PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Show Tv senin habercilik anlayışına...

Sayfa : [1] 2

oznkrçm
02 Ocak 2015, 20:48
Yaptıkları habere bak. Köprüden plaka kapatıp geçen motorcular etim hakkı yiyormuş. (Şu ana kadar hiç kaçak geçmedim) Bu kaçak geçiş meselesi çok tartışma çıkarıyor. Yok kul hakkı, yok haram şu bu. Hepimiz zaten devlete direkt ya da dolaylı yoldan vergi ödüyoruz, zaten o plakası gizlenip geçilen motorlardan bir sürü haksız vergi kazancı sağlanıyor. Asıl yetim hakkı yemek budur. Motorla 1 tonluk araçları aynı kefeye koymak soygunculuktur zaten. Neyse bir an görünce bu haberi sinirlendim, düşüncelerimi paylaşmak istedim. Kalın sağlıcakla.

Sj's
02 Ocak 2015, 20:50
Varsin bizi serefsiz adi kafir bilsinler ya. Ben plaka kapali gidiyorsam kul hakki yedigim icin degil, hakkimi yedirmedigim icindir. Zaten dort koldan sokuyolar simdi vergimiz de 650cc ustu 590 lira oldu dunku zamla, polis gelsin plaka neden acikta degil diye ceza yazsin onu oderim.

Darkcity2000
02 Ocak 2015, 20:53
ben hakkimi helal etmiyorum ister inanc diyin ister etik ister neyse.. yanlis anlamayin ama hirsizliktan farki yok benim icin... devlet yuksek veri aliyor diye hirsizliga yonelinmez diye dusunuyorum..

Bune
02 Ocak 2015, 20:55
Show tv nin haberine şuan ki tepkim.

http://img-comment-lol.9cache.com/media/00dbd831141686086373572310_700wa_0.gif

polo34
02 Ocak 2015, 21:01
en büyük komedi izmit körfez köprüsünde yaşanacak, görürsünüz:)

İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü, 35 dolar+KDV karşılığında bir saatlik yolu 6 dakikaya indirecek. Peki dünyada köprüler mesafeleri ne kadar ücretle kısaltıyor
2010 yılında 35 dolar + KDV olarak açıklanan İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'nden geçiş ücreti, bugünkü kura göre 100 TL'ye dayandı
http://www.haberler.com/korfez-gecis-koprusu-ucreti-100-tl-olacak-6626036-haberi/

kim
02 Ocak 2015, 21:02
Birçok ülkede motosiklet sürücüleri çoğalsın diye devlet teşvik eder ama bizde bindir vergiyi,yetmezmiş gibi birde köprüde araçla aynı kategoride ücret öde bu yetim hakkı değilmi ? show tv ye protesto maili yağmuruna tutalım....

buyrun yetim hakkı size

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10177933_779726412062805_7220187275892669838_n.jpg ?oh=12fa4b8e3f14f7fbffba88691891715f&oe=553B8036&__gda__=1430608362_e5bdfec11594517bebfed71a82e628b a

KOPYAL YAPIŞTIR TEPKİNİ GÖSTER
haber@showtv.com.tr
http://www.showtv.com.tr/iletisim

02.01.2015 Yayınlı ana haber bülteninizde işlemiş olduğunuz ''Motosikletlilerin köprüden kaçak geçişi'' başlıklı haberinizde yetim hakkı yediğimiz tespitinde bulunmuşsunuz,bu anonsunuzu motosiklet sürücüsü olarak şiddetle kınıyor ve hiç hoş karşılamıyoruz,daha makul bir sunum kullanabilirdiniz.
Öte yandan bir çok ülkede motosiklet sürülmesini teşvik eden bir çok uygulama varken ülkemizde ne yazıkki vergilerimiz yüksek ve otoyol ve köprü geçişlerimiz araçlarla aynı tutulmaktadır,bu konuyada eğilerek biraz olsun bu kaçak geçişlerin altında yatan nedenleri yapmanız gereken gazetecelikle belirtmenizi umardık,kısacası haberiniz yarım kalmış,lütfen tamamlayınız.

