PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Saatten Sonra Ninja 250 Almak

Nikuraya
02 Aralık 2014, 16:57
Arkadaşlar 1 yıllık bekleyişten sonra nihayet bu ay motosiklet hayatıma başlayacağım ama hyosung gt250r ile ninja 250 arasında kararsızım. Cbr düşünmüyorum. Bu iki motor arasında yedek parça olarak hangisi beni daha çok üzer malum ninja 250 üretilmiyor artık.

alparslana
02 Aralık 2014, 17:01
Ninja 250SL düşünmüyor musunuz?

atillatopal9
02 Aralık 2014, 17:05
honda düşünmemen senin kararın ama, gerçekten parça konusunda sıkıntı yaşamak istemiyorsan seçimi cbr yapman gerekiyor. üretimi devam ediyor,parçaları ninjaya göre uygun. ve her yerde bulunuyor.
ninja ise parçaları bulunmuyor ve pahalı.
hayasung için pek birşey diyemeyeceğim. her yerde servisi yok, servis süresi parça temini felan pek iyi midir, bilmiyorum. hayasung ile ilgili birisi aydınlatırsa iyi olur

telike
02 Aralık 2014, 17:07
bu saatten sonra diyince istemsiz saate baktım daha noter kapanmamıştır diye düşündüm. sonra derin bir nefes alıp kendime gelmeyi bekledim

Darkfriairs
02 Aralık 2014, 17:08
İki motor arasında kaldıysan tartışmaya bile gerek yok. Ninja diyorum. Yedek parçayı sıkıntı yapma. Al Ninjayı bak keyfine.

ehliyetsiz
02 Aralık 2014, 17:52
Hyosung u hiç tavsiye etmem bu sözüme bakarak vazgeçmezsin bunu bildiğimden altın elbiseli adamın hyosung hakkında yaptığı videosu nu izlemeni istiyorum.çünkü hyosung çok ama çok kalitesiz bir şey o videoyu izle anlarsın zaten son olarak hyosung u alma alma ALMA diyorum...

Karalı
02 Aralık 2014, 18:08
honda düşünmemen senin kararın ama, gerçekten parça konusunda sıkıntı yaşamak istemiyorsan seçimi cbr yapman gerekiyor. üretimi devam ediyor,parçaları ninjaya göre uygun. ve her yerde bulunuyor.
ninja ise parçaları bulunmuyor ve pahalı.
hayasung için pek birşey diyemeyeceğim. her yerde servisi yok, servis süresi parça temini felan pek iyi midir, bilmiyorum. hayasung ile ilgili birisi aydınlatırsa iyi olur
Kawasaki ninja250 parçası aradında bulamadın mı? Ninja al kardeş bak keyfine

erro
02 Aralık 2014, 18:11
alırsın ya saat daha erken

telike
02 Aralık 2014, 18:21
suzuki freewind xf650 V de üretilmiyor artık :D ama aklına gelebilecek her cıvatasına kadar bulabiliyorum. ilginç dimi :D peki sen neden at alabilecek durumun varken at ile eşşek arasında kaldın anlayamadım.. :D

Mr.[T]
02 Aralık 2014, 19:00
bu saatten sonra alamazsın yarına kaldı
şimdiden kazasız sürüşler kardeş

harung
02 Aralık 2014, 19:07
bu saatten sonra diyince istemsiz saate baktım daha noter kapanmamıştır diye düşündüm. sonra derin bir nefes alıp kendime gelmeyi bekledim

Sesli guldum :D

PamirGt
02 Aralık 2014, 19:28
Hala anlayamadığım bir hyosung düşmanlığı var bu forumda.Kullanmayanlar bile yorum yapıyor arkadaş!Nedir alıp veremediğiniz.Görüyorsunuz apaçilerden çıkma motorları hyosung kötü diyorsunuz.30 bine yaklaştı motorum ve gayet sağlıklı çalışıyor hiçbir problemi yok.Motorunuza iyi davranırsanız oda size iyi davranır.Konuya gelecek olursak parça konusunu kafanıza takmayın hyoda (2014 ler hariç).İstediğiniz parça İstanbul'dan geliyor ve en fazla 2 yada 3 gün sürüyor.Kawasaki'nin parça fiyatlarının pahalı olduğunu duydum ancak net olarak bilmiyorum ve yorum yapamıyorum.Ama hyonunda parçalarının ortalamanın üstünbde olduğunu söyleyebilirim.Hyonun arka lastiği 150 ninjanın ise 130.Ninja hyoya göre daha ince.Hyo daha kalıplı ve heybetli duruyor ninjaya göre.Ve en önemlisi ninjanın GÖSTERGESİ!!!! Isuzu minibüslerden alınmış gibi analog gösterge.Hyonun ise dijital gösterge.Performansa gelirsek motorumu zorlamadığım için hiç bir ninjayla kapışmadım ancak videolardan izlediğim kadarıyla bazen ninja bazense hyo alıyor.Bunun nedeni ise sürücüde bitiyor.Ben açıklamamı yaptım diğer bilgili ve hyoyu gerçekten kullanmış ve İYİ BİLEN kişilerden bilgi alırsan senin için daha faydalı olur.İyi günler dilerim.

