PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bayan şöför mağduru

kobra16
02 Ocak 2015, 18:48
İyi akşamlar arkadaşlar geçtiğimiz pazartesi okula gitmek için sıradan bi günde motorumla bölünmüş yolda giderken ışıksız bi kavşakta beni göre göre karşı şeride geçen bi bayan ,ya da teyze diyeyim, gördüm. Sonuç tahmin edersiniz ki frenlememe fırsat vermedi acil bi kararla kendimi sola attım aynı moto gp yarışlarındaki gibi motor altımdan kayarak gitti ve ben yuvarlandım. İlk kazamdı bu benim ama tecrübeli gibi yaptığımı düşünüyorum kazayı. Sonrasında olanlar enteresan bi baktım kadın ortalıkta yok basmış gitmiş. Kafandaki örtüden utan dedim içimden. Çok fena da sinirlendim tabi. Arkadan gelen araçlar da ben yokmusum gibi yolun ortasında geçip gittiler sağımdan solumdan. Sadece bi bisikletli yardıma geldi, motorumu kaldırmama yardım etti Allah razı olsun ondan. Onun gibi olamayanlardan da.... Neyse ekipmanlarım oldugu için sadece sol bilegim ve dizlerim zarar gördü buna da şükür. İnsanlığın ne hale geldiğini de öğrenmiş oldum. Daha kötüsü olmadığı için kendimi şanslı hissediyorum ama başka birinin bencilligi ve dikkatsizliği yüzünden bileğim sarılı gezdiğim için de ne bileyim insan bi değişik hissediyor işte. Teşekkür ederim dinlediğiniz için. Böyle kazalar yıldıramaz bizi bu aşktan :)

MFTaşkıran
02 Ocak 2015, 18:53
İnsanlar öyle işte yapacak bir şey yok ama oradaki insanlar yüzünden de insanlardan soğuma :D Ben de ilk kazamı 2 ay kadar önce yaptım ve kazayı yapınca akşam sokakt çok az insan görünen Milas da aniden bir kalabalık trafikteki arabalar bizim motoru kaldırmamıza yardım etti n bileyim bğr kalabalık herkes ilgilendi falan. Böyle yardım edildiğinde insan iyi hissediyor. Ama bilinçsiz insanlar da yok değil anlattığın gibi.

kobra16
02 Ocak 2015, 18:58
İnsanlar öyle işte yapacak bir şey yok ama oradaki insanlar yüzünden de insanlardan soğuma :D Ben de ilk kazamı 2 ay kadar önce yaptım ve kazayı yapınca akşam sokakt çok az insan görünen Milas da aniden bir kalabalık trafikteki arabalar bizim motoru kaldırmamıza yardım etti n bileyim bğr kalabalık herkes ilgilendi falan. Böyle yardım edildiğinde insan iyi hissediyor. Ama bilinçsiz insanlar da yok değil anlattığın gibi.

Sabahıb 8iydi ben kaza yaptığımda gittim derse girdim bi de 8.30da öğlene kadar dayandım sonra ortopediye gittim tıpta okuduğum için hemen halledildi bileğim. Teşekkür ederim iyi insanlar elbet var :)

nvrmnd
02 Ocak 2015, 19:00
bu tarz durumlarda karar vermek zordur ama kendi guvenliginizi aldıktan sonra motoru bir sekilde arabaya dogru carpmasını saglamak lazım... saniselik kararlar ama sizi hem masraftan hemde karsı tarafın o umursamaz durumundan kurtaracaktır...

kobra16
02 Ocak 2015, 19:05
bu tarz durumlarda karar vermek zordur ama kendi guvenliginizi aldıktan sonra motoru bir sekilde arabaya dogru carpmasını saglamak lazım... saniselik kararlar ama sizi hem masraftan hemde karsı tarafın o umursamaz durumundan kurtaracaktır...

Teşekkür ederim ama anlık karar dediğiniz gibi ilk kazam olunca böylesini daha mantıklı gördüm. Arkadaşlarım da ona da vursaydın ödetirdin dediler zaten, grenajları biraz pahalı cbr125in. Hayırlısı ya olan oldu ne yapalım artık.

