PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorum çalındı ama mutlu son ile bitti.

Adventure58
03 Aralık 2014, 21:33
27 sinde Antalyadan Otobüs ile İstanbula getirdim 2 3 gündür keyifle biniyorum yani biniyordum,

Pazar günü Anadolu yakasına geçtim terleyip üşümekten sabaha çıkamadım 2 gün yattım eve gelemedim amcamlardan.,

bu öglen eve geldim baktım kapıda motor yok eve çıktım anahtar ruhsat olduğu gibi yakın kapı köşe aradım belki dükkan önüdür çekmişlerdir ama yok. Her yer iş yeri kamerası.

01.12.2014 03:28 de gece 1 kişi geliyor bakıyor ki Mal Engin burayı Antlya sanmış kilitsiz bırakmış 3 dk sonra telefonla başka birini çağırıyor ve iterek götürüyorlar kameranın farkındalar yan yan bakıp kapşonu iyice çekiyorlar.

polis geldi inceledi yüzleri belli olmyor dedi git karakola ihbar yap dedi çay içti gitti.

onlar gittikten sonra deliye döndüm sokata mahallede ne kdar iş yerinde kamera var sa çalışan kayıt yapanlara ulaştm ne tarafa gitmiş hangi guzerhah kullanışmış. bir kaç kişininde eski çalınan motorları x yere götürür elden çıkartırlar uyarısına uyarak sokak sokak kapı kapı depo bodrum kohne ara bahçe arayara saat 19:00 sularında köhne bi arada plaka sokük atılmış, yatık, düşürülmüş sol kapak kırılmış ayna kırık akü sökülmüş olarak buldumç.

Bir müddet bekledim gelen olur demir çubukla çökerim diye ama olmadı polisi tekrar aradım kısa zamanda geldiler soruşturdular sonra evimden anahtarı getirdim ekip ile ayak marşjı ile çalıştırdım polisin peşinden karakola gittik tutanak tutuldu şimdi olay yeri inceledikten sonra teslim edeceklermiş.

2 kişi 20 li yaşlarda yapılı polis balici dedi ayakta sallanıyor kansızlar soysuzlar.

Allah belalarını versin başkasının canı yanmasın.

Bulduğum için çok amAA çok mutlu oldum kaç parakşi yaa motor diyenler oldu 2 bin tl de olsa benona emek verdim yemedim içmedim biriktrdim aldm. bu darlıkta benim için değerli..

mehmetenis
03 Aralık 2014, 21:40
Büyük geçmiş olsun, motorunuzun bulunmasına kendi motorum gibi sevimdim açıkçası,
Dediğiniz gibi Allah bunların bin türlü belasını versin bizim kursun arabasını çalarken yakalamaya çalıştık kaçtılar, evimize 5 kere hırsız girdi eşimin ziynet eşyalarını çaldılar,
Ama ilahi adalet bunların kendinden çoluğundan çocuğundan çıkartıyor

Furkan Tarık
03 Aralık 2014, 21:40
Her gün sayıları artıyor hocam, geçmiş olsun

ibooo
03 Aralık 2014, 21:41
bir kaç kişininde eski çalınan motorları x yere götürür elden çıkartırlar uyarısına uyarak sokak sokak kapı kapı depo bodrum kohne ara bahçe arayara saat 19:00 sularında köhne bi arada plaka sokük atılmış, yatık, düşürülmüş sol kapak kırılmış ayna kırık akü sökülmüş olarak buldumç.

Geçmiş olsun, motorunuzu bulmanız sevindirici.

Ama keşke çalınan motorların götürüldüği X yerler hakkında bilgi verseniz de, başka arkadaşlar da aynı yerlere bakıp motosikletlerini arayabilse.

Adventure58
03 Aralık 2014, 21:43
Allah fitil fitil çıkarır inşallah. Allah razı olsun Arkadaşlar. Kameradan izlerken nasıl kahroldum alıp götürüyorlar.

tanertc
03 Aralık 2014, 21:44
Geçmiş olsun. Şanslısın bu sefer.

murad13
03 Aralık 2014, 21:46
Geçmiş olsun Allah bidaha başa vermesin ins.

Adventure58
03 Aralık 2014, 21:49
Geçmiş olsun, motorunuzu bulmanız sevindirici.

Ama keşke çalınan motorların götürüldüği X yerler hakkında bilgi verseniz de, başka arkadaşlar da aynı yerlere bakıp motosikletlerini arayabilse.

