PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gaz verınce egzoz catır catır patlıyor gazı yemıyor boğuluyor

Sayfa : [1] 2

nurllah12456
04 Aralık 2014, 22:10
s.a arkadaslar motorumun benzını bitti benzini koydum zor çalıstı egzoz catır catır patlıyor gaz yemıyor motorlara gitmeye calıssam gıtmıyor stop edıyor nedendir ACİL :(

zaferkarizma
04 Aralık 2014, 22:19
karbüratöre pislik gelmiştir. meme yi temizleyin derim.

moturmotur
04 Aralık 2014, 22:20
deponun dibindeki tortu karbüratöre mi gitti acaba bir arkadaşın başına gelmişdi. Birde dediğin olay fazla hava ayarını açınca hava filtresini çıkarınca tabi fazla hava gittiğinden patlamaya başladı egzoz seninki benzin deposunun dibindeki tortulardan olmalı karbüratörü temizlemen lazım bildiğim kadarıyla

nurllah12456
04 Aralık 2014, 22:23
karbüratör nasıl temizlicem bızım buralarda yakınlarda hıc usta yok ustalarada pek guvenmıyorum bu olay bı kac kere daha oldu motoru 30 dk felan calıstırıyorum az cok duzelıyor genelde benzın bitince oluyor bu olay hep

mterayes26
04 Aralık 2014, 22:25
. Karbüratörün altındaki duz veya yıldız degısır tornavıdalık yerı aç 5 sanıye falan aksın gerı kapat , yenıden bas çalışmazsa Başka bir buji dene . Çalısmazsa o motor senı dava edecek unutma

nurllah12456
04 Aralık 2014, 22:37
motor hıc gıtmıyor azcık gıdıyor stop edıyor bosda hafıf gaz verınce egzoz catır catur patlıyor gaz hıc yemıyor olay bu gecende oldu motoru elımle getırdım yağmurda :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

motorun calısmasında sorun yok evet karbüratördekı tahlıye hortumunu accaktım asırı sıkı ceviremedim elımde kalmasın sonra dıye tık dıye calısıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

gecen sabah gene oldu motoru 30 dk calıstırdım hafıfden gaz verdım az cok gectı muaneye gıdıyordum az benzın oluncamı benzın bıtınce yedek depo acıkkenmı konmalı bunların bağlantısı varmıdır

mterayes26
04 Aralık 2014, 22:40
çalışmasında sorun yok ama gıtmıyor , olm adam gıbı sakin sakin yaz sunu

nurllah12456
04 Aralık 2014, 22:49
dedığım gıbı ısde motor ayak marsıyla hemen alıyor ama gaz verınce agzoz hafıfden catır catır patlıyor hıc devır yapmıyor gaz vrcdıkce boğuluyor stop edıyor rolantıda çalısıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

duz yolda 1. vitesle yawas yavas gıdıyor gaz verdıkce egzoz patlıyor az daha gaz verınce gıtmıyor stop edıyor

mterayes26
04 Aralık 2014, 22:50
dedığım gıbı ısde motor ayak marsıyla hemen alıyor ama gaz verınce agzoz hafıfden catır catır patlıyor hıc devır yapmıyor gaz vrcdıkce boğuluyor stop edıyor rolantıda çalısıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

duz yolda 1. vitesle yawas yavas gıdıyor gaz verdıkce egzoz patlıyor az daha gaz verınce gıtmıyor stop edıyor

Son zamanlar da sanırım karbüratörle oynadın , kapağını aç fişeği çıkar iğneyi be üstündeki sekmanı konrol et

nurllah12456
04 Aralık 2014, 22:54
karbüratörle oynamadım genelde oluyor benzın komple bıtıyor stop edıyor benzın koyunca zor calısıyor calısında rolantıda ıyı calısıyor ama gaz vermeye baslayınca egzoz patlıyor catır catır ınce sesle 1.vitesle az gazla gıdıyor rampaya gelınce hemen kalıyor onceden motoru 30 dk calıstırdım arada gaz verdım duzeldıydı sımdı oyle denemedım hava yoğmurluydu oyle yolda kaldım elımde getırdım yağmurda

