PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni bir motorsiklet mi almalıyım bilgisayar mı ?

snappy x
02 Ocak 2015, 18:12
merhaba abilerim kardeşlerim:) kararsız kaldığım bir konuda sizlerleyim:silent: şimdi duruma geçelim hali hazırda bir mobiletim var ço yaktığı eski teknoloji olduğu için vazgeçme dönemindeyim :king: bunu satabilirsem eğer modenas gt 135 düşünmekteyim:flower: ama bir yandan 2006 model bilgisayarım can çekişmekte size bu konuyu ne zorluklarla açtığımı anlatamam kaç kez donduğunu sayamadım:pr: şimdi düşünüyorum motorsiklet yerine bilgisayar alsam hem motorum hem hızlı bir bilgisayarım olucak motorsiklet alırsam hızlı az yakan teknolojik bir motorum ama takoz bilgisayarım olacak:P yorumlarınızı eksik etmeyin seviyorum sizi

xbuky
02 Ocak 2015, 18:14
Yaş kaç, Ehliyet var mı, motoru okula git gel için mi kullanacaksın, nedir açıkla biraz :)

Freye
02 Ocak 2015, 18:16
Motosiklet iyidir

snappy x
02 Ocak 2015, 18:17
Yaş kaç, Ehliyet var mı, motoru okula git gel için mi kullanacaksın, nedir açıkla biraz :)

ehliyet yok yaş 17 en kısa zamanda alacağımm o ayrı ama bıktım artık karar vereyimde alayım aşamasındayım motor alırsam ancak mahalle arasında turlayabileceğim :)

YouSuffer
02 Ocak 2015, 18:18
ehlıyetsız turladıgın yerde bırıne çarparsan tum hayatın kararın, sence ne almalısın dusun sımdı?

beko12345
02 Ocak 2015, 18:20
Ehliyetin yok motosiklet mi alayım bilgisayarmı diye soruyorsun .

snappy x
02 Ocak 2015, 18:22
böyle tepki gelecekğini biliyordum ama en kısa zamanda alacağım :) 10 bin km mobilet tecrübem var olmaz mı :P

Leon10Rhyme
02 Ocak 2015, 18:22
Ehliyetinin olmaması, mahalle arası turlayacak olman, bunlar motorsiklet almanı anlamsız kılan etkenler. Topla amd 8 çekirdek işlemci 8-16 gb ram ge force 480 gtx ekran kartlı bi bilgisayar ohh mis. 6 sene kullanırsın bu sistemle bilgisayarını hiç bir oyunu full ayarda kasmadan açarak.

Freye
02 Ocak 2015, 18:23
böyle tepki gelecekğini biliyordum ama en kısa zamanda alacağım :) 10 bin km mobilet tecrübem var olmaz mı :P

10.000 km ne kadar çokmuş ilk ehliyetini al sonra bakarsın

snappy x
02 Ocak 2015, 18:30
Ehliyetinin olmaması, mahalle arası turlayacak olman, bunlar motorsiklet almanı anlamsız kılan etkenler. Topla amd 8 çekirdek işlemci 8-16 gb ram ge force 480 gtx ekran kartlı bi bilgisayar ohh mis. 6 sene kullanırsın bu sistemle bilgisayarını hiç bir oyunu full ayarda kasmadan açarak.

kaptan sen bayağı geriden geliyorsun :) naptın amd gtx 480 ler fln ben düşünüyorum gtx 980 mi 780 mi diye :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

10.000 km ne kadar çokmuş ilk ehliyetini al sonra bakarsın

dedemin mobiletini kullanmaya başladım ilk orjinal 103 tü 5 binde tertemizdi tabi ben aldım onu karbüratör vs yaptık bişeyler 8 binde iken gösterge bozuldu 2 sene öyle kullandım sonra dedem bıktı sattı onu parayı bana verdi git adam gibi birşey al dedi gittim bionikm aldım :) 3 binde dededen aldımm onuda orjinal 300 km sonra gösterge patladı haziran ayında o zamandan bu zamana öyle gidiyor işte

logan07
02 Ocak 2015, 18:34
Cod. Adwanced warfare de pek güzel oyun :)

nines
02 Ocak 2015, 18:35
bence önce derslerine yüklen. motoru herzaman alırsın. ama okul gittimi gider dahada geri gelmez.

telike
02 Ocak 2015, 18:40
ben bilgisayar al diyorum. ilerisi için daha güzel bir araştırma yapabilirsin bilgisayarla. ehliyet nasıl alınır sınav soruları direksiyon sınavı falan

logan07
02 Ocak 2015, 18:43
Üzerine biraz daha ekle mac al

snappy x
02 Ocak 2015, 18:43
ben bilgisayar al diyorum. ilerisi için daha güzel bir araştırma yapabilirsin bilgisayarla. ehliyet nasıl alınır sınav soruları direksiyon sınavı falan

hocam ders anlatma videosu izleyeyim diyorum onu bile izleyemiyorum :) geçen ödev yapmak için internet kafeye gittim olmuyor yani bunla...

