PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ybr Esd debriyaj tası ve yağ problemi.

maxim4
01 Ocak 2015, 16:34
arkadaşlar merhaba 2014 ybr var, 1000 km kitabına göre rodajı yapıldı, fakat 1000 km den sonra motoru soğukken çalıştırınca fır fır fır şeklinde sesler geliyor, ayrıca 1 viteste kalkarken gelen klasik ybr hırlama sesi, bunda çok daha tiz geliyor.Servise gösterdim ve debriyaj tasından geldiğini bi sıkıntı teşkil etmeyeceğini söylediler, düşünceleriniz nedir? neden olmuştur, 1000 km den sonra daha sert kullanıyorum ama tek teker vs gibi şeyler tabiki yapmıyorum.3600 km de şuan. Ayrıica 1600 km kullandığım yamaluba 10-40 yarı sentetik yağ 50 mg kadar eksik çıktı, normalmidir? cevaplarınız için teşekkürler.

maxim4
25 Şubat 2015, 00:18
2 ay geçmiş ama ben yinede bi hortlatim:) fikri olan?

serkanADH13
25 Şubat 2015, 01:31
YBR'de YAĞ EKSİLTME OLMAZ,

Servisine danış ve durumu izah et,
Nedemek debriyaj tasından geliyormuş :S

Neden gelsin yahu,
Neden o zaman YAMAHA alınsınki,
Gidilir mondial alınır 2 adet o paraya,

Servisine git ve BU SESTEN KURTULMAK İSTİYORUM BÖYLE ŞEYMİ OLURMUŞ ALDIĞIMDAN BERİ SES VAR MOTORDA diye serzenişte bulun,

YOK YAPACAK BİŞİY YOK derler ise DERHAL YAMAHA TÜRKİYEYİ arayacağını ve TÜKETİCİ MAHKEMESİNE BAŞ VURACAĞINI vurgula...

mterayes26
25 Şubat 2015, 11:15
YBR'de YAĞ EKSİLTME OLMAZ,

Servisine danış ve durumu izah et,
Nedemek debriyaj tasından geliyormuş :S

Neden gelsin yahu,
Neden o zaman YAMAHA alınsınki,
Gidilir mondial alınır 2 adet o paraya,

Servisine git ve BU SESTEN KURTULMAK İSTİYORUM BÖYLE ŞEYMİ OLURMUŞ ALDIĞIMDAN BERİ SES VAR MOTORDA diye serzenişte bulun,

YOK YAPACAK BİŞİY YOK derler ise DERHAL YAMAHA TÜRKİYEYİ arayacağını ve TÜKETİCİ MAHKEMESİNE BAŞ VURACAĞINI vurgula...

Serkan abiye ilaveten çok sıkışırsan direk japonya ya mail çek hizmet gör