PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 125 CC Motorlara takılabilecek egzoz

atillatopal9
05 Aralık 2014, 18:31
Merhabalar,
125 CC bir motorum var ve elimden geldiği gibi titizlik ile bakmaya çalışıyorum.
fakat egzoz konusunda motorum beni teselli etmiyor ( tek silindir motordan ve 125 cc motordan nasıl ses bekliyorsun kardeşim ) diyen insanlar lütfen yorum yapmasın.
ben 125 cc ve tek silindir motordan almak istediğim en iyi sesi almak istiyorum.
bugün arkadaşım 125 CC motora SHARK marka 200 TL lik bir egzoz taktı. sesi acayip hoşuma gitti.
susturuculu,susturucusuz olarak kullanabiliyorsunuz.
iki sesi de mükemmel.
fakat bunu yapmak için, boru kaynatılması gerekiyor. ( egzoz borusu ) sizce bunu yapmalımıyım.
yarın bugün satarken bana sıkıntı çıkarır mı.
yazın satacağım için 550 TL ye tiger marka egzoz almak istemiyorum. zaten 125 CC bir motor için o kadar para vermeye değmez diye düşünüyorum.

bana yardımcı olabilecek birileri var mı,
gerçekten sesi beni aşırı teselli etti. buradan da olumlu yorum alırsam yarın taktıracağım.

serkanabbas
05 Aralık 2014, 18:42
Bende ilerde butcemın el verdıgı bır vıteslı motora gecmek ıstıyorum,galiba bu motor commuter tarzı olucak.Tabiki motorun şekil durması 2. planda benim için,seside onemlı degıl pek ama commuter motorların egzozları cok tipsiz :/.

Mesela dusundugum model DERBİ STX 150,motorun şeklini falan begenıyorum ama o egzozlar beni bitiriyor.Belki bende ilerde aldıgımda görüntü için bir egzoz takabılırım.Ama benim cbr 125 im olsa o egzozu değiştirmezdım,hele birde garantı kapsamındaysa.Ama istediğiniz gibi bir egzozda güzel olmuyor degıl acıkcası :).

Tek silindirden ne ses cıkar konusuna takılmayın bence,asıl bu işi en iyi şekilde kim yapabılır ona kafa yorun.

Değiştirdiğinzde videosunu beklıyorum takipteyim :)

Tekeriniz düz bassın.

atillatopal9
05 Aralık 2014, 18:47
Bende ilerde butcemın el verdıgı bır vıteslı motora gecmek ıstıyorum,galiba bu motor commuter tarzı olucak.Tabiki motorun şekil durması 2. planda benim için,seside onemlı degıl pek ama commuter motorların egzozları cok tipsiz :/.

Mesela dusundugum model DERBİ STX 150,motorun şeklini falan begenıyorum ama o egzozlar beni bitiriyor.Belki bende ilerde aldıgımda görüntü için bir egzoz takabılırım.Ama benim cbr 125 im olsa o egzozu değiştirmezdım,hele birde garantı kapsamındaysa.Ama istediğiniz gibi bir egzozda güzel olmuyor degıl acıkcası :).

Tek silindirden ne ses cıkar konusuna takılmayın bence,asıl bu işi en iyi şekilde kim yapabılır ona kafa yorun.

Değiştirdiğinzde videosunu beklıyorum takipteyim :)

Tekeriniz düz bassın.

Allah razı olsun, :)
bende motorumu ilk aldığımda tipi yeter beaaa diyordum. iki gün öncesine kadar yanımdan geçen 600lükleri görünce vuşuuu vuşuuu diye geçtiklerini görünce heveslendim çok. benim ki bisiklet felan herhalde :) shark egzoz gerçekten çok tatli bir ses veriyor. tabikide bir 600 lük değil ama 125 olduğunu belli etmiyor :)

Malesef garanti kapsamında değil :( 2011 model
aşağıda ki resimde ki gibi. benden önce ki sahibi vurmuş egzozu zaten. değiştirmek aldığımda vardı ama ses için değil tabiki... şimdi sadece ses diyorum :)
Umarım Allah bir gün size daha iyilerini nasip eder...

