PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GT250R Silindir Sesi ( Motor sesinden anlayanlar için) Normal Mi ?

RapForLive
17 Aralık 2014, 01:15
Arkadaşlar merhaba.
Motorun silindir sesleri bana sıkıntılı gibi geldi. Ya uzun süredir kask kullandığım için kulağım alışmamış yada bir sıkıntı var. Motor sesinden anlayan arkadaşlar videoyu bi izleyip yorum yapabilir mi? 15. saniyeden 23. saniyeye kadar arka silindir, 24. saniyeden sonuna kadar ön silindir sesi.

Bir kaç kişi egzantirik sesi dedi .. Bazıları normal dedi bir karara bağlayamadık ..

Şimdiden teşekkürler..

http://www.youtube.com/watch?v=ysAd-shoh9U&feature=youtu.be

ümitersoy
17 Aralık 2014, 02:16
Benim motorun çalışma sesiyle ayni.bende yag degisimi falan yapmistm ama ayni degisen bisey olmadi. V motor boyle calisiyo demekki

mterayes26
17 Aralık 2014, 04:57
İlk defa sübap sesi diyorum , her şeye sübap diye atlayanlara gıcık olurum ama . Çünkü bize gt arızası geldıgınde mutlaka sübaplar tırt cıkıyor .

bassturbin
17 Aralık 2014, 12:44
Normal gibi, ekzantirik zinciri sesi gazı kestiğinizde devir tam rolantiye yakınkende gelir, yani az gaz vermede ve gaz verip rolantiye inme arasında ses gelir.Susturucuyu elinizle kapatıpta dinleyebilirsiniz sesini tam olarak.

Anormal bir vuruntu zincir sallanması yok gibi, güvendiğiniz veya birinin tavsiye edebileceği sallamasyon olmayan ustaya gösterebilirsiniz kafanızın rahat olması açısından.

Ayrıca evet...iki silindir 90 derece motor böyle çalışır tangır tungur :santa:

RapForLive
17 Aralık 2014, 21:56
Benim motorun çalışma sesiyle ayni.bende yag degisimi falan yapmistm ama ayni degisen bisey olmadi. V motor boyle calisiyo demekki
Bende Motul 10w40 5000 ve castrol power1 kullandım sesinde hiç değişme olmadı. Normal demek ki.

İlk defa sübap sesi diyorum , her şeye sübap diye atlayanlara gıcık olurum ama . Çünkü bize gt arızası geldıgınde mutlaka sübaplar tırt cıkıyor .

Sübap ses yapıyor desek sübap ayarı da yapılmıyor bunlara . Ne yapmak gerekir?

Normal gibi, ekzantirik zinciri sesi gazı kestiğinizde devir tam rolantiye yakınkende gelir, yani az gaz vermede ve gaz verip rolantiye inme arasında ses gelir.Susturucuyu elinizle kapatıpta dinleyebilirsiniz sesini tam olarak.

Anormal bir vuruntu zincir sallanması yok gibi, güvendiğiniz veya birinin tavsiye edebileceği sallamasyon olmayan ustaya gösterebilirsiniz kafanızın rahat olması açısından.

Ayrıca evet...iki silindir 90 derece motor böyle çalışır tangır tungur :santa:

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim . Sanırım benim kulak kasktan dolayı sesi unuttuğu için fazla gürültülü geldi bana. İçim rahatladı biraz da olsa. Büyükçekmece tarafında usta gibi usta da yok. Usta dedikleri adam ekzantrik zinciri değişecek dedi iki silindirinde de .. işçilik dahil 800 tl fiyat verdi. Ustanın bilgisini buradan anlayabiliriz.

mterayes26
22 Aralık 2014, 03:08
Bende Motul 10w40 5000 ve castrol power1 kullandım sesinde hiç değişme olmadı. Normal demek ki.

Sübap ses yapıyor desek sübap ayarı da yapılmıyor bunlara . Ne yapmak gerekir?

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim . Sanırım benim kulak kasktan dolayı sesi unuttuğu için fazla gürültülü geldi bana. İçim rahatladı biraz da olsa. Büyükçekmece tarafında usta gibi usta da yok. Usta dedikleri adam ekzantrik zinciri değişecek dedi iki silindirinde de .. işçilik dahil 800 tl fiyat verdi. Ustanın bilgisini buradan anlayabiliriz.

Onlar şimli diye bılıyorum , ama şim inde ayarı var merak etme fabrıka degerlerı olsun yeter