PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cub motor buji filtre yağ değişimi?

kordinaryus
25 Aralık 2014, 20:07
cub motorum var. vakit bulduğumda yağ, filtre ve bujisini değiştirmek istiyorum. ancak görselli bi konu bulamadım. serkan abinin varmış fotoğraflar zamanaşımına uğramış :) sormak istediğim şey (bana kolaylık olması açısından) yağ hava filtreleri ve bujisi bu motorlarda nerede? önce söküp sonra aynı parçalardan alıp öyle yenilemek istiyorum çünkü.

oyunageldim
25 Aralık 2014, 20:17
-Yağ filtresi motor içerisinde,sağ kapağı sökmen gerekir,benimkisi öyle innovada'da öyleydi, bence gerek yok
-Hava filtresi ise direksiyonun altında,kolay kolayda toz görmez,kaç bin km yaptın bilmiyorum ama 10 bin km yaptım tek gıram toz çıkmadı
-Buji NGK marka alıp kendin değiştirebilirsin,ama sıkarken fazla zorlama

kordinaryus
25 Aralık 2014, 20:28
-Yağ filtresi motor içerisinde,sağ kapağı sökmen gerekir,benimkisi öyle innovada'da öyleydi, bence gerek yok
-Hava filtresi ise direksiyonun altında,kolay kolayda toz görmez,kaç bin km yaptın bilmiyorum ama 10 bin km yaptım tek gıram toz çıkmadı
-Buji NGK marka alıp kendin değiştirebilirsin,ama sıkarken fazla zorlama

ilk motorum hocam. 14bin'de. çalışması gidişi sıkıntılı biraz. bu değişimler fark ettirmezse zaten rektefiye yaptırıcam. elektronik aletlerle aram iyidir ama mekanik olarak kurcalayacağım ilk alet olacak bu :) bisikletten sonra. yapılırken de hiç görmedim. yani buji nerede deseler 10dk ararım. bulurum da ama kolaylık olsun diye soruyorum işte. :)

http://www.cengizmotor.com.tr/foto/urun/orjin/22012014105037_6885.jpg

bunun neresinde buji? :) bi de ngk iridyum olması mı lazım? rialli'den fiyatlara baktım champion gibi bi marka vardı 5tl'ye. ngk pahalıydı diye hatırlıyorum. rialli'deki işimi görmez mi?

oyunageldim
25 Aralık 2014, 20:42
iridyum işine yaramaz senin normal ngk al,10 tl civarıdır,yada çıkarıcağın bujinin aynisinden al çıkanı'da koltuk altına yedeğe
Buji sağ taraftadır,bir kablo ve pipo buna bağlıdır,pipo denen şey bujinin başına geşirilmiştir,çekince kafa çıkar
Buji anahtarı ilede sola çevirip bujiyi sökebilirsin,sıkarken çok sıkma yalama olmasın,motorda bu işlemi yaparken soğuk olsun

kordinaryus
25 Aralık 2014, 22:40
iridyum işine yaramaz senin normal ngk al,10 tl civarıdır,yada çıkarıcağın bujinin aynisinden al çıkanı'da koltuk altına yedeğe
Buji sağ taraftadır,bir kablo ve pipo buna bağlıdır,pipo denen şey bujinin başına geşirilmiştir,çekince kafa çıkar
Buji anahtarı ilede sola çevirip bujiyi sökebilirsin,sıkarken çok sıkma yalama olmasın,motorda bu işlemi yaparken soğuk olsun

arka fren müşürü de ayarsız. bu tip malzemeleri topluca internetten almak mı mantıklı yoksa yerel tamircilerden mi? internetten almak için en uygun websitesi hangisi biliyor musunuz hocam?

oyunageldim
25 Aralık 2014, 22:49
Rialli iyidir,fiyatları yakınındaki parçacı ile karşılaştır fazla fark yoksa yakından al
Uymadığı zamanlarda değiştirme imkanın olur