PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AEA-Ninja 300

shooter1
05 Aralık 2014, 17:15
Fiyatını çok güzel anlattı :queen:

http://www.youtube.com/watch?v=-fBj-qEoB3o

biyeybaraküs
05 Aralık 2014, 17:30
gördüğüm kadarıyla sınıfta kaldı Ninja 300 aea gözünde kullanıcıların bahsettiği 180 + efsane olan top speed e değinmedi bile

Ezio41
05 Aralık 2014, 17:37
Amortisörler tahta , fiyatı damar damar üstüne binmiş . :mrgreen:

braveguy
05 Aralık 2014, 17:44
bu videoyu izleyip, sonucunda motosiklet sınıfta kaldı yorumunu mu yaptınız?
duyduğunuzu anlamakta sıkıntınız mı var sizin?
evet ninja 300 sahibiyim, evet dünyanın en iyi motosikleti değil ama yukarıdaki videonun ana fikri "ninja 300 sınıfta kaldı" değil.
eskiden ilkokulda okuduğumuzu anlama dersi vardı, sanıyorum kaldırdılar zira yeni neslin genelinde idrak sıkıntısı var.

celikat
05 Aralık 2014, 17:51
fiyat performans oranı ile sınıfta kaldığı kesin.

braveguy
05 Aralık 2014, 17:58
fiyat performans oranı ile sınıfta kaldığı kesin.

o konuda eyvallah adam boşuna her kawa videosuna bu resmi koymuyor;
http://i.imgur.com/T3WnOQa.jpg

4Vaqrant
05 Aralık 2014, 18:03
Bende ninja 300 kullanıcısıyim fakat aea nin dediklerinden nasıl sınıfta kaldı anlami cikardiniz anlamadim. Fiyati kazik olabilir fakat bence honda cbr250 nin 13500 oldugu yerde ben motoru 16.500 e aldım kaldiki special edition . Duz rengi 16.000 allah askina elinizi vicdaniniza koyun cift silindir 10 beygirlik fark duruş kalite görünüş 2500 lira etmez diyorsaniz size lafim yok. Ama aea haklı genede fiyat pahali, işçilikten öte benimde endiselerim vardı oda değinmiş alacaklar için iyi bi bilgilendirme olur. Ben amortisorun bi zararini görmedim ama anlamam pek tabiki daha ilk motorum 3 4farkli motor sürdüm karşılaştırmam mantıksız olur. Başka bi eksigini soyledigini hatırlamıyorum. Alacaklar bence işçilik amortisörleri bilerek alsin ama asla vazgeçmesin ninja 300 iyi motordur en azindan bi denemelerini tavsiye ederim. Ayrica lastikler berbat maalesef

Darkin
05 Aralık 2014, 18:05
bu videoyu izleyip, sonucunda motosiklet sınıfta kaldı yorumunu mu yaptınız?
duyduğunuzu anlamakta sıkıntınız mı var sizin?
evet ninja 300 sahibiyim, evet dünyanın en iyi motosikleti değil ama yukarıdaki videonun ana fikri "ninja 300 sınıfta kaldı" değil.
eskiden ilkokulda okuduğumuzu anlama dersi vardı, sanıyorum kaldırdılar zira yeni neslin genelinde idrak sıkıntısı var.

Bir de marka değeri, rekabet üstünlüğü gibi terimlerle hiç karşılaşmadıkları için, subjektif görüşlerini objektif görüyorlar.
Şimdi birazdan gelip Ninja 300 ss değil, yeşil renkli falan derler, ben çıkayım şimdiden.

Karalı
05 Aralık 2014, 18:37
Dağda kullanılmayacaksa amortisör sıkıntı olmaz :) ninja300ü beğenmeyen taş olur;) ben ninja250 yi aldığımda arada 2000€ fark vardı okadar farkı vermek yemedi

Tİme_shİft42
05 Aralık 2014, 18:44
O parala daha ne baba yiğitler var :)

ibooo
05 Aralık 2014, 18:57
Videonun sonunda şöyle özetlenmiş.

