PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stajer ehliyet hakkında bilgileriniz?

mtgemlik
04 Aralık 2014, 23:25
2015 te yürürlüğe girecek stajer ehliyet muhabbeti a2 ehliyeti içinde geçerli olucakmı. Yoksa sadece araba ehliyeti içinmi?

hsk
04 Aralık 2014, 23:49
Tüm sınıflar için geçerli a2 için önce a sınıfı sonra a1 en son a2 alınacak diye biliyorum.

atillatopal9
04 Aralık 2014, 23:54
tüm ehliyetler için stajyerlik olacak.
fakat; bu stajyerlik anlatılan gibi değil. yok yanında biri bulunacak yok kart basmicaklar vs hikaye.
herşey normal bir şekilde gidiyorsun, ehliyetini bastırıyorsun.
fakat ehliyet puanin 100 değil, 60 da kalıyor ( yıllık sıfırlanır )
3 kere kırmızı ışıkta geçersen ehliyetini alıyorlar, tekrar sınava giriyorsun
60 kredini doldurursan bir yıl içinde ehliyetini alıyorlar, tekrar sınava giriyorsun.

ben bilinçli sürücüyüm kardeşim,öyle emniyet şeridini kullanmam. kırmızıda geçmem,alkollü sürmem, kazada yapmam diyorsanız eğer stajyerlik ehliyeti sizler için sorun olayacaktır.

hakikiteker
04 Aralık 2014, 23:59
Devletin kendi eğitim sistemine güvenmediğinin, sistemi geliştirmektense cezalarla gelir sağlayıp sorumluluğu vatandaşa itelemesinin ve bir taşla iki kuş felsefesinin son halidir

mtgemlik
05 Aralık 2014, 00:13
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Hakikaten yaa düşünsenize staj bitene kadar yaa arkadaşınız olcak arkanızda ya babanız yada başka biri. Böyle bişey olsa eziyetten başka bişey olmaz.
Ayrıca son yoruma katılıyorum. Devlet nerden çalcağını çok iyi biliyor. Hep kendi çıkarlarına. Devlete çalışıyoruz diyenler son derece haklı.

Capitao_3
05 Aralık 2014, 00:27
ben 4 ocakta sınava giriyorum yasa henüz onaylanmadı arkadaşlar.. 10 yıldır var bu muhabbet..

mtgemlik
05 Aralık 2014, 01:07
Nisan-mayıs gibi giricekmiş yürürlüğe biraz daha zamanımız var.

Capitao_3
05 Aralık 2014, 11:59
girmezzzzzzzzzzz

SlimShady1
05 Aralık 2014, 12:02
Simdi bizim a2lerde dusecek mi?

atillatopal9
05 Aralık 2014, 12:11
OCAK1 İtibari ile yürürlüğe giriyor. ivd ve trafik gibi şubeler int. adreslerinde yayımladı bilgiyi. A2 ler düşmeyecek. Ehliyet 17 sınıf olacak fakat bu sene değil. belki çok sonra olacak. motorsiklet için A1 geliyor, oda otomatik vites ( schooter ) tarzı motorlar için ayrı ehliyet çıkacak. 2 sene stajyerlik süresi var.

söylediğiniz gibi. devletin parası bitmiş para alacak.
2 senedir evimde tutmuş olduğum B sınıfı evrakları bu sene vermek zorunda kaldım. ehliyeti kazandığımda süre sınırının olmadığını söylediler. bu sene konun çıkıyor ocak 1 ile 2 seneyi geçmiş evraklar yanacak diyorlar. tekrardan sınavlara vs girilecekmiş. bıraksınlar bu işleri, paraları bitti para alacaklar.
hak kazanmış olduğum ehliyeti elimden alacaklar. bugün sabah 9 da randevum vardı 346,70 B 115,10 Da A2 için ödedim 107,5 da kart parası ödedim. ibretlik bir para... lastikleri değişirdim o paraya