MFTaşkıran
02 Ocak 2015, 19:10
Sabahıb 8iydi ben kaza yaptığımda gittim derse girdim bi de 8.30da öğlene kadar dayandım sonra ortopediye gittim tıpta okuduğum için hemen halledildi bileğim. Teşekkür ederim iyi insanlar elbet var :)
İyi en azından çabuk halletmişler :D Keşke o kadar beklemeseydin be abi tıp okuyan adamsın niye bekliyorsun :D ben kazanın olduğu akşam hiç bir şeyim yok iyim ben diye bağırıyordum tekerlekli sandalye getirdiler dedim oturmam ben buna iyim yok bir şeyim diye :D sonra ki sabah bir uyandım ayağımın üstüne basamıyorum seke seke okula gittim 1 hafta :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:08 ----------

Ben tır yüzünden yaptım kazayı motoru son hızla bir çarpsan fark etmez bile o tırcılar :D

Proud
02 Ocak 2015, 19:11
O Örtülü kadına ithaf olunur:

Seni saçından dolarım
Siyaha dokunmam beyazları yolarım.
Ilık suyla yıkar, namazını kılarım
Fark etmeden yamacından fırtarım
Senin o kara başörtünü yırtarım !

kobra16
02 Ocak 2015, 19:13
İyi en azından çabuk halletmişler :D Keşke o kadar beklemeseydin be abi tıp okuyan adamsın niye bekliyorsun :D ben kazanın olduğu akşam hiç bir şeyim yok iyim ben diye bağırıyordum tekerlekli sandalye getirdiler dedim oturmam ben buna iyim yok bir şeyim diye :D sonra ki sabah bir uyandım ayağımın üstüne basamıyorum seke seke okula gittim 1 hafta :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:08 ----------

Ben tır yüzünden yaptım kazayı motoru son hızla bir çarpsan fark etmez bile o tırcılar :D

Ders vardı gıcık bi hocaydı takar bana diye bekledim :D Ben de bileğim sakat geziyorum allahtan sol kolda yoksa ne yapardım bilmem :D

MFTaşkıran
02 Ocak 2015, 19:18
Vitesleri değiştirirken zorlandım bir süre sol ayak bileğinden ötürü ama sonr geçti :D

kobra16
02 Ocak 2015, 19:19
O Örtülü kadına ithaf olunur:

Seni saçından dolarım
Siyaha dokunmam beyazları yolarım.
Ilık suyla yıkar, namazını kılarım
Fark etmeden yamacından fırtarım
Senin o kara başörtünü yırtarım !

Ağzına sağlık :) ama insanlık kafada örtüde değil :)

izmir3535
02 Ocak 2015, 19:28
kadın kaçtıktan sonra ödü patlayıp ölmüş olabilir:)size bir şey oldumu öldünüzmü diye altınada işemiştir.

kobra16
02 Ocak 2015, 19:33
kadın kaçtıktan sonra ödü patlayıp ölmüş olabilir:)size bir şey oldumu öldünüzmü diye altınada işemiştir.

Yok yahu olmasın öyle bişeyi hiç istemem, birazcık bilinç oluşmuş olsa benim için yeterli :)

Yiğit_
02 Ocak 2015, 19:36
Geçmiş olsun arkadaşım
Eski kasa cbr 125'lerin yedek parça grenaj fiyatları nedir çok merak ettim pahallı olduğunu biliyoruzda neye göre pahallı? Eski ve cılız olmasına göremi pahallı bilgisi olan varsa söyleyebilirmi internette bulamadım ben

kobra16
02 Ocak 2015, 19:42
Geçmiş olsun arkadaşım
Eski kasa cbr 125'lerin yedek parça grenaj fiyatları nedir çok merak ettim pahallı olduğunu biliyoruzda neye göre pahallı? Eski ve cılız olmasına göremi pahallı bilgisi olan varsa söyleyebilirmi internette bulamadım ben

Teşekkür ederim. Benimki ara kasa aslında ama kafa grenajı hariç eskisinden bi farkı yok sanırım. Kafa grenajı da burda fiyatı :http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-honda-cbr-125-r-kafa-grenaji-kirmizi-09-10-64210-kty-d50-zc-151993571/detay

Yiğit_
02 Ocak 2015, 19:57
Teşekkür ederim. Benimki ara kasa aslında ama kafa grenajı hariç eskisinden bi farkı yok sanırım. Kafa grenajı da burda fiyatı :http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-honda-cbr-125-r-kafa-grenaji-kirmizi-09-10-64210-kty-d50-zc-151993571/detay

