PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağmurda ve yıkayınca sürekli gelen balata kokusu(cbr250)

Mvl
14 Aralık 2014, 19:41
iyi akşamlar arkadaşlar hepinize...

7-8 aydır cbr250 motosiklete sahibim...

bundan 3-4 ay önce 17000'de debriyaj baskı balata değiştirdim motorun(erken olduğunun farkındayım fakat eski sahibindendir herhalde diyip değiştirdik)...

fakat bu değişimi yaptığımdan beri yaklaşık 3000km'dir sürekli ama özellikle yağmurda ve motoru yıkadıktan sonra buram buram balata kokusu geliyor...

geçenlerde honda esengül servise götürdüm bi ayar çekilsin diye, herhangi bir ayar yapılmadı, ayarı güzel bi sıkıntı yok denildi. e koku ne olacak dedim, bi şey olmaz dediler...

şimdi ben bu kokudan hala işkilleniyorum, bir de manetleri de değiştirdim ben zamanında, acaba diyorum onlarla alakalı bi şey de olabilir mi??

nasıl yapsam bilemedim başka servise mi götürsem, hayır baskı balata bitse esengüle desem ki "e siz bana bi şey olmaz dediniz" deinletemem gibi geliyor...

biraz karışık, kendi kendime konuşur gibi yazdım ama, işallah anlatabilmişimdir... :)

ekleme: bu motordan önce 15.000km tvs apache kullandım gram böyle bir sorun yaşamadım...