PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mordeth13'ün kazası

toomuchcc
02 Aralık 2014, 01:46
Hiçbir forumda haberi geçmiyor bari ben ileteyim.. Motovlogging olayının öncülerinden Mordeth13 (http://www.youtube.com/user/13mordeth) büyük bir kaza geçirmiş. Bir anlık dalgınlık sonucunda yol ayrımındaki duvara çarpıp, havalandıktan sonra daha aşşağıdaki başka bir yola düşmüş. Sol elinde ve sağ dizinde büyük sorun mevcutmuş. Kendisinin Facebook adresi üzerinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz: https://www.facebook.com/Mordeth13 .Maddi olarak büyük desteğe ihtiyaç duyduğunu yazmış. Yardımcı olmak isteyen varsa email adresi falan orda mevcut (paypal'i bloklu şuan, gofundme kullanıyor).

Bu adam Kanadalı ancak Tayvan'da motosiklet turları düzenliyor. Scooterı ve motosikleti var. Kilometre olarak bayağı bir tecrübesi olsa da işte bir anlık dalgınlıkla başına böyle bir iş gelmiş ve bundan sonraki süreçte belki çoğu şey artık eskisi gibi olamayacak onun için. Sadece ona özgü değil bu tabi; kaza geçiren pek çok motorcu var. Hiç şakası yok bu işin kesinlikle. Yola dikkat ve sürekli konsantrasyon çok çok önem arz ediyor.

sol elinin hali (http://s28.postimg.org/h1eke4wdp/10176044_869598676407791_2784339947578078861_n.jpg ) (dikkat! görüntü iyi değil!)

motorcu48
02 Aralık 2014, 03:06
çok üzüldüm bu arada Motovlogging olayını ordan burdan biliyoruz ancak kavram olarak yeni öğrenmiş oldum .adama büyük geçmiş olsun ya :pale:

GP500-1st
02 Aralık 2014, 08:41
Çok geçmiş olsun bi anlık dikkatsizliğin bedeli bu kadar agır olmamalı.

Ama TR de bu iş büyük ölçüde bizim dikkatimizden ziyede diğer sürücülerin insafına dikatine kalmış durumda... inşallah eski sağlığına kavusur, sevdiği motosiklet üzerinde olur yine

grottobora
02 Aralık 2014, 09:53
Kötü olmuş.Umarım bir an önce iyileşir.

seigen
02 Aralık 2014, 10:32
Kötü sonuçları olmuş, ekipman eksik olması sebebiyle diye tahmin ediyorum. Özellikle sol elin durumu eldiveni olsa bu derece olmaz. Önceki videolarında scooter'da eldiven kullanmadığından bahsetmişti, bu kazada da olmadığı bence ortada.

Geçmiş olsun tabi, umarım iyileşir.

ozrace
02 Aralık 2014, 12:00
geçmiş olsun,o elin resmini niye koydun arkadaş gece rüyama girecek şimdi...

biyeybaraküs
21 Kasım 2015, 00:09
biri eldiven olmasa olur mu dedi :farao: resim felaket

aquarist4
22 Kasım 2015, 22:13
biri eldiven olmasa olur mu dedi :farao: resim felaket

Bence de çok kötü. Araba kulanırken emniyet kemeri takmayı alışkanlık haline getirdiğim gibi, motosiklet ile çıktığımda da çok sıcak bile olsa mont, pantolon, eldiven ve kask dörtlüsünü kullanmadığım zaman huzursuz olup eksikliğini fazlasıyla hissediyorum. Bence herkes korumalı sürüşü alışkanlık haline getirmeli..

shadowmaster
22 Kasım 2015, 22:18
Geçtiğimiz günlerde "eldivenin gerekliliği" üzerine bir başlık vardı, fotoğrafı oraya yollamak lazım...
Acil şifalar arkadaşımıza.

biyeybaraküs
22 Kasım 2015, 22:21
bende o arkadaş için hortlattım zaten konuyu

shadowmaster
22 Kasım 2015, 23:07
@biyeybarakus ; gayet iyi yapmışsın, anlayana diyelim ...

weirdo1
22 Kasım 2015, 23:26
Geçmiş olsun arkadaşa. Eldiven ne kadar gerekli diye bir konu hatırlıyorum cevap olmuştur bu resim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Scoyco m17 sipariş vermiştim aliexpressden, şimdi iptal ettim. Rs taichi sipariş verdim, biz onelemimizi alalimda.

AWESQME
22 Kasım 2015, 23:33
Geçtiğimiz günlerde "eldivenin gerekliliği" üzerine bir başlık vardı, fotoğrafı oraya yollamak lazım...

Aynen katılıyorum orada da ne kadar önemli olduğunu yazmıştım iyi ki konu hortlatılmış. İnş bu arkadaş da kalıcı hasar olmadan iyileşmiştir.

