PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Show tv ye ''yetim hakkı yiyen motorcular'' haberine cevaben

kim
03 Ocak 2015, 23:05
Arkadaşlar bildiğiniz üzere show tv köprüden kaçak geçen motosikletliler için bir haber yaptı haberin içeriği alttadır, gişeler önünde bir röportaj yapacağım yani show tv nin yapmadığını gişlerdeki geçiş ücretleri ve vergilerle ilgili bana bir el kamerasıyla gelip yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı?

Bu konuda diksiyonu düzgün azda olsa röportaj yeteneği olan bir spiker bayan arkadaş ve el kamerasına ihtiyacımız var yardımcı olabilecekler lütfen bana mesaj atsın

02.01.2015 Yayınlı ana haber bülteninizde işlemiş olduğunuz ''Motosikletlilerin köprüden kaçak geçişi'' başlıklı haberinizde yetim hakkı yediğimiz tespitinde bulunmuşsunuz,bu anonsunuzu motosiklet sürücüsü olarak şiddetle kınıyor ve hiç hoş karşılamıyoruz,daha makul bir sunum kullanabilirdiniz.
Öte yandan bir çok ülkede motosiklet sürülmesini teşvik eden bir çok uygulama varken ülkemizde ne yazıkki vergilerimiz yüksek ve otoyol ve köprü geçişlerimiz araçlarla aynı tutulmaktadır,bu konuyada eğilerek biraz olsun bu kaçak geçişlerin altında yatan nedenleri yapmanız gereken gazetecelikle belirtmenizi umardık,kısacası haberiniz yarım kalmış,lütfen tamamlayınız.

solmyr
03 Ocak 2015, 23:22
el kameralı bir adam, röportaj yapabilecek bayan, size ne gerek kaldı?

kim
03 Ocak 2015, 23:26
el kameralı bir adam, röportaj yapabilecek bayan, size ne gerek kaldı?

kamerayı sahibinden rica edeceğiz,ben işin organizasyon ve röportaj yapılcak kişilere durumu izah edeceğim,bayan ise spiker sonuçda bir ekip çalışması olacak,kendi başıma telefonlada çekerim mühim değil,ama biraz profesyonel olması dahada ciddiye aldırır,umarım açıklayıcı olmuştur.

Nikkfurie
03 Ocak 2015, 23:34
dostum bu şekilde bir sonuç elde edemeyeceğin gibi konuyu alevlendirerek daha çok tepki çekebiliriz..

bu iş de arka çantaları ruhsata işleme olayına dönebilir,ne zaman biz buralarda bunu konuşsak çevirmelerde çanta ve ruhsata bakmaya başlıyorlar..

belki kamerayla gişelere gitsen akşam haberlerine çıkarsın sesini duyurursun..
her gün iki saatte evine giden psikolojisi bozuk araba sürücüleri hem kaçak geçiyorlar hemde isyan ediyorlar
diyecekler, yani toplum bize destek vermeyecek kanaatindeyim bu şekilde..

motosikletin teşvik edilmesi ve desteklenmesi motosiklet federasyonunun becerebileceği bir konudur..
onlar güçlü lobi oluşturup motosikletin şehir hayatındaki faydalarını kanun çıkarıcılara aktarabilirse bu iş olur.

kim
03 Ocak 2015, 23:37
dostum bu şekilde bir sonuç elde edemeyeceğin gibi konuyu alevlendirerek daha çok tepki çekebiliriz..

bu iş de arka çantaları ruhsata işleme olayına dönebilir,ne zaman biz buralarda bunu konuşsak çevirmelerde çanta ve ruhsata bakmaya başlıyorlar..

belki kamerayla gişelere gitsen akşam haberlerine çıkarsın sesini duyurursun..
her gün iki saatte evine giden psikolojisi bozuk araba sürücüleri hem kaçak geçiyorlar hemde isyan ediyorlar
diyecekler, yani toplum bize destek vermeyecek kanaatindeyim bu şekilde..

motosikletin teşvik edilmesi ve desteklenmesi motosiklet federasyonunun becerebileceği bir konudur..
onlar güçlü lobi oluşturup motosikletin şehir hayatındaki faydalarını kanun çıkarıcılara aktarabilirse bu iş olur.