"Genel olarak titreşimi, gidişi, duruşu güzel. Amartisörler tahta, fiyatlar damar, damar üstüne binmiş malesef. Güzel bir başlangıç motoru ama eğer o bütçeniz varsa."

Amacı bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek olan herkes AVANTAJ ve DEZAVANTAJLARI gayet iyi analiz edebilir bence. :)

Karalı
05 Aralık 2014, 18:58
gördüğüm kadarıyla sınıfta kaldı Ninja 300 aea gözünde kullanıcıların bahsettiği 180 + efsane olan top speed e değinmedi bile

Sınıftamı kaldı:pr:

TimFx
05 Aralık 2014, 19:28
Çok şükür motoru daha fazla cazibe merkezi yapıcak bişey dememiş yoksa sokaklar Honda gibi Ninja 300'den geçilmezdi :queen:
Ücretinden dolayı biraz fazla eleştirel yaklaşmış gibi geldi. Amortisörü gereğinden fazla abartmış. ( yani bu videoyu izlesem ne oluyorlan bu kadar kötüyse almam derim. O kadarda abarttığı kadar kötü değil amortisör. Orada biraz tiyatro yapmış , yada bindiği motor fazla hor kullanılmış, Ninja 300'e binenler bilir. :thumleft: ) Sanırım beygiride biraz az söylemiş. :mrgreen: zati kimse fiyat performans ürünü demiyor bu motora :thumright ( kendi sınıfının yakışıklı, atik çocugu :thumleft:)

Sj's
05 Aralık 2014, 19:56
AEA'nin motosiklet incelemelerine asla guvenmedim. Super kisisel yaklasiyor hep. Sanki herkes 1.80 95 kilo, herkes supersport kullanicisi.

Yayinlarini her zaman sektorun Cem Yilmazi diye izlerim ama ciddiye alinmasini tavsiye etmem. Bazi konularda guzel tavsiyeleri var ama, lastik ve motosiklet mekanigi gibi.

Kawasaki icinse hersey cok guzel ama burasi boyle boyle demis hic geregi yok. Kusursuz bir makina. Sadece kendi kullanicisinin dedigi gibi fabrika lastikleri degistireceksiniz o kadar.

burakmetu
05 Aralık 2014, 20:04
Beyler eğer bir motor racing tipindeyse ve kaliteliyse aea onu alıp 600rr 1000rr ile kıyaslıyor yzf r125e yaptığı yorumla mt125e yaptığı yorumları bir karşılaştırın ikiside aynı aletlerin ama yorumlar bambaşka :D ninja 300ude aynı kafayla eleştirdi honda cbr250'den yada hyosung gt250rdan bahsetmedi bu motorun yanında ,çok ilginç bir yaklaşım gerçekten anlam vermesi zor :D

brooklynnn
05 Aralık 2014, 20:12
Onun demesiyle mal alan varsa alsın bakalım. Kimileri onu bu alanda tek görüyor. Hiç bir motorunda bu adamı dinleyerek iş yapmadım. Yapmam da. Ne istediğini biliyorsan mobilet bile olsa kişiyi tatmin ediyor.

celikat
05 Aralık 2014, 20:16
O kadar para ver kafa karenajinin araları açılsın filan. Bunlar hoş şeyler değil.