Mertcan39
04 Aralık 2014, 23:06
yukaridaki yazilanlari uygulayin bence motor benzin cekemiyor olabilir motorda benzini iyice bitirmeyin depoda filtre var belki o dolmustur benzini tam vermiyor olabilir (Traktorde basimiza geldi) yada karburatorun memesi de tikanmis olabilir bi sokun temizleyin bujiye bakin iyi atesleme yapiyormu diye

nurllah12456
04 Aralık 2014, 23:13
sağolun bujıye baktım durumu sımdılık iyi ngk bujı var bujı başlığı kopmustu babamın hurda yatan jawa 250 nın bujı başlığını taktım ondan olurmu yakıt göstergem calısmadıgı ıcın nerde bıtcegı bellı olmuyor 1 litre benzınle 20 km gidince artık :) suan motorun yanında değılım ıstanbuldayım

Mertcan39
04 Aralık 2014, 23:14
himm anliyorum tam buji basliginada akin temassizlik vs olmasin

nurllah12456
04 Aralık 2014, 23:21
ıyı oturuyor yerine sorun hep benzın bıtınce oluyor komple bıtıyor yedek depo da da yok benzın koyarken yedek depo ya koyuyorum sorun ondanmıdır

hsk
04 Aralık 2014, 23:22
Depo ne kadar benzin alıyor diyelim 4lt benimki öyle 1lt yle 35km gidiyorum 100km yol yapınca gidip benzin alıyorum km takıpi yapın gösterge çalışmıyorsa ;)

nurllah12456
04 Aralık 2014, 23:24
gösterge az gösterıyor 3km yolu 1 km gösterıyor 100 gidince 60 gösteriyor bozuk ıbre :) 100 km 5 litre yakıyor 125cc

hsk
04 Aralık 2014, 23:28
125cc 100km 5lt ne yaptın usta ne motor o öyle o kadar yakıyorsa vardır bi sorunu benimki çok yakmaya başlayınca tamire gittim manifolt dan fazla hava alıyormuş düzeldi değişince.

mtgemlik
04 Aralık 2014, 23:29
Jikleni bi kontrol et istersen. Veya bu durumu subaplardanda yapabilir bi ayarlattır servise.

nurllah12456
04 Aralık 2014, 23:32
abım bızım orda usta felaN yok en yakını 100 km de uzakta ehliyette yok tabı :( motor yolda bırakcak dıye uzun yola cıkmıyorum jıkle kapalı abı 3 kere kontrol ettım hava filtresini gecen temizledım temızlemeden once hafıf mavı duman atıyordu temızleyınce baya kestı oyle abım ne yapcağımı bilmıyorum hep başımı ağrıtıyor

mtgemlik
04 Aralık 2014, 23:38
abım bızım orda usta felaN yok en yakını 100 km de uzakta ehliyette yok tabı :( motor yolda bırakcak dıye uzun yola cıkmıyorum jıkle kapalı abı 3 kere kontrol ettım hava filtresini gecen temizledım temızlemeden once hafıf mavı duman atıyordu temızleyınce baya kestı oyle abım ne yapcağımı bilmıyorum hep başımı ağrıtıyor

Motorun ne marka kaç km de?

nurllah12456
04 Aralık 2014, 23:39
honda cgl kac bınle olduğu supelı gecen hafta munaye soktum bızden oncekı adam 68.000 de sokmus bıze 20.000 demıstı artık nekadar doğrudur

mtgemlik
04 Aralık 2014, 23:42
honda cgl kac bınle olduğu supelı gecen hafta munaye soktum bızden oncekı adam 68.000 de sokmus bıze 20.000 demıstı artık nekadar doğrudur

Senin durumlar baya karışık anlaşılan..

hsk
04 Aralık 2014, 23:42
En basiti yedek benzin taşı 1lt falan at seleye dursun benzin bitmeye yaklaşınca motor kendini belli ediyor zaten gaz yemez gibi yavaşlıyor o zaman ilave eder gider alırsın benzin depoyu bitiremediğin içinde o ilk zor çalışması ortadan kalkmış olur.

nurllah12456
04 Aralık 2014, 23:47
sağolun bu cg lerın göstergesı çalıstırırmı benmkını göstergem arzalı almaya kalksan 60 70 tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

bı sorum daha olcak bu sorunu cozup satıcam bıtane temiz bısey almaya calıscam 1500 felan satayımmı yada sorunu yaptırıp rektefiye mı yapsam motorda hafıfden yağ yakma var

mtgemlik
04 Aralık 2014, 23:52
sağolun bu cg lerın göstergesı çalıstırırmı benmkını göstergem arzalı almaya kalksan 60 70 tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

bı sorum daha olcak bu sorunu cozup satıcam bıtane temiz bısey almaya calıscam 1500 felan satayımmı yada sorunu yaptırıp rektefiye mı yapsam motorda hafıfden yağ yakma var

