PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağnak Yağmurda Pendik-Avcılar Arası Motor Sürmek-30.11.2014

mehmetenis
30 Kasım 2014, 14:22
Değerli Arkadaşlar,Bugün yani 30 Kasm 2014 pazar saat 09.45 sularında aşırı yağmur altında ıslanacağımı bile bile pendikten avcılara gitmek için yola koyuldum.
Aşırı bir yağmur ekipman olarak yağmurluk seçimimi yapamadığım için yağmura karşı hazırlıksızdım.
ekipmanlar,
İXS napoli mont
Scyco deri eldiven
Termal dizlik koruması
Motor üzerinde elcik koruma üstüne geçirilmiş el rüzgarlığı
Shark openline kask.

Bugün yukarıda bahsettiğim gibi aşırı yağmur altında yolculuğuma başladım pendik ten E-5 bağlandığımda yağmur daha şiddetli bir hal aldı.Tek sıkıntım ayağımdaki kot pantolon ve aşırı yağmur yemesi idi.Öteki ekipmanlar sorun olmadı İXS montu görevini yerine getirdi ama o da bir yere kadar yolun 4/3 ünde kollarımın ıslandığını hissettim.Zaten motorda el rüzgarlığı olduğu için yağmur ellerime nüfus bile etmedi.
Vee ayakkabılar benim muhakkak su geçirmeyen ve üşütmeyen bir bot almam lazım.
Yolda giderken su birikintileri botun içine doldu dakika 1 gol 1 durumu oldu.En azından köprüden sonra su alsaydı yine bir nebze ama pendikten maltepeye giderken ayakkabıların içi su doldu.Ve avcılara kadar o şekilde gitmek zorunda kaldım.

Tam şirinevler mevkine geldiğimde sağda dörtlülerini yakan bir araç ve motorcu duruyordu, hemen sağa yanaşıp olay yerine intikal ettim.

Bi baktım motorcu arkadaş bayan,bayan bir hayli korkmuştu bana iyiki geldiniz dedi.Direkt olarak bayana sizin bir şeyini var mı diye sordum çok şükür fiziki bir hasarı yoktu.

Motoru ile giderken kendi ifadesine göre araç şeridinde sıkıştırmış ve bayan arkadaşımızda düşmmek için araca çarpmak zorunda kalmış.Araçtakilerin ifadesi ise motorcu bayan direkt bunlara çarpmış hatta çarptıktan sonra 4-5 km gitmiş anca motorcuyu yakalamışlar.

Motorcu bayana sorduğumda kendisini sıkıştırdığı için düşmemek adına araca vurduktan sonra yol aldığını söyledi.
yani motorcu araca çarptıktn sonra veya araç motorcuya çarptıktan sonra ortalam a 4-5 km yol almışlar.

Sonrasında adamlar anlatıyor bize çarptı kaçtı falan durun dedim kıza sordum beni sıkıştırdılar dedi düşmemek için devam ettim dedi.

Aralarında anlaşamıyorlar ben trafik sigortanız var mı diye sordum ikiside var dedi o zaman tutanak tutalım dedim araçtakiler yanaşmadı o zaman polis çağıralım dedim yine araçtakiler çok aceleleri olduğunu bu vakitleri olmadığını söylediler.Bende dedim ki o zaman ne istiyorsunuz kızdan 500 TL para istemişler,

Olmaz dedim senin aracında bu kadar hasar yok dedim.Sonra kızın yanına gittim dedim ki tutanağa yanaşmıyorlar 500TL para istiyorlar kız dedi bana da söylediler dedi fakat ben 300 TL verebilirim demiş.

Tekrar araçtakilerin yanına gittim kızın o kadar parası yok ayrıca senin hasarın ortalama 200 TL geçmez dedim.

adamalar başladı bağırmaya dedim bağırmayın kardeşim kız burada tek siz 4 kişiniz kız burada mağdur mağdem anlaşamıyorsunuz o zaman polis çağırın dedim.Onada yanışmadılar sonunda 250TL anlaştılar.

Bana kalsa onu bile vermem ama hiç tanımadığım iki taraf.

