PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soğukta çalışmamaya çare

oğuzhankaçar
30 Kasım 2014, 00:08
Merhaba arkadaşlar. Çin malı bir scooterim var. motorumu garajda tutmama rağmen sabahları soğuk diye marş basmıyor. ayak marşı ile 3-5 dakika uğraştıktan sonra çalıştırıyorum. fakat akşam okuldan çıkarken de soğuk yiyen motor gene marş almıyor. herkesin içinde ayak marşıyla uğraşmak pek hoş olmuyor. bu durumun bir çaresi yok mudur?

AydınOğlu09
30 Kasım 2014, 00:10
Bujini değiştir derim arkadaşım senin kadar olamasada benim motosikletimde zor çalışıyordu biraz. buji'yi değiştirdikten sonra tek marş alıyor artık sabahları bile.

oğuzhankaçar
30 Kasım 2014, 00:23
deneyeceğim teşekkür ederim

oyunageldim
30 Kasım 2014, 00:39
Bence akünüzde sorun var,soğuk diye marş basmamak olmaz

Lucas
30 Kasım 2014, 01:22
Bence akünüzde sorun var,soğuk diye marş basmamak olmaz

Ayak marşı ile akünün alakası yok ama :)

tragedie
30 Kasım 2014, 01:24
Aynı sorun bendede var bujiler değişti ama sabahları yada sogukta beklediği zaman motor marş almıyor. mecburen ayaklığı kaldırıp ayak marşı ile çalıştırıyorum yanlız ayak marşını bir yada ikinci basışta alıyor.

oyunageldim
30 Kasım 2014, 01:34

Evet bencede yok,
ama aküm zayıfladığında el marşı ile çalıştıramadığım için bende ayak marşı ile çalıştırıyorum

Lucas
30 Kasım 2014, 01:39
Evet bencede yok,
ama aküm zayıfladığında el marşı ile çalıştıramadığım için bende ayak marşı ile çalıştırıyorum

Onu diyorum bende işte. Ayak marşı ile de çalışmıyormuş :) Yani sorun aküde değil gibi :)

yeknet
30 Kasım 2014, 01:44
Belki yeteri kadar gaz açmıyorsunuz

snappy x
30 Kasım 2014, 10:04
benim mobiş tek marş valla :D

SlimShady1
30 Kasım 2014, 10:12
Isıtma jiklesini çekip marş pedalına bas tek seferde çalışır. Ben oyle yapiyom

Zeronix
30 Kasım 2014, 11:29
Onu diyorum bende işte. Ayak marşı ile de çalışmıyormuş :) Yani sorun aküde değil gibi :)

bujide olabilir. yada benzın fıltresınde pslk vardır ufak bı fıltre olur depodan karburatore gelen hortumda

mterayes26
30 Kasım 2014, 11:41

Okul çıkışı öyle demiyor ama

ferhatkars
30 Kasım 2014, 12:05
yeni bir akü ile 1 senelik akü arasında illaki bir fark olur... eski akü daha cabuk boşalır...
size tavsiyem el marşına basmadan önce hava filtresinin girişini bir elinizle kapatıp diğer elinizde marşa basın...
tam odak noktayı bulmak için eliniz az çekin veya yarısını acın vs... tam odak noktayı bulun...
motor hava cekmediği için daha cabuk çalışacaktır...