Anlaşılan senin motor vadeyi doldurmuş gibi gözüküyor. Motorun iyi bir serviste bakıma girmesi lazım. Aksi takdirde daha büyük sorunlarla karşılabilirsin. Bu sorunu çözsen başka bi yerden patlak verir. Bunun sonu olmaz.

nurllah12456
04 Aralık 2014, 23:55
aynen abı sorunu bıtmez gıbı bı motor rektefıye kac tl tutuyor bu motor 500 lıra bır masraf yapsam nasıl olur kolay kolay sorun acarmı

mtgemlik
05 Aralık 2014, 00:00
Rektefe o kadar bulmazda iyi bir usta bulman lazım her usta tutturumaz rektefeyi temiz bi işçilik lazım. Motorun cc gücüde arttırılabilir bu aşamada.

nurllah12456
05 Aralık 2014, 00:12
hmm 500 tlyı geçmeden kac cc ye yükseltebilir motoru baktırmaya mecubur sakarya ya gıdıcem tanıdık var usta

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

150 cc olurmu

mterayes26
05 Aralık 2014, 00:12
Jikleni bi kontrol et istersen. Veya bu durumu subaplardanda yapabilir bi ayarlattır servise.

Ya arkadaş allahını kitabını seviyorsan , sübaplar ne işe yarar ne olursa sübaplar ne gibi arıza verir bana bunu yazarmısın .

lan nurullah bujiyi sök marşa bas tabı bujı kablosu bloga bakacak mars basarken ateşleme bir sağa bir sola bir ortaya karısık atıyorsa saglamdır pipo yeni diyorsun . Senin sorunun ateşleme veya alt sargıdakı okuyucu . Başka karburatör varsa onunla dene temızleyınce de hayır etmıyor dıyorsun , o karbüratörü çöpe at

vn 800 ün 1 lt ile 15-20 km gittiğini baz alırsak , km sayacını ya bir araçla ölç yada o motoru yak

nurllah12456
05 Aralık 2014, 00:16
lan lı lunlu konusma karsında cocuk yok ınsangıbı cevap yaz hep yaptığın kabadayılık duzgun yaz yazcaksan....pipon yenı değıl bıtane 250 cc 1982 model jawanın parçası yatan motordan söktum

mtgemlik
05 Aralık 2014, 00:20
Ya arkadaş allahını kitabını seviyorsan , sübaplar ne işe yarar ne olursa sübaplar ne gibi arıza verir bana bunu yazarmısın .

lan nurullah bujiyi sök marşa bas tabı bujı kablosu bloga bakacak mars basarken ateşleme bir sağa bir sola bir ortaya karısık atıyorsa saglamdır pipo yeni diyorsun . Senin sorunun ateşleme veya alt sargıdakı okuyucu . Başka karburatör varsa onunla dene temızleyınce de hayır etmıyor dıyorsun , o karbüratörü çöpe at

vn 800 ün 1 lt ile 15-20 km gittiğini baz alırsak , km sayacını ya bir araçla ölç yada o motoru yak

Arkadaşın motorunun durumuna ve km ne bakarsak herşeyi gerektirir. Benimde başımdan çok geçti bu tür olaylar. Egzoz patlatıyo deyince subaplarıda göz önünde bulundurmak lazım keçeler vs bozulmuş olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

hmm 500 tlyı geçmeden kac cc ye yükseltebilir motoru baktırmaya mecubur sakarya ya gıdıcem tanıdık var usta

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

150 cc olurmu

İlk önce usta bakar krankın durumuna 150 lik piston kaldırırmı diye ona göre işlem yapar.