Sonra kızın yanına gittim dedim 250TL anlaştık sana uyar mı dedim dedi tama bende üzerinde para var mı diye sordum yok dedi bankadan çekecekmiş.
kıza sordum iyi misin tekrardan iyiyim dedi,

Sonrasında onlar olay yerinden ayrıldı bende bir süre takip ettin sonrası ne oldu bilemiyorum.

Ama yardıma ihtiyacı olan bir insana yardım etmek kadar huzur verici bir duygu yok.Şiddetli yağmur yağıyordu tam şirinevler mevkii tarfik şıkışmış bir iki motorcu geçti yine suratımıza bile bakmadılar.
Aynen lastiğim patladığında olduğu gibi.

Sonrasında yola devam ettim iyice ıslanmıştım durdukça üşüme geliyordu bende verdim gazı şirinevlerden avcılara takribi 10 dk sürdü sürmedi.Avcılara doğru yağmur azaldı yoldaki çamurlar artmaya başladı.Motor sürerken sevmediğim bir şey varsa o da yerdeki çamurdur.
Eve geldiğimde vicdanım aşırı rahattı.Ama aşırı da ıslanmıştım :) Avcılara vardığım saat 10.44 idi.
Neyse hemen motorun elcik rüzgarlığı,brandası,eldiven,pantolon,dizlikler üstümde ne var yoksa hepsini çamaşır makinasına attım.Ardından sıcak bir duş ve sabah kahvaltısı.

Bugün böyle bir yol maceram oldu size tavsiyem tatlı su motorcusu olmayın yağmurda çamurda motor kullanmak ayrı bir keyif.

Bu arada alacağım ekipmanlar,
Tulum yağmurluk
Su geçirmez bot rüzgarlığı
Su ve soğuk geçirmez kışlık bot.

harung
30 Kasım 2014, 14:30
Yardımcı olmuşsunuz bunun için sizi kutluyorum fakat ben olsam hayatta o parayı verdirmez bir de üstüne polis çağırır şikayetçi olurdum ne demek 500 ver git. Tabi çarpan kizda da suç var.. diyelim ki düşmemek için gittin en fazla 100 mt gidersin 4-5 km deyince.. o baya kaçmış anlaşılan..

imtarky
30 Kasım 2014, 14:35
Tebrikler güzel bir deneyim ve macera olmuş.

izmir3535
30 Kasım 2014, 14:38
motosiklet sürücüsüne yardımcı olduğunuz için tebrikler..yağmurda sürmeye gelince motoruma kıyamıyorum birincisi birde zaten bizm ülkede arabayı sürmeyi bilen yok herkez kamıkaze yağmurlu havalarda camlar buğu yapıyor kimsenin kimseyi gördüğü yok can güvenliğin için yağmurda sürmemekte fayda var.

CT.ATC
30 Kasım 2014, 14:44
Merhaba Mehmetenis bey, sizinle yıldızımız pek barışmasada(şaka tabi) bu yaptığınız takdire şayan bir davranış, tebrik ediyorum helal olsun :) Keşke iki dakika sıvışıp polis çağırsaydınız adamlar para almak için neler yapmışlar, o bayana da yazık valla geçmiş olsun diyelim.

Yağmur konusuna gelince sizin yaşadığınız o "donuna kadar ıslanma" durumunu bende yaşadım motosikletle çamurluğa kadar suyun içine batıp çıktık. Çizmeyi ne yaparsınız bilmiyorumda korumalı montunuz var ise alacağınız yağmurluğu motosiklet sitelerinden değilde işçi kıyafeti satan sitelerden veya dükkanlardan çok ucuza alabilirsiniz.

mehmetenis
30 Kasım 2014, 14:56
Yardımcı olmuşsunuz bunun için sizi kutluyorum fakat ben olsam hayatta o parayı verdirmez bir de üstüne polis çağırır şikayetçi olurdum ne demek 500 ver git. Tabi çarpan kizda da suç var.. diyelim ki düşmemek için gittin en fazla 100 mt gidersin 4-5 km deyince.. o baya kaçmış anlaşılan..

