PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kesici,ara gazı vermek

atillatopal9
29 Kasım 2014, 09:52
Merhaba,
Hemen hemen her genç motorcu da vardır ara gazı ve kesici. bazen böyle durakta duran kızların yanından geçerken yapıyoruz, bazen arkadaşlarımla toplu gezilerde vs vs :)

sormak istediğim, ara gazı ve kesiciye vermek motoru, motoruma zarar verir mi?

HONDA CBR125R Tek silindirlik motor

beni aydınlatırmısınız,
tşkler

motorcu48
29 Kasım 2014, 10:01
belki motora değilde akla zararı olduğu kesin :P

atillatopal9
29 Kasım 2014, 11:45
:) :) Şeytan dürtüyor yahu. motorda daha çok yeniyim, heves mi desem apaçilik mi desem bilmiyorum ama, hoş oluyor :) bazen arkadan "hayvan" diye bağırıyorlar :):):)

almpoz
29 Kasım 2014, 12:15
cbr 125 in sesi çıkmıyor zaten orjinal egzozla.tiger egzoz falan olsa o zaman güzel olurdu.

xbuky
29 Kasım 2014, 12:31
cbr 125 in sesi çıkmıyor zaten orjinal egzozla.tiger egzoz falan olsa o zaman güzel olurdu.

Nereden anladınız arkadaşta tiger olmadığını. Neyse konumuza gelelim. VERİR. :D

atillatopal9
29 Kasım 2014, 13:20
TİGER HENÜZ YOK AMA ALACAĞIM,
BİRDE NE TÜR Bİ ZARAR VERİR?

TheAwesome
29 Kasım 2014, 13:44
Motoru en üst sınırlarına kadar zorluyorsun. Belirli bir süreden sonra krank milini eline alıp sallaya sallaya kızlara hava atarsın artık. Kesici işi sakat ufak ara gaz her zaman daha havalı daha iyidir.

atillatopal9
29 Kasım 2014, 13:50
Motoru en üst sınırlarına kadar zorluyorsun. Belirli bir süreden sonra krank milini eline alıp sallaya sallaya kızlara hava atarsın artık. Kesici işi sakat ufak ara gaz her zaman daha havalı daha iyidir.

bilgi için tşkler.
bu bilgi üzerine daha yapmam...

mertrichards
29 Kasım 2014, 14:13
Bende merak ediyorum,o ara gazı nasıl vericez ? :)

TheAwesome
29 Kasım 2014, 14:46
Tam olarak şöyle: 30-40 la giderken debriyaj usülce sıkılır, kaldırımdaki sarışın hatuna bir bakış atılır, gaz kolu yarımın biraz altına kadar 2 kez ard arda çevrilir. Asla tam çevrilmez olurda çevirirsen uzun süre öyle tutulmaz. bkz. vvvvvvv vın vınn vvvvvvvvv

atillatopal9
29 Kasım 2014, 15:05
Tam olarak şöyle: 30-40 la giderken debriyaj usülce sıkılır, kaldırımdaki sarışın hatuna bir bakış atılır, gaz kolu yarımın biraz altına kadar 2 kez ard arda çevrilir. Asla tam çevrilmez olurda çevirirsen uzun süre öyle tutulmaz. bkz. vvvvvvv vın vınn vvvvvvvvv

öyle anlattın ki, motoruma binesim geldi :) :) :)

C.Kaan
29 Kasım 2014, 15:30
Çok güzel zararı olur, sık sık yapılacaksa motorun ömrü 50 bin ise 40 bine düşer ve kısa vadede sübap kesebilirsin o yüzden yapma öyle şeyler. İnan durakta'ki kızlarda '' ayy ne şeker çocuk bizi görünce kesiciye düştü ayy bittim bittim '' demiyorlar merak etme :king:

atillatopal9
29 Kasım 2014, 15:45
Çok güzel zararı olur, sık sık yapılacaksa motorun ömrü 50 bin ise 40 bine düşer ve kısa vadede sübap kesebilirsin o yüzden yapma öyle şeyler. İnan durakta'ki kızlarda '' ayy ne şeker çocuk bizi görünce kesiciye düştü ayy bittim bittim '' demiyorlar merak etme :king:

vermiş olduğunuz bilgiden dolayı çok teşekkür ederim.
bilgisizliğim sonucu motoruma zarar gelmesindense, birdaha yapmam olur biter. tşkler.

