PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sharp testinden en az 4 yıldız alan kask önerisi

Capitao_3
01 Aralık 2014, 12:32
arkdaşlar çeneden açılır olursa iyi olur sharp testinden en az 4 yıldız almış kask önerilerinizi bekliyorum max 300 tl geçmeyecek..

cox trip
nitro aikido

bunlar gibi

Pekbipicadam
01 Aralık 2014, 12:38
Çeneden açılır değil ama sharp testinde başarılı ve uygun fiyatlı kız arkadaşıma aldık gayet memnun kaldık sende bir bak istersen. Mağazası istanbul hasanpaşada uğrama şansın varsa git bir dene derim.

http://www.motocapro.com/Kapali-Kask,LA_259-2.html#labels=259-2,332-3

Capitao_3
01 Aralık 2014, 12:47
imkan yok ama güzele benziyor.. tercihler arasına aldım kaskı

TarkanHappy
01 Aralık 2014, 12:48
MT - REVENGE Kaskı tavsiye ederim sharptan 5 yıldız almıştır. Full facedir. Çene açılır kaskları tavsiye etmiyor kimse düşme anında açılabileceğini düşünürsek pek fazla koruma özelliği olduğunu söyleyemem. Ben kadıköyden almıştım motodordan şirinevlerde de mevcut bahsettiğim kask bende kullanıyorum ve memnunum..

Capitao_3
01 Aralık 2014, 12:53
kaskı 1 numaraya aldım arkadaşlar varmı başka önerisi olan

TarkanHappy
01 Aralık 2014, 12:56
Grubumdan arkadaşlarım var ls2 isimli kaskı kullanıyorlar. Ls2'nin de fiyatları uygun diye biliyorum istersen bi göz gezdir ls2'de fena değildir..

Onurhan D
01 Aralık 2014, 13:18
Dedikleri gibi sharptan 5 yıldız almış mt revenge kask alabilirsiniz ama genelde mt uzunlamasına doğru biraz diğer kasklara göre daha uzun olduğu için enden normal bedeninizde baskı yapabilir kulak ve üst bölgede alanlar genelde bu kaskta 1 beden büyük alınması gerektiğini söylüyolar genel olarak kasktan memnunlar bende baya araştırmıştım.Ls2 den bence uzak dur ben pek kaliteli olduğunu düşünmüyorum ( sağlamlık açısından bişe diyemem kullanmadım ne desem yalan olur ama konfor bakımından kullananların çoğunun memnun olmadığını biliyorum ) Ayrıca bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama eğer bütçeniz varsa caberg vox önerebilirim 415 tl olması lazım dahili güneş gözlüklü sharp 5 yıldız ve rüzgar konusunda çok iyi konfor bakımından da.

mehmetenis
01 Aralık 2014, 13:36
367TL ye Anes Motordan shark openline çene açılır kask alabilirsiniz,
şu anda indirimde normal fiyatı 600 TL civarlardında.
Ben bu kaskı kullanıyorum oldukça memnunum.

TarkanHappy
01 Aralık 2014, 13:41
Katılıyorum MT - REVENGE düşünen arkadaşlar internetten sipariş vereceklerse 1 beden büyük sipariş versinle MT'nin kalıpları biraz dardır.

enescanatar
01 Aralık 2014, 14:18
bende mt revenge ve mt raptor var. ikisini de kullanıyorum. raptor çene açılır, revenge full face. raptor daha ağır, daha az ses ve rüzgar alıyor revenge e göre. raptorda güneş vizörü var revenge da yok. yaz aylarında revenge i güneş gözlüğü takarak kullandım karizmatik oldu :) revenge duruş olarak daha karizmatik duruyor. revenge sharp 5 yıldız, raptor 3 yıldız. ama revenge daha çok ses alıyor. bendeki raptor S beden ama revenge M beden. arkadaşların dediği gibi revenge i 1 beden büyük almakta fayda var.

