PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mereti aldık ama kullanmayı bilmiyorum

SeriBoy28
30 Kasım 2014, 05:04
Selamın aleyküm.

Abilerim kardeşlerim. adım mümtaz yaş 28 bursadanım

İş gereği elime bi motosiklet geçti takas karşılığı satamadık elimizde kaldı.

üstüne bindim ettim baktım izledim çok hoşuma gitti meret. bende kullanmak istiyorum.

eskiden otomatik vites motosiklet kullandım

bu vitesli. bir arkadaş yardımcı olmaya çalışıyor ama pek anlamıyor oda. araba kullanıyorum vitesleri az çok çözdüm.

kapalı alanda sürüyorum ileri geri olarak ama arkadaş hararet yapar bu dedi 1.viteste sürekli kullanmaktan masraf açarmış çok bu doğrumu bi sormak istedim. çünkü 15 20 dk 10 km 30km hız a yükseliyorum ancak korkuyorum bide.

etrafımdaki bi motorcuya götürdüm biz bundan anlamayız dedi motorum honda marka yetkili bayiye gittim kışlık lastik aldım (kamyonetle götürdük)

bursadan olup bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa cok sevinirim yada burdan bana yardım edebilecek yorumlar yapanırsanız cok sevineceğim. şimdiden teşekkür ederim cok uzun oldu kusura bakmayın

Allah hiçkimseye kaza bela vermesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:14 ----------

Buda resmi arkadaşlar bursa hürriyetten gören arkadaşlar olursa bi uğrayın yanıma :)

http://i.hizliresim.com/yA8mNn.jpg

mterayes26
30 Kasım 2014, 05:10
Temız gorunuyor , bin işte arkadaş

Faradaybv
30 Kasım 2014, 05:20
Sanirim motor 1000cc'lik. Direkt olarak bununla surmeyi cook zor ogrenirsiniz. Mumkunse satmaya bakin. Yada durumunuz iyi ise bi tane 125 cc yada 250 cc bi motosiklet alip iyice surmeyi ogrenin eminim kisa zamanda da ogreniceksinizdir. Resimdeki motor cok tehlikeli hem agir hemde guclu motor dikkan edin 1. Vites te ileri ileri geri yapipta ogrenilcek cinsten degil.

BatuhanK
30 Kasım 2014, 05:21
http://iblog.milliyet.com.tr/imgroot/blogv7/Blog333/2011/09/12/12/199879-3-4-89eed.jpg

Siz satmaya bakın onu. Hoşunuza gittiyse hoşunuza gidebilmeye devam etsin bu iş, vitesli 125-250 cc bir motor aynı keyfi verecektir

ahmetkorkmaz
30 Kasım 2014, 05:29
Merhaba ben Bursa dan yazıyorum ne konuda yardım istiyorsun?

Sanırım 600RR bu motor.

Edit: Google abi CBR 1000RR dedi. :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:21 ----------

Birde şöyle bir şey var, bu arkadaş bizimle kafa buluyor.

Resim wikipedia dan alıntı.

http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Honda_CBR1000RR#mediaviewer/File:2006_Honda_CBR1000RR_Fireblade.jpg

İbrahim
30 Kasım 2014, 05:55
Birde şöyle bir şey var, bu arkadaş bizimle kafa buluyor.

Resim wikipedia dan alıntı.

http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Honda_CBR1000RR#mediaviewer/File:2006_Honda_CBR1000RR_Fireblade.jpg

o kadarda yazmıştım sildim :) katılıyorum size

SeriBoy28
30 Kasım 2014, 06:36
ahmet kardeş kafa buldugum yok hürriyete yakınsan konuşalım. bana biraz sürmede yardım olarak istiyorum , pratik olarak yani.ruhsattaki yazıdan yazıp buldum motoru aynı renk motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:34 ----------

yalnış anlaşılmasın adım kötülenmesin yav belirtmediğime üzüldüm şimdi. motorda çizikler var fiyakalı gözüksün diye böyle resmini koydum

yarın kendi resmimide koyarım arkadaşlar yalnıs anlasılmasın

ahmetkorkmaz
30 Kasım 2014, 06:41
ahmet kardeş kafa buldugum yok hürriyete yakınsan konuşalım. bana biraz sürmede yardım olarak istiyorum , pratik olarak yani.ruhsattaki yazıdan yazıp buldum motoru aynı renk motor

Hocam buluşup görüşürüz o sorun değilde, madem böyle bir motorun var, samimi olarak şunu söylemeliyim.
Scooter den inip bu motora binilmez, Allah korusun hiç şakası yok bu aletlerin.
Ben şuan 4000 km filan yaptım, ama tecrübe olarak üstüne para versen o motora binmem :)
Yok ben illa kullanayım dersen, en azından bildiğim kadarını aktarırım. Bunu da başına bir iş gelmesin diye yaparım.
Adres olarak kent meydanındayım.

