PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 50 60 km den sonra gelen ses Yardım çıldıracam...

muratatmaca
02 Aralık 2014, 13:02
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Yuki 150 MARS scooter aldım.Ya 50 60 km hızdan dan sonra nerden geldiğini çözemediğim bir vınlama sesi.bu ses beni çok rahatsız ediyor.Ön arka varyatör kayış tekerlek rulmanları yeni değiştirdim yine ses kesilmedi.Sesi şöyle tarif edeyim otobanda arabalar giderken bi ses çıkar ya yoldan vınnnnnnn diye aynı ses.kesik kesik değil sürekli elimi gazdan çekince seste hıza bağlı olarak yavaş yavaş düşüyor.LÜTFEN forumdaşlarım bilgilerinize iftiyacım var.

storm_shadow
02 Aralık 2014, 13:22
Kyış kalınmı geliyor diyeceğim ama sen gereken herşeyi yapmışsın. ne desem ki :s

ereker
02 Aralık 2014, 13:44
scooterlarda motorda fan vardır onun sesi olabilr.

mtgemlik
02 Aralık 2014, 14:10
Sesi şöyle tarif edeyim otobanda arabalar giderken bi ses çıkar ya yoldan vınnnnnnn diye aynı ses.kesik kesik değil sürekli elimi gazdan çekince seste hıza bağlı olarak yavaş yavaş düşüyor.LÜTFEN forumdaşlarım bilgilerinize iftiyacım var.[/QUOTE]

Lastik hava basıncını bi kontrel et o bazen benimde başıma geliyo.

muratatmaca
02 Aralık 2014, 15:01
lastik havası kaç bunların acaba kardeş

mtgemlik
02 Aralık 2014, 16:58
lastik havası kaç bunların acaba kardeş
Kullanım kılavuzu varsa bi bak. Aksi taktirde benim bi bilgim yok ama normalde ön 28 arka 30 diye biliyorum.

muratatmaca
07 Aralık 2014, 23:02
Ya arkadaşlar lastik havalarını da kontrol ettim bi sorun yok sorun nerde ya

sahin08
07 Aralık 2014, 23:07
motoru orta sehpaya al ver gazı motora bağlı ve motor devrinden güç alan fan var büyük ihtimalle fan sesidir diye düşünüyorum
bide bazı motosikletlerde özellikle ön tekerlek ile çamurluk arasından lastik dişleri sebebiyle rüzgar direnci oluşup havanın sıkışması sebebiyle
benzer bir ses gelir
orta sehpada denersen kesin bulursun

muratatmaca
08 Aralık 2014, 09:49
Denedim sonuna kadar gaz verdim ses yok peki lastiği mi değiştirmem gerekiyo başka yolu yok mu bunun.Lastik fotoğrafı:
http://i.hizliresim.com/jvYrO9.jpg

telike
08 Aralık 2014, 10:54
benim de aklıma lastik havası sonra da aeorodinamiksel bi hata geldi. motosikleti sehpaya al bi yüklen gaza şimdi boşta yap dicem boşta da olmaz ki. biri önü aşşağı bastırsın ama tehlikeli bi iş arka teker yeğe değdiğinde pert olursunuz