BatuhanK
05 Aralık 2014, 20:20
Bir de marka değeri, rekabet üstünlüğü gibi terimlerle hiç karşılaşmadıkları için, subjektif görüşlerini objektif görüyorlar.
Şimdi birazdan gelip Ninja 300 ss değil, yeşil renkli falan derler, ben çıkayım şimdiden.

kawa nın Türkiyede marka değeri ve rekabet açısından daha iyi olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz :)

murad13
05 Aralık 2014, 20:42
Barkın usta fiyatları vergi harici şişirmelerinden dolayı distributorlerden şikayetçi.Yamaha da daha önce test motoru da vermemisti hatırladığım kadar(doğal olarak antipatik bence). Ama herseye rağmen sonunda özetlemiş gibi. Barkın ustada ktm honda dendi mi, akan sular duruyor unutmamak lazım :)) ninja 300 bence hem yakışıklı hem de gücü iyi bi motosiklet ★★★★★

GB79
05 Aralık 2014, 20:44
Ninja 250'yle 300 arasındaki fiyat farkı iki silindir için verilir mi bilmiyorum ama ben vermem, bir de lastik parası vereceğiz. Biraz daha koyar MT-07 alırım daha iyi. Ninja 300 kullanıcılarına saygım sonsuz, yanlış anlaşılmasın, sadece beyin fırtınası yaptım. Ninja 250 veya Z250 almayı düşünüyorum ileride.

[Turan]
05 Aralık 2014, 20:49
300cc'ye altın semerde vursan 300cc.. Hele hele 16-17.000 tl imkanı yok. bankada 500.000 liram olsun alanı sevsinler. :cherry:

Aga ben 250'den asagı ınmıyom havası katmaya ne gerek var.

Sj's
05 Aralık 2014, 20:52
Benim de bugune kadar hic Kawasaki sahibi olmamamin nedeni Z-Moto. Gerek fiyat politikasi, gerek umarsizliklari. 2 ay once Z1000SX almak istedim. Sitelerinde var ama senede 5 tane falan getiriyorlar, dolayisiyla edinmek imkansiz! Istiyorum isteyince de getirmiyorlar arkadas!

Biraktim ben de 2 turdur Yamaha devam ediyorum onumuzdeki yaz gene Yamaha ile degistirecegim motoru.

celikat
05 Aralık 2014, 21:02
Bu Kawasaki z-moto ya nasıl tahammül ediyor yıllardır anlamıyorum?

Sj's
05 Aralık 2014, 21:13
Bu Kawasaki z-moto ya nasıl tahammül ediyor yıllardır anlamıyorum?

Yillardir biz de bekliyoruz ki Yamaha'nin Beldeyama'ya yaptigini Kawasaki Z-Moto'ya yapsin, distributorlugu elinden alip kendi gelsin buraya. Ama sanirim Kawasakinin kendisi de hic bir zaman Turkiyeyi ciddi pazar olarak gormedi. Ya da gormek istemiyor.

Yamaha 2013ten beri ortaligi savas alanina cevirdi Turkiye'de gerek fiyat politikasi gerek kalite cizgisiyle. Bilenler bilir tum Yamaha yetkili servisleri senede 1 kez yeni model teknik servis egitimi alir dogrudan Yamaha'dan. O yuzden gene iscilik fiyatlarinda da yetkili servise gidiyorsaniz 10-15 lira disinda oynamalar haricinde bedellendirme ve kalite hep aynidir.

Mesajim marka savasina donsun istemiyorum ama Yamaha sadece bir ornek, Kawasaki'nin Turkiye'deki varligi da kotu ornek. O kadar cok begendigim, delirdigim Kawasaki modeli var ki hele 2015te, asla almayacagim Z-Moto burada oldukca.

jackalxi
05 Aralık 2014, 21:31
o konuda eyvallah adam boşuna her kawa videosuna bu resmi koymuyor;
http://i.imgur.com/T3WnOQa.jpg

Z-moto yu temsil ediyor resim Türkiye de 😂😂

tubejh
05 Aralık 2014, 21:48
Adam motoru + ve - lerini söylemiş ,kullanıcıda görüşlerini belirtmiş, kullanıcılar hemen biz diğer videolarını da kayile almıyoruz demiş, ninja 1000 vidyosunu bir izleyin veya versy 650 videosunu, ayriyeten siz kayile alsanız ne olur kayile almasanız ne olur almış kullanıyorsunuz bir daha mı alacaksınız ? Bu arada motor gerçekten çok güzel ama ben o kadar para verip almam, z300 belki. ha bu arada bende bazı konularda fazla eleştirili olduğunu gördüm ktm gibi bence övülmüyecek bir firma da değil: sürekli adamı lansmana götürüyor, Test motoru var bayilerde , Test günleri düzenliyor bu bence Ktm' nin bir artısı fiyatları dışında ama eleştiriyor da bajaj konusunda duke 200 bir eleştiride bulunmuştu.