İbrahim
30 Kasım 2014, 06:42
bence çok tehlikeli 600 yada 1000 likle başlamak,başlanmamalıda. 125-250cc civarı hoşunuza giden bir motosikletle ekipmanları takarak başlamak iyi olur

SeriBoy28
30 Kasım 2014, 06:46
arkadaşlar yorumlarınız için sağolun. servistede dediler sen bunu kullanma diye kamyonetle gelince neden böyle geldin diye sormuşlardı.

ben bide internete danışayım dedim. peki şöyle bi soru yöneltsem sizlere. hiç trafiğe çıkmadan ilk yazımda da belirttiğim gibi ana temel şeyleride öğrenmeye çalışmamalımıyım? eğer öyleyse hiç binmiyeyim. çünkü sevdim mereti bunu satınca daha ince motorlardan alırım. Hiçbi zevk Allah'ın verdiği canı hiçe saymaya değmez yahu. ahmet kardeş yazdıgım gibi şayet uygunsa bunun tepesinde ilk adımı atmak trafiğe çıkmayacak şekilde senden yardım almak isterim. Bide güç kesici var hızlı gitmez onu takınca falan dediler yalan ozaman oda.

yav ben ayıptır söylemesi 22 milyara saydım bu motoru takasta 15 e kadar düştüm kimse almıyor bi sıkıntımı var bu seride kmsi 110 bin 2006 model

ahmetkorkmaz
30 Kasım 2014, 06:56
arkadaşlar yorumlarınız için sağolun. servistede dediler sen bunu kullanma diye kamyonetle gelince neden böyle geldin diye sormuşlardı.

ben bide internete danışayım dedim. peki şöyle bi soru yöneltsem sizlere. hiç trafiğe çıkmadan ilk yazımda da belirttiğim gibi ana temel şeyleride öğrenmeye çalışmamalımıyım? eğer öyleyse hiç binmiyeyim. çünkü sevdim mereti bunu satınca daha ince motorlardan alırım. Hiçbi zevk Allah'ın verdiği canı hiçe saymaya değmez yahu. ahmet kardeş yazdıgım gibi şayet uygunsa bunun tepesinde ilk adımı atmak trafiğe çıkmayacak şekilde senden yardım almak isterim. Bide güç kesici var hızlı gitmez onu takınca falan dediler yalan ozaman oda.

yav ben ayıptır söylemesi 22 milyara saydım bu motoru takasta 15 e kadar düştüm kimse almıyor bi sıkıntımı var bu seride kmsi 90 bin 2006 model

Hocam hiç trafiğe çıkmayacaksa bu motoru kullanmanın pek anlamı kalmıyor. İlla eğitim amaçlı dersen kafana geçirme riskin var. Gazı açınca çok kolay tekere gelir bu aletler.

Kullanıma bağlı ama bu motorların genelde 100 bin km de bir elden geçmesi gerekir. O yüzden millet kaçıyor olabilir.

Eğitim istersen sana kendi motorumla onu sağlarım ama buna bulaşma. Bu arada A2 var mı?

Carbondioxid
30 Kasım 2014, 07:00
Bu motor ile sürüşe kalkmayın ( bu tecrübe ile ) , yanınıza gelen bıçkın genç kardeşlerimiz olabilir sakın haa sakın motoru teslim etmeyin, sürdürmeyin, bana kalırsa tezelden elden çıkarmaya bakın.

Tekrar ediyorum, şimdi burada yazdıklarınızı okuyup ağzı sulanan genç kardeşlerimiz yanınıza gelebilirler, sakın ola motoru test için, veya herhangi sebeb ile vermeyin!!!

maktama
30 Kasım 2014, 10:53
Hocam bu motorla eğitim olmaz, ben 200cc'lik motorumu 3-4 defa elimden kaçırıyordum acemiyken(4 ay önce, halen acemiyim orası ayrı), 2 defa da 40 km ile viraj alamayıp duvara geçiyordum, Allah'tan hem hızım düşüktü hem de eğitim vidyolarında izlediklerimi hatırlayıp az buçuk tatbik ettim de sorun olmadı. En ufak bir yanlış gazlamanızda bu motoru kafanıza geçirirsiniz, yanlış frende de yerle samimiyet kurarsınız.