Bune
02 Ocak 2015, 21:05
en büyük komedi izmit körfez köprüsünde yaşanacak, görürsünüz:)

İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü, 35 dolar+KDV karşılığında bir saatlik yolu 6 dakikaya indirecek. Peki dünyada köprüler mesafeleri ne kadar ücretle kısaltıyor
2010 yılında 35 dolar + KDV olarak açıklanan İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'nden geçiş ücreti, bugünkü kura göre 100 TL'ye dayandı
http://www.haberler.com/korfez-gecis-koprusu-ucreti-100-tl-olacak-6626036-haberi/

İşin en komik tarafı da o köprüyü sen ve ben yaptırdık verdiğimiz vergilerle ama beleş geçişi "milletin" vekili yapacak biz yine öpüleceğiz :flower:

oznkrçm
02 Ocak 2015, 21:15
ben hakkimi helal etmiyorum ister inanc diyin ister etik ister neyse.. yanlis anlamayin ama hirsizliktan farki yok benim icin... devlet yuksek veri aliyor diye hirsizliga yonelinmez diye dusunuyorum..
İyi güzel diyorsunuz da köprüden kaçak geçiş oldu zarar ettik hadi dayayalım zammı diyen yok emin olun değil 1150 111150 odalı saray yapmaya yetecek para çıkıyor. Dolayısıyla sizin hakkınızı helal edecek bir durum yok zira sizin hakkınıza göz diken yok. Saygılar.

shooter1
02 Ocak 2015, 21:17
mtvye güzel bir bindirim olmuş

oznkrçm
02 Ocak 2015, 21:24
mtvye güzel bir bindirim olmuş
Her yıl itina ile bindirdikleri gibi.

polo34
02 Ocak 2015, 21:28
ak saraydaki bir adet bardak 1000 tl deniyor, 1000 tl/4,25 tl köprü geçiş = 235 adet motor bedava bir günde geçerse bir adet bardağın parası ediyor ...

Freye
02 Ocak 2015, 21:53
Motorumu aldığımdan bu güne kadar neredeyse hiç plaka takmadım ama onun bunun hakkını da yemedim vergileri cartu curtu
çatır çatır ödüyoruz asıl milletin hakkını yiyenler...
sinirlendim gene :jocolor:

zerzura
02 Ocak 2015, 22:21
En son plaka taktığımda FSM çıkışı, otoyolda 101 KM/s hız cezası geldi.
En sağ şeritten gidiyordum. 500T bile sollamıştı beni.

Asıl ben hakkımı helal etmiyorum.

(Geçen ay da arabaya geldi. 90 Km/s ile 280 TL mi ne?! Sınır 50'ymiş. Sarıyer Hacıosman yokuşu.)

ugurbahceli
02 Ocak 2015, 22:45
yetim hakkı yiyorlar nedir ya haberi görür görmez şikayet mesajı gönderdim asla kaçak geçenleri savunmuyorum ama yetim hakkı yiyorlar kelimesi çok ağır olmuş gerçekten. kaldı ki 1000 odalı saray yaptıranlar ne hakkı yiyor acaba

Darkfriairs
02 Ocak 2015, 23:03
Siyasi mesajlar için ayrı bir bölüm var.

Nikkfurie
02 Ocak 2015, 23:06
ogs cihazım var köprüden beleş geçmiyorum ama yinede plakamı kapatıyorum..

sabah trafik durma noktasına gelince mecburen emniyet şeridine giriyoruz özellikle büyük motor gördüklerinde basıyorlar cezayı..

yani emniyet şeridine girmeyip en soldaki o daracık yerden mi gidelim veya arabaların arasında dur kalkmı yapalım motorla..

efendi gibi emniyet şeridinden ilerliyoruz ama bunu çok görüyorlar iki teker kullananlara..

Karalı
02 Ocak 2015, 23:11
Şuanda ulkemiz şartları'nda helal ve haram'ın tanımı'nı yeniden yapmak lazım heralde
Ben kopruden olmasi gerektiği gibi geçeyimde ben onlardan alacaklı olayım öbür tarafta görüşmek üzere

oznkrçm
02 Ocak 2015, 23:24
Siyasi mesajlar için ayrı bir bölüm var.
Bin odalı saray siyasi mesaj değildir.

telike
03 Ocak 2015, 00:04
Motorumu aldığımdan bu güne kadar neredeyse hiç plaka takmadım ama onun bunun hakkını da yemedim vergileri cartu curtu
çatır çatır ödüyoruz asıl milletin hakkını yiyenler...
sinirlendim gene :jocolor:

plaka takmadın mı? nası yani plakasız mı dolaştın

Darkfriairs
03 Ocak 2015, 00:23
Bin odalı saray siyasi mesaj değildir.

