PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ekipmanlar (Fikre sahip olanlar yada olmak isteyenler > içeri)

CompanERROR
04 Aralık 2014, 19:26
http://imgim.com/sam_0058.jpg
http://imgim.com/sam_0059.jpg
http://imgim.com/sam_0060.jpg
http://imgim.com/sam_0061.jpg

Armode K06 dizlik
Scoyco MC 08 Eldiven
Prosev MX70 Mont
LS2 FF 351 Single Mono Kask

arkadaşlar ekipmanlarım elime ulaştı, ekipmanlarım çok yüksek fiyatlarda değil maddiyat el vermiyordu o yüzden benim gibi çok bütçe ayıramayanlar yada uygun bişiler arayanları yardımcı olmayı umuyorum.

Dizlik çok beğendim tam oturuyor ve esnemesi çok iyi(başka dizliklerde denemiştim)
Eldivenleri Medium aldım onlarda iyi fakat avuç içinde koruma yok normalde olurmu bilemem çünkü ilk eldivenim ama hoşuma gitti.
Mont hoşuma gitmedi, korumaları oturmuyor , ve esneme bildiğiniz yok kolunuzda mukavva varda esnemiyor farz edin moralimi bozdu ama bu fiyatada çok kotu değil. İade düşünüyorum.
Kask beklediğimden iyi Large aldım gözlük kullandığım halde şup diye oturdu :P hoşuma gitti ayrıca taktığım diğer kasklara göre güven veriyor hatta kafama bir iki yumruk yedim adamın eli ağrıdıda hisetmedim bile.

şimdi mont konusunda sizce napmalıyım ? İade edip yerine dirseklik ve sırtlık alma gibi bir fikrim var. Konu sizde dostlar buyrun :cat:

SlimShady1
04 Aralık 2014, 19:36
Kaç para ödediniz bunlara?

fedora
04 Aralık 2014, 20:27
Mont biraz ince gibi geldi sanki , bu işte bütçe muhabbeti en çok can yakan konu bence :( bende ekipmanlarda prohel ve Ls2 tercih ettim

xbuky
04 Aralık 2014, 20:45
http://imgim.com/sam_0058.jpg
http://imgim.com/sam_0059.jpg
http://imgim.com/sam_0060.jpg
http://imgim.com/sam_0061.jpg

Armode K06 dizlik
Scoyco MC 08 Eldiven
Prosev MX70 Mont
LS2 FF 351 Single Mono Kask

arkadaşlar ekipmanlarım elime ulaştı, ekipmanlarım çok yüksek fiyatlarda değil maddiyat el vermiyordu o yüzden benim gibi çok bütçe ayıramayanlar yada uygun bişiler arayanları yardımcı olmayı umuyorum.

Dizlik çok beğendim tam oturuyor ve esnemesi çok iyi(başka dizliklerde denemiştim)
Eldivenleri Medium aldım onlarda iyi fakat avuç içinde koruma yok normalde olurmu bilemem çünkü ilk eldivenim ama hoşuma gitti.
Mont hoşuma gitmedi, korumaları oturmuyor , ve esneme bildiğiniz yok kolunuzda mukavva varda esnemiyor farz edin moralimi bozdu ama bu fiyatada çok kotu değil. İade düşünüyorum.
Kask beklediğimden iyi Large aldım gözlük kullandığım halde şup diye oturdu :P hoşuma gitti ayrıca taktığım diğer kasklara göre güven veriyor hatta kafama bir iki yumruk yedim adamın eli ağrıdıda hisetmedim bile.

şimdi mont konusunda sizce napmalıyım ? İade edip yerine dirseklik ve sırtlık alma gibi bir fikrim var. Konu sizde dostlar buyrun :cat:

Aman hocam kaskı yumrukla deneyipte beğendim deme bana :P

hakikiteker
04 Aralık 2014, 20:59
Oo, güzel fikir. Benim de aklımdaydı ama ne zamandır zor geliyordu, ben de benim ekipmanı çekip göndereyim faydası olur belki.