Carbondioxid arkadaşın da dediği gibi motoru kolay kolay kimseye vermeyin, Allah korusun bir şey olursa(ki olur) verdiğiniz kişinin mesuliyeti sizde olur. Hiç o topa girmeyin. Öğrenecekseniz 150-250cclik bir motorla öğrenin.
Ayrıca hangi motoru kullanırsanız kullanın kask, eldiven, dizlik/dirseklik ve motor çizmeniz/botunuz olsun. Hele böyle bir alete binerseniz kesinlikle olsun. 30-40 km ile bile korumasız olarak yere düşmeniz halinde çok vahim durumlar ortaya çıkabilir.

Siz ilk önce bir ehliyet kursuna yazılıp A2 ehliyet alın ehliyetiniz yoksa, alırken zaten azıcık ucundan öğreniceksiniz motor kullanmayı. Ehliyetiniz varsa da yoksa da sürüş eğitimi/ileri sürüş eğitimi kurslarıvar, onlara katılıp kendinizi daha iyi/hızlı geliştirebilirsiniz.

Ha bu arada alet güzel alet :D

Yiğit_
30 Kasım 2014, 11:54

yav ben ayıptır söylemesi 22 milyara saydım bu motoru takasta 15 e kadar düştüm kimse almıyor bi sıkıntımı var bu seride kmsi 110 bin 2006 model

Keşke bir araştırsaydın almadan önce 110 km bu tarz motorlar için sınır görünüyor ve 22000 değerinin çok üzerinde 17 bine 50 bin kmde var.Birde yavaş kullanırsanız motor hepten pert olur.Acemisiniz hızlıda kullanamazsınız.

Darkcity2000
30 Kasım 2014, 12:02
Hacim sakin o motora el surme bir iki uc 100 un uzerindesin tecrube yok hemen garaja kitliyorsun sahibinden de satiliga cikariyorsun sonra 125 cc cbr 125r ayni gorunumlu yada yzf 125 alip biraz km yapip egitim alip karar veriyorsun.. daha gencsin bak o 1000 rr varya adami 3 e 4 e boler de parcalarini etraftan toplarlar sakasi yok..

chcts1
30 Kasım 2014, 12:57
Dert almışsın :mrgreen:

tuna_tour
30 Kasım 2014, 13:12
Hocam aman diyim hemen trollemeyi birakiyosun allah muhafaza o motorun hayaliyle burda eglenmen seni isinden gucunden geri birakir ac kalirsin allah muhafaza

bursagsli
30 Kasım 2014, 13:16
Göründüğü üzere yüksek cc bir motor başlangıç olarak bununla başlama sakata gelirsin
makina çok güzel bunun gibi motorlar 1. Viteste 120 yi rahat görüyor

GB79
30 Kasım 2014, 13:19
Bu aletler Formula 1 arabası gibi. Şöyle düşün, araba kullanmayı biliyorsun ama bir Formula 1 arabasına binip kullanmaya kalkarsan kendini öldürebilirsin. Öldürmesen düşürürsün, bir yere vurursun, masraf açar. Daha düşük CC'lerde yeterince tecrübe kazanmadan veya iyi bir eğitim almadan kendi kendine öğrenmeye çalışma. Yavaş yavaş uzun süre gidemezsin, gün gelecek gaz vereceksin ve kendini öldürebilirsin. Bu aletleri kullanmak çok basit değil, büyük mesai ve zaman lazım. Öğrendim dersin, bi bakarsın cennettesin. Motor kullanmak istiyorsan daha güçsüz bir motorla başla, korumaların (kask, mont gibi) tam olsun. Veya eğitim al iyi bir kurumdan birkaç ay, ondan sonra başla, bedava motor geldi, kullanayım diye canından olma.

berkcigdem
30 Kasım 2014, 13:27
sen sat bunu bence. bunu sattıgın parayla kendıne 200 cc falan bır tane vıteslı motor al güzelce koruma ekipmanlarını al. artan parayıda harcama yavas yavas cc yukseltırsın.

