa ve ona göre giyiniyoruz. Dolmuşçulara lafım yok haklısınız. Ekipman konusuna gelince kesinlikle katılmıyorum. Kask, mont pantalon, Yüz maskesi eldive vs her şeyi veriyorlar bu gün alacağım her ekipman için imza attım bedenimi sordular ona göre kıyafetlerim gelecek. Ayrıca aynı yerde kurye olarak 3 arkadaş çalışacağız bu sebeple birbirimizede yardımcı olacağımızı düşünüyorum.

A.Volkan
05 Ocak 2015, 17:04
Adamı moralman çökerttiler 2 günde öldürdüler nerdeyse helvasını yiyecekler!Sen moralini bozma usta!

UNdocab
05 Ocak 2015, 17:44
Zamanla yarışılan bir işte tecrübesiz olmak kötü.
Dikkatli olsan zamanında yetiştirmende sorun olacak. Geç kaldıkça dikkatin de bozulur.
Sonuç: Kaza yapma ihtimalin yüksek.

Altın değerinde tavsiye: Bari su geçirmez kılıf ile navigasyon tak motorun önüne ki adresi çabuk bulabileceğin için zaman baskısı azalsın ve yola daha çok dikkat edebil. Kaza ihtimalini en aza indir

A.Volkan
05 Ocak 2015, 17:48
Dikkatli olsan zamanında yetiştirmende sorun olacak. Geç kaldıkça dikkatin de bozulur.

Altın değerinde tavsiye: Bari su geçirmez kılıf ile navigasyon tak motorun önüne ki adresi çabuk bulabileceğin için zaman baskısı azalsın ve yola daha çok dikkat edebil. Kaza ihtimalini en aza indir

Çok mantıklı!

justlook78
05 Ocak 2015, 18:06

Hocam peki motosiklet için nasıl bir navigasyon alabilirim şu an iş için alacağımı sanmıyorum ancak kendim motor aldığımda almayı düşünürüm. Birde aksiyon kamerası alacağım Çinde arkadaşım var sipariş verdim gelirken onuda getirecek. Daha motor almadan hazırlıklarımı yapıyorum şimdiden. :D