PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Badem yağının mucizesi(Plastik aksam)

motorcu48
30 Kasım 2014, 16:35
Hepimizin bildiği gibi üreticiler ucuza kaçmak için aracın bazı yerlerini karenejı boyadıkları gibi boyamadıklarından o plastik aksam illaki soluyor.uzun zamandır piyasada olan hemde çok pahalı,kaporta parlatma ,yenileme vs ürünlerinden kullandım ancak o ürünler daha ters etki ettiğini gördüm vede otomobil konsolu için üretildiklerinden bir yıkamada eser kalmıyordu ta ki bir motorcunun badem yağı kullan demesine kadar.elbetteki badem yağıda çıkıyor ancak piyasada satılan kimyasallara oranla çok daha uzun ömürlü,soldurmuyor,toz çekmiyor ve deriye sürdüğünüzdede beslediği gerçeği var.en ucuzu bim'de var 3.95 mi neydi..

http://i.hizliresim.com/ayJ2R2.jpg

http://i.hizliresim.com/Yj2rRk.jpg

beko12345
30 Kasım 2014, 16:39
Güzel olmuş , elinize sağlık. :cat:
Ben bakım sütü kullanıyorum , plastik için.

C.Kaan
30 Kasım 2014, 16:45
Badem yağı candır, göğüsü çatlayan otomobillerin göğüsüne düzenli olarak uygulandığında çatlamasını engeller :)

Bu arada yerde bütün sigara var :mrgreen:

Edit: Ama sanki içi boş gibi sadece filtreye benziyor, etrafta sarma içen birileri var :cherry:

Ezio41
30 Kasım 2014, 16:46
Bende bi deneyeyim bari bakalım nasıl olacak . :) Badem yağını ne ile sürdünüz motora acaba ?

motorcu48
30 Kasım 2014, 17:00
Güzel olmuş , elinize sağlık. :cat:
Ben bakım sütü kullanıyorum , plastik için.
birde bunu deneyin arta kalanıylada saçlara ve sakallara da faydası varmış:P

Badem yağı candır, göğüsü çatlayan otomobillerin göğüsüne düzenli olarak uygulandığında çatlamasını engeller :)

Bu arada yerde bütün sigara var :mrgreen:

Edit: Ama sanki içi boş gibi sadece filtreye benziyor, etrafta sarma içen birileri var :cherry:

valla olabilir apartmanda full öğrenci kalıyor.

Bende bi deneyeyim bari bakalım nasıl olacak . :) Badem yağını ne ile sürdünüz motora acaba ?

hocam mikrofiber bezle sürüyolar bence en güzeli süngerle uygulamak ancak hiç birşey yoksa pamuk ya da selpaklada sürülüyorum tabi onların dağılmasıyla kalıntısı bir miktar oluyor.en güzeli sünger (bulaşık süngeride olur)

Ezio41
30 Kasım 2014, 17:05
hocam mikrofiber bezle sürüyolar bence en güzeli süngerle uygulamak ancak hiç birşey yoksa pamuk ya da selpaklada sürülüyorum tabi onların dağılmasıyla kalıntısı bir miktar oluyor.en güzeli sünger (bulaşık süngeride olur)

En yakın sürede bende deneyeceğim bakalım nasıl olacak . :)Motoru aldığım günden beri hiç pasta cila yaptırmadım . Ufak kılcal çizikler oluşmaya başladı artık . Belki badem yağının faydası olur. :)

motorcu48
30 Kasım 2014, 17:10
ama karenajtaki koruyuculu pahalı boyaya sürdüğünde bir işe yarıyacağını sanmıyorum .onun için makina ile pasta cila olmazsa olmaz

Ezio41
30 Kasım 2014, 17:16
ama karenajtaki koruyuculu pahalı boyaya sürdüğünde bir işe yarıyacağını sanmıyorum .onun için makina ile pasta cila olmazsa olmaz

Elle sürülen pasta cilalardan tavsiye eder misiniz peki ? Örneğin bu ; http://www.automixonline.com/01-020.09.025250-AUTOM%C4%B0X_CARNAUBALI_PASTA_C%C4%B0LA_KUTULU-Detay.html

CEM.
30 Kasım 2014, 17:18
Güzel fikir deniyelim. :)

motorcu48
30 Kasım 2014, 17:23
Elle sürülen pasta cilalardan tavsiye eder misiniz peki ? Örneğin bu ; http://www.automixonline.com/01-020.09.025250-AUTOM%C4%B0X_CARNAUBALI_PASTA_C%C4%B0LA_KUTULU-Detay.html
kipada bu ürün 19 tl, 9.90 olan aynı markanın ürünüde var hatta bugun aldım :mrgreen: elle çekilen pasta cila olmuyor bunu anladım zatende bana denilmişti bu .makina piruzsuz bu işi yapıyor hemde çok basit sadece sanayiye gidip ustaya 3-5 bişi atman yeterli .ama illa alıcam dersen turtle wax ürünleri kullanmanı öneririm

ahmetkorkmaz
30 Kasım 2014, 17:29
Bende botlara keten yağı kullanıyorum. İlk 48 saat yağı emene kadar, kesinlikle botun üstünde su duramıyor :)

fedora
30 Kasım 2014, 18:52
Ben topcase çantaya sürmeyi düşünüyorum

aranel
30 Kasım 2014, 19:42
motorunuzu nasıl yıkadığınızında bu solmaya büyük katkısı var. yıkamacılarda ki sıkılan köpükler buna neden oluyor. kendi şampuanınızı yanınızda götürüp onunda yıkatın derim ben.

ELque
30 Kasım 2014, 19:56
Badem yağı şu göstergenin üzerindeki cam gibi gösterilmeye çalışılan plastikte iyi işe yarıyor mu? Malum motor güneşte kalınca o kısım kararıyor leke yapıyor.