Nikuraya
02 Aralık 2014, 19:31
Heheh başlık sıkıntı oldu biraz :D Gt250r kullandım çok bir motosiklet tecrübem yok ama bana o kadar abartıldığı gibi kalitesiz gelmedi ninjanında eminim aşağı kalır yanı yoktur ama şekil insanın aklını çeliyor doğal olarak. Maksimum 11-12 bin lira gibi bir bütçem var ekipman hariç.

BatuhanK
02 Aralık 2014, 19:34
Gönlünde ne varsa onu al. Benim boyum 187. Bisiklete binmek istemediğimden hyo aldım, ufacık geliyorlardı bana. Şimdiki aklım olsa hangisini alırdım? Sıfıra para bağlamazdım hatta bi drz 400 ü yapıştırı verirdim. Ahh ah

PamirGt
02 Aralık 2014, 19:42
Heheh başlık sıkıntı oldu biraz :D Gt250r kullandım çok bir motosiklet tecrübem yok ama bana o kadar abartıldığı gibi kalitesiz gelmedi ninjanında eminim aşağı kalır yanı yoktur ama şekil insanın aklını çeliyor doğal olarak. Maksimum 11-12 bin lira gibi bir bütçem var ekipman hariç.

Yok dostum yazdıklarımı sana değil hyo hakkında bilgisi olmayan yorumculara ithafen söyledim ama sen üstüne alınmışsın.Diyeceğim şu ki gönlünden geçeni al ben artılarını eksilerini yazdım :)

bassturbin
02 Aralık 2014, 19:48
Ben 2 sene 250 r kullandım sorunsuz, çok kaliteli ve performansı çok iyi, uzun süre kullanacksan veya sıkıntı çıkarmasına karşılık bir arkadaşın dediği gibi parçası çok pahalı veya bazen yok, ebaydan getirtirsin, bende honda cbr 250 r diyeceğim sana...Ninja kadar yakmaz...

Nikuraya
02 Aralık 2014, 20:20
Yok dostum yazdıklarımı sana değil hyo hakkında bilgisi olmayan yorumculara ithafen söyledim ama sen üstüne alınmışsın.Diyeceğim şu ki gönlünden geçeni al ben artılarını eksilerini yazdım :)

Yok hocam üstüme alınmadım zaten sadece hyonun bu kadar tabiri caizse itin bir tarafına sokulmasına anlam veremiyorum bende. Bu kadar yerenler neden yeriyor onu merak ettim sadece.

PamirGt
02 Aralık 2014, 20:39
Nedenini açıklayayım: zamanında bir deli bir kuyuya taş attı hyosung krank kırıyormuş patlatıyormuş çatlatıyormus diye.bu taşıda kimse çıkartamadı arkadaş.hayatımda bir tane bile krank kıran hyuosung görmedim.Görsemde o motor kesin apaçi tarafından haşat edilmiş olurdu.Kesici olmadığını fırsat bilen apaçi kabilesi zamanında bu motorlarla 200 görmeye çalışmıştır.ondan sonrada bu motor krank kırıyor kol çıkartıyor yatak yorgan döşek sarıyor diye adı çıkıyor.al bir honda cbr250 yada ninja 250 iptal et kesiciyi daha sonrada 200 görmeye çalış aynısı onada olacaktır.Altın elbiseli adamın videosuna gelirsek kullanılan motor 2008 model çekilen video 2011 ve motor ölü bir motor.Ayrıca sahibi apaçi bir arkadaşımız.Adıda Kerem Hançer.Youtube da er6 ile teker videolarını falan izleyebilirsiniz.Er6 yı öyle kullanan hyoyu nasıl kullanmıştır kim bilir.Söyleyeceğim şudur ki makinaya ne kadar iyi bakarsan oda seni üzmez.

