PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eve Giren Hırsız Motosiklet Kontak Ve Alarm Anahtarını Çalmış

YouSuffer
02 Aralık 2014, 08:07
Arkadaşlar günaydın yardımınıza ihtiyacim var çok acil. Sıcağı sıcağına yazıyorum saat 06.20 de işe gitmek için uyandıgımda giriş kat olan evimizin kapısını açık buldum hala şokeyim, dibime kadar hırsız girmiş duymamışım. Acemi biri sanırım cüzdanımdaki 80 tl gitmiş cüzdanımı yerde buldum bide annemin ceplik olarak kullandıgı içinde para bulunur diye onu yere atmış. Fakat portmantoda duran motosiklet ceketimin içindeki anahtar ve alarm butonu yok. Araba anahtarı yerine yanlışlıkla almış olabilir, cunku araba anahtarı odamda duruyor ve dokunulmamış. Arka bahçede pimapenden yapılı bir garajda duruyor ve garajın kapı anahtarı duruyor. Motorun varlığından haberi yoktur çalanın sanırım ama ben motoru garajdan çıkaramıyorum yedek anahtarımla çunku alarm çok kötü ötüyor. Napabilirim bu butondan başka bulsam işe yarar mı yada elektrikçimi çağırmalıyım? Motorun kontak anahtarını değiştirmek için ustaya götürmek istiyorumda yardımcı olursanız sevinirim.

Alarm butonu dediğim şeyin aynısı bu aşağıda motorun anahtarının ucuna baglı olan kare buton soldaki ucu açılabilen..
http://i.hizliresim.com/Vgp5ZZ.jpg (http://hizliresim.com/Vgp5ZZ)

ehliyetsiz
02 Aralık 2014, 08:22
Anahtarların açtığı tüm kapı kontak kilit nr varsa değiştir bir an önce

mehmetenis
02 Aralık 2014, 08:45
Büyük geçmiş olsun,
bu duyguyu iyi bilirim 5 kere evime hırsız girdi.
polis çağırın parmak izi tespiti yaptırın cüzdana veya hırsızın dokunmuş olabileceği şeylere dokunmayın.
ayrıca "ehliyetsiz" dediği gibi anahtarları değiştirin.
kapı kilidi aynalı mı değilse acil değiştirin.

Peki bu anahtarın yedeği yok mu? Veya geçici olarak sirenin kablosunu sökebilirsiniz.

YouSuffer
02 Aralık 2014, 09:14
Giden sadece motorun kontak anahtarı ve yukarıdaki bağlı oldugu alarm açma kapama butonu. Bu yukarıdakı butondan başka bulsam susturabılır mıyım yada alarmın kablosunu nasıl sökebilirim ki çok beceriksizimdir. Alarm arabalara takılan cinsten sanırım ve yedeği yok bende sadece motorun yedek anahtarı var. Hırsız para felan gitmiş zaten ben ilk olarak alarmı kapatıp sonrada motordaki alarmı ve kontagı değiştirmek istiyorum sadece, bir ihtimal motoru biliyorlarsa gece gelip pimapen kapıyıda açıp alarmı susturup motorumu çalabilirler diye düşünüyorum

Darkcity2000
02 Aralık 2014, 09:18
Bence motoru en son düşün, şimdi içeri giren hırsız içeri ne kadar kolay girdiğini diğer hırsız arkadaşlarına anlatacak, adresi tarif edecek, diğer kansızlarda deneyecekler. o yüzden eve alarm taktır 150 tl den başlar hareket sensörlü kapı sensörlü birşey al tak yatarken kur kafan rahat olsun. Bunların bozai çekeni derby koklayanı var ve karşılaşırsanız seni delmekten imtina etmezler dikkat...

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektrikli-ev-aletleri-guvenlik-sistemleri-atak-t08-kablosuz-alarm-sistemi-dukkan%2Cofis%2Cev-sabit-telefonlu-172322097/detay

fearlesboyy
02 Aralık 2014, 09:23
sanırım yedegı var alarm ottü dıyorsunuz onunda çözümü alarmın kontagamı baglı yanı direk alarm sirenini sökseniz sonra çözüm bulursunz ama bencede ucuzsa kontak anahtarınıda değiştirin

ahmetkorkmaz
02 Aralık 2014, 09:26
İlk önce eve nasıl girmişler onu tespit et bence, bir daha böyle tatsız bir olay yaşama.

Çelik kapında barel koruyucu çelik rozet yoksa hemen taktır. Birde bareli tuzaklı olanlarla değiştir.
http://kilital.com/579-881-large/kale-500-celik-kapi-rozeti.jpg
Soldaki gibi olmalı, sağ taraftaki hikayedir.