Daha ne yazdığını, nereye gittiğini bilmiyorsun. Yazık.

tanertc
03 Ocak 2015, 00:36
Show tv kim? Hırsızın, din tüccarının borazanı.

LynXMaSTeR
03 Ocak 2015, 01:32
1 tonluk araçla 200 kg lık motor bir değil fakat kimse de kimsenin hakkını yemek zorunda değil. sonuçta yaptığınız yasal olarak uygun değil.
ha bunu değiştirmek için tepki koyabilirsiniz, yürüyüş yaparsınız, eylem yaparsınız, dilekçe yazarsınız ama bu şekilde kanunları delerek hiçbir şey elde edemezsiniz.

fazil
03 Ocak 2015, 01:35
ha bunu değiştirmek için tepki koyabilirsiniz, yürüyüş yaparsınız, eylem yaparsınız, dilekçe yazarsınız ama bu şekilde kanunları delerek hiçbir şey elde edemezsiniz.

Bu dediklerinizin hepsi son 10-15 senedir defalarca yapildi/denendi, hic bir sonuc vermedi ne yazik ki.

Sj's
03 Ocak 2015, 01:35
Tabi tabi o zaman yuruyelim ayni gezideki gibi, ayni cumartesi anneleri gibi, kesin bedava yaparlar bize o zaman, yuruyup dilekce yazalim tamam. Hemen seyaparlar. Dostlar, kanunun kul hakki yedigi durumlarda kanunsuzluk kanun olur. Plaka kapali diye kimse hirsiz degil, bu yakistirmayi yapmak biraz haksizlik...

Ben 1 senedir plaka depo ustu cantamda geziyorum ceza ya da borc yemedim hic. Burada nasil ki ben cok zekiyim boyle yapmayan da enayidir diye dusunmek son derece ahlak disi ve serefsizceyse, "elinize hic bir sey gecmez" onermesi de bu nedenle o derece dogru degildir.

aadrenalin16
03 Ocak 2015, 01:51
İşin en komik tarafı da o köprüyü sen ve ben yaptırdık verdiğimiz vergilerle ama beleş geçişi "milletin" vekili yapacak biz yine öpüleceğiz :flower:

hani köprünün yapım masrafı çıkana kadar ücrete tabi olacaktı hey gidim heyyy türkiyee. buzamana kadar ödediğimiz paralarla kaç köprü yapardık.yolların durumuna bakıyorum bırde ödedıgımız o vergilere bakıyorum.haram olsun benım ödedıgım bu vergılerr kımın cebıne gırıyorsa .. kopuden kaçak geçenlere lafım yok ama ben hgs sahıbı olarak arabayla aynı ucretı ödemek zorunda kalmayı enayılık olarak görüyorum..

12680
03 Ocak 2015, 02:21
Kapatır plakamı geçerim. Kimsenin hakkını yediğim yok sadece adamları daha fazla zengin edecek kadar salak değilim.

oznkrçm
03 Ocak 2015, 02:30
Daha ne yazdığını, nereye gittiğini bilmiyorsun. Yazık.
Gerçekten çok yazık.

sandıkçı
03 Ocak 2015, 02:37
Bu ülkede koyun gibi yaşamayı her denilene he demeyi kabul etmediğimiz için biz hak yiyoruz doğru.kimse kusura bakmasın 100 bin euro luk bir araçla ben aynı parayı ödemem.yap 2 tl kimse uğraşmaz.mevzu benim düşüncemde para değil.ben diktatörlüğün karşısındayım.açın geziyi tekrar izleyin belki bi şeyler öğrenirsiniz yapılacak dendi yaparız dediler SONUÇ=?
Sen gs kullanan kardeş var hakkını helal etme sen koyun gibi yaşa senin köprüde plakayı sökecek yüreğin bile yok.
ShowtV yide kafanıza takmayın korkak basının en büyük örneğidir.böyle boş işlerle haber yapar dikkat edin bi tane spiker aksaray hakkında yorum yapamaz.anca tiyatro oynarlar..