YouSuffer
01 Aralık 2014, 14:44
Mt revenge fiyatı 230 tl hudson deride. Renk renk modelleri ile çok güzel bende artçı kaskı olarak aldım 5 yıldız özellikleri fiyatına göre iyi havalandırmalar felan kullanışlı birşey ls2 yerine kesinlikle tercih edin.

nofearyns
01 Aralık 2014, 15:10
Shiro SH-839 Hurricane (http://www.kaskcim.com/flip-up-helmet-sh-839-hurricane-#Details) çene acılır modelini tavsiye edebilirim DOT sertifikalı, güvenli ve görünüşü gayet güzel bir kask.

C.Kaan
01 Aralık 2014, 15:15
LS2 375 Shogun kullanıyorum memnunum :)

Ama MT Revenge'de güzel kaskmış Allah için :mrgreen:

Capitao_3
01 Aralık 2014, 15:28
Dedikleri gibi sharptan 5 yıldız almış mt revenge kask alabilirsiniz ama genelde mt uzunlamasına doğru biraz diğer kasklara göre daha uzun olduğu için enden normal bedeninizde baskı yapabilir kulak ve üst bölgede alanlar genelde bu kaskta 1 beden büyük alınması gerektiğini söylüyolar genel olarak kasktan memnunlar bende baya araştırmıştım.Ls2 den bence uzak dur ben pek kaliteli olduğunu düşünmüyorum ( sağlamlık açısından bişe diyemem kullanmadım ne desem yalan olur ama konfor bakımından kullananların çoğunun memnun olmadığını biliyorum ) Ayrıca bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama eğer bütçeniz varsa caberg vox önerebilirim 415 tl olması lazım dahili güneş gözlüklü sharp 5 yıldız ve rüzgar konusunda çok iyi konfor bakımından da.

bulunduğum yerde deneme şansım yok kafa ölçüm 58 cm hangi bedeni alayım sence?

beko12345
01 Aralık 2014, 15:38
Konusu açılmışken birşey sormak istiyorum.

Sharp testi , kaskın kırılıp kırılmamasına göremi puan veriyor ?
Yoksa Kafamıza gelen basınca göremi puan veriyor ?
Şayet kırılıp kırılmamasıysa olay , tencere 5 yıldız mı alır ?

Onurhan D
01 Aralık 2014, 15:58

Kırılıp kırılmamasına göre değil alınan darbayi ne kadar emip absorbe ettiğine bakılır.Yani alınan darbenin ne kadarlık basıncını kafaya yansıtıyor buna bakılır.

TarkanHappy
01 Aralık 2014, 16:02

Kaskın dış kabuğunun dayanıklılığını ve kaza anında kafayı alınan darbede kafayı ve beyni ne kadar iyi koruduğunu göstermek amacıyla kaskın güvenilirliğini ne derece iyi olduğunu yıldızlar vererek tüketiciye sunmak amacıyla kaskları test eden bir şirkettir diyeyim..

Capitao_3
01 Aralık 2014, 16:57
Kaskın dış kabuğunun dayanıklılığını ve kaza anında kafayı alınan darbede kafayı ve beyni ne kadar iyi koruduğunu göstermek amacıyla kaskın güvenilirliğini ne derece iyi olduğunu yıldızlar vererek tüketiciye sunmak amacıyla kaskları test eden bir şirkettir diyeyim..

doğru ama şirket değil ingiltere ulaştırma bakanlığına bağlı bir kurum..

ozrace
01 Aralık 2014, 17:05
http://www.motosikletaksesuarlari.com/Held-Kask-Segana-Kapali-Kask_13739.html

sharp da yok ama özellikleri güzel,Alman Held markası ve karbon malzeme

Capitao_3
01 Aralık 2014, 17:30
görünüşü güzelmiş bununda

telike
01 Aralık 2014, 19:04
çene açılır bir kask sharp testine tabi tutulur mu? ben tutulmuyor diye biliyorum.