PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ne yaptıysam ateşleme yok

altuga1111
26 Aralık 2014, 18:42
öncelikle herkese merhaba hayırlı günler motorum ramzey kross qm200gy motorumu yoğun yamurlarda birkaç gün kullandım ve ardından güneşli birgün motorum gaz kesti ve ateşleme gitti ateşleme bir kere daha gitmişti ve statörü okuyucuyu değiştirdim düzeldi bu seferde değiştirdim düzelmedi beyin de yani cdi da bir sorun olabileceğini tahmin ettim oda olmadı ama şöyle bi ilginçlik var akü dolu iken hiç ateşleme yok akü basmaktan bitiyor volan yavaş dönüyor ozaman ateşleme yapıyor buji de değiştirdim bu sorun neden olabilir sizde ne yaptıysam çözemedim

saykokan
26 Aralık 2014, 18:50
bujilerin ıslandığından sıkıntı çıkarıyor olabilir. buji bobin kontrolü yap bence. oksitlenmiş olabilir. Varsa İmmo na bir bak. Anahtarı tanımazsa ne kadar bassanda ateşleme yapmaz. Hondalarda oluyor.

ergün1968
26 Aralık 2014, 18:51
Bobin haricinde herşeye bakmışsınız.kabloları,soketleri gözden geçirmişsinizdir illaki? Beyin ve bobinin şase bağlantılarınada bakın.Yan ayakta switch varmı bilmiyorum,varsa onada bakın.Aklıma gelen bunlar.

saykokan
26 Aralık 2014, 19:11
Ergün1968 in dediği gibi yan ayak anahtarına tazyikli su tutanların anahtarının bozulduğunu ondan dolayı marş basmadığını duymuştum. Ama o zaman hiç çevirmemesi lazım.

altuga1111
26 Aralık 2014, 19:38
şuan sırada elektrik tesisatı kaldı endiksyon bobinini denemedim motor yavaş dönerken ateşleme var hızlı dönerken yok bunun sebebi ateşleme bobini olabilir mi ?