M.balibey
05 Aralık 2014, 21:52
özlemiştim abimi yine yorumlar bomba:)

Sj's
05 Aralık 2014, 22:12
Adam motoru + ve - lerini söylemiş ,kullanıcıda görüşlerini belirtmiş, kullanıcılar hemen biz diğer videolarını da kayile almıyoruz demiş, ninja 1000 vidyosunu bir izleyin veya versy 650 videosunu, ayriyeten siz kayile alsanız ne olur kayile almasanız ne olur almış kullanıyorsunuz bir daha mı alacaksınız ? Bu arada motor gerçekten çok güzel ama ben o kadar para verip almam, z300 belki. ha bu arada bende bazı konularda fazla eleştirili olduğunu gördüm ktm gibi bence övülmüyecek bir firma da değil: sürekli adamı lansmana götürüyor, Test motoru var bayilerde , Test günleri düzenliyor bu bence Ktm' nin bir artısı fiyatları dışında ama eleştiriyor da bajaj konusunda duke 200 bir eleştiride bulunmuştu.

AEA'nin otorite kabul edilmesini tasvip etmiyorum abi. KTM/Supermoto onu oraya buraya goturuyo olabilir ama onu izleyenlerin %50sini yanlis yonlendiriyor, ayni zamanda KTM de Turkiye sartlari icin ne kadar guzel motorlar yapsa da akillara zarar fiyatlarda, benim gozumde bir Z-Motodan cok farki yok. AEA'nin tek guzel yani uslubu. Ama otorite olarak kabul ederseniz pisman olursunuz.

Nacizane.

Darkfriairs
05 Aralık 2014, 22:14
AeA otorite kabul etmek tabii ki yanlış. Kendisi de bunu kabul edecektir. Fakat AeA olmasa nasıl fikir sahibi olacak bu kadar insan. Yaptığı iş çok önemli, takdiri hakediyor. Ayrıca reklamlara da tıklayarak onun cebini biraz doldurmak gerekli.

Siyah&Beyaz
05 Aralık 2014, 22:44
Cbr250 sahibiyim ama kim ne derse desin Ninja300 hem cok yakısıklı hem de abs olmasi beni cezbediyor. Parca fiyati, servis azligi ve distributorle ilgili olumsuz genel kani nedeniyle almak istiyor ama tereddut edip simdilik alamiyorum. Su an piyasadaki iki motora bu yuzden imrenerek bakiyorum. Biri ninja300 digeri yeni cikan z300. Bu fiyata 300luk alinir mi yorumlarina saygim var ama sahsen ben bu yastan sonra ve 2 kucuk cocugum varken 600-1000 cc kullanmak istemiyorum. Maks belki 400-500 cc. Fazlasi beni asar. Elimin altinda fazla guc olursa kullanmak isterim, kullanirim. O yuzden cc fazlasinda gozum olmayacak insallah hicbir zaman.

tubejh
06 Aralık 2014, 00:52
[QUOTE=Sj's;3491780]AEA'nin otorite kabul edilmesini tasvip etmiyorum abi. KTM/Supermoto onu oraya buraya goturuyo olabilir ama onu izleyenlerin %50sini yanlis yonlendiriyor, ayni zamanda KTM de Turkiye sartlari icin ne kadar guzel motorlar yapsa da akillara zarar fiyatlarda, benim gozumde bir Z-Motodan cok farki yok. AEA'nin tek guzel yani uslubu. Ama otorite olarak kabul ederseniz pisman olursunuz.

