PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GT250R Boş ışığı ve Marş sistemi arasındaki Terslik

RapForLive
25 Aralık 2014, 01:48
Merhaba arkadaşlar . Kısa ve öz olarak anlatıcam. Motoru aldığımdan beri göstergedeki boş ışığı (N) sürekli yanıyordu. Viteste de boşta da sürekli yanıyordu bu lamba. Hyosung Gt250r sahipleri bilir; Sol taraftaki ön dişli kapağının üst vidasına yeşil bir kablo bağlıdır(şase alır oradan).

Bende bu kabloyu söktüm ve boş ışık göstergem çalışmaya başladı. Boş viteste (N) harfi yanarken vitese attığımda ışık sönüyor. Buraya kadar bir sorun yok fakat kabloyu söktükten sonra 'Marşa basıyorum far ve stop lambası kısılıyor (akım çekiyor) fakat motor marş almıyor.8-10 kere bas çek yaptıktan sonra marş alıyor . Tekrar stop edip çalıştırmak istediğimde yine farlar sürekli kısılıyor yine marş almıyor.

Sorun bu yeşil kabloda. Nasıl anladın derseniz kablo şaseye değmezken marşa basılı tutuyorum farlar kısılıyor,marş basmıyor.. yeşil kabloyu motor bloğuna değdirince marş basmaya başlıyor.
Kafamda deli sorular ...

Bu yeşil kablo nedir? Ters giden ne sizce ben anlamadım ..

harung
25 Aralık 2014, 02:14
İstanbuldaysan avcılarda motopark var cengiz usta hyosung ustasıdır bi göster bence..

ogzcngdk
25 Aralık 2014, 03:39
dostum sana teknik olarak yardımım dokunmayacak, sadece kendi fikrimi söylemek istiyorum; tak o kabloyu yerine :) bırak boş ışığıda yansın zaten uzun süre kullandığın zaman boş ışığı vites göstergesi devir göstergesinin bir önemi kalmıyor. benim motorumda boş ışığı kafasına göre yanar söner hiç karışmam :) uzunları yakarım bütün göstergeler gider onada karışmam beni bağlayan birşey yok.. tabi sen böyle şeylere önem veriyorsan o ayrı

mterayes26
25 Aralık 2014, 07:25
Abicim devre tamamlamadan nasıl çalışacak o motor o kablo akünün eksi kutbuna gidiyor

zonta
25 Aralık 2014, 09:39
bencede sen o kablo yu yerine tak.senin sorunun,kesin galiba sanırsam boş vites müşürün arızalı onun değişmesi lazım.basit bişey fakat ön dişliyi sökmeden takamazsın.

fearlesboyy
25 Aralık 2014, 10:37
hocam şimdi motor boşta olsa bile boş ışıgı yanmadıgından motoru vitesde algılıyor ve vıtesde motor calısmaz marş basmaz .bence sorun burda inşallah anlatmak istediğğimi anlatabilmişimdir.yani o baklo motorun vitesle boş oldugunu gösterir boş lambası calısmadıgından motor boşdada olsa vitesde gördüğünden çalısmaz

serkanADH13
25 Aralık 2014, 10:46
Abicim devre tamamlamadan nasıl çalışacak o motor o kablo akünün eksi kutbuna gidiyor

Tesisatında EKSİ olmaz ise akım azalır,,,

Sorun VİTES MÜŞÜRÜNDE veya Müşürün altındaki SECROMEC OKUYUCUSUN'da...

mterayes26
25 Aralık 2014, 13:06
Tesisatında EKSİ olmaz ise akım azalır,,,

Sorun VİTES MÜŞÜRÜNDE veya Müşürün altındaki SECROMEC OKUYUCUSUN'da...

Arızası belli zaten herkes yazmış detaya inmek istemedım , yaa varya o okuyucuyu daha hiç sökmedım nasıl bırseydır o nasıl cıkar

Zaten farkındaysan artık yazmıyorum , bu tamir işlerinden çok sıkıldım .

RapForLive
25 Aralık 2014, 18:37
Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim arkadaslar. Anladığım kadarıyla yeşil kablo marş motorunun şase kablosu ve bu sebeple söktüğüm için şase almıyor ve marş basmıyor. Boş vites müşüründe elektriksel bir arıza var diye düşünüyorum, sanırım bir yerden devre tamamlıyor .

ferhatkars
25 Aralık 2014, 19:47
benden başka bir tavsiye... akünün eksi kutbundan bir kablo çıkart ve en yakın boş bir vidaya bağla...
yani bir tane daha şase (-) bağlantın olsun...
tesisattaki kablolar gibi ince kablo değil de, biraz daha kalın olsun...:wiinkk:

serkanADH13
26 Aralık 2014, 02:01
Arızası belli zaten herkes yazmış detaya inmek istemedım , yaa varya o okuyucuyu daha hiç sökmedım nasıl bırseydır o nasıl cıkar

Zaten farkındaysan artık yazmıyorum , bu tamir işlerinden çok sıkıldım .

Sitede ÇOOOK BİLEN ARKADAŞ'lar var bende pek çok konuya mesaj dahi yazmıyorum ,
Bilen bilmeyen bişiyler yazıyor ve o sebepten KONUYU AÇAN ŞAHIS dahi pek kaile almıyor,

o sebeptendir'ki çok yazmak iş değil...

mterayes26
26 Aralık 2014, 10:35
Sitede ÇOOOK BİLEN ARKADAŞ'lar var bende pek çok konuya mesaj dahi yazmıyorum ,
Bilen bilmeyen bişiyler yazıyor ve o sebepten KONUYU AÇAN ŞAHIS dahi pek kaile almıyor,

o sebeptendir'ki çok yazmak iş değil...

Aynen öyle karam , bizim gibi servise eğile eğile öğrensinler

EmreBey
04 Mart 2017, 19:09
Üstad selamlar. Bilmem bu mesajı ne zaman görürsün ama birşey sormak istiyorum. Bu hyosunglarda vites müşürü tam olarak nerede acaba? gv250 kullanıcısıyım ve bu konuda bir sorun yaşıyorum.

serkanADH13
14 Mart 2017, 21:22
ön dişli kenarındadır,
Yeşil siyah kablosu vardır,
ve tek SOKETLIDIR,,