telike
04 Aralık 2014, 21:07
kaskı yumruklamak komikmiş :D mesela ben de kafasında kask olan arkadaşlarıma böyle eşşek şakaları yapıyorum enseden tokadı geçiriyom :D ama kaldırım taşı affetmez :D kötü demiyorum kaska da yumrukla olmaz o iş :d

neyse ceket konusuna gelicem. motosiklet ceketi giydiniz mi daha önce bilemiyorum ama korumalar zaten biraz hareket kısıtlaması getirir tabi anlatımınız ve beklentileriniz kişiden kişiye göre değişir o yüzden bişey diyemicem sadece korumaların tam oturması gerekiyor omuzdan dirsekten aşşağı kaymaması gerekiyor. ceketi verip de dirseklik sırtlık almayı düşünmeyin bile. onları giy çıkar uğraşması dert, ceket çok pratiktir. ayrıca soğuktan korur ayrıca bu korumasını görmenizi istemeyiz tabi ama düştüğünüzde asfalttan da korur. yani dirseklik dirseğinizi vurduğunuzda korur ama omzunuz göbeğiniz yere sürtünmeye başladığında dirseklik sırtlık işe yaramaz hatta dezavantajı da vardır kumaşın asfaltta sürtünmesi daha fazladır bu yüzden daha kısa mesafede durursunuz kaymaya başladığınızda. protek korumalar kayar gider. bu sebeple dizlik yerine KESİNLİKLE pantoloın tavsiye ederim. o kullanılan dizlikler enduro kros ekipmanıdır. botun içine sallarsın altını ayrıca üstüne de enduro armoru giyen arkadaşlar var sürtünmede büyük risk. 5 metre kayıp duracağın yerde 15 metre kayıp bi yere patlatabilirsin bu çok kötü bişey.

Mr.[T]
04 Aralık 2014, 21:38
revit askısı kullanıyon , bizi kandırmıyon demi hacı :)

yumruk testinden 4 yıldız almış ls2
bende de o kasktan var çene kısmından alttan soğuk alır dikkat et balaklava felan takman lazım

hakikiteker
04 Aralık 2014, 21:58
Resimleri yükleyemedim, telefonun kablosu kayıpmış öğrenmiş oldum :mrgreen:

Neyse, görsel yok ama niyet eden zaten netten bulabilir;

- LS2 FF375 Shogun Kask; Cahiliye döneminde, motosiklet almayı düşünmezken aldım. Motosiklet aldıktan sonra adam gibi bir kask için para biriktireceğim -koruyacağını düşünmeme rağmen malzeme kalitesinden ötürü-
- Rev'it Excalibur Ceket; Malzeme kalitesi çok üst düzeyde hatta fermuarları yağlanmış gibi çalışıyor, ben dandik sünger olan sırt korumasını knox korumayla değiştirdim. Şu an biraz sert duruyor ama kullandıkça rahatsızlığı azalacaktır diye tahmin ediyorum.
- Prosev Lookwell Eldiven; Cahiliye dönemim eldiveni, koruma idare eder ancak işçilik kötü durumda. Yani kullanılır kullanılmaz değil ama kasktan sonra bunun için de bütçe ayıracağımı düşünüyorum.
- Tech90 Pirate Kevlar Pantolon; Kalite üst düzeyde, diz korumalarının yüksekliği ayarlanabiliyor ama yan korumalar opsiyonel olduğu için ayrıca alınması gerekiyor.
- YDS Diablo 11.0 Bot (Uzun olan); Fiyat-performans olayı tavan yapmış durumda,ince düşünülmüş ayrıntılar mevcut, vibram taban, goretex oluşu ve malzeme kalitesiyle göz dolduruyor.

Bendeki ekipman bu şekilde, hepsini 1700TL gibi bir rakama topladım. Sorusu olan varsa yardımcı olurum.

