PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maymun iştahı

mephamd
04 Aralık 2014, 12:12
Yıllarca motosiklet hayali kurdum ve sonunda bu sene crf250l aldım.
5 bin km deyim. Ve artık değişim zamanı geldi.

Aslında naked sevdiğimi anladım şimdi. Önceden bilmiyordum bunu.

Ama Suzuki vanvan125 e bakıyorum muhteşem sıyorum.
Kawasaki vulcan 650 ye bakıyorum harıma diyorum.
Bajaj 400 ns bakıyorum aferin diyorum.
Mt07 ye bakıyorum ve korkuyorum.
Tenere ye bakıyorum işte bu diyorum.
Kawasaki er6 ya bakıyorum olabilir diyorum.
Kawasaki versys e bakıyorum neden olmasın diyorum.
Kawasaki w800 e bakıyorum elimden kacamazsın diyorum.
Kawasaki z300 e bakıyorum. Sen bir harikasın dostum diyorum.
Ve aslında yamaha kullanmak istiyorum.

Ihtıyaclar belli elbette ama istek söz dinlemiyor bir türlü.

Yani imkanım olsa hepsinden alıp garajda dursun diyeceğim.

Bu maymun iştahlılık çok kötü bişey.
Öğrenciyken sevdiğim suzukının bu sene gelmesi büyük kayıp. Alsam 1 ay sonra bu bana yetmiyor diyeceğim farkındayım.

Sizde de bu maymun iştahlılık var mı?

canerol
04 Aralık 2014, 12:18
bende çita gibi sadece bir ava bakıp ilerliyorum :) yoksa böyle bi ona bi buna bakarsam en son başka bişe patlarım :) şimdiki hedefim versys şimdi ona gidiyorum ama yolda gözüme mt 900 tracher mı ne takılıyor az bakıp bakıp versys e dönüyorum gene :)

Ezio41
04 Aralık 2014, 12:31
Bende yaklaşık 10 aydan beri cbf 150 kullanıyorum 9.500 km oldu süreli . CC yükseltmeyi düşünüyorum bende 250 cc'ye veya daha yüksek bir cc'ye ama kararsızlıktan karar veripte bir tane motor alamıyorum. :)Şu an sıfır bütün 250 cc'leri alabilecek imkanım var ama hangisi diye karar verip alamıyorum . :pr: Genel olarak enduro ve naked olanlardan hoşlanıyorum .

telike
04 Aralık 2014, 12:43
benim maymunluğum çift silindir naked ve enduro arasında gidiyor
bi sv650 bakıyorum bi er6f bakıyorum bi versys bi tenere660z bi kendi motoruma bakıyorum.

hakikiteker
04 Aralık 2014, 12:55
Amacınıza yönelik seçim yaparsanız, aslında maymun iştahlı olmadığınızı, sadece kararsız olduğunuzu anlayacaksınız. Şehir içinde işe gidip gelmek için suv alan insanlardan olmayın, önce kullanım amacınızı belirleyip sonra da kalan seçeneklerden tercihinizi yaparsanız çok daha mutlu olursunuz bence. Şahsen ben ne alacak olursam olayım öyle yapıyorum

İbrahim
04 Aralık 2014, 13:21
Böyle giderse bende endurodan naked'a geçiş yapacağım.
Sanırım bizim sorunumuz arazide endurocu crosscu 1-2 kişi dahi bulamayıp tek takılmak ve bir süre sonra bundan bıkıp asfalta kaçmak.
Yinede şuan için yılmamaya çalışıyorum Enduroya devam ::gazla:: :wiinkk:
(yılsam ne olucak a.k. sanki motoru değiştirebileceğim)

ake
04 Aralık 2014, 13:56
konu başlığını görünce " aha ... yalnız değilmişim" dedim. bi satılsa , neler alıcam ama satılmadı. benim durum vitrinlere bakıp bakıp eve dönen müşteri profili.

fedora
04 Aralık 2014, 14:16
Aslında racing hayali ile başladım işe ama gittim tvs aldım belkide en iyisi bu oldu şuan 200 km yaptım önümde Uzun bir yol olduğunu düşünüyorum...

logan07
04 Aralık 2014, 17:22
Xt660z Tenere - x max400 momo - mt09 tracer- otomobil:) - 600rr -r6 arasında gidip gelip dönüp dolaşıp sonra " yaw en iyisi x max vergisi düşük bagajı var vites derdi yok" deyip kask ve eldiven ve monta çeviriyorum tüketme arzumu

cece89
04 Aralık 2014, 18:46
bende bakıp bakıp karar veremeyenlerdenim Herşey küçük ucuz sym fiddle ımı satmakla başladı.

Scooter'e devam etmek yada vitesli bir motor denemek. vitesliye gelince naked mi chopper mı yoksa çakma Super sport mu baksam bilemiyorum. Tarz konusu bende ilk problem ki işte de kullanma düşüncem var scooter en güzel çözüm gibi gözüküyor.

Bazen takıldığım olur sonrada döner economi class araba bakarım sonraki gün herşey baştan tekrarlanır :mrgreen:

Korkuyorum birde yeterli param olsa ne tür bi alete bineceğimi