Çok haklısınız zeytinburnu yenidoğan mahallesinden çalındı, Eski elektirik idaresinin oralarda buldum yol üstünde Motor cu varmış ona daha öncede bir kaç tane çalıntı motr satmak istemişler

Cuhara
03 Aralık 2014, 22:19
Çok geçmiş olsun :) Bulunmasına çok sevindim :)

BİSAN
03 Aralık 2014, 22:36
geçmiş olsun azimle arayıp bulmuşsun tebrik ederim darısı bana pazar günü inşallah bende arıcam benımkı çalınalı 3 hafta oldu :(

Dash_1905
03 Aralık 2014, 22:38
Allah kulunu sevindirecek olduğunda eşeğini bir kaybettirip bir de buldururmuş. Çok geçmiş olsun.

hsk
03 Aralık 2014, 22:47
Geçmiş olsun engin İstanbul kötü aman bi daha kilitsız bırakma Anadolu yakasında hangi semt de oldu peki

Mertcan39
03 Aralık 2014, 22:47
cok gecmis olsun motorunnuzu buldugunuza sevindim allahindan bulurlar insallah biz onca calisip kazanalim herifler 2 dk da goturuyor :S

Adventure58
03 Aralık 2014, 22:51
geçmiş olsun azimle arayıp bulmuşsun tebrik ederim darısı bana pazar günü inşallah bende arıcam benımkı çalınalı 3 hafta oldu :(

İnşallah bulunur oraya kadar götürmüşler sonra akü bitmiş artık ne olduysa atmışlar köşeye

Geçmiş olsun engin İstanbul kötü aman bi daha kilitsız bırakma Anadolu yakasında hangi semt de oldu peki

Anadoluda samandırada idim belki iş durumum değişirse yerleşebilirim şimdilik Zeytinburnundayım.

hsk
03 Aralık 2014, 23:20
İnşallah bulunur oraya kadar götürmüşler sonra akü bitmiş artık ne olduysa atmışlar köşeye

Anadoluda samandırada idim belki iş durumum değişirse yerleşebilirim şimdilik Zeytinburnundayım.

Sende ıstanbullu oluyorsun yani işin hayırlı olur inşallah

atillatopal9
03 Aralık 2014, 23:46
geçmiş olsun. demekki polis yetersiz kalıyor. işini sadece sorgulamakla ve tutanakla olduğunu zannediyor.

C.Kaan
03 Aralık 2014, 23:52
Geçmiş olsun.

Kaça para'ki motor ? Diye bir şey'mi olur ister 500 lira olsun ister 5000 lira ucuz diye şerefsizlere hediye'mi edeceğiz yani ? Ne kadar salakça bir düşünce ne kadar cahil gerizekalı bir halkımız var, sinir ediyorlar adamı gece gece..

Mr.[T]
03 Aralık 2014, 23:54
geçmiş olsun kardeşim . veletlere denk gelmediğin iyi olmuş.başını belaya sokmamışsın boşver.

MotorKafa
04 Aralık 2014, 00:18
Küfürün alasını hırsızlara değil polislere etmek lazım.
Böyle durumlarda resmen dedektiflik yapmak zorunda kalıyorsun.
Sen orada demir çubukla adamlara çökmek için beklerken adamlar gelip sana sıksa polisin hiç bir suçu olmayacak.
Çünkü o görevini yapmış çayını içmiş içi rahat.

Çok geçmiş olsun

Capitao_3
04 Aralık 2014, 00:18
geçmiş olsun beter olsunlar

tragedie
04 Aralık 2014, 00:43
geçmiş olsun bulmana sevindim inş bir daha başına böyle bir durum gelmez...

shooter1
04 Aralık 2014, 00:44
geçmiş olsun

ahmetkorkmaz
04 Aralık 2014, 00:56
Bu tip şerefsiz insanlara ne kadar küfür etsek azdır, fakat kabahati biraz kendimizde de aramalıyız.

Sen hastasın ilgilenmedin kimseye de söyleyemedin mi? Motoru kapalı bir yere alın v.s. diye.

Kötüde olsa tecrübe olmuş, geçmiş olsun.

Bune
04 Aralık 2014, 01:15
Helal olsun sana tek kelimeyle mal kıymeti biliyorsun ben böyle peşine düşemezdim şahsen Allah daha iyilerini almayı da nasip eder işallah.

Sinan Er
04 Aralık 2014, 01:51
Geçmiş olsun. Memleket hırsızdan geçilmez oldu. Hırsızı içerde tutacak kanun yok. Polis yakalasa ne olacak ki.