Sağolasın demekki kasasaına göre pahallıymış insanlar o kasaya göre daha ucuz yedek parça bekliyorlarmış demek.
O kadarda pahallı değilmiş sen bizim yzf r125'in yedek parça fiyatlarını bilsen:)bilirsin belki tek kafa grenajı 550 tl

kobra16
02 Ocak 2015, 20:10
Sağolasın demekki kasasaına göre pahallıymış insanlar o kasaya göre daha ucuz yedek parça bekliyorlarmış demek.
O kadarda pahallı değilmiş sen bizim yzf r125'in yedek parça fiyatlarını bilsen:)bilirsin belki tek kafa grenajı 550 tl

Yeni kasaların daha ucuz parçaları :) evet onu duydum yamahayla kaza yapmamak lazım :)

Pekbipicadam
02 Ocak 2015, 20:10
Öncelikle geçmiş olsun , en kötü kazan böyle olsun.
2. olarak haklı ve ölü olmak yerine temkinli ve sağlıklı olmak adına o kavşak noktasına yaklaşırken araba olmasa bile en kötü düşünüp önceden yavaşlaman lazımdı , sen arabayı gördüğün halde onun seni bekleyeceğini düşünerek hata yapmışsın , arabaya yol ver demiyorum ama onun atlaya bileceğini düşünüp hızını uygun bir hıza indirmen gerekirdi. Tabi bazen basireti bağlanıyor insanın bunu da göz ardı etmiyorum ama bir sonraki kavşağa yaklaşırken kavşak bomboş olsa bile sen kaza anını hatırla ve gaz kes.
Tekeriniz düz bassın.

kobra16
02 Ocak 2015, 20:28
Öncelikle geçmiş olsun , en kötü kazan böyle olsun.
2. olarak haklı ve ölü olmak yerine temkinli ve sağlıklı olmak adına o kavşak noktasına yaklaşırken araba olmasa bile en kötü düşünüp önceden yavaşlaman lazımdı , sen arabayı gördüğün halde onun seni bekleyeceğini düşünerek hata yapmışsın , arabaya yol ver demiyorum ama onun atlaya bileceğini düşünüp hızını uygun bir hıza indirmen gerekirdi. Tabi bazen basireti bağlanıyor insanın bunu da göz ardı etmiyorum ama bir sonraki kavşağa yaklaşırken kavşak bomboş olsa bile sen kaza anını hatırla ve gaz kes.
Tekeriniz düz bassın.

Çok teşekkür ederim. Ben normalde hep yavaşlarım zaten kavşaklarda. Kadın yol verecekmiş gibi yavaşladı önce, beni şaşırtan da bu oldu zaten ben de biraz daha gaz verdim. Ben tam duracak zannederken yavaş yavaş çıkmaya devam etti ki beni görüyor yüzüme bakıyor gel bana çarp ta senin canını alayım dedi resmen. Yoksa ben alıştım kavşaklarda pat diye çıkan araçlara. Ben de direk sola yatırdım motoru bilinçli bi şekilde. Sonra kadın arazi. Teşekkür ederim haklısınız siz de ölü olup haklı olmak bi işe yaramaz.

astorojna
02 Ocak 2015, 23:56
çok geçmiş olsun. motoru yatırmayacaksınız benim gibi gidip bodoslama dalacaksınızki hasarın tamamını karşıdan alasınız.

kobra16
03 Ocak 2015, 17:31
çok geçmiş olsun. motoru yatırmayacaksınız benim gibi gidip bodoslama dalacaksınızki hasarın tamamını karşıdan alasınız.

çok teşekkürler, çarpsam belki daha kötü olurdu benim için, öyle bakıyorum ben olaya sağlık olsun yahu olan oldu çünkü :)

to1ga
03 Ocak 2015, 21:47
aea der ki " ne olursa olsun motorun üstünde kalın "

geçmiş olsun kardeşim hemen polisi arıcaktın yaralamalı trafik kazası dicektin çevre kameralardan bulunurdu şöför.. üstüne gitmemişsin hiç.

EldekiDebryj
03 Ocak 2015, 21:53
Geçmiş olsun

ergün1968
03 Ocak 2015, 22:02
aea der ki " ne olursa olsun motorun üstünde kalın "

.