nurllah12456
05 Aralık 2014, 00:25
abı motor ağustosda komple bakıma gırdı motor kurum yapmamış butun bakımları yapıldı fazla yakma sebebi karburatordenmı yada yollardanmı bellı değil fazla yakıyor dıyer 125cc gore dusuk gıdıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

sağolun bu motor devır ıslemlerıne ne kadar gıdıyor fıyat motorun hersesı yeni sıgorda vergı borcu yok muane yenı yapıldı devır islemlerıne ortalama ne kadar gıder plaka 55 samsun plaka

mtgemlik
05 Aralık 2014, 00:28

150 cc olurmu

Fazla yakıyor az gidiyor yani. Egzozdan hafif kara duman atıyomu veya mesela motorla giderken durduktan sonra burnuna pis pis benzin kokusu geliyomu. Senin sorunu çözcez inş ama sen yinede ustana bi götür. Motor bakım gördü diyosun yani önceden açılmış makinan. Motorun rektefelik bi durumu olmayabilir. Yukarda sorduklarımı bi cevapla sonra devam edelim.

nurllah12456
05 Aralık 2014, 00:32
yok abım motor hafıfden mavı duman atıyor oda sanırım yağ yakıyor hafıfden bakıyorm yağ eksilme yok hava filtresini temizleyince duman baya azaldı mavı duman bu aralar sesı değişti ıncelestı eskıden tok sesı vardı benzın kokusu yoktu oyle motor rampalarda ıyı kopek gıbı ama 100 cc bana kafa tutuyor duzde dıyer 125cc ucuyor benmkıne gore karmakarısık olay

mtgemlik
05 Aralık 2014, 00:34
Yukarda yazmışsın görmedim devir işlemleri derken ne demek istedin tam anlayamadım.

nurllah12456
05 Aralık 2014, 00:37
motor devretcem ben motoru hazıranda aldım babam bakmıs motordan anlamaz pek 1050 tl motoru aldık munaesı yapılmadıydı gecen hafta yaptık motoru devretcem babamın ustune alcam tabı motora sonra 800 tllık masraf cıktı gerı veremedık kazıklandık yanı

mterayes26
05 Aralık 2014, 00:38
Yazdığın yazdığını tutmuyor , birde artistlik yapıyorsun LAN diyorum bende çocuk , karşımdakı cocuk benden en az 10 yas kucuk bırısı olunca böyle . Görüyorsun demi senin başlığına cevap yazmıyorlar artık , ne haliniz varsa görün git sübap ayarı yaptır bayıl 50 tl rahatla

nurllah12456
05 Aralık 2014, 00:40
ısıne baksan benım sorunlarıma karısma zaten hıc yardımcı olmadın

mterayes26
05 Aralık 2014, 00:41
Sen kalın kafaysan ben ne yapayım , dedikleimi yapm yardımcı olmadın de , git sübap ayarı yaptır sen hepsi geçer .

nurllah12456
05 Aralık 2014, 00:42
senın canın sıkıldıkca subap ayarımı yapıyorsun bakımdan cıktıktan sonra motor 700 km bile yapmadı

mtgemlik
05 Aralık 2014, 00:43
yok abım motor hafıfden mavı duman atıyor oda sanırım yağ yakıyor hafıfden bakıyorm yağ eksilme yok hava filtresini temizleyince duman baya azaldı mavı duman bu aralar sesı değişti ıncelestı eskıden tok sesı vardı benzın kokusu yoktu oyle motor rampalarda ıyı kopek gıbı ama 100 cc bana kafa tutuyor duzde dıyer 125cc ucuyor benmkıne gore karmakarısık olay

Ateşlemende sorun yok ozaman yukarda söylemiş ya (lanlı lunlu konuşan kişi) Ateşlemende sorun olsa motor tekler, yakıt artar, çiğ benzin atar, ama öyle bii söylüyosun kii, sana burdan nee desek boş. Elinden gelmiyosa tanıdık ustam var demişsin bi götür baksın, beraber bakın sorunlarını söyle bi çözüm bulunur elbet. Ne diyeyim Allah kolaylık versin.

sahin08
05 Aralık 2014, 00:45
rölantiyi geçince stop ediyorsa karbüratörün memesine pislik gibi birşey gelmiştir benimde başıma geldi sıvı conta varya kırmızı ondan sürmüşler oda direk memeye bikaç defa olunca söküp temizlemiştim tabi jigleyi çekip abnınca meme açılıyordu 2 tane olduğundan hep ondeki tıkanıyordu neyse
duman olayı illa sekman olmaya bilir arkadaşın dediği gibi sübap kavalı emme manifolduna kaçırıyordur gaz açınca yanma odasına çekilip yakıyor olabilir honda sanırım motosikletin ne kadar sağlam olsada bi bakım vakti gelmiş yani
sağlam bi tamirci bulman şart koca motoru dağıtıp 5 tl lik contayı 10 tl lik sekmanı 40 tl lik zinciri değiştirmeyen ustalar var
sonra az bi yağ kaçırır hadi baştan sök
devir işlemleri 105 tlmiydi neydi buyaz alıp sattım yanlız vergi borcu olmaması lazım
cc yükselme olayı eğer ihtiyacın yoksa çok zayıf gelmiyorsa (bakımdan sonra diğer 125liklerle aynı olacaktır )pek önermiyorlar bu olayı