@mozgur dü o konuyu açan buldum :)

enxdesign
23 Kasım 2015, 00:19
sanıyorum arkadaş sol elinin 2 parmağını kaybetmiş. Videodan görebildiğim kadarıyla.

https://www.youtube.com/watch?v=YsjeM1gSDeo

berkcigdem
23 Kasım 2015, 00:23
buda kazanın videosu. sebebini anlamadım ama bir anda dengeyi kaybedip yüksekten aşağıdaki yola düşüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=DoeRH2IKiIw

AWESQME
23 Kasım 2015, 00:34
buda kazanın videosu. sebebini anlamadım ama bir anda dengeyi kaybedip yüksekten aşağıdaki yola düşüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=DoeRH2IKiIw

Konuyu açanın dediğine göre anlık bir dalgınlıkmış. Öyle bir düşüşte korumaların hiç bir anlamı kalmıyor malesef.

berkcigdem
23 Kasım 2015, 00:36
Konuyu açanın dediğine göre anlık bir dalgınlıkmış. Öyle bir düşüşte korumaların hiç bir anlamı kalmıyor malesef.

eldiven yokki elinde. elinin resimlerinde deri falan kalmamış. eldiven olsa bence daha az bir zarar ile kurtulurdu. sonuçta bakın kask mont vs var o bölgelerinde herhangi bir sorun yok fakat el malesef... en azından eldiven olsaydı sadece kırılırdı ama derisi o hale gelmezdi bence...

-ZERO-
23 Kasım 2015, 00:39
düz yolda giderken nasıl sola gidip duvara vuruyor anlayamadım

Cavalry
23 Kasım 2015, 00:51
Kaza bana da çok mantıksız geldi, kolay kolay yapılabilecek bir kaza değil.. Acaba sağlık sorunları filan mı var (tansiyon, şeker vs.. gibi)

Ertugyigit
26 Kasım 2015, 14:46
Kusura bakmasın ama adam kaza yaptı ve eldiven takmadı diye adamın sağlık masraflarını karşılayamam. Ona gelene kadar para verilecek ne kadar çok şey var lösev mor çatı vs , adamın kendi suçu eldiven takmaması ya da doğru düzgün yola dikkatini vermemesi. Geçmiş olsun ama tabi.

occv
26 Kasım 2015, 15:34

Ben o konuyu arattırdım ama bulunamadı. Konu başlığı tam olarak neydi?

cagiran
28 Mayıs 2016, 19:50
Öncelikle geçmiş olsun, umarım geçmiştir, peki pantolonun sol tarafı parçalanmış..bu normal mi?

bk_26
28 Mayıs 2016, 20:05
Gerçekten de çok garip bir kaza olmuş önceki mesajlarda da yazıldığı gibi acaba sürücünün bir hastalığı mı vardı da böyle bir kaza yaptı.Gerçekten böyle bir kazada ekipmanların darbe emiciliği büyük rol oynuyor.

SAZMAN
28 Mayıs 2016, 20:09
Bu da hastaneden konuşması, artık eldiven takar bence.

https://www.youtube.com/watch?v=6emApOoiZhc

Ayrıca elcik koruma da önemli. Sol taraftan yüksek duvar ile fen maneti arasına parmaklar sıkışıp tahrip olmuş. Eldiven olsa sadece kırıkla atlatabilirdi. Elcik koruma olsa senaryo çok başka olurdu.

zaferce
28 Mayıs 2016, 21:02
***Hortlamış konu***

Kusura bakmasın ama adam kaza yaptı ve eldiven takmadı diye adamın sağlık masraflarını karşılayamam. Ona gelene kadar para verilecek ne kadar çok şey var lösev mor çatı vs , adamın kendi suçu eldiven takmaması ya da doğru düzgün yola dikkatini vermemesi. Geçmiş olsun ama tabi.

Sol iki parmağını kesmişler. Adamın mali yükünü getiren ve yardım istemesine sebep olan şey femur kırıkları. Eldiven giymesi femur kırıklarını engellemezdi.

Kazanın sebebi yola dikkatini vermemek filan da değil esasen.

Kusura bakmasınlar ama kötü insan olmak bu kadar popüler olmamalı. Buna para vermem, başka yardım kuruluşları var diyen bir kişi için çok merak ediyorum: Acaba şimdiye kadar kime ne yardım ettiniz? Dünyanın öbür ucunda femurlarını kırıp yardım isteyen adam için kusura bakmayın diye yazan bir kişi gerçekten hayatı boyunca bir fidana su vermiş olabilir mi, hayatı boyunca LÖSEV gibi bir kuruma yardım etmiş olabilir mi? Benim tahminim kesinlikle olmayacağı yönünde.

Yardım etmesin filan o ayrı konu ama yardım etmem ben buna diye yazmassın...

Ertugyigit
28 Mayıs 2016, 21:16
***Hortlamış konu***

Sol iki parmağını kesmişler. Adamın mali yükünü getiren ve yardım istemesine sebep olan şey femur kırıkları. Eldiven giymesi femur kırıklarını engellemezdi.

Kazanın sebebi yola dikkatini vermemek filan da değil esasen.

