PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aliexpress de satilan urunler neden ucuz?

logan07
03 Aralık 2014, 14:03
Avrupa markalarını avrupa fiyatlarının yarısına nasıl satabiliyorlar? Ürünler 2. Kalite ya da üretim hatası mi?

atii
03 Aralık 2014, 14:26
Taklit ürün diye bi olgu var. Çinlilere pek güven olmaz geçenlerde basit bir ayakkabının ne kadar zararlı olduğunu gösteren haberler yayınlanıyordu.

atillatopal9
03 Aralık 2014, 14:30
İkinci değil çoğu üçüncül kalite, asyalı işi. kalitelisi var mı, tabiki var. ama zor bulunuyor.
birde türkiyede ötv ve ktv aşırı uygulanıyor. bir mont 200 tlye satılıyorsa devlet %20 ÖTV alıyor 40 TL gitti. birde %18 kdv var 36 TL de buradan gitti. ee adam napca 40+36+ kendi kaarı 50 TL oldumu 200 TL lik mont 326 TL ( en az 50tl kaar koyarlar )
bu sebepten dolayı bize orası daha ucuz geliyor. yani orada 50$ lık ürün bizde de 50$ sa oranin ki daha iyidir bu bariz ortada.

bknkz;

http://tr.aliexpress.com/item/Free-shipping-PU-professional-racing-jacket-motorcycle-jacket-motorcycle-delivery-5-sets-of-protective-gear/901714977.html

linkte vermiş olduğum mont, arkadaşımın siparişe vermiş olduğu sunni deri üründür.
en önemli noktası korumalı olmasıdır.
ayni ürünü türkiyede almaya kalksan nereden baksan en az 500 TL ye satın alırsın. normal deri montlar ( dainese ) 1250 TL den başliyor. Sunniler 500 TL.

celikat
03 Aralık 2014, 14:31
çakma olduğu için.

logan07
03 Aralık 2014, 14:42
Ingiltere almanya da vergi uyguluyor. Ben vergiyle ilgili farkın max %15-20 olacağını düşünüyorum. Bir ürün denedim. Bilindik bir marka. Bu kadar mi acayip olur? Orjinal ürün kaliteli belli ancak kesimi dikisi bir garip. Bir kolu uzun bir kolu kısa arkadaşım almış aliexpressden. Resmen çöp. Fabrika hatalı ürünleri yarı fiyatına pompalıyor zannımca. Ben bir anlam veremedim

mustang53
03 Aralık 2014, 14:49
Aynen ben çok alışveriş yapıyorum aliexpressden motosiklet montu aldım 2 tane gerçekten dandik görüntü güzel ama korumalar yumuşak ama onun dışında mesela tag hauer gözlük aldım çerçeve 20dolar aynısını burda 300lira istiyorlar 50 dolara projektör aldım hd bakalım gelsin diye bekliyorum.. ürün geliyor beğenirsen onay veriyorsun sistem gittigidiyordaki gibi ama kıyafet alırken dikkat etmek lazım resimlerdeki gibi çıkmıyor çoğu ürün ama çok beğenilen iyi yorum alan ürünler alınabilir..

murad13
03 Aralık 2014, 14:50
Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı yine devredye giriyor. Gözü açık abiler yine cin malı ürünleri getirip orjinal fiyata satmaya çalışıyor ülkemizde. Bide 3. 4. Kalite olması alıcının dikkatine kalmış bence. Feedback iyice okunmalı ürün alırken. Mesela montlarda pu leather yazıyor pu? Poliüretan :) onu görmeyince iş işten geçiyor.güvenlir satıcıdan almak en iyisi.

logan07
03 Aralık 2014, 14:59
50 dolara hd projeksiyon mu :bounce:

fearlesboyy
03 Aralık 2014, 15:24
Avrupa markalarını avrupa fiyatlarının yarısına nasıl satabiliyorlar? Ürünler 2. Kalite ya da üretim hatası mi?