moturmotur
29 Kasım 2014, 15:51
duraktaki kızlara hava atacanda muhtar emmiyide hesaba kat motoru bağırta bağırta gittiğini görünce saydırıyor olacaktır :)

beko12345
29 Kasım 2014, 19:38
Acaba hiç durakta aragaz attığı kızla çıkan varmı aramızda ?

celikat
29 Kasım 2014, 20:03
Motorun anasını belliyorsun yaptığın hareketle.

Bu ülkeden neden İkinci el motor alınmaz işte size belgesel.

hakikiteker
30 Kasım 2014, 00:48
Ara gazın çok bir zararı yok, sadece motoru daha fazla çalıştırıp omrunden yersiniz :D Bir de gazla hava atılmaz, kekoluk yapılır. Ha bundan hoşlanan kız yok mu vardır ama öyle kızdan ne fayda gelir bilinmez :)

tuna_tour
30 Kasım 2014, 00:55
Merhaba,
Hemen hemen her genç motorcu da vardır ara gazı ve kesici. bazen böyle durakta duran kızların yanından geçerken yapıyoruz, bazen arkadaşlarımla toplu gezilerde vs vs :)

sormak istediğim, ara gazı ve kesiciye vermek motoru, motoruma zarar verir mi?

HONDA CBR125R Tek silindirlik motor

beni aydınlatırmısınız,
tşkler

En temizi sen motora falan binme

atillatopal9
30 Kasım 2014, 01:15
En temizi sen motora falan binme

yazmayayım dedim ama, tutamadım kendimi.
motora binip binmeyim diye sorduğum oldu mu?
vermiş olduğun tepkinin çok terbiyesizce olduğununun farkında mısın?ben motorumu alalı 2 ay yeni oldu. ve özentilik aynı zamanda tabiri caizse apaçilik vardi.
motoruma zarar vereceğini düşünmemiştim, genede aklımdan bunu silmek için buraya bu konuyu açtım.
ve almış olduğum yorumlarda motoruma zarar gelmiş olacağını gördüm, yapmayacağımı da söyledim.

bilmemek değil, öğrenmemek ayıp.
birazda buna öğretmemek diyebiliriz değil mi?
sana kibar olmayı, ve bir şeyleri yanlış görüyorsan bunu düzeltmeyi öneririm.

Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

tep tek cevaplamamak için söylüyorum.
ben burada tartışma konusu açmadım. bir şey öğrenmek için açtım.
kendi şahsi düşüncelerinizi içinizde veya kendi arkadaş ortamınızda paylaşınız.

LynXMaSTeR
30 Kasım 2014, 01:38
biraz apaçilik candır, ben de yapıyorum arada :)

atillatopal9
30 Kasım 2014, 02:02

bu arada en sağlam yorumlardan bir tanesiydi :)
mesela kızlar değil aslında örnek olarak onu yazdım, böyle özgür hissediyor insan kendini o esnada yapılıyor. anlatilmaz yaşanır derler ya o gibi.. ama zararı olduğu için yapmayacağım.
tşkler

Mr.[T]
30 Kasım 2014, 02:13
bugün pcx150 mle durağın önünden geçerken bi debriyaj bi aragaz bi kesici,sonra durdum tabi kaskı falan çıkardım.kağıt kalemim hazırdır her zaman.koydum motorun selesine duraktaki dişiler gelip telefonlarını felan yazdı.bazısı beni de götür dedi.sonra alttan bi soğuk geldi,totom açıkta kalmış uyurken.

fitesli motor olupta kesiciye girmeyen yoktur heralde.zararlı mı zararlı ama o sesin de tadı başka yav