Üstat tam olaylar onların anlattığı şekilde belliki bayan korkarak kaçmış,bayanı şirinevler sapağında yakalamışlar.Araçtan inmiş 4 adam kız tek başına kalmış araçtakiler tutanağı kabul etmiyorlar,ben gelmeden zaten kız direkt parayı kabul etmiş bana da diyecek bir şey kalmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Merhaba Mehmetenis bey, sizinle yıldızımız pek barışmasada(şaka tabi) bu yaptığınız takdire şayan bir davranış, tebrik ediyorum helal olsun :) Keşke iki dakika sıvışıp polis çağırsaydınız adamlar para almak için neler yapmışlar, o bayana da yazık valla geçmiş olsun diyelim.

Yağmur konusuna gelince sizin yaşadığınız o "donuna kadar ıslanma" durumunu bende yaşadım motosikletle çamurluğa kadar suyun içine batıp çıktık. Çizmeyi ne yaparsınız bilmiyorumda korumalı montunuz var ise alacağınız yağmurluğu motosiklet sitelerinden değilde işçi kıyafeti satan sitelerden veya dükkanlardan çok ucuza alabilirsiniz.

Üstat olur mu öyle şey hepimiz her zaman bir birimize yardımcı olmalıyız,ama zaten ben geldiğimde kızı ortalarına almışlardı ben gelince kız aralarından ayrıldı.Oradan ayrılamadım.açıkcası

Yağmurluk olayına gelince iyice araştıracam.
Ama bu dediğiniz işci lkıyafetleri yağmurluğunun ağ bögesinden çok yağmur aldığını söylüyorlar

CT.ATC
30 Kasım 2014, 15:01
Üstat tam olaylar onların anlattığı şekilde belliki bayan korkarak kaçmış,bayanı şirinevler sapağında yakalamışlar.Araçtan inmiş 4 adam kız tek başına kalmış araçtakiler tutanağı kabul etmiyorlar,ben gelmeden zaten kız direkt parayı kabul etmiş bana da diyecek bir şey kalmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Üstat olur mu öyle şey hepimiz her zaman bir birimize yardımcı olmalıyız,ama zaten ben geldiğimde kızı ortalarına almışlardı ben gelince kız aralarından ayrıldı.Oradan ayrılamadım.açıkcası

Yağmurluk olayına gelince iyice araştıracam.
Ama bu dediğiniz işci lkıyafetleri yağmurluğunun ağ bögesinden çok yağmur aldığını söylüyorlar

İki dakika sıvışıp derken, iki tarafında haberi olmadan siz çağırsaydınız burda bir haksızlık dönüyor diye, tabi ki orada olmanız iyi olmuş 500 yerine 250tl vermiş sizin sayenizde.

Hangi marka hangi model diye sorarsanız bilmem ama illa ki vardır kaliteli sağlam birşey, burda çok konu açıldı 200 liraya su geçirmeyen motosiklet pantolonu alıpta olduğu gibi suyu alan. Dediğiniz gibi araştırmak lazım.

orhanerdogan
30 Kasım 2014, 16:10
Hepsini geçtim 20 liralık bir yagmurluk takım olsa uzerinizde huzurlu bir yolculuk olurdu. Tecrübe diyelim.

ahmetkorkmaz
30 Kasım 2014, 16:24
Hepsini geçtim 20 liralık bir yagmurluk takım olsa uzerinizde huzurlu bir yolculuk olurdu. Tecrübe diyelim.

Hocam 20 tl ye öyle bir şey yok maalesef, ben Prohel 2 parça yağmurluk aldım, 110 tl

Bardaktan boşanırcasına sağanak yağışlarda bir damla ıslanmıyorsun.

Sj's
30 Kasım 2014, 16:45
Abi niye para verdirdin kiza! Ya tutanak/polis ya da gule guleydi o durum.

Motorculukta da kaidedir, ekim ortasindan mayisa kadar ekipmanlar kis ve yagmur sartlarina uygun sekilde degistirilir. Hava kuru sicak farketmez :)

orhanerdogan
30 Kasım 2014, 17:34
Hocam 20 tl ye öyle bir şey yok maalesef, ben Prohel 2 parça yağmurluk aldım, 110 tl

Bardaktan boşanırcasına sağanak yağışlarda bir damla ıslanmıyorsun.