kardeş aliexp onlarca alışverişim oldu tabiki kimisi orjinal kimisi a kalite ama burdakınden cooook cooook ucuz alpinstarın m1 eldıveni (replika sanırım )50 tl aldım cok ama cok kalıtelı cogu motorcu alkadaşım bile orjinal dedi burda en ucuzu 290 tl aradaki farka bak sanki burdakı coğu esnaf başka yerden alıyor adam ordan 35 dolara alıp burda aynı ürünü 200 dolara satıyor su geçirmez usb şarj soketi 2 lisini 4 dolara aldım burda 55 tl bırakın 15-20 gün sürsünn razıyım.cep telefonu için power bank 3,20 dolar burda en ucuzu 20-25 tl (orda kargo bile bedeva ben istnbuldan alsam en az 10-15 tl kargo veriyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

50 dolara hd projeksiyon mu :bounce:

cbr250r renkli double öncamı 17 dolara idi burda 180 tl civarı aynısı hemde kargo bedeva ben 3 tane aldım : )) arkadaşlara dağıttım : )renkli manet 24 dolara burda 150 tl kıyası siz yapın
http://www.aliexpress.com/item/Hot-Motorcycle-Accessories-For-Honda-CBR1000RR-FIREBLADE-2008-2014-Red-Handlebar-CNC-Clutch-Brake-Levers-Short/1835881061.html

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-honda-cbr-125r-kisa-spor-manet-cbr-250r-renkli-kisa-manet-11-13-189640941/detay

logan07
03 Aralık 2014, 15:26
İyi de bu adamların fabrikaları hollanda vs. Kendi memleketinde neden pahalıya satıyorlar. Powerbank vs anlarım. Revit nedir ya yarı fiyatına?

R6Angels
03 Aralık 2014, 15:58
kardeş aliexp onlarca alışverişim oldu tabiki kimisi orjinal kimisi a kalite ama burdakınden cooook cooook ucuz alpinstarın m1 eldıveni (replika sanırım )50 tl aldım cok ama cok kalıtelı cogu motorcu alkadaşım bile orjinal dedi burda en ucuzu 290 tl aradaki farka bak sanki burdakı coğu esnaf başka yerden alıyor adam ordan 35 dolara alıp burda aynı ürünü 200 dolara satıyor su geçirmez usb şarj soketi 2 lisini 4 dolara aldım burda 55 tl bırakın 15-20 gün sürsünn razıyım.cep telefonu için power bank 3,20 dolar burda en ucuzu 20-25 tl (orda kargo bile bedeva ben istnbuldan alsam en az 10-15 tl kargo veriyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

cbr250r renkli double öncamı 17 dolara idi burda 180 tl civarı aynısı hemde kargo bedeva ben 3 tane aldım : )) arkadaşlara dağıttım : )renkli manet 24 dolara burda 150 tl kıyası siz yapın
http://www.aliexpress.com/item/Hot-Motorcycle-Accessories-For-Honda-CBR1000RR-FIREBLADE-2008-2014-Red-Handlebar-CNC-Clutch-Brake-Levers-Short/1835881061.html

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-honda-cbr-125r-kisa-spor-manet-cbr-250r-renkli-kisa-manet-11-13-189640941/detay

Evet bende aynı maneti ebay'dan sipariş verdim az önce neden 150 TL ödeyeyim zaten kışa girdik motorları ambarlara çektin 15 gün sonra elimizde olan bir ürüne 150 TL vermek çok mantıksız zaten bizim türklerin sattığıda oralardan geliyor 20 dolara alıyorlar.

atillatopal9
03 Aralık 2014, 16:05
İyi de bu adamların fabrikaları hollanda vs. Kendi memleketinde neden pahalıya satıyorlar. Powerbank vs anlarım. Revit nedir ya yarı fiyatına?

yarı fiyatından ksatınız nedir? örneğin 470 TL lik revit orada 250 TL ise bu kesinlikle orjinaldir.
vergiye tehabü kalmadığı için fiyatı uygun
ama 1250 TL lik revit 500 TL ile bu kesinlikle yan sanayidir. fiyatına göre yarı fiyatı farklılık gösteriyor

logan07
03 Aralık 2014, 17:39
100 usd revzilla fiyatı olan ürünü aliexpressde 50 usd ye satıyorlar. Revit. Hollanda daki sitelere bakıyorum. Orada da 100 usd. Tamam tr de 300 kağıt anlıyorum onu ama kendi halkına pahalıya çakıp neden elin cinlisine kıyak geçsin ki

y.akan
03 Aralık 2014, 18:19
Avrupa üretimli markalarda çine güvenmeyin. Ama Türklerin sattığı mallarla kıyaslarsanız çinlilerin ürünleri bizimkilerden daha kaliteli.

cece89
03 Aralık 2014, 18:29
Avrupa üretimli markalarda çine güvenmeyin. Ama Türklerin sattığı mallarla kıyaslarsanız çinlilerin ürünleri bizimkilerden daha kaliteli.