Nacizane.[/QUOTE
Tabiki bir video izleyerek bu motor bana göre alıyım diyemem. zaten KTM de pahalı alamam onu belirttim. Otorite konuşuna gelirsek başka motosiklet proğramı( türkçe ) yapan yok sanırım o yüzden otorite oluyor

TimFx
06 Aralık 2014, 01:36
Ninja 300 'e öyle her önüne gelen binemez. Bakın biz nasıl biniyoruz. Eğitim şart :cherry: :cherry: :cherry:

http://i.hizliresim.com/ZA2jNA.jpg

Seko
06 Aralık 2014, 10:03
Motorun pahalı olduğuna katılıyorum. Videodaki motorun sağ tarafında bir vukuatı var. Aynadaki ve fren manetindeki izlere dikkat edin. Ayrıca Akrapovic egzozu var ve susturucusu çıkarılmış diyor. Sahibi olan arkadaş efendi bir arkadaşa benzese de bana göre motorun durumu ve karenajların ayrılması falan soru işaretidir. Şöyle diyeyim, ikinci el alacak olsam bu motoru kesinlikle almam. Ellenmemiş ve devrilmemiş bir motoru da görmek lazım.

braveguy
06 Aralık 2014, 11:45
Motorun pahalı olduğuna katılıyorum. Videodaki motorun sağ tarafında bir vukuatı var. Aynadaki ve fren manetindeki izlere dikkat edin. Ayrıca Akrapovic egzozu var ve susturucusu çıkarılmış diyor. Sahibi olan arkadaş efendi bir arkadaşa benzese de bana göre motorun durumu ve karenajların ayrılması falan soru işaretidir. Şöyle diyeyim, ikinci el alacak olsam bu motoru kesinlikle almam. Ellenmemiş ve devrilmemiş bir motoru da görmek lazım.

bravo. en mantıklı, sağduyulu yorum sizinki olmuş...
test edilen motorla ilgili sıkıntı olduğu aşikar.
amortisörü mukayese edecek kadar çeşitli motor tecrübem yok. kabloların karenajın altında riske çok açık döşenmesi beni de ilk aldığımda rahatsız etmişti. burada eleştiren arkadaşların çoğu için, motor 10bin lira civarı olsaydı ilk tercihleri olurdu neredeyse eminim.
dolayısıyla fiyatı sebebiyle öfkelendikleri bir malı fırsat bulmuşken yerden yere vurmalarını da insan doğasına bağlıyorum...

brooklynnn
06 Aralık 2014, 12:36
Kedi ciğer olayı mert abi

tubejh
06 Aralık 2014, 12:52
bravo. en mantıklı, sağduyulu yorum sizinki olmuş...
test edilen motorla ilgili sıkıntı olduğu aşikar.
amortisörü mukayese edecek kadar çeşitli motor tecrübem yok. kabloların karenajın altında riske çok açık döşenmesi beni de ilk aldığımda rahatsız etmişti. burada eleştiren arkadaşların çoğu için, motor 10bin lira civarı olsaydı ilk tercihleri olurdu neredeyse eminim.
dolayısıyla fiyatı sebebiyle öfkelendikleri bir malı fırsat bulmuşken yerden yere vurmalarını da insan doğasına bağlıyorum...

kesinlikle olurdu zaten bende dahil herkes fiyatına takmış durumda, o kablolar bir kısa devre yapsın çıkaracağı masraf 300TL den aşağı olmaz. Amotisör konusunu çok basite alıyorsunuz, amortisörde çok basit bir konu değil motor 160 üzerinde hızlara çıkıyor lastiklerden bile önemli bir konu.