Geçmiş olsun.

mehmetenis
02 Aralık 2014, 09:29
Giden sadece motorun kontak anahtarı ve yukarıdaki bağlı oldugu alarm açma kapama butonu. Bu yukarıdakı butondan başka bulsam susturabılır mıyım yada alarmın kablosunu nasıl sökebilirim ki çok beceriksizimdir. Alarm arabalara takılan cinsten sanırım ve yedeği yok bende sadece motorun yedek anahtarı var. Hırsız para felan gitmiş zaten ben ilk olarak alarmı kapatıp sonrada motordaki alarmı ve kontagı değiştirmek istiyorum sadece, bir ihtimal motoru biliyorlarsa gece gelip pimapen kapıyıda açıp alarmı susturup motorumu çalabilirler diye düşünüyorum

Motorun yedek anahtarı var zaten sireni bul sirenin bir kablosunu kesiver alarm çalsada siren ötmez.
Bu çok basit bir işlemdir.
Bu butonlardan başka bulsan susmaz çünkü hepsinin frekansı farklı
sen en azından sireni sök motorunla gideceğin yere git akşama doğru alarmcıya gidip kodunu değiştirirsin ve yeni bir buton yaptırırsın.
ama motorun kontak anahtarını muhakkak değiştir.
Ve en önemlisi evin kapı kilidini aynalı taktır,alt üst.
Eve alarm taktırmak en iyisi ama ilk önce bu işleri yap polis çağırdın mı parmak izlerini aldı mı bunlar önemli evden başka bir şey çalmış olabilir altın ziynet eşyası,cep telefonu gibi.

YouSuffer
02 Aralık 2014, 09:30
Motorun yedek anahtarı var, alarmı kapatıcak yukaridaki resmi olan butonu yok ilk anahtarla birlikte çalındı. Motora taktım yedek anahtarı marşa bastım 1 dakika boyunca alarm ötüyor bunu kapatmam lazım ki binip servise gotureyim. Yada başka bir buton vs. uyarsa sadece kapatmaya yarar butonu alıyım arabayla gidip.

Ev ile ilgili kapıyı nasıl açmışlar bılmıyorum kucucuk giriş kat ev ve çelik kapı. Kapı kilidini 1 hafta önce değiştirdik çilingirden şüpheleniyorum. Alarm değil ama sürgü ve kilidini takmayı unutmasak böyle birşey olmazdı

ahmetkorkmaz
02 Aralık 2014, 09:33
Motorun yedek anahtarı var, alarmı kapatıcak yukaridaki resmi olan butonu yok ilk anahtarla birlikte çalındı. Motora taktım yedek anahtarı marşa bastım 1 dakika boyunca alarm ötüyor bunu kapatmam lazım ki binip servise gotureyim. Yada başka bir buton vs. uyarsa sadece kapatmaya yarar butonu alıyım arabayla gidip.

Ev ile ilgili kapıyı nasıl açmışlar bılmıyorum kucucuk giriş kat ev ve çelik kapı. Kapı kilidini 1 hafta önce değiştirdik çilingirden şüpheleniyorum. Alarm değil ama sürgü ve kilidini takmayı unutmasak böyle birşey olmazdı

Çilingirden şüphelendiğini polise söyledin mi? Kapıda hiç zorlama yok mu?

grottobora
02 Aralık 2014, 09:34
Eve bencede hemen alarm taktır dostum.Sonrasında da motorsikletin kontak kitini değiştir.Motorsikletin kilitlerini de arttırmanda fayda var.Geçmiş olsun.

mehmetenis
02 Aralık 2014, 09:38
İlk önce eve nasıl girmişler onu tespit et bence, bir daha böyle tatsız bir olay yaşama.

Çelik kapında barel koruyucu çelik rozet yoksa hemen taktır. Birde bareli tuzaklı olanlarla değiştir.
http://kilital.com/579-881-large/kale-500-celik-kapi-rozeti.jpg
Soldaki gibi olmalı, sağ taraftaki hikayedir.

Geçmiş olsun.

Ben bu soldaki kilidi aynalı diye biliyorum ama ismi barel galiba sizin dediğiniz gibi.Bizim evde hırsız kapı kilidini içini oyduktan sonra bu kilitkerden alt üst iki tane taktırdım şimdi rahatım ama hırsız bu ne olacağı belli olmuyor kapıdan girmese pencereden veya balkon kapısından giriyorlar.Evde değerli bir şey bulundurmamak gerek.
Allah bunların bin türlü belasını versin.
Benim eşimin altınları cep telefonlarını hep çalındı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:35 ----------

Tamam işte sirenin bir kablosunu sök veya kes alarm susar zaten

ahmetkorkmaz
02 Aralık 2014, 09:39
Ben bu soldaki kilidi aynalı diye biliyorum ama ismi barel galiba sizin dediğiniz gibi.Bizim evde hırsız kapı kilidini içini oyduktan sonra bu kilitkerden alt üst iki tane taktırdım şimdi rahatım ama hırsız bu ne olacağı belli olmuyor kapıdan girmese pencereden veya balkon kapısından giriyorlar.Evde değerli bir şey bulundurmamak gerek.
Allah bunların bin türlü belasını versin.
Benim eşimin altınları cep telefonlarını hep çalındı.

