PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. El Yamaha YBR'mi ( Eski Kasa 2005 - 2009 ) - Sıfır Mondial Drift'mi ?

Sayfa : [1] 2

C.Kaan
02 Aralık 2014, 12:01
Merhaba internet'te epey araştırdım ancak böyle bir konu bulamadım, bulduklarımda beni tatmin etmedi.
Ekim başında ilk motorum olan Mondial MFH 100'ü sattım, nasipse bu ay içinde bir motosiklet almayı düşünüyorum.

Alacağım motoru en az 2 - 3 yıl ve 20 - 30 bin kilometre arasında kullanacağım - yazları bir kaç kez uzun yola çıkacağım, her iki motoru'da epey araştırdım artılarını, eksilerini yazdım kafama

Çevremde 2. El eski kasa ( 2005 - 2009 ) Yamaha YBR al diyende var, sıfır Mondial Drift'te al diyen var.

Kararımı bu anketin sonucuna göre vereceğim.

Şimdiden teşekkürler :king:

storm_shadow
02 Aralık 2014, 12:10
bütçe nedir tam olarak?

C.Kaan
02 Aralık 2014, 12:13
bütçe nedir tam olarak?

Sıfır Drift alırsam taksitle alacağım yani 3500 lira + plaka ruhsat vs.
Ancak 2. El YBR alırsam sadece motor için 3000 lira bütçem mevcut + üstüme alma sigorta vs.

Karışıklık olmasın 2. El alırsam satıcıya verecek 3000 liram mevcut yani :)

SlimShady1
02 Aralık 2014, 12:17
Şimdi benim 2.el takıntım olduğu için 2009/2005 Ybr almazdım hani daha sağlamdır falan ama o kadarını bilemem. İlla motor diyosan 0 drift derim nede olsa "Bakire"

storm_shadow
02 Aralık 2014, 12:18
3 yıl bu km aralarında bineceksen. sıfır drift alman daha mantıklı geliyor bana. zira belirttiğin modelde alacağın ybr nasıl ne şartlar altında kullanıldı bilemezsin. 3 yıl sonra satarkende sıkıntı olabilir. o yüzden drift derim. hem taksitli olmasıda avantaj senin için

moturmotur
02 Aralık 2014, 12:33
sıfır drift al veya temiz 2. el drift al 2200 e al 2000 e satarsın drfit seri motordur seni üzmez

storm_shadow
02 Aralık 2014, 12:47
Arkadaş doğru söylüyor, fena motor değil. sadece hoşuma gitmeyen tek yönü titremesi ve vites geçişleri çok sert, oda bütün çün motorlarında olan kronik birşey sanırım.

C.Kaan
02 Aralık 2014, 12:51
Arkadaş doğru söylüyor, fena motor değil. sadece hoşuma gitmeyen tek yönü titremesi ve vites geçişleri çok sert, oda bütün çün motorlarında olan kronik birşey sanırım.

Drift'te titreşim hemen hemen yok gibi aslında.
Vites geçişlerininde sert olma sebebi motor büyük ihtimalle düşük kilometrede ve dişliler bir birine alışmamıştır, kaliteli yağ ile çözülen bir sorun diye biliyorum :)

Salih_T
02 Aralık 2014, 13:13
seçecekler bu ikisi ile sınırlı ise... Sıfır drift derim...

moturmotur
02 Aralık 2014, 13:16
ben 150 mc kullanıyorum titreşim yok motorda zaten sen mfh kullanıyorsun drift sana pamuk gibi gelir :D

storm_shadow
02 Aralık 2014, 13:18
Valla drift titriyor kardeşim. kim ne derse desin :) bir kaç tane drift kullandım 9000 km de de vardı 300 km de de ikisininde vites geçişleri sertti. ama sağlam motora benziyor ona bir şey diyemem.