LynXMaSTeR
30 Kasım 2014, 04:32
motosiklet 10bin tl, ekipman 2bin tl, aragazın verdiği mutluluk paha biçilemez :)

erensipahi
30 Kasım 2014, 12:21
aragazdan benzin içmekten başka bi sorun oluşmaz ama kesiciye sokarsan supaplar üst kapak hasar görebilir uzun vadede bu belli olur :)

atillatopal9
30 Kasım 2014, 12:32
teşekkürler :)

xbuky
30 Kasım 2014, 12:34
Arkadaşın bilgisi yokmuş ve sormuş. Bence helal olsun merak etmiş, biliçlenmek için konu açmış, bizde yaptığının yanlış olduğunu söyleyelim demek yerine. Sen binme motora, yok böyle motorcu mu olunur, hee yap aragazı da gör sonra falan gibi yorumlar yazmışsınız. O adamda biliyor ara gaz yapınca duraktaki kızlar peşinden koşturarak, onun numarasını almayacaklarını, ama motoru yeni almış insan tabi heveslenir, merak eder. Ayrıca sanki bütün forum motoru alıyor da gözü gibi kullanıyor herkes ilklerde böyle kaçamaklar yapabiliyor...

iyi forumlar.

atillatopal9
30 Kasım 2014, 12:51
Arkadaşın bilgisi yokmuş ve sormuş. Bence helal olsun merak etmiş, biliçlenmek için konu açmış, bizde yaptığının yanlış olduğunu söyleyelim demek yerine. Sen binme motora, yok böyle motorcu mu olunur, hee yap aragazı da gör sonra falan gibi yorumlar yazmışsınız. O adamda biliyor ara gaz yapınca duraktaki kızlar peşinden koşturarak, onun numarasını almayacaklarını, ama motoru yeni almış insan tabi heveslenir, merak eder. Ayrıca sanki bütün forum motoru alıyor da gözü gibi kullanıyor herkes ilklerde böyle kaçamaklar yapabiliyor...

iyi forumlar.

kardeşim, Allah razı olsun senden. dediğimi tam olarak tanımlamışsın. "bazı" insanlar egolarını tatmin etmek için malesef boş muhabbet yapmakta. ben bu konuyu açarak bilinçlendim ki, yerli yersiz yapmayacağımın kanaatıne vardım. ama burada ki insanlar keşke bana senin gibi anlatsaydı... Allah razı olsun senden, yüreğine sağlık

GB79
30 Kasım 2014, 13:04
Sen binme motora yine de :P

Şaka şaka :queen:

tuna_tour
30 Kasım 2014, 13:24
yazmayayım dedim ama, tutamadım kendimi.
motora binip binmeyim diye sorduğum oldu mu?
vermiş olduğun tepkinin çok terbiyesizce olduğununun farkında mısın?ben motorumu alalı 2 ay yeni oldu. ve özentilik aynı zamanda tabiri caizse apaçilik vardi.
motoruma zarar vereceğini düşünmemiştim, genede aklımdan bunu silmek için buraya bu konuyu açtım.
ve almış olduğum yorumlarda motoruma zarar gelmiş olacağını gördüm, yapmayacağımı da söyledim.

bilmemek değil, öğrenmemek ayıp.
birazda buna öğretmemek diyebiliriz değil mi?
sana kibar olmayı, ve bir şeyleri yanlış görüyorsan bunu düzeltmeyi öneririm.

Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

tep tek cevaplamamak için söylüyorum.
ben burada tartışma konusu açmadım. bir şey öğrenmek için açtım.
kendi şahsi düşüncelerinizi içinizde veya kendi arkadaş ortamınızda paylaşınız.

Sen beni bosver duraktakilere yaptigin terbiyesizlige bak, motor camiasinin imajina verdigin zarara bak ... Not: motora binme sen cumlesindeki terbiyesiz kelimeleri bi gosterir misin , yoksa senin hosuna gitmeyen her yorum terbiyesizlik, bu forum senin monarşik oluşumun mu ?

atillatopal9
30 Kasım 2014, 14:28
Sen beni bosver duraktakilere yaptigin terbiyesizlige bak, motor camiasinin imajina verdigin zarara bak ... Not: motora binme sen cumlesindeki terbiyesiz kelimeleri bi gosterir misin , yoksa senin hosuna gitmeyen her yorum terbiyesizlik, bu forum senin monarşik oluşumun mu ?