Bu arada Brooklynnn olay kedi ciğer mi böyle mi ? alğılıyorsunuz bir dikkatli okuyun, fiyatın pahalı olduğu ve piyasada daha kaliteli ve yüksek cc aynı fiyatta motosikletler var bu yüzden tercih etmeyeceğini söylemiş insanlar, bahsettikleri motorda mt 7 işçilik hatası bile kolay kolay bulunmayacak bir model.

brooklynnn
06 Aralık 2014, 13:00
İşçilik hatası ben göremedim. Benim dikkatimi çeken hayatında görmemiş adamın bile yorum yapması. Ayrıca o paraya alınan 600luklerin ne olacağını tahmin edebilirsiniz az düşünülürse.
motoru gören hasta oluyor. Honda 13500 deyince bir şey olmuyor. Kawa 16500e bu motoru satınca alamayan arkadaşlar yok amortisoru yok kablosu diyor. 44bin deneyimim var. Farklı motorlar da denedim. En çok zevk aldığım bu motor.
işçilik hatasını aea dedi diye aklınıza yazmışsınız. Gördünüz mu ? demek istediğim bu. Delinin biri taş atıyor. Sonra uğraş dur.

tubejh
06 Aralık 2014, 14:04
ben daha öncede dedim motor çok güzel hatta cc kulvarında rakibi yok. Cbr 250r fiyatı konusunda haklısınız . Evet görmüyor insanlar 16.500 fiyat olunca görmekte istemiyorlar normal mi ?
Evet Barkın beyin vidyosu etkili oldu. Video bakarak hareket etmemiz lazım, siz kullanıcıların yorumlarına da bakmadan hareket etmememiz lazım, sanırım forumlarda boş bakmamız lazım . kusura bakmayın da deneyim konusu da Barkın beye daha çok güveniyorum.

GP500-1st
06 Aralık 2014, 14:43
Şimdi ben satış başarısı anlamında bakıyorum, ninja 300 ün satışlarda 2014 te bi ivme kazanması mevcut(yine aşırı az satsada), 2013 te ise 5 te biri satmış neredeyse. 2. el ilanlardan bunu çıkarıyorum.

Ninjanın 2014 te bu kadar satması cbr250 de alabilecek olan kitlenin cbr250 13.500 olmasıyla üzrenine 2-3 ekleyebiliyorsa 16.500 a Ninjayı kendine mantıklı kategorisine sokmasıyla bu ivme gerçekleşiyor. CBR daha az motor daha az heycan ama 12.000(eski satış stratejisiyle) bandında kalsaydı Ninja300 ün rakaket gücünü 2013 te olduğu gibi %70 lik kısmını yok edecekti. Tek tük ninja hatta hiç görmemeye devam edecektik.

motor işi zevk işi olduğundan CBR250 ye 13.5 vermektense ninja300 e 16.5 vermek daha mantıklı.

Diğer yandan

CBR250 fiyatını haketmediğinden

Ninja300 de o halde hak etmiyor.

Burda kızılacak bir şey yok:)

Bu sınıfta motor alan bu sınıfta motor istiyordu zaten. Tercihi eleştirmek farklı bir nokta ve saçma

Ayrıca ninja300 cbr250 rakibi(sınıfı) değil Honda cbr500 ün sınıfı bir motor bu da eleştiride ucu kaçırana ufak bi nokta aslında:)

Yüksek fiyatların savunuculuğunu yapmayalım ama cbr500 kaç para onada bakıp bu motoru kullananları bu kadar eleştirmeyelim.

braveguy
06 Aralık 2014, 14:55
ben daha öncede dedim motor çok güzel hatta cc kulvarında rakibi yok. Cbr 250r fiyatı konusunda haklısınız . Evet görmüyor insanlar 16.500 fiyat olunca görmekte istemiyorlar normal mi ?
Evet Barkın beyin vidyosu etkili oldu. Video bakarak hareket etmemiz lazım, siz kullanıcıların yorumlarına da bakmadan hareket etmememiz lazım, sanırım forumlarda boş bakmamız lazım . kusura bakmayın da deneyim konusu da Barkın beye daha çok güveniyorum.