http://i.imgur.com/zCwsZSr.jpg

Ezio41
05 Aralık 2014, 18:48
Bende aslında cbf'in şu soba borulu görüntülü egzozundan kurtulsam fena olmayacak . Ama satmayı düşündüğüm için masrafa girmeyide göze almak istemiyorum. :) Abartılı bir ses çıkmadığı sürece , tatlı bir ses çıkaran kaliteli bir egzoz takılabilir diye dünüyorum . Apaçiler gibi kafa şişiren cinsten olacaksa hiç taktırmamak en güzeli . :cherry:

atillatopal9
05 Aralık 2014, 18:50
Bende aslında cbf'in şu soba borulu görüntülü egzozundan kurtulsam fena olmayacak . Ama satmayı düşündüğüm için masrafa girmeyide göze almak istemiyorum. :) Abartılı bir ses çıkmadığı sürece , tatlı bir ses çıkaran kaliteli bir egzoz takılabilir diye dünüyorum . Apaçiler gibi kafa şişiren cinsten olacaksa hiç taktırmamak en güzeli . :cherry:

kesinlikle bende kafa şişiren seslerden nefret ediyorum. tofaş sesi gibi motor sesi çikiyor ben anlamadım gitti :D birde cross tipi ses çıkaranlar var onlarda biraz abes kaçıyor bana :) tok bir sesi var, arkadaşımda takılı böyle tatlı,güzel, kız gibi felan :))

Sj's
05 Aralık 2014, 20:35
Tek silindirli motorlarda egzos isi gercekten sikintili. Fabrika egzos disina cikar bagirtili bir seyler alirsaniz evet bagirir ama dunyanin en kotu yuksek ses cikaran egzosu olur cunku tek silindir!(kuru gurultu) :) Ya da parayi bayilacaksiniz akrapovic veya termignoni alacaksiniz ki tek silindirli motorunuzun yari fiyati olur ses de anlamsiz kalir. Hic geregi yok.

Ozellikle Honda CBR serisinin fabrika egsoz sesleri hic fena sayilmaz. Bende MT-07 var bilen bilir 690 cclik makinenin egzosu ari viziltisi gibidir fabrika cikisi. Ama ses icin de sacma paralar bayilip kendimi uzmem gider bu motoru satar 4 silindirli bir sey alirim fabrika haliyle bile ortaligi ayaga kaldiririm.

Tech_N9ne
05 Aralık 2014, 20:42
Trafikte Fark edilmek adına takılır Milletin yanından geçerken Redline felan yapmazsan hem kulaklarında çınlamaz :) Bana Kalırsa Tiger Carbon olanları oldukca başarılı :)

imtarky
05 Aralık 2014, 20:44
AVCROM Egsozcu Halil diye bir usta var facebook'ta çok uygun fiyatlara mükemmel ses veren egsozlar yapıyor facebook sayfasında aratırsan verdiğim isimle bulabilirsin ama iizmirde sen istanbuldasın sanırım, en azından facebooktaki videoları izleyip bir fikir oluşturabilirsin.

serkanabbas
05 Aralık 2014, 20:44
Bence barkın abinin dediği gibi çok ta onay bekleme,hoşuna gidiyosa kafana yattıysa ona yönel direk :) Birde sorması ayıptır motoru kaç binde ve ne kadara aldınız acaba ?

hakikiteker
05 Aralık 2014, 22:21
Bu egzoz konusunu ben de merak ediyorum. Böyle pata pata değil de biraz daha sesi düzenleyip toklaştıran-derinleştiren cinsten bir uygulama mevcut mu acaba? Şu ses iyidir bence;

http://www.youtube.com/watch?v=yy4vy4R1iEg

atillatopal9
06 Aralık 2014, 10:30
yorumlar için teşekkürler arkadaşlar,
muhtemelen bugün taktıracağım. taktırdıktan sonra sizlere videosunu atıp dinleyeceğiz :)

not; motoru 21 binde aldım şuanda 24 bine vurucak 200 km kaldı :) 5,500 e aldım ben ama 500 TL lastik 5,000 bakımı ve zincir seti değişince geldi bana 6,500 e :) ama motor çok temizdi, servise gittiğimizde grenajın bile değişmediğini söyledi :)