Uğur
02 Aralık 2014, 14:39
3000 liraya bulacağın ybr seni mutlu,mesut gezdirir. Drift iyi bir motosiklet olabilir ama kontağı açınca sorun nedir bilmeyen,10 senedir memlekette en çok satan commuter olan bir ybr var ortada. Kış gelmişken o fiyatlara esd kasa bile alabilirsin.

xbuky
02 Aralık 2014, 14:47
3000 liraya bulacağın ybr seni mutlu,mesut gezdirir. Drift iyi bir motosiklet olabilir ama kontağı açınca sorun nedir bilmeyen,10 senedir memlekette en çok satan commuter olan bir ybr var ortada. Kış gelmişken o fiyatlara esd kasa bile alabilirsin.

Katılıyorum.

A.Volkan
02 Aralık 2014, 15:04
Katılıyorum.

Bende katılıyorum

CANER1405
02 Aralık 2014, 15:37
Tabi şansın varsa sıkı bir pazarlıkla 2012 model 20000 km yi geçmemiş bir YBR bulabilirsin.

C.Kaan
02 Aralık 2014, 16:38
Yorumlarınız için teşekkürler, tabi ESD bulabilirsem çok daha şahane olur ama bitik bir ESD almak yerine toplu bir eski kasayı tercih ederim orası ayrı bir konu :)

KUVVETMİRA
02 Aralık 2014, 17:11
seni sevmiyorum, o yüzden mondial drift tavsiye ediyorum.

Darkfriairs
02 Aralık 2014, 17:14
YBR senin işini çözer. Kendimde dee Mondial var, yaptığım bir yanlış karar sonrası Mondial aldım. Uzak dur derim.

C.Kaan
02 Aralık 2014, 17:16

Konuya kişisel olarak yaklaşmayın lütfen, benim gibi 2 motorun arasında kalmış onlarca - yüzlerce insan girip bakacak bu konuya :)

Edit: Ankette oy kullanırsanız sevinirim arkadaşlar.

A.Volkan
02 Aralık 2014, 17:19
Ben yamaha butonuna bastım

nofearyns
02 Aralık 2014, 17:29
kesinlikle Mondial drift (http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model_detay&cl=touring&l=125MHDRIFT&i=495) tavsiye ediyorum sıfır motor gibisi varmı hiç 2.el motorun ne çıkaracağı hiç belli olmaz !

cenkito
02 Aralık 2014, 17:47
Merhaba internet'te epey araştırdım ancak böyle bir konu bulamadım, bulduklarımda beni tatmin etmedi.
Ekim başında ilk motorum olan Mondial MFH 100'ü sattım, nasipse bu ay içinde bir motosiklet almayı düşünüyorum.

Alacağım motoru en az 2 - 3 yıl ve 20 - 30 bin kilometre arasında kullanacağım - yazları bir kaç kez uzun yola çıkacağım, her iki motoru'da epey araştırdım artılarını, eksilerini yazdım kafama

Çevremde 2. El eski kasa ( 2005 - 2009 ) Yamaha YBR al diyende var, sıfır Mondial Drift'te al diyen var.

Kararımı bu anketin sonucuna göre vereceğim.

Şimdiden teşekkürler :king:

temizini bulabilirsen ybr alınabilir,

temiz ybr ekonomiye uymuyorsa da sıfır drift alınıp

düzgün kullanılırsa dediğiniz süre ve km lerde sıkıntısız olarak kullanılabilir

SlimShady1
02 Aralık 2014, 17:48

Bende seni sevmem ama güldüm :queen:

C.Kaan
02 Aralık 2014, 17:50
temizini bulabilirsen ybr alınabilir,

temiz ybr ekonomiye uymuyorsa da sıfır drift alınıp

düzgün kullanılırsa dediğiniz süre ve km lerde sıkıntısız olarak kullanılabilir

Max. 30.000 km'de çiçek gibi YBR'den başkasını almam ölü motorla işim olmaz.
YBR'de ekonomiye uyuyor drift'de.