siz 16bin liraya "temiz" 650lik bakın bence. ya da mt07 alın eğer niyetiniz varsa. kullanıcı yorumları önemsizse sizin için; diyecek birşey yok. bir tane nasıl kullanıldığı belirsiz yarı apaçi motoruyla yapılan teste güvenin. hatta sonuçları arkadaşlarınıza da anlatın, izlemeyen kaldıysa ninja300ün balon bir motor olduğunu aslında 9bin lira edeceğini onlar da anlasınlar...

not: anlama sıkıntısı çeken arkadaşlar için (forumda maalesef bolbol var) ironi yaptım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

kesinlikle olurdu zaten bende dahil herkes fiyatına takmış durumda, o kablolar bir kısa devre yapsın çıkaracağı masraf 300TL den aşağı olmaz. Amotisör konusunu çok basite alıyorsunuz, amortisörde çok basit bir konu değil motor 160 üzerinde hızlara çıkıyor lastiklerden bile önemli bir konu.

Bu arada Brooklynnn olay kedi ciğer mi böyle mi ? alğılıyorsunuz bir dikkatli okuyun, fiyatın pahalı olduğu ve piyasada daha kaliteli ve yüksek cc aynı fiyatta motosikletler var bu yüzden tercih etmeyeceğini söylemiş insanlar, bahsettikleri motorda mt 7 işçilik hatası bile kolay kolay bulunmayacak bir model.

ortada kısa devre riski yok, motoru tanımadığınız için yanlış anlamışsınız. sadece kablolar çok "ulaşılabilir". iti çakalı bizimki kadar bol bir ülkede riskli.
adam incelemede amortisör performansı için 160km hızlı giderken riskli demiyor, bozuk satıhta viraj alıyorsanız hem yolun bozukluğunu hem virajın toleransını kaldıramıyor diyor. bozuk yolda da zaten 160la gidemeyeceğinizi düşünüyorum.

siz bu modeli karalamayı aklınıza koymuşsunuz, tavsiyem videonun son 20 saniyesini bir daha izleyin. ana fikir orda.

imtarky
06 Aralık 2014, 15:12
CBR ile ilgili olumsuz yorum rüzgarı ninja 300'e de sıçramış :) bu motoru görmeden, incelemeden, kullanılmadan yapılan yorumlar gereksiz bence varsayımlar veya duyumlarla gelip karalama yapmak tam motosikletnet tarzı :)

Bende 1-2 defa görme fırsatı yakaladım kadiköyde güzel motor ilk gördüğüm ninja 300'e biraz alıcı gözü ile bakmıştım (yanyana park ettiğimizde) kullanıcısına içimden ne hor kullanmış demiştim grenaj'daki açıklıkları görünce demekki o konuda biraz narin davranmak gerekiyor.

Siyah&Beyaz
06 Aralık 2014, 16:56
Hazir ninjacilari burada yakalamisken ☺ servis ve yedek parca mevzunu sormak isterim. Servis bakim ve yedek parca fiyatlari cbr250 ile karsilastirirsak yuzde kac daha pahali ortalamada? Bir de amortisor gercekten cok mu sert? Malum memleketimin sokaklari ve yollari en temiz dedigimiz yerde bile engebe dolu. Ben motor kullanirken bu engebelere denk geldigimde kicimi surekli tekrar yerlestirme ve dengeyi koruma adina zorlaniyorum ☺

tubejh
06 Aralık 2014, 17:28
siz 16bin liraya "temiz" 650lik bakın bence. ya da mt07 alın eğer niyetiniz varsa. kullanıcı yorumları önemsizse sizin için; diyecek birşey yok. bir tane nasıl kullanıldığı belirsiz yarı apaçi motoruyla yapılan teste güvenin. hatta sonuçları arkadaşlarınıza da anlatın, izlemeyen kaldıysa ninja300ün balon bir motor olduğunu aslında 9bin lira edeceğini onlar da anlasınlar...