Nereye baktığına bağlı hocam iş güvenliği ekipmanları satan yerlerde bulabilirsin. Bende hem 20 liralıktan hemde weedor marka tulum var. Parası olan tulum olmayanda hiç yoksa 20 liralıkdan alabilir.

atillatopal9
30 Kasım 2014, 17:54
insaniyetinden ötürü tebrikler. zorlu bir yol gitmissiniz ve bir hayli engeller cikmis. bayana yardimci olmanizda kesinlikle en doğru davranış. birde, keşke para verdirmeseydiniz polis çağırıp tutanak tuttursaniz bayanın cebinden para çıkmaz birde hatali olan kesinlikle arac çıkacaktır. benim kiz arkadaşım polis okulu ikinci sınıf öğrencisi. türkiyede inanilmaz derece az bayan yunus var. sebebi ile onlarin olaylarını anlatıyorlar ki bayablar yunusluga gitsin diye. kız arkadaşımın anlattıklarına göre, bu tür durumlarda her zaman araç haksiz. cunki yunuslarda biliyolar ki motorculari trafikte gormezden geliyorlar. yagmue yağıyor diye en sag sritte yavas hiz ile gidiyorum. adam arkadan korna basıyor hizlan diye. malesef ki bayan erkek dinlemeden trafikte motorculari hiç görmüyorlar:(

mehmetenis
30 Kasım 2014, 19:47
Abi niye para verdirdin kiza! Ya tutanak/polis ya da gule guleydi o durum.

Motorculukta da kaidedir, ekim ortasindan mayisa kadar ekipmanlar kis ve yagmur sartlarina uygun sekilde degistirilir. Hava kuru sicak farketmez :)

Ben istemez miydim kıza bir kuruş para verdirmemek ama ben gelmeden zaten onlar para pazarlığını yapmışlar, Benim de diyecek lafım kalmadı,kız zaten 300TL tamam demiş.
Ben 200TL zorladım ama 250TL iş bağlandı.

İnan ki bir yağmurluk ve ayakkabı eksik, onları da tamamladım mı benden iyisi yok. Yoksa yazlık kışlık montlar var, dizlikler dirseklikler var ama bir yağmurluğum yokkk

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

insaniyetinden ötürü tebrikler. zorlu bir yol gitmissiniz ve bir hayli engeller cikmis. bayana yardimci olmanizda kesinlikle en doğru davranış. birde, keşke para verdirmeseydiniz polis çağırıp tutanak tuttursaniz bayanın cebinden para çıkmaz birde hatali olan kesinlikle arac çıkacaktır. benim kiz arkadaşım polis okulu ikinci sınıf öğrencisi. türkiyede inanilmaz derece az bayan yunus var. sebebi ile onlarin olaylarını anlatıyorlar ki bayablar yunusluga gitsin diye. kız arkadaşımın anlattıklarına göre, bu tür durumlarda her zaman araç haksiz. cunki yunuslarda biliyolar ki motorculari trafikte gormezden geliyorlar. yagmue yağıyor diye en sag sritte yavas hiz ile gidiyorum. adam arkadan korna basıyor hizlan diye. malesef ki bayan erkek dinlemeden trafikte motorculari hiç görmüyorlar:(

Üstat zaten araç haksız adamın gösterdiği yerler zaten önceden vurulmuş çünkü pas yapmıştı,
Ama orada mağdur kızın üstüne yıkmaya çalıştılar,
İnan ki o esnada yanımızdan belki 3 tane aşayiş geçti bir tanesi de ne oluyor demedi, belki bir motorlu veya araçlı trafik ekibi olsaydı olaya müdahil olurdu ama yağan yağmur ve pazar olması kızın şansı biraz da.