Geçmiş olsun hocam,

Barel anahtarın girdiği göbeğin adıdır, yani asıl kilit. Tuzaklı olan barelin dış kısmı çok kolay kırılır, kırılınca kilit hiç bir yöne dönmez.
Rozet dediğim şey ise bareli dışarıdan gelen müdahalelere karşı koruyan bir parça. Kimisi ayna diyor olabilir. Ben Rozet diye biliyorum.

mehmetenis
02 Aralık 2014, 09:42

Hep böyledir zaten kapıyı kilitleseydik girmezdi veya sürgüyü kapatsaydık girmezdi.
Kısmet olan olmuş polis çağır parmak izlerini alsınlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:40 ----------

Geçmiş olsun hocam,

Barel anahtarın girdiği göbeğin adıdır, yani asıl kilit. Tuzaklı olan barelin dış kısmı çok kolay kırılır, kırılınca kilit hiç bir yöne dönmez.
Rozet dediğim şey ise onu dışarıdan gelen müdahalelere karşı koruyan bir parça. Kimisi ayna diyor olabilir. Ben Rozet diye biliyorum.

Doğru sizin dediğiniz piyasada bin türlü ismi var.içi tuzaklı kilitler dışı kırılsada dönmüyor.

YouSuffer
02 Aralık 2014, 09:51
Polis parmak izi aldı, kapıda zorlama gibi birşey var ama anahtar gibi birşeyle açılmış dedi. Çilingiri söyledim aldılar sanırım babam subay oldugundan ilglenyormuş gibi yapsalarda hiçbirşey olmıyacağını bliyorum. Evden çalınan 2 şey var benım param ve anahtar. Resimlerde goruceksınız kucucuk yatak odamda dıbımdekı telefonu felan alamamış sadece kapı onunda fotoda gorulen yerde durmuş salona dıger odalara vs. girmemiş ki duyardık biz ondan sanırım.

Motorumu 2. el aldım, yedek anahtarı.
http://i.hizliresim.com/yAddo9.jpg (http://hizliresim.com/yAddo9)
Kapı bu
http://i.hizliresim.com/z2RRlO.jpg (http://hizliresim.com/z2RRlO)
http://i.hizliresim.com/O3229z.jpg (http://hizliresim.com/O3229z)

http://i.hizliresim.com/Gpnn2N.jpg (http://hizliresim.com/Gpnn2N)

Cevaplar için teşekkürler gerçekten napıcaagımı bilmiyorum. Motor gozukmeyen bıyerde kendı garajında fakat garajı açıp alarm susturulursa gece goturebılırler. Alarmı susturup enazından yenı bır alarm taktırmalıyım (yeni bir kontakda takmak gerek ama cbr 125r a yeni bir kontak ne kadar bilmiyorum maddi durumum elvermeyebilir şuan).

Cbr 125r da nasıl susturabılırım tam olarak alarmı mekanik teknik hiç bilgim yok açıkcası

OnurTr
02 Aralık 2014, 09:54
motoru bir süre çıkarma çıkarırsan da direk kontağını değiştir yabancı yada bilgisi olmayan takip etmeyen birisi değildir emin ol...seni de evini de motosikletini de gayet iyi çözmüştür...çok dikkat et...

bagımlı
02 Aralık 2014, 09:54
Alarmın sigortasını sõk susacaktır. Daha sonrada yenisiyle degiştirirsin.

celikat
02 Aralık 2014, 10:13

kapı kilidini kendim değiştiririm he zaman. beş dakikalık iştir.

hsk
02 Aralık 2014, 10:17
Alarm elektriğini mutlaka akü ye bağlı alarm daki kablolara bak ne renk sonra aküye ulaş aynı renk kabloları sök yada kes yada siren kısmını bul ondan bi kablo kes çalıyor olsada sesi çıkmaz

YouSuffer
02 Aralık 2014, 10:25
Motorda kapalı karanlık dar biryerde bi gidip bakayım

izmirakar
02 Aralık 2014, 10:27
Oncelikle gecmis olsun.Gecende ustam soyledi anahtarini kaybeden bi arkadas vardi ondada cbr125 varmis yeni kontak 350~400 civarina mal oluyomus.

A.Volkan
02 Aralık 2014, 10:32
kapı kilidini kendim değiştiririm he zaman. beş dakikalık iştir.

Çok mantıklı.Suçlama gibi olmasın ama çilingirleride genelde oturduğunuz semtten çağırmayın.