Keşke bahsettiğiniz federasyon ve kulüpler bu kadar duyarlı olsa ama hiç biri bir iş yapmıyor,amacım yarım kalan bir haberi tamamlamak,ve bu motosiklet sürücüleri ile olması taraftarıyım.

solmyr
03 Ocak 2015, 23:47
kamerayı sahibinden rica edeceğiz,ben işin organizasyon ve röportaj yapılcak kişilere durumu izah edeceğim,bayan ise spiker sonuçda bir ekip çalışması olacak,kendi başıma telefonlada çekerim mühim değil,ama biraz profesyonel olması dahada ciddiye aldırır,umarım açıklayıcı olmuştur.

olmadı. ortada çiğnenen bir yasa var. belki doğru, belki yanlış, ama çiğnenen yasa hakkında böyle bir röportajı motosikletlilerle yapmak, komik olur. diğer araç sürücüleri ile yaparsanız da, motosikletler daha fazla ödemeli, hepsi ölsün şeklinde cevaplar alırsınız. ben bu röportaj işinden nasıl bir sonuç beklediğinizi ve ortaya nasıl bir röportaj çıkacağını düşündüğünüzü anlamadım.

kim
03 Ocak 2015, 23:55
olmadı. ortada çiğnenen bir yasa var. belki doğru, belki yanlış, ama çiğnenen yasa hakkında böyle bir röportajı motosikletlilerle yapmak, komik olur. diğer araç sürücüleri ile yaparsanız da, motosikletler daha fazla ödemeli, hepsi ölsün şeklinde cevaplar alırsınız. ben bu röportaj işinden nasıl bir sonuç beklediğinizi ve ortaya nasıl bir röportaj çıkacağını düşündüğünüzü anlamadım.

Soru zaten biz kaçak geçelim sizde destekleyin değil,kaçak geçmenin meşru olduğunu iddia etmek değil,amaç madem haber yaptın,kaçak geçiyorsunuz diyorsun,neden durdurup sebebini sormadın ve dinlemedin,ve yetim hakkı yediğine karar verdin,yani amaç bu videoyla eksik yapılan bir haberi tamamlamak,araç sürücülerine gelecek olursak zaten onların tumunu hepimiz biliyoruz,karşısına full giyinip yıllarca eğitim almış bir motorcu bile olsanız onlar için bir kebapçı ve sucudan hiç bir farkınız yok,ilk tartışmada verdikleri cevap zaten zırt pırt önümüze atlıyor kaldırımlardan sürüyorsunuz şeklinde aynı kefeye konuyorsunuz,araç sürücüleri konusu bambaşka bir tartışma konusu yani

Dusty
04 Ocak 2015, 01:02
Ben destekliyorum.

Sonuçta yapılan yasadışı ve desteklenmeyecek bir eylem olsa dahi, arkasındaki nedenleri açıklamak boynumuzun borcudur. Onlar dinlemesinler, anlamasınlar biz en azından deneyelim, videoyu yayınlamasalar bile facebookta paylaşılma sayısı ile küçük bir farkındalık yaratabilir.

İstanbul'da olsaydım seve seve yardım ederdim.

yeknet
04 Ocak 2015, 01:17
1.) Olayı büyütecek bir durum yok. Tv de bu haberleri izleyenler zaten ertesi gün unutuyorlar.
2.) Kimse köprüden kaçak geçeni yetim hakkı yiyiyor diye düşünmüyor.
3.) Öyle her eline kamerayı mikrofonu alan gişelerde vs çekim yapamaz.
4.) Motosiklet kullanan bizler bunlara ancak gülüp geçeriz, gurur meselesi yapacak bir şey yok.
5.) Bu tip taraftar toplama eylem yapma vb faaliyetlerin hiç kimseye bir yararı olduğu görülmemiştir.

vdeger
04 Ocak 2015, 01:46
Köprüden kaçak kim geçiyor bu arada? Benim geçişlerim ogs den düşüyor. Bi kere hizli geçtim okumadi. Bu mudur?

sandıkçı
04 Ocak 2015, 04:03
yapılan haksız ve şuursuz bir habere karşı sessiz kalmak istemiyorsunuz bence hakkınız hakkımız
tabi bunu ifade etmenin çeşitli yolları var.sizin seçtiğiniz bu yol konuyu daha çok gündemde tutar bununda bize zararı olur.burada belirteceğimiz fikirlerin bir çoğunu tv de yayınlayacak kadar cesur bir kanal bu ülkede yok.
burda ve benzeri sitelerde yazıcağımız yazılar yeterli olur.hiçbirşey olmasa bile benimle aynı fikirdeki insanların düşüncelerini okumak ve koyun sürüleriyle birlikte yaşamadığımı anlamak benim için yeterli.konuyu gündemde tutmayalım tercih sizin benimkisi nacizane bir fikir
iyi sürüşler...