Apaçi değilim alabildiğim en kaliteli ürünler ile bakımlarını zamanında yaparım - yaptırırım, lakin aldığım motor yolda giderken dökülürse işte o zaman üzülürüm'ki biliyorum seçeneklerdeki iki motorda kendi klasmanlarında sağlam motorlar :)

tayfungun45
02 Aralık 2014, 18:36
Bir driftçi olarak bende drift butonuna bastım hayatımda bir kaç kere ybr kullanmıştım !, bende dirften önce cup kullanmıştım çok daha rahat ve iyi .al buda benden teşvik amaçlı 5,5 aylık 2bin km de .:
http://i.hizliresim.com/RbyYY6.jpg (http://hizliresim.com/RbyYY6)

cenkito
02 Aralık 2014, 18:53
Max. 30.000 km'de çiçek gibi YBR'den başkasını almam ölü motorla işim olmaz.
YBR'de ekonomiye uyuyor drift'de.

Apaçi değilim alabildiğim en kaliteli ürünler ile bakımlarını zamanında yaparım - yaptırırım, lakin aldığım motor yolda giderken dökülürse işte o zaman üzülürüm'ki biliyorum seçeneklerdeki iki motorda kendi klasmanlarında sağlam motorlar :)

bak benim gibi de yapabilirsin.

sıfır drift al, bakım zamanı gelince sarf malzemelerini japonlarınkinden tak yada ust kalite yedek parca kullan.

o zaman hem ucuz yollu sıfır motorun olur, hemde evladiyelik olur.

örnek: piyasadaki modifiye cg lerin en buyuk sorunu cok kısa sürede debriyaj balatası sıyırmasıdır

ben 1 tanesi, çin yedek takımı fiyatına orjınal honda debriyaj balatası taktım, debriyaj göbegi eridi balatalar sıfır :cat:

zaten piyasadaki yan sanayi parcalar ile bakım görmüş toplanmıs japonlardan da bence hayır gelmez

dadaş-bb
02 Aralık 2014, 19:19
Uzun yol ne kadar km yaparsın bilemem ama ben 320 + 320 km gittim geldim ve tam dolu gittim geldim (depo üstü çanta, topcase, sırt çantası ve çadır)

Ayrıca çan çin çon diyenlere bakma, o kadar da dökülen bir motor değil hatta motoru bakımlı tut hor kullanma orjinal kullan sorun yaşamazsın. Herkes bir çin davasıdır tutturmuş gidiyor. Kimin cebinde ne kadar varsa o kadarlık motor alır. Sanki diğer motorlarda sorun yok hepsi tam takır. Sonuçta driftin eti budu bellidir ona göre biner kullanır davranırsın. Bu durum diğer motorlar içinde geçerlidir.

Neyse çok konuşulacak şeyler varda ne kadar konuşsak bazı düşünceleri ben ön yargıları değiştiremeyiz insanlarda :)

Hayırlısı olsun Allah kaza bela vermesin umarım herşey gönlünce olur.

Salih_T
02 Aralık 2014, 19:42
Gel sana ybr ile motoru aynı olan.... aynı fabrikada üretilen sorunsuz bir motosiklet alalım.. fiyatı da uygun, taksitle 2.900-3.200 aralığında..Kötü eleştiri bulamazsın.. Salcano Wolf derim.. Bi düşün... Hep derim sıfır candır...

SlimShady1
02 Aralık 2014, 19:50
Ben Mondial'i istediğim gibi kötülerim küfürde ederim çünkü diğer motorumda Mondial Cub. Kahrını çeken 3 kiloyu çıkarıp masaya vurmakta haklıdır, ha hiç mondial'dem canı yanmayan adamın motor kötüleyen adamın yorumları samimi değil amaç; "Bizde para var caponeyz'e biniyoz" demeye çalışmak caka satmak. Bende mondial'i çomarın makatına soktum çünkü hakkımdır

C.Kaan
02 Aralık 2014, 20:48
Gel sana ybr ile motoru aynı olan.... aynı fabrikada üretilen sorunsuz bir motosiklet alalım.. fiyatı da uygun, taksitle 2.900-3.200 aralığında..Kötü eleştiri bulamazsın.. Salcano Wolf derim.. Bi düşün... Hep derim sıfır candır...