Bırak bayan yunus/şahin polislerini ben normal yunus polisi de görmüyorum yaz geçti görmedim kış geldi hiç görünmez olurlar,
Kanımca Bayan polislerin saha görevlerinde aktif olarak görevlerde yer alması gerekir,

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Bu arada bot olarak dekatlonda quechua marka iniut novardy su geçirmez erkek botu beğendim kullananlar memnun
siz nedersiniz,
http://imagizer.imageshack.com/img540/8548/cyvTYK.jpg

hsk
30 Kasım 2014, 20:17
Bende bugün fsm den geçtim öğlen gibi motorum bozuk bir haftadır yatıyor sultanbeylide çok ugrastık ama usta pek ilgili olmadığından olmadı 60km/h sabit hızla ayazağa ya kadar gittim üstümde işçilerin kullandıgı sarı renk olur genelde yağmurluktan vardı alt tulum gerçekten işe yaradı ıslanmama konusunda fakat üst yağmurluk zerre kadar fayda göstermedi içimdeki mont su gibi oldu ayazagaya gidene kadar.

ahmetkorkmaz
30 Kasım 2014, 20:55
Bu arada bot olarak dekatlonda quechua marka iniut novardy su geçirmez erkek botu beğendim kullananlar memnun
siz nedersiniz,
http://imagizer.imageshack.com/img540/8548/cyvTYK.jpg

Su geçirmez bot diye bir şey yoktur, az su geçiren bot vardır. en fazla 3 saat yağmurda motor kullan hepsi su geçirir.
Hiç su geçmesin istiyorsan, Mehmet ağanın sarı naylon çizmelerinden alacaksın yada botunun üstüne yağmurluk.

Bende bilmiyordum öğrendim.

DKN
30 Kasım 2014, 21:37
yardım etiğini sanıyosun ama etmemişin malesef. kızın parasını yedirmemeliydin. aracın markası neydi ?

bilginozi
30 Kasım 2014, 21:49
Bugun bursada saganak yagmur altinda 200km egitim surusu yaptik. Islanmadik yerim kalmadi.

zonta
30 Kasım 2014, 22:04
su geçirmez bot konusunda YDS nin diablo sunu şiddetle öneriyorum.goretex membran var içinde.İST-DÜZCE arası 250 km yaptım sağnak yağışta banamısın demedi.yağmurluk konusunda tulum önermiycem,giyip çıkarması zor oluyor.dechatlona gittiyseniz orada çok güzel yağmurluklar var..

Karalı
30 Kasım 2014, 22:11
Decathlon daki bot için bende olumlu yorumlar duydum arkadaşım kullanıyor

mücahit_89
30 Kasım 2014, 22:38
geçmiş olsun en sevmedim şey yağurda ıslanmak:)

kış için kullandığım bütün ekipmaları dechatlon'dan temin ettim hepsi aşağıda tavsiye ederim %100 su geçirmez hale gelmek tam 170 tlye mevcut.fiyat ve performans olarak ürünlerden memnunum,en çokta botlar bir harika hem sıcak hemde su almıyor,yağmurluklar ilk alındığında kesinlikle su geçirmiyor ama 1 sezon kullandıktan sonra bakım yapmak gerekli...

http://www.decathlon.com.tr/arpenaz-100-warm-novadry-su-gecirmez-erkek-botu-id_8285134.html

http://www.decathlon.com.tr/rain-cut-mont-yetikin-yamurluk-id_8300325.html

http://www.decathlon.com.tr/su-gecirmez-ust-pantolon-id_8073384.html

http://www.decathlon.com.tr/chill-heat-kayak-eldiveni-yetikin-id_8316610.html

brooklynnn
30 Kasım 2014, 23:51
Aynı ayakkabıyı kullanıyorum memnunum. Decathlon çalışanı olarak herkese önerdiğim bir bottur

ahmetkorkmaz
30 Kasım 2014, 23:58
Bugun bursada saganak yagmur altinda 200km egitim surusu yaptik. Islanmadik yerim kalmadi.

Bir keresinde botlarım öyle ıslandı ki petek üstünde 1 günde zor kurudu :) Her şeye rağmen yağmurda sürmek çok zevkli.