Sj's
03 Ocak 2015, 02:39
Bu ülkede koyun gibi yaşamayı her denilene he demeyi kabul etmediğimiz için biz hak yiyoruz doğru.kimse kusura bakmasın 100 bin euro luk bir araçla ben aynı parayı ödemem.yap 2 tl kimse uğraşmaz.mevzu benim düşüncemde para değil.ben diktatörlüğün karşısındayım.açın geziyi tekrar izleyin belki bi şeyler öğrenirsiniz yapılacak dendi yaparız dediler SONUÇ=?
Sen gs kullanan kardeş var hakkını helal etme sen koyun gibi yaşa senin köprüde plakayı sökecek yüreğin bile yok.
ShowtV yide kafanıza takmayın korkak basının en büyük örneğidir.böyle boş işlerle haber yapar dikkat edin bi tane spiker aksaray hakkında yorum yapamaz.anca tiyatro oynarlar..

Kotu tarafi ne biliyor musun. Bu yavsak medya yakin vakitte bir kez daha boyle bir haber yapsin, hukumet harekete gecip motosiklette plaka kapama icin ayri bir ceza kategorisi olusturarak cezasini 77 liradan 2500 liraya cikarirlar. Bize de bunu s.ke s.ke odetirler, kimse de hala demez ki onun yerine motosikletlerden daha ucuz ucret alsaniz da kimse plakasini kapamasa. Tabi onun da sonunda ne olur 2500 lira ceza yemeyelim diye cevirmeden kacar yollarda polis tarafindan vurulur telef oluruz iste.

Cok fena laflar ve kufurlerim var ama forum dili elvermiyor malesef..

LynXMaSTeR
03 Ocak 2015, 03:02
Bu dediklerinizin hepsi son 10-15 senedir defalarca yapildi/denendi, hic bir sonuc vermedi ne yazik ki.

hocam 300-500 kişiyle olmaz bu işler, tüm türkiyede organize şekilde yapmak gerekir.
yurtdışında örneklerini görüyorsunuz, adamlar öyle bir organize oluyor ki hükümet geri adım atmak zorunda kalıyor.
onlar da insan biz de insanız..

ccc67
03 Ocak 2015, 08:00
Ulan ayni haberi gördüm evde cildirdim! Nasıl celallendim nasıl küfur ettim.Nasıl bi tabirdir o! Dava açmak lazim lan böylelerine.Çok mutlu oldum konuyu görünce. Sonra motorculari kotu biliyor halkimiz

ozrace
03 Ocak 2015, 11:00
madem mtv alınıyor köprü ve otoyollar bedava olmalı,yada ücretli olacaksa motosikleti ilk alındığında ötv+kdv alınmamalı.bunları yapmayan yada işine gelmediği için yapamayanlar hırsızdır bence...

tanertc
03 Ocak 2015, 11:05
madem mtv alınıyor köprü ve otoyollar bedava olmalı,yada ücretli olacaksa motosikleti ilk alındığında ötv+kdv alınmamalı.bunları yapmayan yada işine gelmediği için yapamayanlar hırsızdır bence...

Onları yapıp yapmamaları önemsiz çünkü zaten hırsızlar hemde babadan oğula aile boyu sülalece hırsızlar :)

izmir3535
03 Ocak 2015, 11:44
bizim vatandaş kucaktan inmemeye alışık kucaktan kucağa alıyorlar vatandaşı 300euro aylığa mahkum edilen vatandaş memnun halinden:cherry:300euro maaş alıyorsun etin kilosu 20 euro avrupada vatandaş 2000..2500 euro maaş alıyor etin kilosu 8 euro aradaki farka bakın bugün battı denilen yunanistan dahi türkiyeden kat kat ii. arkadaşım bir hafta önce danimarkaya giti dedim ki bana bir adet fotoğrafmakinası alıver whats app tan fotosunu modelini yolla dedim. yoladı buradaki fiyatnla aynı çıktı bende alma dedim.ama adamların gelir seviyesi yıllık 60bin dolarmış.düşünün yılda 60 bin dolar kazanıyor fotoğraf makinasına 100dolar veriyor nekadar güzel bizdeki vatandaş 400 doar maaş alıyor 100 dolar fotoğraf makşnasına veriyor ..inanılmaz değilmi :)böyle bir yaşantı hayat şartları avrupada olucak avrupada yer yerinden oynar..bizim millet halen kurnazım diye akıllıyım diye geçiniyor