Hocam bir aralar çok düşünmüştüm Salcano Wolf'ü ama aklıma yatmadü bir türlü sorunsuz güzel bir motosiklet olduğunu bildiğim halde :)

Ben Mondial'i istediğim gibi kötülerim küfürde ederim çünkü diğer motorumda Mondial Cub. Kahrını çeken 3 kiloyu çıkarıp masaya vurmakta haklıdır, ha hiç mondial'dem canı yanmayan adamın motor kötüleyen adamın yorumları samimi değil amaç; "Bizde para var caponeyz'e biniyoz" demeye çalışmak caka satmak. Bende mondial'i çomarın makatına soktum çünkü hakkımdır

Haklısınız Mondial'in cup motorlar8 gerçekten adamı zıvanadan çıkartır ama Drift güzel bir motosiklet, çevremde binen arkadaşımda oldu, kullanıcıların genelide memnun :)

disturbed
02 Aralık 2014, 21:04
Ybr'ye oy verdim. Drift öneririm.

SlimShady1
02 Aralık 2014, 21:07
Hocam bir aralar çok düþünmüþtüm Salcano Wolf'ü ama aklýma yatmadü bir türlü sorunsuz güzel bir motosiklet olduðunu bildiðim halde :)

Haklýsýnýz Mondial'in cup motorlar8 gerçekten adamý zývanadan çýkartýr ama Drift güzel bir motosiklet, çevremde binen arkadaþýmda oldu, kullanýcýlarýn genelide memnun :)

Biliyorum Drift güzel motordur ona lafım yok onu önerdim zaten, senin yerinde olsam onu alırdım.

C.Kaan
02 Aralık 2014, 22:25
Bende bu gidişle büyük ihtimalle Mondial Drift alacağım gibi duruyor :)

SlimShady1
02 Aralık 2014, 22:29
Bende bu gidiþle büyük ihtimalle Mondial Drift alacaðým gibi duruyor :)

Burada sahibinden'dw bayiden 2.890 fiyata 0 km satiliyor bi bak.

C.Kaan
02 Aralık 2014, 22:32
Burada sahibinden'dw bayiden 2.890 fiyata 0 km satiliyor bi bak.

Onlar ile aradım konuştum, tanıdık çevremden biraz araştırdım satılan ürünler eski üretimler 2012 model felan, 2014 model olanlar ise fabrikada yada bayinin elinde kalan parçalarla toplanan motorlar. Akü'leri vs. eski üretim yani 3 - 5 aya biter, lastikleri eski üretim ( gerçi alır almaz lastikleri değiştireceğim ama olsun ) :cat:

Mertcan39
03 Aralık 2014, 00:06
drift derim daha kimseden dogru durust bi sikayet gormedim

C.Kaan
03 Aralık 2014, 00:24
drift derim daha kimseden dogru durust bi sikayet gormedim

Cevap için teşekkürler :)

aydin_34
03 Aralık 2014, 03:40
Mondial Drift'le sen uzun yolun yarısında kalırsın,merkezden fazla uzaklaşma bütçen delinir.

C.Kaan
03 Aralık 2014, 13:13
Mondial Drift'le sen uzun yolun yarısında kalırsın,merkezden fazla uzaklaşma bütçen delinir.

Mondial Drift tecrübeniz var'mı acaba hiç ?
Binip sağa - sola gittiniz'mi ?
Yada bir problem çıkardığına şahit oldunuz'mu ?

Evet arkadaşlar ankette Mondial Drift önde gidiyor sanırım Drift alacağım gibi :)

A.Volkan
04 Aralık 2014, 10:58
Sonuç nedir?Karar verdiniz mi?

mtgemlik
04 Aralık 2014, 11:12
Dostum aslında 2. El tvs apachelere de bakabilirsin. 2011-2012 kasaları uygun fiyatlarla mevcut. Sahibindene bi bakmanı tavsiye ederim.