Kusura bakmasınlar ama kötü insan olmak bu kadar popüler olmamalı. Buna para vermem, başka yardım kuruluşları var diyen bir kişi için çok merak ediyorum: Acaba şimdiye kadar kime ne yardım ettiniz? Dünyanın öbür ucunda femurlarını kırıp yardım isteyen adam için kusura bakmayın diye yazan bir kişi gerçekten hayatı boyunca bir fidana su vermiş olabilir mi, hayatı boyunca LÖSEV gibi bir kuruma yardım etmiş olabilir mi? Benim tahminim kesinlikle olmayacağı yönünde.

Yardım etmesin filan o ayrı konu ama yardım etmem ben buna diye yazmassın...

Kardeşim daha yeni tohum otizm vakfına ve anadoluda benim de bir kızım var kampanyasına 10 tl bağışta bulundum , bilmeden konuşmayalım o yüzden. Her yaz gönüllü çalışma kamplarına gidiyorum ve eski yıkık dökük binaları restore ediyorum türkiyede ve avrupada. Ekipman takmaması benim hatam değil , ben kaza yapsam bana yardım edecek mi bu adam ?

jimi_hendrix
28 Mayıs 2016, 21:19
Hiçbir forumda haberi geçmiyor bari ben ileteyim.. Motovlogging olayının öncülerinden Mordeth13 (http://www.youtube.com/user/13mordeth) büyük bir kaza geçirmiş. Bir anlık dalgınlık sonucunda yol ayrımındaki duvara çarpıp, havalandıktan sonra daha aşşağıdaki başka bir yola düşmüş. Sol elinde ve sağ dizinde büyük sorun mevcutmuş. Kendisinin Facebook adresi üzerinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz: https://www.facebook.com/Mordeth13 .Maddi olarak büyük desteğe ihtiyaç duyduğunu yazmış. Yardımcı olmak isteyen varsa email adresi falan orda mevcut (paypal'i bloklu şuan, gofundme kullanıyor).

Bu adam Kanadalı ancak Tayvan'da motosiklet turları düzenliyor. Scooterı ve motosikleti var. Kilometre olarak bayağı bir tecrübesi olsa da işte bir anlık dalgınlıkla başına böyle bir iş gelmiş ve bundan sonraki süreçte belki çoğu şey artık eskisi gibi olamayacak onun için. Sadece ona özgü değil bu tabi; kaza geçiren pek çok motorcu var. Hiç şakası yok bu işin kesinlikle. Yola dikkat ve sürekli konsantrasyon çok çok önem arz ediyor.

sol elinin hali (http://s28.postimg.org/h1eke4wdp/10176044_869598676407791_2784339947578078861_n.jpg ) (dikkat! görüntü iyi değil!)

abi yapısı hassas olan insanlar var burada zaferce abinin hemen şimdi yorum attığını gördüm kaza videosu zannedip yanlışlıkla tıkladım bayılmışım... odadaki arkadaşım kendime getirdi beni.

zaferce
28 Mayıs 2016, 21:26
Ekipman takmaması benim hatam değil

Başka sorum yok hakim bey.

PS: Ben de geçen ay 34 trilyor altıyüz beş milyor tane ağaç diktim.

Ertugyigit
28 Mayıs 2016, 21:31
Başka sorum yok hakim bey.

PS: Ben de geçen ay 34 trilyor altıyüz beş milyor tane ağaç diktim.

Eldiven/korumalı pantolondan bahsediyorum. Ben bu yakıcı havada heryeri korumalı özel kumaştan pant giyiyorsam en kaliteli deri eldivenleri takıyorsam o da giysin o da taksın allah allah ya. Ayrıca kimseyey yalan borcum yok benim içim rahat elimden geldiği kadar dünyaya pozitif bir iz bırakmaya çalışıyorum , zaten dalga geçmeniz bile tartışmayı kaybettiğinizin göstergesi. iyi günler.

zaferce
28 Mayıs 2016, 21:39
Eldiven/korumalı pantolondan bahsediyorum. Ben bu yakıcı havada heryeri korumalı özel kumaştan pant giyiyorsam en kaliteli deri eldivenleri takıyorsam o da giysin o da taksın allah allah ya. Ayrıca kimseyey yalan borcum yok benim içim rahat elimden geldiği kadar dünyaya pozitif bir iz bırakmaya çalışıyorum , zaten dalga geçmeniz bile tartışmayı kaybettiğinizin göstergesi. iyi günler.

Eldivensizliği parmaklarını kaybetmesine neden olmuş zaten. Parmak kesilmesi değil para istemesine sebep olan şey. Eldiven ile alakası yok. Para istemesinin eldiven ile ilgisi yok. Bir daha yazayım: Yok.

Korumalı pantolonu var. Femur kırılıyor. Bakınız: Femur (https://tr.wikipedia.org/wiki/Femur). En kaliteli motosiklet pantolonunuz femurunuzun kırılacağı bir hadisede zerre kadar fayda etmez. YAni onun da alakası yok. Bir kere daha yazayım: Yok.

En kaliteli motosiklet pantolonunuzla femurunuzu kıracağınız bir kazaya girmemeniz dileğiyle. O zaman, size benzer insanların bu forumda sizin hakkınızda yazdıklarını görmenin acısını yaşamamanız dileğiyle. (Empati iyidir, arada yapmayı siddetle tavsiye derim.)