Freye
03 Ocak 2015, 12:03
plaka takmadın mı? nası yani plakasız mı dolaştın

evet hala öyle ama plaka her zaman çantada ne olur ne olmaz :)
Bir gün cezayı gömecekler ama ne zaman :)

ilkerabi
03 Ocak 2015, 13:19
Yetim hakkı mı demişler???
Vay vay vay..
Televizyonu hangi parayla satın alıp yayınları hangi parayla sürdürüyorlarmış pekiii????
PEMBE parayla mı?
Ahmet sen şimdi bu ihaleyi al.. Ama bak bu televizyonu da satın al.. Sen bana YALAKALIK YAP, ben sana ihale vereyim, sen bana ihaleden yüzde yirmi ver, onları ayakkabı kutusuna koyayım, sana vergi de ödetmeyeyim, istediğin araziye, istediğin maden'e KON.. Sen gene bana yalakalık yap, herşeyi TOZPEMBE göster, bu böyle sürsün.
Tis iz e YENİ DÜNYA DÜZEN'i... Bunlar da yeni dünya düzenBAZLARI...

Schizophren
03 Ocak 2015, 13:36
bizim vatandaş kucaktan inmemeye alışık kucaktan kucağa alıyorlar vatandaşı 300euro aylığa mahkum edilen vatandaş memnun halinden:cherry:300euro maaş alıyorsun etin kilosu 20 euro avrupada vatandaş 2000..2500 euro maaş alıyor etin kilosu 8 euro aradaki farka bakın bugün battı denilen yunanistan dahi türkiyeden kat kat ii. arkadaşım bir hafta önce danimarkaya giti dedim ki bana bir adet fotoğrafmakinası alıver whats app tan fotosunu modelini yolla dedim. yoladı buradaki fiyatnla aynı çıktı bende alma dedim.ama adamların gelir seviyesi yıllık 60bin dolarmış.düşünün yılda 60 bin dolar kazanıyor fotoğraf makinasına 100dolar veriyor nekadar güzel bizdeki vatandaş 400 doar maaş alıyor 100 dolar fotoğraf makşnasına veriyor ..inanılmaz değilmi :)böyle bir yaşantı hayat şartları avrupada olucak avrupada yer yerinden oynar..bizim millet halen kurnazım diye akıllıyım diye geçiniyor

iyi güzel yazmışsınız sizle aynı fikirdeyim ama bi sormak lazım kendimize bunu değiştirmek için neler yapıyoruz? iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır demişler maalesef hep armut piş ağzıma düş bekliyoruz. neden? biri çıksın herşeyi okus-pokus düzeltsin milli gelirimiz artsın,istihdam çoğalsın,işsizlik bitsin,dünyaca ünlü markalara sahip olalım,elin japonu ingilizi gibi yurtdışı tatillerine gidebilelim,ülkemiz süper güç olsun bla bla.. yok ya? o örnek gösterdiğimiz, ah ulan dediğimiz finlandiya,danimarka,norveç gibi ülkelerde adamlar bu refah seviyesine nasıl ulaştı? aynı bizim ülkemizin son 90 yılı gibi çalışarakmı? Türk halkını şuan ki toplum yapısı ve yaşayış biçimiyle ülkeyi kes danimarka'nın oraya yapıştır yine aynı olur (belki biraz daha iyisi)

arkadaşlar ülkemizin geri kalmışlığından dolayı maalesef biz suçluyuz. yılda en az 10 kitap okumayan herkes suçlu.. düşünmüyoruz,sorgulamıyoruz,hakkımızı aramıyoruz ve bu yüzden kötü yönetiliyoruz. o yüzden kimse şuna buna bahane aramasın devlet şöyle, polis böyle, adalet desen hiç yok vs. önce şunu sorsun. ben kendimi geliştirmek için ne yaptım ki ülkemin halkımın en iyisini hak ettiğini düşüneyim?

günde sadece 10 sayfa okusanız ayda 300 sayfalık 1 kitap, yılda 12 kitap bitirmiş oluruz.

