PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Motosikletimi aldım :-) Yardımcı olmak isteyenler camoonnn

CompanERROR
03 Aralık 2014, 11:55
X TREME MAX 2014 150cc geri kalan özelliklerden pek anlamıyorumm, kullanım klavuzunu okudum ama pek bilgi yok. Motor 970km'de satın aldım. İlk bindiğim anda inanırmısınız heyecandan karnım bile doydu o kadar yani :silent:
Henüz süremedim fazla kask mont eldiven dizlik siparişi çıktım gelince binecem rahat rahat. Motoru getirmek için 5-6dk trafiğe atıldım,onun dışında çıkmalımıyım trafiğe ? Tabi çok sorum var ama önce resimleri atıyım :P
http://imgim.com/9700incij9420374.jpg
http://imgim.com/wp_20141202_004.jpg

Motoru yıkamacıda teslim aldım hafif bir kask verdi abimiz 40-50tl lik ama tabi yenisini sipariş çıktım hemen onlarında resimlerini atıcam geldiğinde. Motor kendi kendine gaz alıyor sanki gaz kolunu bırakıyorum debriyaja basıyorum halen gaz alıyor gibi. Durmak istiyorum yine aynı. O an stop etti çalıştırmaya çalıştım olmadı.Sonra sanırım akü bittirdim,aradım sahibini durum böyle dedim sağolsun geldi arabayla iki üç şey yaptı çalıştı. Ben beceriksizim herhalde :pr:

Tavsiye vermek isteyenler buyrunuz lütfen hiç sorun etmem okurum heyecanla :)

SlimShady1
03 Aralık 2014, 12:23
Ehliyetin vardır heralde. Onun haricinde bol bol teker yap :mrgreen:
Motor hakkında bilgi istersen Cenkito ve Atillaxtreme abilerimizle iletişime geçebilirsin kazasız sürüşler.

nofearyns
03 Aralık 2014, 12:23
Hayırlı olsun Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Motoru kaça aldın ?

telike
03 Aralık 2014, 13:15
ekipmanlarını ve evraklarını tamamladıktan sonra dikkatli bi şekilde çık tabi trafiğe niye çıkmayasın.

C.Kaan
03 Aralık 2014, 13:19
Üzerindeki lastikler dişli arazi lastiği ve muhtemelen nylon ( kalitesiz ) lastiktir asfaltta güzel kayar buz pateni yaparsın virajlara yavaş gir ve yağmurda çok dikkat et.

Arazi'ya çıkmayacak şehir'de motora bineceksen 1 çift yol lastiği almanı tavsiye ederim :cat:

CompanERROR
03 Aralık 2014, 13:31
Hayırlı olsun Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. Motoru kaça aldın ?

Bana 3500'e mal olacak sahibi çok temiz biri sevdim sahibini. Tabi mesele sadece motor değil satın olduktan sonra sahibide değer katıyor merete aksesuarlar filan 4000 olacak sanırım.

SLİMSHADY ehliyeti daha almadım ama sınavı filan geçtim. a2+b alacağım için b'nin direksiyon sınavını bekliyorum. sınavı geçince çıkaracağim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Üzerindeki lastikler dişli arazi lastiği ve muhtemelen nylon ( kalitesiz ) lastiktir asfaltta güzel kayar buz pateni yaparsın virajlara yavaş gir ve yağmurda çok dikkat et.

Arazi'ya çıkmayacak şehir'de motora bineceksen 1 çift yol lastiği almanı tavsiye ederim :cat:

evet haklısınız ama bende hem öğrenci hemde çalışıyorum ayrıca eğitimimi tamamlamak içinde para topluyorum. onu ertelemem gerekecek. Lastik alamayacağıma gföre çılgın motorcu yerine efendi motorcu olmam gerekecek :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Merak ettiğim bir konu var. Gördüğünüz gibi plaka çıkmadı daha sahibi başvurdu. Peki 1000km lik motora muayene yapılıyormu muayenesiz plaka ruhsat çıkıyormu beni bilgilendirirmisiniz ?

SlimShady1
03 Aralık 2014, 14:03
Ruhsatta ilk muayene geçerlilik tarihi yazar ilk yaprakta. Süresi dolunca gidip yaptırısın. Ha yoksada plaka çıkartınca yaptırılır.

AttilaXtreme
03 Aralık 2014, 15:47
Hayırlı olsun,

Forum sayfamızı keşfetmişsin zaten, şöyle bir bloğumuz da var. Boş zamanlarında hem forum sayfalarını hem bloğu oku. Sana çok yardımcı olacaktır.
Allah kazasız belasız güle güle binmeyi nasip etsin inşallah.
http://xtrememaxsevdalilari.blogspot.ch/

murad13
03 Aralık 2014, 15:51
Hayırlı olsun dostum güzel motosiklet mondinin en iyisi bence ;) kendine ve motosiklete koruma unsurlarını eksik etme malum hırsız şerefsizler açık kapı dinlemiyor. Kazasız belasiz inşallah ;)

Uğur
03 Aralık 2014, 15:54
Hayırlı olsun :)

pnongrata
03 Aralık 2014, 16:03
Şehir içinde (asfaltta) süreceksen, o lastiklere dikkat.. Islak zeminde kaydırır, heyecan yaptırır..

harung
03 Aralık 2014, 17:24
hayırlı olsun kazasız sürüşler.. lastikler konusu kesinlikle önemli yola başka araziye başka :cat:

BERSHKA
03 Aralık 2014, 18:45
Hayırlı, uğurlu olsun.Allah güle güle kullanmayı nasip etsin. İnşallah yeteri kadar yol ve tecrübe yaptıktan sonra daha iyi makineler almayı nasip etsin. Arkadaşlar gerekli uyarıları zaten yapmış. Lastikler ve koruma önlemleri çok önemli.

Artes
03 Aralık 2014, 21:32
Hayırlı olsun arkadasım bendede ramzey vardı yaz sonu sattım, bu lastiklere fazla güvenme,frenede güvenme, vitesle yavaşlamayı öğren virajlarda ıslak,yağ kalıntılarına ve ıslak görünümlü asfaltlarda iki kat dikkatli olmalısın, kazasız dikkatli sürüşler :)

klasik
03 Aralık 2014, 23:49
Hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan kazasız belasız inşallah.

Mr.[T]
04 Aralık 2014, 00:10
hayırlı olsun. heyecanın yazına bile yansımış,bu heyecanını motor sürerken evde bırak :) kazasız sürüşler

İlker41
04 Aralık 2014, 23:16
hayırlı olsun kardeşim tekerin düz bassın inşallah.

CompanERROR
05 Aralık 2014, 00:45
Teşekkür ederim herkese. Bu sigorta şeysi heyecanıma tıpa oldu. Ben nakavt ben infilak fostlar

Vitus
05 Aralık 2014, 01:35
Hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde kazasız belasız sürersin inşallah, güzel gezi raporlarını okuruz biz de burada :)

Yukarıdaki arkadaşlar güzel ve doğru tavsiyeler vermişler hemen hemen her konu ile ilgili zaten. Ben motordan alakasız, cümlelerindeki bir fiil ile ilgili tavsiye/düzeltme yapayım;

Sipariş verilir genelde :)

:cat: