PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir kaç sorum olucak lütfen yardım edin.

Enes Bakır
03 Aralık 2014, 23:16
Bazı arkadaşlar biliyor yaklaşık 1 aydır 2.el motosiklet arıyordum temiz sahibinden.com da 2007 model kymco ck125 pulsar motosiklet buldum biraz araştırdım tayvan malıymış çoğu arkadaş tavsiye etti çin mallarına benzemez sağlamdır dediler ve geçtiğimiz pazar günü istanbul bakırköyden silivriye gittim ( yaklaşık 2 saatlik bir yol ) motoru beğendim bütün aksamlarını kontrol ettim (sinyaller , devir saati , farlar vs.) çalışmayan hiç bir kısım yoktu.

Hatta arkadaş motoru 1 hafta çalıştırmadıgını sabah çalıştırmaya çalışınca el marşının almadığını ve bunun üzerine 70 liraya yeni akü takdırdığını söyledi.

Fiyatta falan anlaştıktan sonra motoru silivriden bakırköye getirmesinis söyledim satış işlemleri vs için tamam dedi salı sabahı beni aradı ve yagmur yağdını benim gidip motoru götürmemi söyledi ben daha sürmeyi bilmediğim için getiremem dedim bunun üzerine tamam kardeşim ben getiriyorum dedi ve yaklaşık 1.30 saat sonra bakırköye geldi kontağı kapadı indi aşa selamlaştık vs sonra notere gitmek için bu arkadaşın arkasına bindim fakat ayak marşından çalıştırmaya çalıştı motosikleti , el marşına ne oldu diyince kardeşim yolda çok yağmur vardı yağmurdan oldu heralde elden almıyo dedi tamam dedim gittik notere satışı aldım kapıya çıktım motoru son kez kontrol ediyordum kontagı açtım fakat sinyaller , farlar , korna vs hiç biri çalışmıyordu ayak marşından motoru 2.seferde çalıştırdım ve farlar sinyallet çalışmaya başladı .

Yani sıkıntım şu kontak açık fakat motor çalışmıyor iken hiç bir elektrik aksam çalışmıyor akü bomboş gibi ama ayak marşından çalıştırdıktan sonra farlar vs çalışıyor hatta gazı arttırdıkça farlar daha çok ışık veriyor motosiklete 2 gündür dokunmadım bu olay çok canımı sıktı çok tecrübesiz olduğum için sorunun sebebini anlayamadım lütfen bana yardım bu sorun önemli bişeymi tamir ettirmek bana kaç paraya mal olur.

Ayrıca diğer bir sorunum motor 1.vitesde kaldırırken direk istop ediyor debriyajı bırakırken gazı veriyorum ama motor kendini öne atıyor ve istop ediyor lütfen bana yardım edin iyi akşamlar.

Mertcan39
03 Aralık 2014, 23:19
o yeni akuyu almis ustunden anladigim kadariyla gunahini almayalimda kontak acikken hic birsey yoksa sigortana bak insallah o atmistir motor calisinca dinamodan karsiliyor fari sinyali vs o yuzden yaniyor2.sorun ise muhtemel debrajdandir

edit daha bilgili arkadaslar yardim edicektir

Enes Bakır
03 Aralık 2014, 23:26
o yeni akuyu almis ustunden anladigim kadariyla gunahini almayalimda kontak acikken hic birsey yoksa sigortana bak insallah o atmistir motor calisinca dinamodan karsiliyor fari sinyali vs o yuzden yaniyor2.sorun ise muhtemel debrajdandir

edit daha bilgili arkadaslar yardim edicektir

Aküyü almış olması ihtimali benimde ilk aklıma gelen oldu , debriyajdandır derken debriyajın nesinden kaynaklanıyodur sorun varmı bir bilginiz ?