Okumaya üşenenler için yazının özeti: kitap okuyun!

oznkrçm
03 Ocak 2015, 14:11
Maalesef ne kadar kitap okusak da düşünsek sorgulasak da bunu yapan kendini geliştiren insan sayısı sınırlı sayıda. Bu da sosyal yaşantımıza hatta devlet yönetmine bile yansıyor. Çünkü eğitim sistematik olarak çocuklarımızı kısmen "cahil" bırakmak yönünde işliyor. Kendini geliştiren, egiten, sorgulayan insanlar çok sınırlı bir kesim olduğu için söz sahibi olamıyor.

fastturkish
03 Ocak 2015, 15:56
KOPYAL YAPIŞTIR TEPKİNİ GÖSTER
haber@showtv.com.tr
http://www.showtv.com.tr/iletisim
02.01.2015 Yayınlı ana haber bülteninizde işlemiş olduğunuz ”Motosikletlilerin köprüden kaçak geçişi” başlıklı haberinizde yetim hakkı yediğimiz tespitinde bulunmuşsunuz,bu anonsunuzu motosiklet sürücüsü olarak şiddetle kınıyor ve hiç hoş karşılamıyoruz,daha makul bir sunum kullanabilirdiniz. Öte yandan bir çok ülkede motosiklet sürülmesini teşvik eden bir çok uygulama varken ülkemizde ne yazıkki vergilerimiz yüksek ve otoyol ve köprü geçişlerimiz araçlarla aynı tutulmaktadır,bu konuyada eğilerek biraz olsun bu kaçak geçişlerin altında yatan nedenleri yapmanız gereken gazetecelikle belirtmenizi umardık,kısacası haberiniz yarım kalmış,lütfen tamamlayınız.

noqturno
03 Ocak 2015, 18:00
Şimdiye kadar hiç plaka kapatmadım, her ücretli geçişim çatır çatır alınmıştır.
Hatta bir çok kez salak HGS girişi okumadığı için en yüksek mesafe ücreti ödemişimdir.
Ama her an plaka kapatma davranışına girebilirim çünkü
Yukarıdaki arkadaşların söyledikleri her şeye ek olarak
1- Zaten maaaşımdan alabildği kadar çok vergi alıyor devletim (daha maaşım elime geçmeden)
2- Arabama ve motoruma koyduğum her litre benzinden dünyanın en yüksek vergisini alıyor canım devletim.
3- Arabamı da motorumu da alırken ötv kdv diye dünya kadar vergiyi peşin aldı devletim.
4- Her yıl motorum ve arabamdan mtv, evimden emlak vergisini alıyor canım devletim.
5- kullandığım telefonumdan hattımdan elektriğimden vs vs vs....

Tüm bunlar bir yana, kendine yalakalık yapanlardan, taraflı yayın yapanlardan affını, ballı ihalelerini, peşkeş çekmelerini de esirgemiyor canım devletim.
Ben hakkımı helal etmiyorum

Nikkfurie
03 Ocak 2015, 19:25
köprüler satılmamışmıydı özel sektöre ?

yani devlet bilmem kaç yıllık kira bedelini peşin aldı bildiğim kadarıyla..

bedava geçenler devletten değil özel sektörden yiyorlar :)

bence bu haberleri de satın alan adam yaptırtıyor..

motorlar bedava geçtikçe adamın zoruna gidiyordur :P

kim
03 Ocak 2015, 20:38
köprüler satılmamışmıydı özel sektöre ?

yani devlet bilmem kaç yıllık kira bedelini peşin aldı bildiğim kadarıyla..

bedava geçenler devletten değil özel sektörden yiyorlar :)

bence bu haberleri de satın alan adam yaptırtıyor..