CompanERROR
05 Aralık 2014, 02:25
Mont biraz ince gibi geldi sanki , bu işte bütçe muhabbeti en çok can yakan konu bence :( bende ekipmanlarda prohel ve Ls2 tercih ettim

Toplamda 400tl gibi bir ücret. Motor x treme max öyle one fırlatacak bir motor değil yan yatırır en fazla zaten çokta basmıyor basmıyorum. Gerçi bugün 80 zorladım ama neyse .p

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

;3490979']revit askısı kullanıyon , bizi kandırmıyon demi hacı :)

yumruk testinden 4 yıldız almış ls2
bende de o kasktan var çene kısmından alttan soğuk alır dikkat et balaklava felan takman lazım

Belkide şirket " madem revit alamıyor hiç olmazsa askısını gönderelim sevinsin gariban" demiştir

berkcigdem
05 Aralık 2014, 02:48
kask için diyecegım kaskı gıydıkten sonra cok az sıkıcak yanı yanaklarını hafıf toparlıcak öle aman rahat içi falan demıceksın.yada fazla sıkmıcak. eğer öle bı durumun varsa kaskı degıstır.

yiqit
05 Aralık 2014, 10:46
Mont sıcak tutuyor mu bari ? Görseli iyiymiş. İdarelik böyle birşey almak istiyorum

CompanERROR
05 Aralık 2014, 17:04
Mont sıcak tutuyor mu bari ? Görseli iyiymiş. İdarelik böyle birşey almak istiyorum

hayır montu bugün geri gönderdim 16TL kargo ücreti cepten gitti. Eğer sonuç alır para iadem yapılırsa Feyizoğlu.com için güzel bir hareket olacak tabi bundan sonrada ilk tercihim olacak. Bekleyip görecez.

CompanERROR
13 Ocak 2015, 00:14
Sonucu yazmayı unutmuşum onuda hemen yazayım. Feyizoğlu sorunsuz montu geri aldı ben iade edip dirseklik istedim ustune sorun etmediler ilk ekstrede para hesabıma iade edildi. Feyizoğluna teşekkür ediyorum. Bir abimiz bana eski montunu verdi hafif deriye benzer bir mont baya fark ediyor. Alırsanız deri yada sunni deri birşey alın bence. Dirsekliği satabilirim. Hiç kullanmadım sadece deneme amaçlı taktım çıkardım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Akadaşlar kask çok iyi bence. Ha ses geçiriyor ama buğulanma az sadece gozluğum buğulanıyor oda benim sorunum :D ses almasıda ideal bence çevreden kopmanızı engelliyor :P bıda bahanem olsun :) ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Eldivenler çok iyi 1.5 aydır kullanıyorum hiç ses etmiyor. Kış olduğu için altına deri eski bir eldiven giyiyorum esnediği için sığıyor. Eldivenimi görenler çok beğeniyor. Tavsiye ederim.

Dizlik yine aynı gayet iyi kavrıyor. Geçen duştum yollar buz tutmuştu yaklaşık 10mt kaydım onlar sayesinde ufak Bi sıyrıkla atlattım. Darbe aldığı halde ilk hali gibi duruyor.

berkcigdem
13 Ocak 2015, 00:32
kaskı deneyip mi aldınız ? çünkü bir beden buyuk kask bile sorun yaşatır. hafiften elmacık kemiklerinizden yüzünüzü şişirmesi lazım tam doğru beden olması için ne fazla sıkıcak ne rahat bırakıcak.

CompanERROR
13 Ocak 2015, 00:42
Hayır denemedim. Ama xl vardı buyuk geliyordu bi kuçuğunu aldım bende. Gayet iyi oldu bence. Ne sıkıyor nede çok geniş

skylaylom
08 Mart 2015, 01:36

bu ürünü mont olarak değil de korumalı rüzgar kesici olarak düşünün beyler. sıcak tutmuyor ama rüzgarı kesiyor. Ben montun korumalarını çıkartıp vücut korumanın üzerine giyiyorum. su ve rüzgarı büyük ölçüde engelliyor. fiyatına göre ideal bence

CompanERROR
26 Ağustos 2015, 13:07
bu ürünü mont olarak değil de korumalı rüzgar kesici olarak düşünün beyler. sıcak tutmuyor ama rüzgarı kesiyor. Ben montun korumalarını çıkartıp vücut korumanın üzerine giyiyorum. su ve rüzgarı büyük ölçüde engelliyor. fiyatına göre ideal bence

hayır hayır o modeli geri gönderdim yerine prohell colombia aldım gayet güzel prohell ama hava kanalları çok az yazın giyilmiyor.