PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrik Sistemlerinden Anlayan Bakabilir mi ? [ JAWA 250 Ceylan Elektrik Sistemi ]

byzirvex
21 Aralık 2014, 19:38
Arkadaşlar bir tane bağlantı şeması buldum fakat kafamı karıştıran şeyler mevcut size zahmet bi bakıp anlyan birisi açıklaya bilir mi ?

Kafamı karıştıran soruları resim üzerinde gösterdim.

Şema :

http://i.hizliresim.com/89QQya.png

Temiz Şema :

http://i.hizliresim.com/l099gJ.png

mterayes26
22 Aralık 2014, 03:52
Bunda anlasılmayacak hıcbırsey yok elektrık öürlü olmama rağmen , arkadas sigorta nedır dıyorsan sen bunu zaten yapamazsın merak ettıgın heryere farklı harflerle kodlar ver yarın yazayım . O kapak gıbı olan yerler de elektrık anaharı kontak gıbı bırseyler oldugunu söyluyor sana .

byzirvex
22 Aralık 2014, 21:39
Bunda anlasılmayacak hıcbırsey yok elektrık öürlü olmama rağmen , arkadas sigorta nedır dıyorsan sen bunu zaten yapamazsın merak ettıgın heryere farklı harflerle kodlar ver yarın yazayım . O kapak gıbı olan yerler de elektrık anaharı kontak gıbı bırseyler oldugunu söyluyor sana .

Sigorta derken jawanin uzerinde hic sigorta gormedim ondan sasirdim

Artes
22 Aralık 2014, 21:59
Sigorta derken jawanin uzerinde hic sigorta gormedim ondan sasirdim

Javayı bilmiyorum ama şu şekilde yardımcı olayım, motorda topraklama dediği - uçtur ,- uç şaseden alınıyor o yüzden topraklama işareti koymuş şaseye bağlaman gereken kısımları bujiye zaten 1 kablo giriyor ve topraklama dediğide kendisi bağladığın dişli kısımdan tamamlıyor orayı..
Yuvarlak içinde X olan ise lamba sembolü

Sigorta devrede ne iş yapar dersen, fazla akımda içindeki tel kopar ve devrene ve devre elemanlarına zarar gelmeden bunu önler..

mterayes26
23 Aralık 2014, 05:46
o lamba da devre tamamlandı demek oluyor . Konjektörden 3 fiş çıkar onlar da şema da . Kolay gelsin

ucanteneke5
23 Aralık 2014, 08:32
senin jawa da sigorta yoksa senden önce biri kesip atmış direk bağlamış bence sen sigorta koy.
buji kablosundaki yüksek voltaj dengeleyeci direnç var buji piposunun içinde olur genelde bobinden aşırı elektrik gelirse bujinin köprü yapmasını yada halk dilinde meme yapmasını önler.