Bu ne tip bir ürün aradığın ile alakalı Vietnam gibi Çin gibi Türkiye'de de bir orjinal ürünün orjinali burada üretiliyor. Mesela bildiğimiz Sym Motosiklet markasının ithal eden Uniteks firması adamlar orjinal Pumanın üretimini yapıyor. tabiki çok görmüyorsun bunu sattıklarını çünkü üretim hatası olanları bile çalışanlar satın alıyor :)

Bu ve bunun gibi çok firma var ha dersen ki motosiklet ürünü bildiğim Türkiyede çok yapan yok Çinden sonra Pakistan Sialkot bölgesinde deri fabrikalarından da ülkemize ithal edilen deri montlar var.

mterayes26
03 Aralık 2014, 18:30
İlla türk firmalar gibi köküne kadar sokacaklar demi , senin ülkene girer girmez % 70 ekstra pshalanıyor

can498
03 Aralık 2014, 18:39
Yurtdışından alınan ürünlere vergi ödemiyoruz, bunuda hesaba katmak lazım.

Macit250
03 Aralık 2014, 18:40
Çin menşeili olan hiç bir malzemede kalite görmedim ben henüz.Motosikletinden aksesuarına ,tüfeğim için getirttiğim dürbününden yan elemanlarına kadar kalite 3. sınıf .Neden avrupa pahalı çünkü kaliteli.Parası olmayan için alternatif, olmayan adama da alma desenizde alack.O linkteki montu kaç ay giyebileceksiniz.Çöpe atılan bir 80 dolar daha yazıktır bence.

velizrsln
01 Ağustos 2016, 01:49
artık çok fark yok :=)

enxdesign
01 Ağustos 2016, 20:09
Grenaj vidası almıştım set olarak. Takarken normal şekilde takabildim. Ama sökmem gerektiğinde hepsinin, hem başları hem dişleri yalama oldu. Yani böyle dişlerinizin arasında sıksanız yamulacak derecede kalitesiz bir malzemeden vida yapmışlar.

*Heka
01 Ağustos 2016, 20:39
Bir çok sebebi var.
Vergi Muafiyeti
Ticari Teşfik
Ücretsiz Kargo
Replika Ürün
Orjinal Ürün

ve en önemlisi seri satış ve sıcak para.

Denem o ki Ali'ye genel anlamda ucuz demek yanlış, ürünün maliyeti ve fiyatı ortada biz fakiriz!

Ha gerçekten ucuz ürün yok mu dersen var, çakmanın çakması ürünler.

MazhaRR
01 Ağustos 2016, 20:42
Şuanda ebay ne durumda? Alışveriş yapılabiliyor mu? Yapılamıyorsa ne zaman yapılabilir hale gelir? Veya başka bir ödeme şekli var mı?

*Heka
01 Ağustos 2016, 20:43
Çin menşeili olan hiç bir malzemede kalite görmedim ben henüz.Motosikletinden aksesuarına ,tüfeğim için getirttiğim dürbününden yan elemanlarına kadar kalite 3. sınıf .Neden avrupa pahalı çünkü kaliteli.Parası olmayan için alternatif, olmayan adama da alma desenizde alack.O linkteki montu kaç ay giyebileceksiniz.Çöpe atılan bir 80 dolar daha yazıktır bence.

Yanlış marka ya da ürün tercih etmişsiniz diyebilirim, yurt dışından alıp da pişman olduğum bir tane ürün olmadı.

Aynı ürünün yüzlerce alternatifi varken doğru seçimi yapmak gerçekten çok zor ve yorucu.

Feedback ve genel bir araştırma yapmadan kesinlikle ürünü satın almıyorum.

Tek bir ürün için üye olduğum o kadar saçma, absürt ve İngilizce dil desteği olmayan siteler var ki inanamazsınız. :)