YasinG34
06 Aralık 2014, 10:41
Komşularından nefret ediyorsun galiba :mrgreen:

atillatopal9
06 Aralık 2014, 11:49
Nefret demeyelimde aramızda hiç samimiyet yok. saygılarıda yok bizlere karşı. sebebi ile onları düşünerek hareket edemem :) ama aşağıda ki mahallede ki yaşlı amcalar için birşeyler düşünüyorum. onlara saygısızlık olmaz çünki.. ya ordan geçmeyecem, yada susturuculu birşey alacam :)

serkanabbas
06 Aralık 2014, 14:47
Nefret demeyelimde aramızda hiç samimiyet yok. saygılarıda yok bizlere karşı. sebebi ile onları düşünerek hareket edemem :) ama aşağıda ki mahallede ki yaşlı amcalar için birşeyler düşünüyorum. onlara saygısızlık olmaz çünki.. ya ordan geçmeyecem, yada susturuculu birşey alacam :)

Atilla topal,size nasıl ulasabilirim acaba ? 1-2 şey sormam gerekıyorda facebook olur whatsapp olur,tabi uygun görürseniz.

atillatopal9
06 Aralık 2014, 14:54
Atilla topal,size nasıl ulasabilirim acaba ? 1-2 şey sormam gerekıyorda facebook olur whatsapp olur,tabi uygun görürseniz.

Merhaba, facebook adresim yok fakat telefon numaramı özelden gönderdim. whatsapp açık durumda yazabilirsiniz :)

EneS_Turker
06 Aralık 2014, 16:29
Hocam eski bir cbr 125 sahibi ve Arrow egsoz kullanıcısı olarak sana söyliyim boşver.. :) arrow taktırdıgımda en pahalı egsozdu o motora takılan .. susturucusunu da kendım yaptırmıştım motor egsozlarıyla uğraşan bırine..muayeneden fln sıkıntısız geçmesi için.. biraz devirli gidince baya tok ıyı ses alıyodun ama şuan orjinal egsozlu apache kullanıyorm ve diyorum ki zamanında çok küfür yemişim .. ^^ tamam sen tatmin olyosun ses güzel fln ama bi 4 silindir diğil.. 2 silindire bile takmayı gereksiz görür mt7 sahipleri fln.. bence de kuru gürültü sadece.. sen bılırsın tabiki.. ama arrow tıger gıbı bısey takmıcaksanda hiç takma ..

atillatopal9
08 Aralık 2014, 00:44
https://www.youtube.com/watch?v=Vka_4S3nZFU

alacağım egzozun sesi tam oalrak bu markada öyle, ne dersiniz arkadaşlar?

hakikiteker
08 Aralık 2014, 00:53
https://www.youtube.com/watch?v=Vka_4S3nZFU

alacağım egzozun sesi tam oalrak bu markada öyle, ne dersiniz arkadaşlar?

İşte o söylediğim pata pata tam olarak bu :mrgreen: bizim apaçiler yüzünden midir artık nedir, bu tip seslerde sürekli kulağım tırmalanıyor :pr:

atillatopal9
08 Aralık 2014, 00:55
İşte o söylediğim pata pata tam olarak bu :mrgreen: bizim apaçiler yüzünden midir artık nedir, bu tip seslerde sürekli kulağım tırmalanıyor :pr:

hadi ya :( bana o kadar kötü gelmedi aslında ama hevesliyim acaba o yüzden mi :/ birde susturucusu da varmış belki onu taktığımda böyle olmaz ya :S

burakmetu
08 Aralık 2014, 01:13
https://www.youtube.com/watch?v=jiis4HHDj00
Tiger takabilirsin. Ben yzf r125 kullanıyorum tiger var sorun yaşamadım