not: anlama sıkıntısı çeken arkadaşlar için (forumda maalesef bolbol var) ironi yaptım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

ortada kısa devre riski yok, motoru tanımadığınız için yanlış anlamışsınız. sadece kablolar çok "ulaşılabilir". iti çakalı bizimki kadar bol bir ülkede riskli.
adam incelemede amortisör performansı için 160km hızlı giderken riskli demiyor, bozuk satıhta viraj alıyorsanız hem yolun bozukluğunu hem virajın toleransını kaldıramıyor diyor. bozuk yolda da zaten 160la gidemeyeceğinizi düşünüyorum.

siz bu modeli karalamayı aklınıza koymuşsunuz, tavsiyem videonun son 20 saniyesini bir daha izleyin. ana fikir orda.

Öylemi anlama sıkıntısı mı çekiyorum ? O zaman karşımdakinde sıkıntı var anlatmayı bilmiyor. Ben ne karalıyacağım motoru sanki ben sürdüm, Ben 160 hızla gidince mi demişim, 160 hızlara çıkan mı demişim ? Düşük hızda o toleransları yerine getirmeyen yüksek hızda nasıl yerine getirecek Amortisör ne işe yarıyor ? Bir daha yazıyorum belki anlaşılmamıştır: Biz Vidyoya önemsiz , kullanıcı yorumları önemsiz, Forum Önemsiz Biz neye bakıp motor alacağız dedim. Herhalde sırf bir vidyo ile kimse Motosiklet almaz. Kablolar kısmına gelelim incelemedim ne dir ne değildir bilmiyorum umrum da da değil siz kullanıcıların sorunu , Mt 7 gelelim Ben mt 7 mi alacağı mı dedim İnsanlar onun fiyatını örnek gösteriyor mu dedim ? Umarım anlatmışımdır Çok güzel bir Motosikletiniz var, Kazasız belasız binin.

sdirer
06 Aralık 2014, 17:36
kawasakiyi z300 almayı planlamamın dışında bilmem. bira ara almayı planlıyorum. kawa da çalışan eşim dostum babam anam yok. ama aşağıdaki duruma bence bir bakılmalı...

bildiğim kadarı ile 250cc nin üzerinde ötv %37. buradan 5860 öyro liste fiyatı 5860/1,37=4277 öyro ninja300 ün kdv li fiyatı.
250cc nin altına ötv %8 hondanın cbr250rsi listede 13.500tl/2,8( yaklaşık öyro kuru )/1,08=4285=4465 öyro cbr250r nin kdv li fiyatı

demekki neymiş kawasaki 300cc yi hondanın 250 liliğinden 650 törkiş lira ucuza veriyormuş...

ha servisi pahalıdır parçası geç gelir onu bilemem???

şimdi satışta kim kimi öpüyormuş? bence maliye bakanı hepimizi öpüyor... honda da 250cc alanları...

brooklynnn
06 Aralık 2014, 17:55
Herkes düşünemiyor vergi dilimini. Sanıyorlar ki kawanın cebine giriyor o para

Sj's
06 Aralık 2014, 21:17
Gene barkin bi kuyuya tas atti, 50 motosiklet.net delisi cikaramadi birbirine girdi.

Karalı
06 Aralık 2014, 21:28
Herkes düşünemiyor vergi dilimini. Sanıyorlar ki kawanın cebine giriyor o para

Bize japon damar göstermiyor bizimkiler bo.k yiyen

Green Arrow
07 Aralık 2014, 14:07
Arkadaşlar satıcıları da çok suçlamayın büyük iş yapan ve yaptığı her işi legal yapan bu ülkede suçlu.Adamlar hata edip herşeye fatura kesiyor,herkesi sigortalı çalıştırıyor fiyatları yüksek tutmak zorunda kalıp bizim küfrümüzü yiyorlar bide üstüne herşeye tek tek vergi ödedikleri gibi sattıkları mallarda devlet onlardan çok kazanıyor.Damarın kralını bize devlet yapmış,Z moto,honda o bu yapsa ne farkedicek sanki...