Sj's
04 Ocak 2015, 06:08
Kusura bakmayin gencler, bunu destekleyenler olarak biraz cahil oldugunuzu varsayiyorum. Show TVdeki habere istinaden karsi yaklasim olarak roportaj, kamuoyu bilgilendirme spotu cekmeye calismak hem zircahilce, hem de aciziyet belirtisidir. Konuyu acanin caresizce bayan roportajci kameraman ve kamera aramaya calismasi da ekstradan kabare.

Ulkemizin gunumuz konjonkturu itibariyle (Ilber Ortayli amca kafasiyla anlatayim, aramizda konjonktur kelimesinin anlamini dahi bilmeyen yuzlere kisi icin; ulkesel sartlar, politik ve kulturel egilimler, egitim, ekonomik durum vs) bu tarz dikey yani sadece belli bir kesmin dahil oldugu kitlesel hareketi gormezden gelir.

Konunun aslini okuyanlar bilir, ben sahsen plakayi depo ustunde tasiyip hgs odememekten yana olmakla beraber toplumun ve bir kisim medyanin yakistirmalarina karsi yapilacak hic bir sey olmadigi kanaatindeyim. Bunu 11 senelik motosiklet gecmisime dayanarak soyluyorum.

Sebebi de; bugun hukumet neden basimizdaysa sebebi odur.

Guzel kafanizi kirmayin bos yere, olur mu canlar?

Siz turkler, ya da biz turkler oyle topluluk olup tek ses olup bir seyler gerceklestirme kapasitesine sahip bir toplum degiliz artik. O gunler 1920lerde kaldi. Sebebi, gene ayni, yukariyi okuyun.

Bunun gunumuz sartlarindaki yolu nedir? Basit ornek veriyorum, bedelli askerlik icin 5 senedir grup olarak 2 kez 850 bin kisi halinde dilekceler ve baskilar yoluyla bedelli askerlik elde edildi, 3 senede 2 kez! Nasil oldu bu? Hukumet kanadindaki baglantilara sahip bedelli askerlik bekleyen kitle + serefsiz hukumetin gelire ihtiyaci oldugu icin bu kaynagi saglayacak sartlardan biri olarak sunuldu, degerlendirildi ve kabul gordu.

Simdi siz Turkiye'de 5 milyar dolarlik otomobil sektoru karsisinda 15 milyon dolarlik motosiklet kullanicisi olarak bir takim seyler dileye getirmeye calisiyorsunuz. Sadece siz degil, buna distributorler bile dahil. OTV kalkti mi motosikletlerden? HAYIR. Eee, napiyosunuz abi, kafanizi kullanin basimiza motosiklet kullanicisi olarak ne geliyorsa bu gelmeye cooooook uzun bir sure devam edecek. Birakin bu isleri.

Motosikletin saticilar tarafindan bile mecburiyetten sunuldugu bir sektorde kullanicilarinin talep ve fikirlerinin s.klenmemesi kadar dogal bir sey yok ulkemizde. Burada da bir adam gelmis kankalar bi kari bulun bi kamera bi de cekicek eleman cok acayip seyler yapicaz demesi liseli heyecanidir. Hadi abi, hadi :)

1950den bu yana motor diyince "seytan icadi" kavramindan kurtulamayan toplumda bir kanal plakasiz gecen motorlara yetim hakki yiyor diyince mi alevlendiniz a-me-ka?

Operim.

kim
04 Ocak 2015, 06:42
Kusura bakmayin gencler, bunu destekleyenler olarak biraz cahil oldugunuzu varsayiyorum. Show TVdeki habere istinaden karsi yaklasim olarak roportaj, kamuoyu bilgilendirme spotu cekmeye calismak hem zircahilce, hem de aciziyet belirtisidir. Konuyu acanin caresizce bayan roportajci kameraman ve kamera aramaya calismasi da ekstradan kabare.

Ulkemizin gunumuz konjonkturu itibariyle (Ilber Ortayli amca kafasiyla anlatayim, aramizda konjonktur kelimesinin anlamini dahi bilmeyen yuzlere kisi icin; ulkesel sartlar, politik ve kulturel egilimler, egitim, ekonomik durum vs) bu tarz dikey yani sadece belli bir kesmin dahil oldugu kitlesel hareketi gormezden gelir.