Mertcan39
03 Aralık 2014, 23:28
baska viteslerde filan yapmiyorsa gidisinde sıķınti yoksa beb debraj derim ama sorunu acmadan bilmek zor :S

hakikiteker
04 Aralık 2014, 01:13
Bence bi gidip aküyü kontrol ettirin, daha da olmazsa diğer ihtimalleri tartışalım.

search16
04 Aralık 2014, 01:51
Akünün yanında sigorta var ona bak.

harung
04 Aralık 2014, 01:58
Keşke bilen biri ile gitseymisin.. bence en kısa surede oktay motora götür gunesli evren mahallesinde oktay abi kymko konusunda uzman sana akarini kokarini söyler sen de aldığını kişiden eğer talep etmen gereken birşey varsa talep edersin.. sırf ikinci eldeki bu tur sıkıntılar yüzünden Cbr 250 den vaz geçip pulsar aldım umarım motorunda ciddi birşey yoktur..

mephamd
04 Aralık 2014, 02:01
Akü eskidir.

Debriyaj ayarında veya balatasında problem vardır.

C.Kaan
04 Aralık 2014, 02:10
Aynı şey 100 cc Cup'ta başıma geldi el marşı - far - sinyal - korna hiç biri çalışmıyordu, tamirciye gittim sigorta atmış dedi 2 dakikada halletti, borcum nedir dedim at bir şeyler dedi 5 lira attım çıktım.

Endişe edecek bir durum değil :cat:

Muhtemelen daha debriyaja alışamadığınızdan ötürü stop ediyor, debriyajdan elinizi daha yavaş çekin :king:

mephamd
04 Aralık 2014, 02:13
Ve yağmur sigorta attırma da olağan şüpheli dir her daim.

Enes Bakır
04 Aralık 2014, 02:37
Ve yağmur sigorta attırma da olağan şüpheli dir her daim.
Sağolun akü konusunda içim rahatladı fakat 1.viteste motoru kaldıramam kendini öne atıp istop etmesi acaba benim acemeliğimdenmi kaynaklanıyor yoksa debriyajda bi sıkıntımı var cidden

mephamd
04 Aralık 2014, 02:44
Kolayı var. Motosiklet kullanmayı bilen birinden denemesini rica edin.

erensipahi
04 Aralık 2014, 11:41
sanırım debriyaj senden kaynaklanan bişey olması gerekir arkadaşların dediği gibi adam aküyü sökmüş eski aküyü takmış geri yeni bi akü alın 50 tl olması lazım garantili olmasına dikkat edin yeni akü alırken ufak bi sorunda kabul etmiyorlar sonra ya da sigortası var dışı cam kaplı bişey o patlamışta olabilir bi elektrikçiye götürün işinizi görürler :))

Enes Bakır
04 Aralık 2014, 22:19
Arkadaşlar yorumlarınız için sağolun tahmin ettiğim gibi motorun aküsü boş çıktı ve marş dinamosu bozukmuş DİNAMO 80 TL AKÜ 60 TL TOPLAM 140 TL MASRAF ÇIKTI , ikinci sorunum ise benden kaynaklanıyomuş acemiliğimden kaldıramıyomuşum motoru yokuş yukarı vs çok zorlanıyorum şuan :)

Mertcan39
04 Aralık 2014, 22:57
hayirlimi olsun deyim gecmis olsun mu bilemedim gule gule binin motorunuza yavas yavas alirsirsiniz tekeriniz duz bassin :)

Darkfriairs
04 Aralık 2014, 23:01
Hayırlı olsun, bakıma bir götür olay ortaya çıkar.

imdatcan
05 Aralık 2014, 02:04
Aynisi bendede oldu akunun yanında kutu var küçücük o yanmistir ismi aklıma gelmiyo simdi akü de sarj olmuyor o yuzden 10 liralik birsey tamirciye götür

Enes Bakır
05 Aralık 2014, 15:18
Yorumlarınız için sağol yazdıgım gibi sorun çözüldü aküm boş ve marş dinamom bozukmuş