Adventure58
04 Aralık 2014, 03:26
Bu tip şerefsiz insanlara ne kadar küfür etsek azdır, fakat kabahati biraz kendimizde de aramalıyız.

Sen hastasın ilgilenmedin kimseye de söyleyemedin mi? Motoru kapalı bir yere alın v.s. diye.

Kötüde olsa tecrübe olmuş, geçmiş olsun.

antalyadan kalma rahatlık var kapalı yerimiz yok kapının önü 3 dükkanın kamerası ayrı bakıyor rahatlığı ama gördükki bir kapşon herşeyi hallediyor

A.Volkan
04 Aralık 2014, 10:48
''kaç paraki yaa motor diyenler oldu.''
Bunu kim söylediyse terbiyesizlik yapmış.Neyseki motorunu bulmuşsun.

Murat.K.
04 Aralık 2014, 11:09
geçmiş olsun...

ozrace
04 Aralık 2014, 11:18
geçmiş olsun dostum.işyerim samandıra'da,keşke söyleseydin iş yerine çekerdik kapıda bekçide var

waffenSS
04 Aralık 2014, 11:48
motorun ucuzu pahalısı yoktur insana verdiği keyfi vardır.
bulduğuna çok sevindim azda olsa masrafın var geçmiş olsun dostum

Adventure58
04 Aralık 2014, 12:42
Teşekkürler arkadaşlar Bugünde emmiyette motor olay yeri incelememiş daha akşam devriyesi ile görüşmem lazım mış. Akşam gel dediler.

Ezio41
04 Aralık 2014, 12:52
Geçmiş olsun hocam , Allah bir daha yaşatmasın böyle bir duydu . Motorunuzun bulunmasına sevindim .

Erem Orhan
04 Aralık 2014, 16:45
hocam geçmiş olsun allah göstermesin kimseye böyle bişi... Bende Tvs alcam allah kısmet ederse tek korkum çalınır mı die.İki tane kilit, alarm ve disk kilit alarmlı takdırsam bi sıkıntı yaşarmıyım acaba?Evimiz site içinde fakat güvenlik yok hani acayip bi site yani sote bi yere çekip kitlesem bşde branda alcam bi sıkıntı yaşarmıyım acaba? Herkes bilgi verirse sevinirim :)

jackonbir
04 Aralık 2014, 17:04
Allah sana daha iyi motorlar ve kilitler alacak hayırlı parayı nasip eder inş. amin

Salih_T
04 Aralık 2014, 18:33
Geçmiş olsun.. İnşallah tekrarı olmaz...Bulmana çok sevindim..

Adventure58
07 Aralık 2014, 00:04
Teşekkürler güzel dilekleriniz için Arkadaşlar.

kudret87
07 Aralık 2014, 00:57
Öncelikle Geçmiş olsun. Motorunu bulmana çok sevindim. Ne yazıkki herkez senin kadar şanslı olmuyor.
Bu konuda yapılması gerekenler hakkında çok düşündüm. Disk kilitti,zincirle bir yere bağlamaktı , alarmdı gibi konular önemli ama bence en önemlisi
kolluk kuvvetlerimizin ve yargının bizden yana olması gerekliliğidir.
Kusura bakmayın ama ben eşşek gibi çalışacağım hayalimdeki makinaya 50-60bin vereceğim işe yaramaz serserinin biri motorumu çalacak parçalatçak anca yakalanınca ki(Yakalananlar binde bir ) 2-3 yıl belki yatacak belki o kadarda yatmayacak. Mapusta kendi gibi hırsızlarla ortam yapacak dışarı çıkınca tek kişilik amatör hırsızlıktan organize işlere level atlayacak. Stajyer olarak hapise girer çıkışta suç makinası :(

Güzel Ülkemde kanun yapıcılar lütfen biraz daha şu açıkları görsünler. Özellikle hırsızlara maddi ve manevi tazminat davaları açılmalı bu pisliklerden haklarımızı almalıyız. Hiç birşeyi yoksa bile bize verdiği zarar kadar devlet bu pislikleri çalıştırmalı ve zararımızı tanzim etmelidir.

Küçük bir patlama yaptım galiba.Neyse sağlıcakla kalın.

bbatuhann
07 Aralık 2014, 02:07
zevk meselesi bu 2 bin tl de olur 50 bin tl de olur onu diyenlere motora fiyatına göre bakanlara kıl oluyorum neyse geçmiş olsun abi