LynXMaSTeR
01 Aralık 2014, 00:06
bayan bildiğin hatalı demek ki para vermeyi hemen kabul etmiş.

hkn34
01 Aralık 2014, 00:13
dechatlom da kı botu onermem cunku sadece senı soguktan ve yagmurdan karuyacak allah korusun herhangı bır kazada ayagın bır yere sıkısırsa , ustune motor duserse veya dusupte suruklenırsen hıc bır ıse yaramaz halbukı goretex malzemeden uretılmıs motosıklet kullanıcıları ıcın uretılen bır bot alırsan yagmurdan ve soguktan korudugu gıbı parmak ucu topuk bolgesı uyluk kemıgı ve benzerı yerlerı korumalı bır bot senı olası bu tıp kazalardan mınımum zarar gormenı saglıyacaktır bılıyorum bu urunler bıraz pahalı ama ayagımız kadar degerlı degıldır nacizane bır tavsıye benımkı sadece ... hayırlı aksamlar... bu arada duyarlı davranısınız ve bır motorcu dostumuza yardımcı olmanızıda tebrık edıyorum..

mehmetenis
01 Aralık 2014, 02:20
yardım etiğini sanıyosun ama etmemişin malesef. kızın parasını yedirmemeliydin. aracın markası neydi ?

Neden?
Yanından Öylece geçip gitsemiydim?
Araç renault megane yeşilimsi renk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

geçmiş olsun en sevmedim şey yağurda ıslanmak:)

kış için kullandığım bütün ekipmaları dechatlon'dan temin ettim hepsi aşağıda tavsiye ederim %100 su geçirmez hale gelmek tam 170 tlye mevcut.fiyat ve performans olarak ürünlerden memnunum,en çokta botlar bir harika hem sıcak hemde su almıyor,yağmurluklar ilk alındığında kesinlikle su geçirmiyor ama 1 sezon kullandıktan sonra bakım yapmak gerekli...

http://www.decathlon.com.tr/arpenaz-100-warm-novadry-su-gecirmez-erkek-botu-id_8285134.html

http://www.decathlon.com.tr/rain-cut-mont-yetikin-yamurluk-id_8300325.html

http://www.decathlon.com.tr/su-gecirmez-ust-pantolon-id_8073384.html

http://www.decathlon.com.tr/chill-heat-kayak-eldiveni-yetikin-id_8316610.html

Üstat bugün decathlona gittim marmara forum avm deki,
Adı geçen botu 110 TL ye aldım.Bot sağlamlık hissi uyandırıyor hatta ayakkabıların oraya demo stand yapmışlar taşlı zemin asma köprü falan özellikle taşlı zeminde kendi botlarımla çıktığımda taşların ayağımın altına battığını hissettim,
sonra botu giydikten sonra aynı taşlı zemine çıktım sanki düz bir alana basıyormuşum gibi oldu taşları hissetmedim açıkcası.
ayrıca bot oldukça sıcak tutuyor,
ve bilek kısmını sarıyor,yürüme esnasında sizi yukarı fırlatacakmış gibi bir his uyandırdı bende.
yağmurluklara baktım sizin linkini paylaştığınız satıcı arkadaş doğa yürüyüşünde 2-3 saat yağmura karşı mukavemeti olduğunu fakat motor kullanımda garantisi olmadığından dolayı memnun kalmazsam değiştiremeceğini söyledi.Ben de vazgeçtim.
bir arķadaş prohelin alt üst yağmurluğunu 110TL tavsiye etti,
Ona bakmayı planlıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

bayan bildiğin hatalı demek ki para vermeyi hemen kabul etmiş.