motorlar bedava geçtikçe adamın zoruna gidiyordur :P

KÖPRÜLER VE OTOYOLLAR 2012 DEN BERİ DEVLETİN DEĞİL KOÇ HOLDİNGİNDİR

Boğaz köprüleri ve otoyolların
ihalesiyle nelerin satıldığına, bu ihalenin neleri
kapsadığına bir bakalım.
İhale, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün
sorumluluğunda olan, yapım, bakım, onarım ve
işletimini üstlendiği, bağlantı yolları ile birlikte,
''Edirne-İstanbul-Ankara Otoyolu'', ''Pozantı-
Tarsus-Mersin Otoyolu'', ''Tarsus-Adana-
Gaziantep Otoyolu'', ''Toprakkale-İskenderun
Otoyolu'', ''Gaziantep-Şanlıurfa Otoyolu'',
''İzmir-Çeşme Otoyolu'', ''İzmir-Aydın
Otoyolu'', ''İzmir ve Ankara Çevre Otoyolu'', ''Boğaziçi Köprüsü'', ''Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve
Çevre Otoyolu'', bunlar üzerindeki hizmet tesisleri, bakım ve işletme tesisleri, ücret toplama merkezleri ve
diğer mal ve hizmet üretim birimleri ile varlıklarını (OTOYOL) kapsıyor.
Özelleştirme işlemi, tek paket halinde, işletme hakkının verilmesi yöntemiyle ve fiili teslim tarihinden itibaren
25 yıllık süre için gerçekleştiriliyor.
Köprü ve otoyol özelleştirmesi ihalesine 3 konsorsiyum katıldı. İhaleye katılanlar şöyle:
Nurol Holding AŞ - MV Holding AŞ - Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret AŞ - Kalyon İnşaat Sanayi ve
Ticaret AŞ - Fernas İnşaat AŞ Ortak Girişim Grubu.
Koç Holding AŞ - UEM Group Berhad - Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ Ortak Girişim Grubu.
Autostrade Per I'Italia SPA - Doğuş Holding AŞ - Makyol İnşaat Sanayi Turizm ve Ticaret AŞ - Akfen Holding
AŞ Ortak Girişim Grubu.
İhaleyi, Koç Holding AŞ - UEM Group Berhad - Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ Ortak Girişim
Grubu 5.720 milyar dolar vererek aldı.
Satılan yerlerin 11 aylık gelirine bakacak olursak; yılın 11 ayında köprü ve otoyollardan 331 milyon 148 bin 23
araç geçerken, araç geçişinden toplam 740 milyon 595 bin 333 lira gelir elde edildi.
Bu gelirlerin 195 milyon 312 bin 128 lirası Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden elde edilirken, 545
milyon 283 bin 205 lirası ise otoyollardan sağlandı.
2011 yılında ise köprü ve otoyollardan toplam 349 milyon 847 bin 151 araç geçmiş, bu araçlardan toplam 732
milyon 681 bin 161 lira gelir elde edilmişti.

ergün1968
03 Ocak 2015, 21:43
Şimdiye kadar hiç plaka kapatmadım, her ücretli geçişim çatır çatır alınmıştır.
Hatta bir çok kez salak HGS girişi okumadığı için en yüksek mesafe ücreti ödemişimdir.
Ama her an plaka kapatma davranışına girebilirim çünkü
Yukarıdaki arkadaşların söyledikleri her şeye ek olarak
1- Zaten maaaşımdan alabildği kadar çok vergi alıyor devletim (daha maaşım elime geçmeden)
2- Arabama ve motoruma koyduğum her litre benzinden dünyanın en yüksek vergisini alıyor canım devletim.
3- Arabamı da motorumu da alırken ötv kdv diye dünya kadar vergiyi peşin aldı devletim.
4- Her yıl motorum ve arabamdan mtv, evimden emlak vergisini alıyor canım devletim.
5- kullandığım telefonumdan hattımdan elektriğimden vs vs vs....

Tüm bunlar bir yana, kendine yalakalık yapanlardan, taraflı yayın yapanlardan affını, ballı ihalelerini, peşkeş çekmelerini de esirgemiyor canım devletim.
Ben hakkımı helal etmiyorum

Aynen katılıyorum.

harung
03 Ocak 2015, 22:33
Ben plakami kapatmayi cesitli sebeplerden dogru bulmuyorum..
ama bizler devletin vatandasi degil de müşterisi olduğumuz surece bu böyle devam eder..

yılda 500 TL mtv, benzinde %65 vergi vs. nedir arkadaş ?!
kucağa almış adam bırakır mi?..

