PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şahin motor dolandırıcılığı

ygtemerce
03 Ocak 2015, 18:11
Aralık ayının 6 sın da şahin motor Gaziosmanpaşa dan ön amörtisör siparişi verdim.Ayın 12 sine kadar oyaladılar.50 tane fotoğrafla gösterip anlattım parçayı.12 sinde gelen parça yanlış çıktı aynı gün geri gönderdim.ilk 10 gün parça gelicek diye beklettiler.Sonra telefonlarıma çıkmadılar.Ulaştığım zaman yüzüme kapattılar.Sonra farklı bir adam beni aradı parçanı buldum gönderiyorum dedi.Ona da tamam dedim.yeni yıla girdik hala telefonlarıma çıkmıyorlar.Şikayet var .com da şikayet dolu bu adamlar hakkında.Bilgilendirmek için yazıyorum bu konuyu.Dolandırılmayın bu tarz kötü niyetli kişilere paranızı kaptırmayın.

Freye
03 Ocak 2015, 18:40
hocam sen ne yaptın yaa ?
şahin motorun ne mal olduğu burada çok iyi bilinir bir sürü konu açıldı.
Az araştırsaydın keşke güvenilir mi diye
Geçmiş olsun

Green Arrow
03 Ocak 2015, 18:41
Tüketici Mahkemesine neden gitmiyorsunuz ? Ayrıca nitelikli dolandırıcılıktan normal avukatla fazlasıyla o para geri alınır.

Darkfriairs
03 Ocak 2015, 20:28
Benim Aralık ayından beri beklediğim bir yan karenaj var. 20 lira olduğu için üstüne pek düşmedim. Tüketici hakem heyetine gerekli başvuruyu yaptım. Forumda başlık var zaten. Orada ilk dilekçe mevzuunu yazdım. Şimdi beklemedeyim. Sonuç alındığında geri yazacağım. Tabii Mondial firmasına bu konuyu ileteceğim. Tüketici heyetinden gelecek yazı ile birlikte.

mahyo
03 Ocak 2015, 21:29
Bende diyordum o sitede fiyatlar neden piyasanın çok altında.
Meğer adamlar parayı alıp ürünü yollamıyorlarmış.

Green Arrow
03 Ocak 2015, 23:57
Dediğim gibi arkadaşlar bu nitelikli dolandırıcılığa giriyor ve cezası var paranız kaldıysa uğraşın 3-5 demeden birazda onlar koşsunlar peşinizden.

necatik35
04 Ocak 2015, 00:19
şahin motorun sitesine baktım da :) bit pazarı gibi,yok yok :queen:
Zaten sitenin yapısından bile üçkağıtçılk akıyor:bounce:

hsk
04 Ocak 2015, 00:42
Her ay şahin motor dolandırıcılıgi diye bir konu açılır oldu dikkat etmekte ve önceden araştırmakta fayda var.

TEKNECI
04 Ocak 2015, 00:50
iste forumun yararlarindan biri daha...
foruma soyle bir bakmadan alisveris yapmayin....

aslinda bu yeni bir fikir olabilir;
gerek internetten gerekse baska yollardan satis yapan firmalar, sirketler ve hatta markalar, yetkili servisler burada degerlendirilebilir, rating verilebilir.

cx571
04 Ocak 2015, 00:53
Motor Parçası alırken . Sahibindendende alacaksın aga. GET ilan açtırcaksın gerekirse.3-5 fazla olsun yada orjinalini bulup getirtecen böle dandik yerlerle uğraşmayacaksın. Normal olarak motor ekipmanı vs gibi alıncak şeykeride Feyizoğlundan alacan 3e 5e bakmıcan.

mgora
04 Ocak 2015, 11:50
sadece forumda tüketici köşesi kısmına baksan böyle bir sorun yaşamazdın.Bu adamlarda bu dolandırıcılığa hala devam edebiliyorsa kabahtin çoğu senin , benim , bizim be kardeşim.Bu kadar dolandırılan adam var savcılığa bir dilekçe vereni yok.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-tuketici-kosesi/
http://www.motosiklet.net/forum/mt-tuketici-kosesi/138722-sahinimotorsiklet-com.html (http://www.motosiklet.net/forum/mt-tuketici-kosesi/)

ygtemerce
05 Ocak 2015, 16:45
Arkadaşlar baksaydım tabiki ama emin olun öyle bir konudan haberim bile yoktu.Değişik yerlerden çok parça aldım hiçbir sıkıntı yaşamadım.Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunun diyorlar.Yarın gidip dilekçe dolduracağım.Şahin motorla sorun yaşayıp çözen kimse varmı acaba?

Macit250
05 Ocak 2015, 16:52
Şöyle işletmelere acıyorum .Amaç ne yani insanın parasını alıp niye gasp ediyorsuynki.Bunlarda işletme mantığı 0 .Bu şekilde sahibinden de mal satan bir motosiklet tamircisi var.Bir sürü mont kask vs satıyor.Yahu fotoları her gördükçe basıyorum kahkahayı .12 yaşında mahallenin şortlu cılız cocuguna dev gibi xxl korumalı montları giydirip resmini çekiyor.Yahu memlekette hiç mi adam yok 10 sn üstüne giyip çeksen şu fotoları ölürmüsün :mrgreen:

40yapar
05 Ocak 2015, 17:10
Aralık ayının 6 sın da şahin motor Gaziosmanpaşa dan ön amörtisör siparişi verdim.Ayın 12 sine kadar oyaladılar.50 tane fotoğrafla gösterip anlattım parçayı.12 sinde gelen parça yanlış çıktı aynı gün geri gönderdim.ilk 10 gün parça gelicek diye beklettiler.Sonra telefonlarıma çıkmadılar.Ulaştığım zaman yüzüme kapattılar.Sonra farklı bir adam beni aradı parçanı buldum gönderiyorum dedi.Ona da tamam dedim.yeni yıla girdik hala telefonlarıma çıkmıyorlar.Şikayet var .com da şikayet dolu bu adamlar hakkında.Bilgilendirmek için yazıyorum bu konuyu.Dolandırılmayın bu tarz kötü niyetli kişilere paranızı kaptırmayın.