Büyük ihtimalle ama o piskolojide de zoraki kabul etmiş sayılabilir.
ama ne olursa olsun adamların ısrarını anlayamdım. Belkide ehliyetleri yoktu belki araç başkasına aitti.Bilemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:01 ----------

dechatlom da kı botu onermem cunku sadece senı soguktan ve yagmurdan karuyacak allah korusun herhangı bır kazada ayagın bır yere sıkısırsa , ustune motor duserse veya dusupte suruklenırsen hıc bır ıse yaramaz halbukı goretex malzemeden uretılmıs motosıklet kullanıcıları ıcın uretılen bır bot alırsan yagmurdan ve soguktan korudugu gıbı parmak ucu topuk bolgesı uyluk kemıgı ve benzerı yerlerı korumalı bır bot senı olası bu tıp kazalardan mınımum zarar gormenı saglıyacaktır bılıyorum bu urunler bıraz pahalı ama ayagımız kadar degerlı degıldır nacizane bır tavsıye benımkı sadece ... hayırlı aksamlar... bu arada duyarlı davranısınız ve bır motorcu dostumuza yardımcı olmanızıda tebrık edıyorum..

Teşekkürler sizler sağolun.
Geçen sene dainese botlarından alıcaktım,hatta fuar zamanıydı,
fuarda konuştum tam hatırlamıyorum ama 400-450TL arası fiyata bırakacaklarını söylediler tamam dedim satıcı çocuk standa baktı abi dedi numarası kalmamış dedi.Bana kadıköydeki mağzaya gelirsem yardımcı olacaklarını söylediler bende firmanın kartını aldım satıcı çocuğun adını arkasına yazdım ayrıldım,
bir hafta sonra mağzaya gittim,
dedim fuarda .... isimli arkadaştan dainese botunu alacaktım numarası yoktu dalan dedim bana dediler numarası var,
neyse ayakkabıyı giydim,
Çocuklara sordum günlük kullanıma uygun mu diye olmaz abi dediler ayakkabı sert olduğu için gün içerisinde ayağını yorar dedi,
Ben yine tama dedim geldik fiyata dedim fuarda .... isimli arkadaşla 400-450 TL fiyata anlaştık bana o arkadşa burada yok demeye başladılar bilgisayradan falan baktılar içeri girip çıktılar 600TL den aşağı veremeyiz dediler,bende kartı gösterdim.Ben böyle şeylere acayip sinirlenirim,
kardeşim dedim o zaman niye kart yazıp verdi diye veryansın ettim ama veremiyeceklerini söylediler.
bende sinirlenip çıktım kartıda orada yırttım attım.
Bu adamlar yüzünden motor botu sevdasından vazgeçtim.
Her şerde bir hayır vardır.
Bunun hayrı buymuş demekki

hkn34
01 Aralık 2014, 02:32
Neden?
Yanından Öylece geçip gitsemiydim?
Araç renault megane yeşilimsi renk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

Üstat bugün decathlona gittim marmara forum avm deki,
Adı geçen botu 110 TL ye aldım.Bot sağlamlık hissi uyandırıyor hatta ayakkabıların oraya demo stand yapmışlar taşlı zemin asma köprü falan özellikle taşlı zeminde kendi botlarımla çıktığımda taşların ayağımın altına battığını hissettim,
sonra botu giydikten sonra aynı taşlı zemine çıktım sanki düz bir alana basıyormuşum gibi oldu taşları hissetmedim açıkcası.
ayrıca bot oldukça sıcak tutuyor,
ve bilek kısmını sarıyor,yürüme esnasında sizi yukarı fırlatacakmış gibi bir his uyandırdı bende.
yağmurluklara baktım sizin linkini paylaştığınız satıcı arkadaş doğa yürüyüşünde 2-3 saat yağmura karşı mukavemeti olduğunu fakat motor kullanımda garantisi olmadığından dolayı memnun kalmazsam değiştiremeceğini söyledi.Ben de vazgeçtim.
bir arķadaş prohelin alt üst yağmurluğunu 110TL tavsiye etti,
Ona bakmayı planlıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

Büyük ihtimalle ama o piskolojide de zoraki kabul etmiş sayılabilir.
ama ne olursa olsun adamların ısrarını anlayamdım. Belkide ehliyetleri yoktu belki araç başkasına aitti.Bilemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:01 ----------