Kaza anında motosiklet üzerinde olmak olabilecek en kötüye razı olmak demektir.Motosikletten ayrılın herzaman.Yanlış bilgi.

ero__
04 Ocak 2015, 14:08
İyi akşamlar arkadaşlar geçtiğimiz pazartesi okula gitmek için sıradan bi günde motorumla bölünmüş yolda giderken ışıksız bi kavşakta beni göre göre karşı şeride geçen bi bayan ,ya da teyze diyeyim, gördüm. Sonuç tahmin edersiniz ki frenlememe fırsat vermedi acil bi kararla kendimi sola attım aynı moto gp yarışlarındaki gibi motor altımdan kayarak gitti ve ben yuvarlandım. İlk kazamdı bu benim ama tecrübeli gibi yaptığımı düşünüyorum kazayı. Sonrasında olanlar enteresan bi baktım kadın ortalıkta yok basmış gitmiş. Kafandaki örtüden utan dedim içimden. Çok fena da sinirlendim tabi. Arkadan gelen araçlar da ben yokmusum gibi yolun ortasında geçip gittiler sağımdan solumdan. Sadece bi bisikletli yardıma geldi, motorumu kaldırmama yardım etti Allah razı olsun ondan. Onun gibi olamayanlardan da.... Neyse ekipmanlarım oldugu için sadece sol bilegim ve dizlerim zarar gördü buna da şükür. İnsanlığın ne hale geldiğini de öğrenmiş oldum. Daha kötüsü olmadığı için kendimi şanslı hissediyorum ama başka birinin bencilligi ve dikkatsizliği yüzünden bileğim sarılı gezdiğim için de ne bileyim insan bi değişik hissediyor işte. Teşekkür ederim dinlediğiniz için. Böyle kazalar yıldıramaz bizi bu aşktan :)

Kafasındaki örtü ile alakasını anlamadım? Başı kapalı olunca Allah korkusu kesin var gibi bir durum mu var? Ya da hak hukuk bilmek? İnsan hakkına saygı göstermek?

Geçmiş olsun...

efendy06
04 Ocak 2015, 15:26
Ben dört sene üniversite okudum konyada, yolun kenarında ölsen %70i dönüp bakmaz. Geçmiş olsun bununla. Şimdi millet karşı çıkacak, iki olay anlatayım yaşadığım;
1. Bir akşam (vizeler var diye arkadaşın evde toplandık birbirimize sorular soruyoruz) benim başım acayip ağrımaya başladı. Eve geçiyorum ahali dedim. Çıktım. Yolda yürürken (eğitim fakültesinden yaka yoluna doğru gidip caminin oraya çıkan yol) bi an başım döndü, karardı. Uyandığımda kaldırım kenarında yatıyordum. Üstüm başım çamur, yüzümü çarpmışım falan. Etrafımdan geçiyor insancıklar. Tuhaf tuhafta yüzüme bakıyorlar. Polis geldi sarhoş diye ihbar etmişler. Geldiler, anlattım, ambulans çağırdılar hastaneye gittim. Doktor yorgunluktan dedi muayene sonucunda.
2. Son senem daha önce yolda bayıldığım zaman giremediğim (doktor en az 2 gün dinlenmelisin demişti) sınavlardan kaynaklanan alttan ders olayı çok, mezun olmakda lazım. Ders çalışıyorum. Yoruldum (tecrübe var zaten) dedim yatıyım önceki gibi olmayım. Uyudum, gece uyandım ki gözlerimi açamıyorum. İçine kum dolmuş sanki. Yanıyor. Işığı açtım el yordamı ile, öyle böyle yanmadı. Neyse telefonu aradım ama bulamadım. Onu ararken elime güneş gözlüğü geçti, taktım gözüme çıktım evden. Hastaneye gidiyorum. Yoldaki sokak lambaları canımı alıyor sanki. Bir süre sonra artık gözümü tamamen kapatıp kaldırım kenarına oturdum düşmeyeyim diye. Biliyorum ki hastaneye 600mt kaldı. Dedim gözleri az dinlendireyim devam ederim. Yok, açamıyorum gözümü, duyuyorum birileri geçiyor çevremden, kimsenin umrunda değil. Gene sağolsun polisler geldi, gözüm kapalıyken bile tepe lambasının ışığını farkettim. Hemşerim sarhoşmusun dedi arabadan inmeden. Gözlüğü azcık indirip gözümü zoraki araladım. Hemen indiler arabaya aldılar beni doğru hastaneye. 3 gün yattım. Doktordan rica edip günde 2-3 saat sınavlara gittim. Hepsinde güneş gözlüğü takılıydı. 2 drs hariç geçtim, onlarıda bütlerde verdim.

O lanet yolun kenarında ölsek kimse umursamazdı...