Hiç dert etme güzel kardeşim, zerre kadar da canını sıkma,

2200 TL'nın altında ise ihtilaf konusu değer, derdini ve ne istediğini ilçe tüketici hakem heyeti'ne hitaben yaz, kaymakamlık binasına götür ver. hatta 20-25 tl karşılığında onlar bile dilekçe konusunda yardımcı olurlar. yeter ki sipariş formun, online sözleşmen, faturan, ürünün vs duruyor olsun...

Ne dert ediyorsun ya, bırak onlar dert edinsin. Türkiye, tüketici haklarının ve mevzuatının en gelişmiş olduğu ülkedir (kesin bilgi) Yeter ki, haklı olduğunu ve hakkını aramayı bil ve belgeleri bilgileri kaybetme,
sağlıcakla kal

Murat.K.
05 Ocak 2015, 18:01
herkes kapıda ödeme seçeneği ile sipariş geçsin sonrada ürünü kapıdan geri çevirsin :) ödeyecekleri kargo masrafları sonunda alacakları ders ile dükkan kapatırlar :)

ygtemerce
06 Ocak 2015, 17:02
işin maddi kısmınıda geçtim bu adamları kimse şikayet etmedi mi?Yada ettiyse bunu hala nasıl yapabiliyorlar.Ettiyse bu adamlar hala bu olaya devam ediyorlarsa demekki ben salağım şerefimle para kazanmaya çalışıyorum.Açalım bi site koyalim fotoğrafları telefona çıkmam olur biter.

beko12345
06 Ocak 2015, 17:24
herkes kapıda ödeme seçeneği ile sipariş geçsin sonrada ürünü kapıdan geri çevirsin :) ödeyecekleri kargo masrafları sonunda alacakları ders ile dükkan kapatırlar :)

Ben kapıda ödemeli sipariş vermiştim.
1 hafta bekledim ne kargoya verildi ne cevap verildi.

Yani kargoya falan vermiyorlar kapıda ödemeli isteyince :)

Bu ŞahinMotorsiklet tam bir dolandırıcı.

sandıkçı
06 Ocak 2015, 18:19
Kardeşler bu ülkede ciddi cezalar vermedikten sonra hiçbir şey değişmez.Şerefsizliği meslek edinmişler.
Yaşadığım bir olayı paylaşmak isterim:
Almanyada bir yakınım acerbis ledli elcik koruma sipariş etti.alınca ordan bana getiricekti.karşı taraf paranın hesabına yatmasına rağmen göndermedi.1 hafta sonra aradığımızda polise şikayet edeceğimizi söyledik.(kesinlikle şikayette bulunacaktı). Vee ürün aynı gün içinde superexpress kargoyla geldi.
Bizim ülkede Dolandırıcılık suçu sabıkana kolay kolay işlemiyo.Bu kanunları koyalarda zaten hırsız,dolandırıcı oldukları için kanun açığı bol..

captaincenk
05 Şubat 2016, 00:17
Arkadaşlar bende araştırmadan bu siteden parça aldım.Yorumlarınızı okuyunca çok panikledim ve defalarca adamları aradım.Üslup dediğiniz gibi yüze telefon kapatmalar , yalanlar vs.Adamlar dükkandan sadece sipariş alıyorlar ve sağdan soldan parça getirterek satış yapma peşindeler.Bulamadıkları parçalarıda zaten yollamıyorlar yada istediğiniz ürün olmuyor.Bu gaziosmanpaşa denen yer zaten İstanbulun en bozuk semtlerinden.Bugün artık dayanamayıp gidip ürünü elden aldım fakat böyle izbe bir dükkan ve garip tipleri hayatımda görmedim.Allah zaten cezasını vermiş o herifin emin olun.Haram yiyenin böyle kaşı gözü kayar.Kendimi şanslı görüyorum.Kesinlikle uzak durulmalı!!!

YERUÇAĞI
05 Şubat 2016, 01:20
evet bende daha önce bilmeden bulaşmıştım bu yamyamlara,,nete istediğin bir parçayı yazınca hemen bu çıkıyor,sanırsın her şey var bu adamlarda,bizzat gidip gördüm,ama alakası yok ucube bir yer,parçayı sağdan soldan bulup sana kakalamaya çalışıyolar,bide parçayı almadan para verirsen yandın,parçayı bulamadıklarında verdiğin parayı geri alana kadar anandan emdiğin burnundan geliyor,artık lanet olsun deyip hibe edesin geliyor

uzak durun bu sahin motordan,üç kağıtçı düzenbaz ve dolandırıcı insanlar bunlar,itibar etmeyin

altora
05 Şubat 2016, 01:46
ii de adresi orada sitesinde yazıyor gidip yüz yüze konuşmayı düşünmedinizmi

cozi
05 Şubat 2016, 03:03
Yine bir şahin motor klasiği oradan bir parça alıp da ağzı yanmayan insan tanımıyorum :)