CompanERROR
04 Aralık 2014, 11:51
Abicim iyi güzel bütçeni ayarlamışsın uzun yola çıkacağım diyorsun ama nerde kask dizlik eldiven paran ? Mont paran nerde ? Hiç olmazsa eldiven dizlik kask ve dirseklik bütçesi ayarla banada kötü örnek olma! :pr: o kadar diyorum önce kendini koru diye

C.Kaan
04 Aralık 2014, 12:42
Sonuç nedir?Karar verdiniz mi?

Büyük ihtimalle Mondial Drift alacağım gibi.

Dostum aslında 2. El tvs apachelere de bakabilirsin. 2011-2012 kasaları uygun fiyatlarla mevcut. Sahibindene bi bakmanı tavsiye ederim.

TVS Apache'lere baktım ancak vibrasyon - lastik ebatlarının farklı olması ve 2. Elde çok hor kullanılmış olmaları sebebi ile vaz geçtim.

Abicim iyi güzel bütçeni ayarlamışsın uzun yola çıkacağım diyorsun ama nerde kask dizlik eldiven paran ? Mont paran nerde ? Hiç olmazsa eldiven dizlik kask ve dirseklik bütçesi ayarla banada kötü örnek olma! :pr: o kadar diyorum önce kendini koru diye

Merhabalar, şuan elimde LS2 375 Shogun kask mevcut, ayrıca kenara bir miktar para ayırdım mont - eldiven - balaklava - tech 90 kot pantolon için :) Ayırdğım 3000 liralık bütçe sadece motosiklet için. Belki ekipman almasam yeni kasa YBR ESD alabilirim ama ekipmansız motora binilmeyeceğini bildiğim için ekipmana bütçe ayırdım bile çoktan ve eski kasa YBR yada sıfır Mondial Drift almaya karar verdim :wiinkk:

Hatta ekipmanla'da kalmayıp alacağım motorun lastiklerini direk değiştirip Michelin Pilot Sporty lastik takacağım, 250 - 300 liralık bir lastik için ne kendimin, ne başkasının hayatını tehlikeye atarım :king:

ahmetttttt
04 Aralık 2014, 13:24
yaw arkadaşlar ne drifti ya ybr nin ölüsü mondialden iyidir kardeşim al bi temiz ybr seni yaşlandırsın o kadar..

C.Kaan
04 Aralık 2014, 17:40
yaw arkadaşlar ne drifti ya ybr nin ölüsü mondialden iyidir kardeşim al bi temiz ybr seni yaşlandırsın o kadar..

Herkesin kendi düşünceleri var :)
YBR zaten kendi yaşlanmış 8 - 10 yaşına gelmiş, tamam yaş problem değil kalite yıllandıkça daha'da güzelleşir ancak insan yinede şüphe ediyor. Kaldı'ki YBR ile kıyasladığımız motor Mondial Drift dandik bir motor değil yani :)

ahmetttttt
04 Aralık 2014, 19:20

pardon ama mondialmi dandik motor değil...

SlimShady1
04 Aralık 2014, 19:32
pardon ama mondialmi dandik motor deðil...

8.000 kullandım bi sorun yaşamadım. Arıza hiç çıkmadı.

C.Kaan
04 Aralık 2014, 19:37
pardon ama mondialmi dandik motor değil...

Mondial dandik olabilir, ama Drift dandik bir motosiklet değil.
Şüphesiz Mondial'in ürettiği en sağlam motor bana göre :)

biyeybaraküs
04 Aralık 2014, 19:43
konudaki yorumları okumadan soruya cevabım (zaten karar vermişsin ) 5 ila 9 yaşındaki motoru alacağıma drift alırım

ahmetttttt
04 Aralık 2014, 19:59
Mondial dandik olabilir, ama Drift dandik bir motosiklet değil.
Şüphesiz Mondial'in ürettiği en sağlam motor bana göre :)

kardeşim o sana göre ben marka fanatikliği yapmıyorum ama bana göre yamahanın yanından bile geçemez..