Konunun aslini okuyanlar bilir, ben sahsen plakayi depo ustunde tasiyip hgs odememekten yana olmakla beraber toplumun ve bir kisim medyanin yakistirmalarina karsi yapilacak hic bir sey olmadigi kanaatindeyim. Bunu 11 senelik motosiklet gecmisime dayanarak soyluyorum.

Sebebi de; bugun hukumet neden basimizdaysa sebebi odur.

Guzel kafanizi kirmayin bos yere, olur mu canlar?

Siz turkler, ya da biz turkler oyle topluluk olup tek ses olup bir seyler gerceklestirme kapasitesine sahip bir toplum degiliz artik. O gunler 1920lerde kaldi. Sebebi, gene ayni, yukariyi okuyun.

Bunun gunumuz sartlarindaki yolu nedir? Basit ornek veriyorum, bedelli askerlik icin 5 senedir grup olarak 2 kez 850 bin kisi halinde dilekceler ve baskilar yoluyla bedelli askerlik elde edildi, 3 senede 2 kez! Nasil oldu bu? Hukumet kanadindaki baglantilara sahip bedelli askerlik bekleyen kitle + serefsiz hukumetin gelire ihtiyaci oldugu icin bu kaynagi saglayacak sartlardan biri olarak sunuldu, degerlendirildi ve kabul gordu.

Simdi siz Turkiye'de 5 milyar dolarlik otomobil sektoru karsisinda 15 milyon dolarlik motosiklet kullanicisi olarak bir takim seyler dileye getirmeye calisiyorsunuz. Sadece siz degil, buna distributorler bile dahil. OTV kalkti mi motosikletlerden? HAYIR. Eee, napiyosunuz abi, kafanizi kullanin basimiza motosiklet kullanicisi olarak ne geliyorsa bu gelmeye cooooook uzun bir sure devam edecek. Birakin bu isleri.

Motosikletin saticilar tarafindan bile mecburiyetten sunuldugu bir sektorde kullanicilarinin talep ve fikirlerinin s.klenmemesi kadar dogal bir sey yok ulkemizde. Burada da bir adam gelmis kankalar bi kari bulun bi kamera bi de cekicek eleman cok acayip seyler yapicaz demesi liseli heyecanidir. Hadi abi, hadi :)

1950den bu yana motor diyince "seytan icadi" kavramindan kurtulamayan toplumda bir kanal plakasiz gecen motorlara yetim hakki yiyor diyince mi alevlendiniz a-me-ka?

Operim.

Birincisi arayış sizlerdende destek bulma konusudur,ikincisi bir liseli heycanı değil 40 yaşında bilnçli bir motosiklet kullanıcısıyım,üçüncüsü eğer bilgi ve birkimimi önüne döksem buna inanamazsın dostum,kamera ve muhabir hep beraber bir şeyler yapma isteğimdendir,hak,aranmak ve tepkide verilmek içindir,ben burda kimseyle yarış yapmıyorum,bir şeyler yapmak istiyorsam hepimiz için yapmak istiyorum,bu ve buna benzer bir çok eylem ve destek isteyen herekese gurubumuzla beraber gerek sosyal medyada gerek fiilen iştirak ettik ve başarılıda olduk,bunu beni tanıyan herkes bilir,hani diyorsun ya Siz turkler, ya da biz turkler oyle topluluk olup tek ses olup bir seyler gerceklestirme kapasitesine sahip bir toplum degiliz artik diye işte tamda bunu yıkmaya çalııyoruz biz,nasıl konsolos eşi motora çarpıp kaçınca gidip kapılarında tepkimizi verdiysek,nasıl her 19 mayısda 30 ağustosda şehitliğe koştuyssak buda olur dostum

yeknet
04 Ocak 2015, 12:47
Maalesef sjs e katılıyorum. Siz biraz yanlış anlıyorsunuz, size liseli diyen yok, bunlar liseli heyecanıdır denmiş. Azınlık olmak tabiri caizse s.klenmemek bazen iyidir. Şurda basit ve keyif aldığımız bir motosiklet tutkumuz var. Ne diye böyle boş işler peşinde koşalım. Sen burda hakkımı arıyorum diye organize olup bişeyler yapmaya çalışırken, öte yandan biri tebliğ çıkarıyor topcase çantalar ruhsata işletilmeli diyor. Nerde aradığın hak? Bu ülkede hak arayanı s.kerler. Uyduruk bir 2.sayfa haberini de bu kadar ciddiye almayın yahu. Tamam biz seni destekliyoruz da burda kalmak şartıyla.