Proud
02 Ocak 2015, 18:44
Hangisinde vakit geçirmek istiyosan onu al.
İşe falan gidiyosan,dışarda bir yerlere gidiyosan, dışarda vakit geçiriyosan motor al.
Yani ne yaptığını sen bizden daha iyi biliyosun. Ne yaptığını, hangisine daha fazla ihtiyacın olduğunu bırakalımda kendin bul.
17 yaşında gelmişsin, ehliyet almak için önünde hiçbir engel yok. Git al, sonrada motor alacaksan motor al.
Hayat dışarıda yani.
O bilgisayarınada format at,aç bi içini temizle rahatlar,kendine gelir makina.

xbuky
02 Ocak 2015, 18:46
Üzerine biraz daha ekle mac al

Haykırdım ahahahahaha

Leon10Rhyme
02 Ocak 2015, 18:48
kaptan sen bayağı geriden geliyorsun :) naptın amd gtx 480 ler fln ben düşünüyorum gtx 980 mi 780 mi diye :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

dedemin mobiletini kullanmaya başladım ilk orjinal 103 tü 5 binde tertemizdi tabi ben aldım onu karbüratör vs yaptık bişeyler 8 binde iken gösterge bozuldu 2 sene öyle kullandım sonra dedem bıktı sattı onu parayı bana verdi git adam gibi birşey al dedi gittim bionikm aldım :) 3 binde dededen aldımm onuda orjinal 300 km sonra gösterge patladı haziran ayında o zamandan bu zamana öyle gidiyor işte

Ben hem bütçeye uygun hemde uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğin sistem öneriyorum ki paran cebinde kalsın ihtiyaç anında zorda kalmayasın diye :bounce: Yoksa sana bir sistem hazırlarım dersin " abi bana borç alacağım biyer bulun :salut: "

snappy x
02 Ocak 2015, 19:02
Ben hem bütçeye uygun hemde uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğin sistem öneriyorum ki paran cebinde kalsın ihtiyaç anında zorda kalmayasın diye :bounce: Yoksa sana bir sistem hazırlarım dersin " abi bana borç alacağım biyer bulun :salut: "

bende bilirim en pahalı parçaları toplamayı ;) önemli olan fiyat/performans ürünü alabilmek

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

Hangisinde vakit geçirmek istiyosan onu al.
İşe falan gidiyosan,dışarda bir yerlere gidiyosan, dışarda vakit geçiriyosan motor al.
Yani ne yaptığını sen bizden daha iyi biliyosun. Ne yaptığını, hangisine daha fazla ihtiyacın olduğunu bırakalımda kendin bul.
17 yaşında gelmişsin, ehliyet almak için önünde hiçbir engel yok. Git al, sonrada motor alacaksan motor al.
Hayat dışarıda yani.
O bilgisayarınada format at,aç bi içini temizle rahatlar,kendine gelir makina.

asosyel sayılırım tek mobilet için dışarı çıkarım :) aslında sosyalleşmek için motor mu almalıyım bilemedim telefonum idare ediyor bilgisayarı sadece haftasonları açıyorum yoğunluk nedeniyle ama insan oyun da oynamak istiyor :(

ogzcngdk
02 Ocak 2015, 19:12
sorucak motosiklet kalmayınca bilgisayarmı soruyorsun artık :) her gün ayrı konu

snappy x
02 Ocak 2015, 19:16
sorucak motosiklet kalmayınca bilgisayarmı soruyorsun artık :) her gün ayrı konu

napayım kardeşim kararsızım kusursuz istiyorum en iyisi olsun istiyorum

Onurhan D
02 Ocak 2015, 20:16
Ehliyetin bile yok kardeşim ne motoru git al bilgisayarını keyfine bak.