Karalı
02 Aralık 2014, 20:43
He işte nerden bulacak nasıl bilecek hyonun adam gibi kullanıldığını? Ikinci El alacak sonuçta

PamirGt
02 Aralık 2014, 20:46
https://www.youtube.com/channel/UC6NOImlN1qcPqK2b8luabCg Bu da KErem Hançerin youtube hesabı.Teker videolarını görebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

He işte nerden bulacak nasıl bilecek hyonun adam gibi kullanıldığını? Ikinci El alacak sonuçta

Kawasakinin aynı şekilde apaçi birisinin kullanıp kullanmadığını nerden bilecek?

Karalı
02 Aralık 2014, 20:49
https://www.youtube.com/channel/UC6NOImlN1qcPqK2b8luabCg Bu da KErem Hançerin youtube hesabı.Teker videolarını görebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

Kawasakinin aynı şekilde apaçi birisinin kullanıp kullanmadığını nerden bilecek?
2.el sonuçta ama kawasaki'de Şansın biraz daha fazla:)

PamirGt
02 Aralık 2014, 20:58
2.el sonuçta ama kawasaki'de Şansın biraz daha fazla:)

Bilemedim valla.Racing motorların 2. elleri apaçiler tarafından tehlike altında ne olacağı belli olmaz diye tahmin ediyorum :)

Karalı
02 Aralık 2014, 21:01
Bilemedim valla.Racing motorların 2. elleri apaçiler tarafından tehlike altında ne olacağı belli olmaz diye tahmin ediyorum :)

Hyo250 hakaten şekil tarz o biçim lakin hyo kullananların çoğu (hepsi degil) apaçi

PamirGt
02 Aralık 2014, 21:06
Hyo250 hakaten şekil tarz o biçim lakin hyo kullananların çoğu (hepsi degil) apaçi
O konuda kesinlikle katılıyorum.Mesela benim bir prensibim var 7 bin deviri geçemiyorum.Nedenine gelirsek hem hız yetiyor (105-110) hemde motoru üst devirlere çıkarıp zorlamamış oluyorum.BAzen ara ara gazı açtığım oluyor oda en fazla 8 bin devire kadar (125-130 km):queen:

zonta
02 Aralık 2014, 21:24
Hyosung u hiç tavsiye etmem bu sözüme bakarak vazgeçmezsin bunu bildiğimden altın elbiseli adamın hyosung hakkında yaptığı videosu nu izlemeni istiyorum.çünkü hyosung çok ama çok kalitesiz bir şey o videoyu izle anlarsın zaten son olarak hyosung u alma alma ALMA diyorum...

altınelbiseli adam gelsin benimkine binsin birde...:queen::queen:

Nikuraya
02 Aralık 2014, 22:31
Son bir soru sorayım Gt250r'ın vites geçişlerinin sıkıntılı olduğunu duydum yeni başlayan birini çok zorlayacak sorunlar mı bunlar?

hkn34
02 Aralık 2014, 23:05
kardes aklını karıstırmak gıbı olmasın ama al pulsarı tepe tepe kullan yok ben ss tarzı bısey bakıyorum dıyorsan fuara kadar bekle fuardan sonra pulsarın grenajlısı ss versıyonu gelıcek fıyatıda 10 bın hem 2. el ne oldugu bellı olmayan makınelerle de ugrasmamıs olursun ... ha sımdı forumdan bazı arkadaslar hınt malı bosver falan dıyebılır bastan soyleyeyım kawasakı nınja 250 de 300 de bajajın fabrıkasında uretılıyor hatta bu yenı gelen kawasakı 250 sl denen modellerde orda uretılıyor dıye bılıyorum . kendı kullandıgım motor dıye demıyorum gayet guzel ve fıyatına gore performansı yuksek makıne haberın olsun bı arastır dıye yazıyorum ...

Karalı
02 Aralık 2014, 23:35
Hyo, ninja ne oldukları belli iyi yada kötü anlamda bence'de hele bir gelsin bakalım pulsar cc resminden başka bir şey yok ortada

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Ninja250 hindistanda uretilmiyor.ne yani ben ayakkabı işinde çalışıyorum aynı atolyeden farklı kalitede ayakkabılar çıkıyor fiyatta farklı