YouSuffer
02 Aralık 2014, 10:56
Şu işleri bi hallediyim çilingirin aklını alıcam zaten. Motorun yanına gittim sanırım aküye bağlı alarm arka taraftan gelıyor alarm sesı ve herhangi bir kablo yok. Napabilirim arkadaşlar bugun izinliyken halletmem lazım su alarm mevzusunu acaba çala çala 1km ötedeki küba servisine götürsem onlar enazından aküyü susturabilir mi?

http://i.hizliresim.com/4ZmmWG.jpg (http://hizliresim.com/4ZmmWG)

hsk
02 Aralık 2014, 11:17
1Km çok bi mesafe değil babanız arabayla çekemez mi motoru yavaş yavaş gidilir diye düşünüyorum alarm o şekilde çalar mi bilmiyorum şayet çalıyorsa akü nün bi kutup başını söker siniz

YouSuffer
02 Aralık 2014, 11:27
Babam yok arabada benim şuan arabayı kullanacak biri bulmam zor ki bulsam bile motor kımıldadıgında alarm devreye gırıyor ve 20 sanıye otuyor sonra otomatık susuyor.

mtgemlik
02 Aralık 2014, 11:48
Abi birde kutup başını söküp tak o zaman susması lazım.

YouSuffer
02 Aralık 2014, 11:59
Akü gömülü sanırım kutup başını felan bulamıyorum ki

EminBey
02 Aralık 2014, 12:49
Çala çala götür hocam ne olacak bugün hallet onu hırsız dediğin gerizekalı bi adam değil o işi yapabilcek beceriye sahip olduğuna göre motor montundan anlamıştır garajıda gördüyse yeni hedefi motorun olabilir derhal bugün halletmen lazım.

atillatopal9
02 Aralık 2014, 12:59
eğer seni tanıyor olsaydı, motoru da götürürdü. bunu unutma. eve gelen çilingir motorunun olduğunu biliyor muydu? bunu bir düşün. kapı kilidini tanıdık birine değiştir,yada kendin değiştir. üç beş birşey çalacağına motoru çalar parçalayıp satar 1 ay evinde tatil yapardı.
bunu yapan adam besbelli, çilingir. yada sizi tanımıyor, tanısa evin içinde gezerdi kapının önünden direk iki üç şey alıp gitmezdi.

istanbul-sancaktepe mevkinde, burası tenha olduğu için eve girmeden önce bakıyorlar,
baya baya izliyorlar takip ediyorlar planlı yapıyorlar bu işi.

sizin oraya giren besbelli acemiymiş ve korkuyormuş.
kapı kilidini değiştir, ilk içinde motorsikletinin kontağını değiştirmen olsun. (bagajı unutma)
birde, kesinlikle alarm taktırmalısın evinize. giriş kat tehlike...

YouSuffer
02 Aralık 2014, 12:59
öyle yapıcam son karar olarak 12.30 gibi tamirciye yada servise gıdıcem öte öte

@atillatopal9 dediğiniz gibi düşünüyorum acemi olmasa zaten araba anahtarını goturur arabayı çalardı kolayına geldiği ve araba anahtarı sandığı için sanmış sanırım şerefsiz. Benim motordaki alarmın yenisini takmak için bir usta yada yer bileniniz var mı bu çevrede bitek honda marmara var onlarda yapmazlar alarm felan oto alarmcılar halledermi acaba

telike
02 Aralık 2014, 13:21
dostum geçmiş olsun. motordan bir vida söküp bir kablo kesemeyeceksen bırak o motor orada kalsın. yeni bir zincir al en yakın demire zincirle bağla. kapı kildini değiştirmek çocuk oyuncağı yaparsın

overcloud
02 Aralık 2014, 13:28
motorun kontağını mutlaka değiştir, yeni alarm taktır.

motorun durduğu yerin kapısına içeriden alarm taktır. şu koçtaş'ta 10 liraya satılan yüksek sesli çift taraflı bant ile monte edilebilen kapı-pencere alarmları var. zor ulaşılabilen, hemen görünmeyen bir yere takarsan çok iyi iş görür.

belki saçma gelebilir ama o anda hırsız çıkan ses yüzünden paniğe kapılıp kaçabilir ya da sesi duyan birisi polise haber verebilir.

geçmiş olsun

hsk
02 Aralık 2014, 13:36
Sancaktepe de olsan hallederdik babam oto elektrik ustası yapardı alarmı bi türlü.

YouSuffer
02 Aralık 2014, 14:10
Teşekkürler yorumlar için, bu ilk mesajımda verdiğim alarm kapama butonunu tekrar ayarlıyacak yada yeni alarm takacak birilerini bilen var mı? Koçtaştan alarm bakıp evın kapısına felan dusunuyorum, kontağıda halledcem bi şekilde