Teşekkürler sizler sağolun.
Geçen sene dainese botlarından alıcaktım,hatta fuar zamanıydı,
fuarda konuştum tam hatırlamıyorum ama 400-450TL arası fiyata bırakacaklarını söylediler tamam dedim satıcı çocuk standa baktı abi dedi numarası kalmamış dedi.Bana kadıköydeki mağzaya gelirsem yardımcı olacaklarını söylediler bende firmanın kartını aldım satıcı çocuğun adını arkasına yazdım ayrıldım,
bir hafta sonra mağzaya gittim,
dedim fuarda .... isimli arkadaştan dainese botunu alacaktım numarası yoktu dalan dedim bana dediler numarası var,
neyse ayakkabıyı giydim,
Çocuklara sordum günlük kullanıma uygun mu diye olmaz abi dediler ayakkabı sert olduğu için gün içerisinde ayağını yorar dedi,
Ben yine tama dedim geldik fiyata dedim fuarda .... isimli arkadaşla 400-450 TL fiyata anlaştık bana o arkadşa burada yok demeye başladılar bilgisayradan falan baktılar içeri girip çıktılar 600TL den aşağı veremeyiz dediler,bende kartı gösterdim.Ben böyle şeylere acayip sinirlenirim,
kardeşim dedim o zaman niye kart yazıp verdi diye veryansın ettim ama veremiyeceklerini söylediler.
bende sinirlenip çıktım kartıda orada yırttım attım.
Bu adamlar yüzünden motor botu sevdasından vazgeçtim.
Her şerde bir hayır vardır.
Bunun hayrı buymuş demekki

herkez esnaf olamaz tabii bunlarda pıyasada ıs sahıbı ıste neyse daınese pahalı urunlerı olan bır marka daha uygun modellere bakabılırsınız mesela yanılmıyorsam mototal da sıpıdı vardı bı ara 250 300 arası fıyatlı bır model vardı galıba ama emın degılım hala varmıdır . evet motor botları bıraz sert oluyor ama ıllakı rahat edıcegınız bır model bulabılırsınız ben tcx jupiter kullanıyorum gundelıkte fena degıl yormuyor benı yarım bot seklınde tavsıye ederım , gercı dechatlondakı modelı almıssınız hayırlı olsun bu resımdekı modelı mı aldınız belkı bende alabılırım fıyatı cok ıyımıs cunku motora bınmedıgım zamanlarda kullanmak ıcın ...

mehmetenis
01 Aralık 2014, 13:26
herkez esnaf olamaz tabii bunlarda pıyasada ıs sahıbı ıste neyse daınese pahalı urunlerı olan bır marka daha uygun modellere bakabılırsınız mesela yanılmıyorsam mototal da sıpıdı vardı bı ara 250 300 arası fıyatlı bır model vardı galıba ama emın degılım hala varmıdır . evet motor botları bıraz sert oluyor ama ıllakı rahat edıcegınız bır model bulabılırsınız ben tcx jupiter kullanıyorum gundelıkte fena degıl yormuyor benı yarım bot seklınde tavsıye ederım , gercı dechatlondakı modelı almıssınız hayırlı olsun bu resımdekı modelı mı aldınız belkı bende alabılırım fıyatı cok ıyımıs cunku motora bınmedıgım zamanlarda kullanmak ıcın ...

Tavsiyeleriniz için teşekkürler,Evet resimdeki modeli aldım tavsiye ederim.

grottobora
01 Aralık 2014, 14:39
Motorsikletli dayanışmasının olması gereken noktası bu.Bunu görmek güzel.

Darkin
01 Aralık 2014, 16:28
Ayakkabı demişken ben de bir TCX incelemesi yapmıştım, işine yarayan biri olursa diye buraya tekrar koyuyorum:
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/137842-tcx-x-roadster-wp-bot-ayakkabi-inceleme-yazisi.html

İlker41
02 Aralık 2014, 20:48
motorsiklette ıslanmakta güzel gerçekten iyi deneyim olmuş ben yağmurlu havada motor sürmeyi severim motor aşkı bambaşka nekadar tehlikelide olsa motorun üzerinde insan her şeyi unutuyor herkezin tekeri düz bassın kazasız sürüşler inşallah.

A.Volkan
02 Aralık 2014, 22:41
Mehmet bey tebrik ederim güzel davranış.Ama keşke polis çağırabilseydiniz