hkn34
02 Aralık 2014, 23:50
bajajın fabrıkasında uretılen araclar KTM duke 125 200 390 aynı sekılde rc 125 200 ve 390 ve KAWASAKI su anda nınja 300 ve nınja 650 r aynı bantta aynı ıscıler tarafından aynı teknolojı kullanılarak uretılıyor kulanılan malzeme lerde asagı yukarı aynı kucuk farklılıklar var ozellıkle pulsar ve duke serısı arasında . şimdi sızın ayakkabı ornegıne gore soyluyorum marka ve ısım tabıkı one cıkacaktır o yuzden fıyatı farklı olabılır tamamen marka degerı yuzunden fıyatlar arasında ucurum oluyor dıye dusunuyorum ha bu demekdegıl ktm duke 200 ıle pulsar 200 aynı aractır dıye cogu parcalar aynı olmak ıle beraber ufak farklılıklar ıle bırbırınden ayrılan ustunlukler var arada ama fıyata bakınca nerdeyse ktm pulsarın ıkı katı kadar . bılmem anlatabıldımmı

brooklynnn
02 Aralık 2014, 23:59
8 bin deviri geçmeden motor kullanılmaz ki. Verin coşkuyu

Karalı
03 Aralık 2014, 00:05
8 bin deviri geçmeden motor kullanılmaz ki. Verin coşkuyu

Hiç Gülecegim yoktu:)

telike
03 Aralık 2014, 10:31
arkadaş hyo mu ninja mı aliyim demiş. yani ikisini de alabilecek durumu var. peki madem durumu varsa neden hyo öneriyorsunuz? tamam hyo kullanıuyorsunuzdur ama eğri oturup doğru konuşalım ninja daha kaliteli. şimdi adamın imkanı varsa hyo al demek bence arkadaş için kötülük yapmak gibi.

dostum imkanın varsa ninja al tabikide..

celikat
03 Aralık 2014, 11:45
ninja 250 ye ne kadar vereceksin, tamamen onunla alakalı al veya alma derim. zira bu motor fiyat etiketini hiç ama hiç haketmiyordu zamanında. honda benim için japon mondial'i oldu artık, onu da tavsiye etmem. hyosung sakın aman diyeyim, yanına bile yaklaşma.

alabiliyorsan yeni ninjalardan almaya bak.

ümitersoy
03 Aralık 2014, 16:37
Bende gt250r var. Motora cok basmaya cesaret edemiyorum her viteste gazi hissediyorsun. V 2 silindir motoru inanilmaz bir guc veriyor. Uzuyor yani. Bence yeniysen kawasaki al daha kolay kullanirsin. Ben hyosungla başladım zorlaniyorum hala alet oturuş pozisyonu kalibiyla korku saliyor. Sesiylede oyle. Kawasaki uygun hoş bir motor

telike
03 Aralık 2014, 16:46
Bende gt250r var. Motora cok basmaya cesaret edemiyorum her viteste gazi hissediyorsun. V 2 silindir motoru inanilmaz bir guc veriyor. Uzuyor yani. Bence yeniysen kawasaki al daha kolay kullanirsin. Ben hyosungla başladım zorlaniyorum hala alet oturuş pozisyonu kalibiyla korku saliyor. Sesiylede oyle. Kawasaki uygun hoş bir motor

peki kawanın o torku ve beygiri vermeyeceğini nereden biliyosun hocam? hyo 21Nm tork kawa 22Nm tork üretiyor. hyo 28 beygir kawa 33 beygir. ve sen diyosun ki hyo sana hızlı gelir kawa al :D öyle mi? ya 3 5 beygirle 3 5 nm torkla öyle deli farklar yaşamazsınız. bunu anlatmaya çalışıyorum. japon tavsiye etmekte ısrar ediyorum.

Murat.K.
03 Aralık 2014, 17:01
benzer pozisyondayız ben ninja dan yana oyumu kullanıyorum Hyo kötü mü? hayır canım ne münasebet kötü demem çünkü binmedim ama tanıdığım herkes Japon`dan şaşma heyecan arama diyor...

Karalı
03 Aralık 2014, 17:28
peki kawanın o torku ve beygiri vermeyeceğini nereden biliyosun hocam? hyo 21Nm tork kawa 22Nm tork üretiyor. hyo 28 beygir kawa 33 beygir. ve sen diyosun ki hyo sana hızlı gelir kawa al :D öyle mi? ya 3 5 beygirle 3 5 nm torkla öyle deli farklar yaşamazsınız. bunu anlatmaya çalışıyorum. japon tavsiye etmekte ısrar ediyorum.

Arkadaş ninja250 den bihaber

ümitersoy
03 Aralık 2014, 19:52
Dostum hyo sahibi olarak son söz kawasaki al daha uygun olur dedim zaten. İlk baslangic icn. Hyo 125 likten sonra alimmasi gereken motor bence. Kawasakiyede bindm benm icn ufak kaldi. Yapiyla ilgili motor tercihleri bence. Zaten arastrmaya gore 'nsanlarn %90 i şekline tasarima gore motosiklet aliyormus.