nurllah12456
05 Aralık 2014, 00:49
saol abı dedıyım gıbı motorun yanında değılım sonu usta ısı artık oyle boyle gıtcez pekı devır işlemıne ne kadar para gıdıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

sağolun motor 1 lıra bıle borcu yok herseysı yenı yapıldı bakalım ıns buyuk sorun cıkmaz usta motor kurum bıle yapmamıs demıstı yenı conda felan onlar hep değisti artık neydendır bellı değil ilk karburator e baktırcam anlayan bırıne oda yokta :/

mterayes26
05 Aralık 2014, 00:50
Ateşlemende sorun yok ozaman yukarda söylemiş ya (lanlı lunlu konuşan kişi) Ateşlemende sorun olsa motor tekler, yakıt artar, çiğ benzin atar, ama öyle bii söylüyosun kii, sana burdan nee desek boş. Elinden gelmiyosa tanıdık ustam var demişsin bi götür baksın, beraber bakın sorunlarını söyle bi çözüm bulunur elbet. Ne diyeyim Allah kolaylık versin.

Beni karıştırma arkadaş , ben sadece argo konusurum .

mtgemlik
05 Aralık 2014, 00:51
motor devretcem ben motoru hazıranda aldım babam bakmıs motordan anlamaz pek 1050 tl motoru aldık munaesı yapılmadıydı gecen hafta yaptık motoru devretcem babamın ustune alcam tabı motora sonra 800 tllık masraf cıktı gerı veremedık kazıklandık yanı

Bizde karşılaşmıştık synı sorunla. Babamın mz 250 si vardı sattıktan 10 sene sonra vergi borcu geldi babama. (sattığı adam üzerine almamış motoru) babamda gitti aldı motoru yatıyomuş motor. Geldik çalıştırdık debriyaj flan bitmişti. Babam dedi yarın dağat bunu verelim hurdacıya gitsin dedi. Ben bi giriştim buna 1 saatte anasını ağlattım. Motoru trafiktende çektik, hurdaya çıkardık yani. Şimdi bi tane parçası kalmadı geriye.

nurllah12456
05 Aralık 2014, 00:56
borç olarak değılde motor olarak ya sanzuman dağıldı motor komple a.z bakım yapıldı zıncırıne kadar değiti var bır sorun bakalım :)

mtgemlik
05 Aralık 2014, 00:57
Beni karıştırma arkadaş , ben sadece argo konusurum .

Ya şimdi burda birilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Herkes yani bu hem senin hem benim içinde geçerli. Biz burda bildiklerimizden, tecrübelerimizden yola çıkarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Boşu boşuna gerginlik çıkarmaya hiç gerek yok. Tamam haklısındır bi alakası yoktur subaplardanda bu kadar sert tepki sert cevap vererek çözüme kavuşamayız. Hep böyle konuşuyosan kimseye yardımcı olamassın. Üstüne konuyu bile kapattırırsın adama.

nurllah12456
05 Aralık 2014, 21:54
hep yaptığı seydır

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Anlasilan burdan sorunu cozemicez :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Bir motor rektefiyesi kaca patlar 200 300 tl le kurturulurmu duzgun cevap istiyorm

mtgemlik
05 Aralık 2014, 22:04
En fazla tutçağı 250 tl. Bizim arkadaşlar arabayı (kartal 1.6ie)500tl ye yaptırdılar rektefe. Gerisini sen düşün. 250 tl bulmaz bile belkide. 250 cc lik motoru 250 tlye retefe yapanı duydum. Sen kafana koydusan rektefe işini düzgün bi usta bulup yaptırabilirsin rektefe.

nurllah12456
05 Aralık 2014, 22:15
Cok sagolun abim motor 70.000 de yapiyim her an yolda birakabilir 250 tl iscilik ayrimi toplam nekadar tutar gene 125cc yapcam