atillatopal9
30 Kasım 2014, 14:20
Hocam Allah muhafaza o motor 1000cc Valla arkadaşlar arasında ölüm makinesi diyoruz biz buna.
sahibinden.com 'a koymanızı tavsiye ederim. honda bayi modeline ve aksesuarlarına göre size fiyat çıkarır.
bilen biriyle satmanızı tavsiye ederim.
öğrenecekseniz aynı tipe benzer cbr125r var bunu öneririm

celikat
30 Kasım 2014, 14:40
arkadaşlar bu konuya mesaj yazmak için zahmet etmeyin. dün kayıt olmuş, motorun fotosunu google'dan almış koymuş, altına da saçmalamış.

mod arkadaşlar konuyu direk silebilir.

SametSenel
30 Kasım 2014, 14:49
:cat: Troll

mahyo
30 Kasım 2014, 14:52
Her şeyi geçtim lastik yanaklarına bakılırsa o motorla sağlam viraj alınmış.
Söyledikleriniz inandırıcı gelmedi

serkanADH13
30 Kasım 2014, 14:58
Sen Mantar Tabancaları İle Oynayıp Alacağa Karşlık ANLAMADAN EL BOMBASI Almışsın,,,

Oynaması Dahi Korkutur Adamı,
Tanıdığın Güvendiğin Birilerine Teslim Ederek Eğitim Al,
Veya SAT GİTSİN,

Yoksa Bir Heves Uğruna SAKAT KALABLİRSİN Hatta ÖLEBİLİRSİN...

Seko
30 Kasım 2014, 15:34
Ben gelip bir bakayım istersen motor neymiş. Görünüşe göre bana bile fazla o motor.

AttilaXtreme
30 Kasım 2014, 15:57
Şöyle birşey de yapabiliriz.

Sen bir kamyona koyup o motoru bana yolla veya ben gelip alayım. 2-3 sene motoru terbiye edip senin altında düzgün durmasını öğreteyim, belki ben onu evcilleştirdikten sonra gönül rahatlığı ile binebilirisin. Sen de o arada kursa mursa git. :)

(Adamda ki şansa bak. biz binmek için bulamıyoz, kardeşimiz tablo olarak duvara asmak için o motoru ele geçirmiş. Kaderimi öpeyim :)

mterayes26
30 Kasım 2014, 16:46
Herkes bnm gıbı rahatsız değil ki , 40 günlük motorcuyken bir tur atıp gelcem dedim . Eskişehir bozüyük yapıp geldım , tabı radar yok sıııık sıııık sııık

LynXMaSTeR
01 Aralık 2014, 00:02
hocam bendeki cbr250 ile takas yapabiliriz istersen :)

OnNumero
01 Aralık 2014, 00:41
Selamın aleyküm.

Abilerim kardeşlerim. adım mümtaz yaş 28 bursadanım

İş gereği elime bi motosiklet geçti takas karşılığı satamadık elimizde kaldı.

üstüne bindim ettim baktım izledim çok hoşuma gitti meret. bende kullanmak istiyorum.

eskiden otomatik vites motosiklet kullandım

bu vitesli. bir arkadaş yardımcı olmaya çalışıyor ama pek anlamıyor oda. araba kullanıyorum vitesleri az çok çözdüm.

kapalı alanda sürüyorum ileri geri olarak ama arkadaş hararet yapar bu dedi 1.viteste sürekli kullanmaktan masraf açarmış çok bu doğrumu bi sormak istedim. çünkü 15 20 dk 10 km 30km hız a yükseliyorum ancak korkuyorum bide.

etrafımdaki bi motorcuya götürdüm biz bundan anlamayız dedi motorum honda marka yetkili bayiye gittim kışlık lastik aldım (kamyonetle götürdük)

bursadan olup bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa cok sevinirim yada burdan bana yardım edebilecek yorumlar yapanırsanız cok sevineceğim. şimdiden teşekkür ederim cok uzun oldu kusura bakmayın

Allah hiçkimseye kaza bela vermesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:14 ----------

Buda resmi arkadaşlar bursa hürriyetten gören arkadaşlar olursa bi uğrayın yanıma :)

http://i.hizliresim.com/yA8mNn.jpg

Bende Hürriyet'teyim kimlerdensin sen dostum ?

Macit250
01 Aralık 2014, 00:54
Direk fake acc .

telike
01 Aralık 2014, 01:16
http://www.youtube.com/watch?v=nuEk7og8204