Burada hak yemekten söz edilecekse bu yetimin hakki değil geçerken odeyenlerin hakki olabilir..
Çok ironik bir durum..
Bu yüzden plakami kapatmiyorum..

kim
03 Ocak 2015, 22:44
Arkadaşlar köprüde gişeler önünde bir röportaj yapacağım yani show tv nin yapmadığını gişlerdfeki greçiş ücretleri ve vergilerle ilgili bana bir el kamerasıyla gelip yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı?

Freye
03 Ocak 2015, 23:00
Ben plakami kapatmayi cesitli sebeplerden dogru bulmuyorum..
ama bizler devletin vatandasi degil de müşterisi olduğumuz surece bu böyle devam eder..

yılda 500 TL mtv, benzinde %65 vergi vs. nedir arkadaş ?!
kucağa almış adam bırakır mi?..

Burada hak yemekten söz edilecekse bu yetimin hakki değil geçerken odeyenlerin hakki olabilir..
Çok ironik bir durum..
Bu yüzden plakami kapatmiyorum..

Ben Plakamı çoğu zaman takmıyorum hatta neredeyse hiç ama gişelerde takıyorum.

birde aldığımız en ufak şeyde bile vergi var.

hazır plakadan konu açılmışkende yakalanınca cezası nedir

LynXMaSTeR
03 Ocak 2015, 23:49
hocam sürekli plaka vidala sök zor olmuyo mu?

ülgenhan
03 Ocak 2015, 23:59
arkadaşlar bozuk bir saatin bir kaç çarkı doğru işlese ne olur işlemese ne olur?

"yetim hakkı yiyiyorlar" söylem sadece ajitasyon. hatırlayan hatırlar, içki ve sigaraya dünyanın vergisi bindirildi. bu vergilerden bir kısmı da deprem vergileriydi. ben günde bir paket sigarası e ayda en kötü bir ufak rakısı olan bir kişi olarak hiç fena deprem vergisi ödemedim. deprem olduğunda " e fena vergi toplamadılar, devlete yakışır bir yardım gider" dedim. elbette gitmedi, deprem vergisi ile duble yol yapmış beylerimiz.

aksaray'ın maliyeti soruldu cevabı "açıklanırsa ekonomi sarsılabilir" oldu. harcarken ekonomiyi sallamayan rakam açıklanınca nasıl sarsacaksa?

"hakkımızı arayalım" derseniz gaz fişeği ile gözünüzü çıkarırlar. o da şanslıysanız, uygun mesafeden 45 derece açı ile atıldığında insanlara çarpması durumunda dahi ağır yaralamayan gaz fişeği yakın mesafeden kafanıza nişanlanısa kafatasınıza saplanır.

ben plaka filan kapatmıyorum, ama ülkede yetim hakkını gerçekten yiyenler el üstünde taşınırken plaka kapatanın günahı bana göre yoktur.

şimdi diyeceksiniz ki "siyaset yapma."

siyaset yapmak dediğiniz meseleleri belirli bir ideolojinin ışığında çözümlemektir. aşağı yukarı her ideolojinin her soruya iyi kötü bir cevabı vardır.

vergiyi amaç dışı harcamak, devletin parasını (ki devletin parası denilen şeyin önemli bir kısmı halkın parasıdır yanii vergidir) "itibar" ayağına lükse harcamak, hakını arayan kimseleri onaylamadığınız için öldürücü olmayan silahları öldürücü biçimde kullanan kişilere ses çıkarmamak siyaset üretme şekli değildir. bunu eleştirmek de siyasi biir eleştiri değildir.

"yetim hakkı" diye ağlayan televizyon kanalları önce çalışanlarına insan gibi davransın, medya sahipleri zenginleşecek diye çalışmaktan ölecek insanların hakkını teslim etsin.

ahirena
05 Ocak 2015, 11:14
bende gazeteciyim ve ilk tepkim madem haber yapacaklardı o zaman araçlar için alınan ücreti yapmaları gerekirdi demiştim.
Fakat Türkiye'de maalesef habercilik prim üzerine yapıldığından bunu haber yapmaları zor.

@kim röportaj için sana yardımcı olabilirim.

Karalı
05 Ocak 2015, 11:40
Ulen bu tvciler nezaman öğrendi helal haramı:cyclopsan