manofsteel
02 Ocak 2015, 20:19
kardeşim sen bence bilgisayar al,motor videolarını izlersin sonra da gerçekleştirirsin :)

gokberk6426
06 Aralık 2015, 05:44
ulan ahaha aklımdan geçiriyodum 2. el bi cbf 150 alıp bi bilgisayarmı toplasam ktm nin yerine bi araştiriym bu tarz konuları dedim bi baktım bizim snapy x ahaha :queen::queen:

numangokce
06 Aralık 2015, 10:35
10.000 km ne kadar çokmuş ilk ehliyetini al sonra bakarsın ilk motosikletimi aldığım 2012de bir ayda yaptım o yolu... Allah vermesin bir kazayla karşılığında "ne kadar tecruben var" yerine evraklarını soracaklar.

caglar48
06 Aralık 2015, 10:41
Ya sor snappy'ım sor bilgisayar sor motor sor onlarda bitince alacağın saati ayakkabıyıda sor bize canın sagolsun laf soyleyenlere takılma elbet onlarında koyunları tavukları olacak gün intikam günü deriz :pl:

JuxtaCrucem
06 Aralık 2015, 11:38
4100 TL + 500 TL vererek bilgisayar aldım geçen ay.
Keşke motor alsaydım diyorum bazen. Bilgisayarı sadece nette
gezinmek için alacaksan 1000TL'ye kadar birşeyler bak.
İlla oyun oynacağım diyorsan bilgisayarı aldıktan sonra
oyunlara para verebilecek bütçen var mı onu düşün.
Korsan oyunlar fazla zevk vermiyor multiplayer yapmadıktan
sonra pek anlamı kalmıyor. Oyunların fiyatları da ucuz değil
seninde bildiğin gibi. Oyun bilgisayarı'da alacaksan bence
2500 TL'den fazla vermene gerek yok.

Sti
06 Aralık 2015, 13:19
Madem motor var,al bilgisayari yoluna bak baskan,para biriktirir gene alirsin motorunu,gene motorun gidiyo geliyo,bilgisayarin donmasi nedir iyi bilirim,kanser eder adami yav,al bilgisayarini sagligin bozulmasin :D

snappy x
06 Aralık 2015, 17:18
Madem motor var,al bilgisayari yoluna bak baskan,para biriktirir gene alirsin motorunu,gene motorun gidiyo geliyo,bilgisayarin donmasi nedir iyi bilirim,kanser eder adami yav,al bilgisayarini sagligin bozulmasin :D

motor aldım daha geçen sene :D şuanda bilgisayar için para biriktiriyorum

AWESQME
06 Aralık 2015, 18:31
Ben martta bütçemi arttırmak için pc yi satmayı düşünüyorum :queen:

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=471626&kat=6453&lang=tr-TR#.VYJ1Qfk59rM

snappy x
06 Aralık 2015, 19:25
Ben martta bütçemi arttırmak için pc yi satmayı düşünüyorum :queen:

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=471626&kat=6453&lang=tr-TR#.VYJ1Qfk59rM

1500 veririm ciddi

UNdocab
06 Aralık 2015, 19:39
Motorun ortalama 2.5-3lt / 100km yakıt tüketiyor. Çok fazla bir tüketimi yokmuş.
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/131116-cup-icin-100km%5C3lt-yakit-tuketimi-normal-mi.html

Daha fazla tüketiyorsa buji, filitre vs baktır.
Alacağın motor ile daha fazla yakıt tüketirsin. Teknolojik falan hikaye en fazla 100km de yarım litre oynar. Yılda 25-30bin km yapmıyorsan salla gitsin.

Hergün bilgisayar başında kanser olacağına güzel bi bilgisayar al kendine

snappy x
12 Aralık 2015, 19:54
bilgisayarımı aldım çok şükür 2500 liraya sistem topladım neredeyse 1 sene arayla aldım.allahıma şükürler olsun

AurorAbeam
12 Aralık 2015, 20:34
Köy hayvanlarının neslini korumak adına ben PC öneriyorum ki almış zaten :)

serkan_emp
13 Aralık 2015, 00:49
Bilgisayarın özelliklerini yazar mısın, birkaç revizyonla ayağa kaldırılırsa çok ucuza bilgisayar derdinden kurtulabilirsin.

Başka bir deyişle; bilgisayarın bloğu sağlamsa yeni silindir-piston a gerek yok rektefiyeye sokarsın :cherry:

Anakart özelliklerini, remleri vs ne biliyorsan yaz.

Edit: almış bile. Bin liralık sistem neyine yetmiyordu da motor parasına pc aldın? Neyse hayırlı olsun. RIDE oynarsın artık ::facepalm1::

karşıyaka57
13 Aralık 2015, 00:58
peki sen 3 milyar 750 mılyar milyon sen bu parayi ne yaptın evde çocuğlar actır bana ne diyor bilıyorsun