PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Servis Ücreti - Normal mi?

melihbesikci
05 Aralık 2014, 16:51
Yarın motorumu servise götüreceğim. Motorum rks titanic 150. Servisi aradım, 8000 bakımı-sübap debriyaj rölanti ayarı gidon düzeltmesi-iki tekerleğin tubelesse çevrilip değiştirilmesi(yeni lastikleri ben götüreceğim) ve tabiki yağ değişimi için 150 civarı tutar dedi. Normal mi? Yoksa başka servis bakmalı mıyım? Şimdiden teşekkürler.

plegus
05 Aralık 2014, 17:55
Öp başına koy, aynısına (lastik değişimi hariç üstüne hidrolik değişimi)550 TL verdim ben.

leokaplann
05 Aralık 2014, 18:23
Öp başına koy, aynısına (lastik değişimi hariç üstüne hidrolik değişimi)550 TL verdim ben.

yanılmıyorsam soruyu soran arkadaş rks titanik 150 kullanıyor. o paraya motor toplaya bilir : ))
(fiyatları bilmiyorum abarttım biraz idare edin ;) )

telike
05 Aralık 2014, 18:44

duke 200 le kıyaslamak :D

neyse
dostum sadece lastik değişimine 50 lira gibi bi fiyat tutar. motor açılcak inciğine cinciğine bakılcaksa normal ya

ferhatkars
05 Aralık 2014, 19:37
ben kıbrıstan mersine geçer geçmez motorun lastiklerini değiştirmiştim... lastikçi 15 lira demişti...
2 lastik değişimi için... adam ihtiyar birisiydi... yardım edeyim diye tekerleri ben söküp takayım dedim...
onu bile elletmedi... gene rahat durmadım en azından göbek millerini ittirdim...
adama da 20 lira verip cıkmıştım...

telike
05 Aralık 2014, 21:05
ben kıbrıstan mersine geçer geçmez motorun lastiklerini değiştirmiştim... lastikçi 15 lira demişti...
2 lastik değişimi için... adam ihtiyar birisiydi... yardım edeyim diye tekerleri ben söküp takayım dedim...
onu bile elletmedi... gene rahat durmadım en azından göbek millerini ittirdim...
adama da 20 lira verip cıkmıştım...

aboo bize iteliyolar burda :D

ferhatkars
05 Aralık 2014, 21:16
aboo bize iteliyolar burda :D

size gene iteliyorlar, bize kıbrısta direkman kuru kuru geçiriyorlar... :queen:
patlak yaptırmak için 20 lira aldılar... tekeri de ben söküp takmıştım...
bir teker balansını 50 tl ye yapıyorlar... ankara da 2 teker için 40 tl vermiştim...

logan07
05 Aralık 2014, 22:37
X max e 30 tl ye bakım yaptırdım.

telike
06 Aralık 2014, 00:19
size gene iteliyorlar, bize kıbrısta direkman kuru kuru geçiriyorlar... :queen:
patlak yaptırmak için 20 lira aldılar... tekeri de ben söküp takmıştım...
bir teker balansını 50 tl ye yapıyorlar... ankara da 2 teker için 40 tl vermiştim...

dostum lefkoşada 1.5 seneye yakın yaşadım :d çok iyi biliyorum :D

Darkfriairs
06 Aralık 2014, 00:31
8000 km olan motorda neden subap ayarı gereklidir? Rölantisini iki parmağınla yapabilirsin, yağını 5 dakikada değiştirirsin, lastikleri de kendin değiştir, madem senden lastikler. Gidon ise 2 veya 4 civata. Paran cebinde kalsın. Subap ayarı için ise hiç bulaşma. gereksiz diye düşünüyorum, tabii ustalarımız ne der bilemem...

C.Kaan
06 Aralık 2014, 00:39
8000 km olan motorda neden subap ayarı gereklidir? Rölantisini iki parmağınla yapabilirsin, yağını 5 dakikada değiştirirsin, lastikleri de kendin değiştir, madem senden lastikler. Gidon ise 2 veya 4 civata. Paran cebinde kalsın. Subap ayarı için ise hiç bulaşma. gereksiz diye düşünüyorum, tabii ustalarımız ne der bilemem...

Garanti diye bir şey var, çinli motorlarda pek bozulmaması gereken :wiinkk:

ogzcngdk
06 Aralık 2014, 02:52
bence güzel fiyat vermişler....