tamam, yaptığım terbiyesizlik olsun.
öyleyse şöyle düşünelim. motorcu camiasina katılalı daha 2 ay yeni olacak.
her şeyde yeniyim. senden kat kat acemiyim, çok daha fazla. yaşımda 20, gencim kanım sıcak.
bana "kibar bir dil de"
"kardeşim yaptığım motora zarar verir, duraktakilerede ayip ediyorsun. gençsin aşacaksın bu şeyleri" diyebilmek zormuydu ?
üye tarihine baktığımda en az 30 yaşında olacağını tahmin edebiliyorum. sence insanların kalbini kırmadan birşeyler anlatmak çok mu zor?
30 küsür yaşındasin benim sana öğretmem mi gerekiyor bunu abi?

terbiyesizlik ise, bana yapmış olduğun hakarettir. 2 aylığım daha hevesimi kaçırıyorsun motora binmeye karşı.
yaptığımın yanlış olduğunu söyleyebilirsin.
burada atmış olduğun post, tartışma içerikli aynı zamanda da ego tatmin etme olayı var sanki?

benim bildiğim duyduğum kadarı ile hiç tanışmayan motorcular birbirini koruyup,yanlışı düzeltmekten yanalar.
ama senin tavrın öyle ki, evladım sen bu okulu boşuna okuyorsun, bırak bu işleri git çalış demekle aynı şey.

yaşının olgunluğu mu yoksa etrafında ki bir çok apaçilerden dolayımı bana karşı böyle bir yorum attın bilmiyorum.
ama 20 yaşımda senden daha kibar, aynı zamanda insanları kırmadan ifade edebiliyorum kendimi.

benden sana tavsiye olsun abi.
insanların kalbini kırma.

not; bu gönderi kendi şahsi eleştirilerinizi yapmanız için açılmadı. bir bilgi almak için açıldı
tartışma içerikli bir konuşma yapmak istiyorsanız, benim konularıma yanaşmamanızı tavsiye ediyorum.
çünki ben motorda çok yeniyim, bildiğin toy'um bunu kabul ediyorum.
bu yüzden beni bu işten vazgeçirmek yerine, yanlışımı düzelten abilerimin ellerinden öperim.

saygılar.

edit// profiline baktım 36 yaşında adamsın. abimsin. bana karşı soğuk belkide kızgın davransan da,
keşke kardeş yaptığın yanlış deyip bana açıklama yapsaydın. her neyse boşver.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

bu arada arkadaşlar, kız meselesi tamamen espiri. zaten dünyada eşi benzeri olmayan bir kız arkadaşa sahibim. o bana yetiyor. orada ki "kız" olayı tamamen benzetme amaçlı. sonuçta erkekler için gaz veriyorum desem, yanlış anlaşılırdı.
birde konuya atılan yorumlarda hoşuma gitme olayı aslında yok, sadece sorduğum sorudan çok çok uzak cevaplar aldığımda hem bana hakaret hemde forum kurallarına hakaret olduğunu düşünüyorum.
tekrar tekrar söylüyorum, ben bu foruma üye olurken düşündüğüm şeyler; 1. motorumu tanımak. 2.arkadaş edinmek 3. her türlü bilgi edinmektir.
ben buraya kimsenin kalbini kırmaya, veya kalbimin kırılması için gelmedim.

leokaplann
30 Kasım 2014, 15:13
ee insanları taciz edince mutlu mu oluyorsun ? Senin yakın çevrendeki hanımlar dışarı çıkmıyor mu ?
İNSANLARI RAHAT BIRAKIN UNUTMAYIN Kİ SİZİDE BİR "ANNE" DOĞURDU BİR GÜN BU ŞEKİLDE TACİZ EDİLEN SİZİN SEVDİKLERİNİZ OLABİLİR
( iki gün önce kız arkadaşıma aynı hareket motosiklet üstündeki 2 şerefsiz yaptı, yola atladım ama malesef tekmeleyemeden kaçtı gitti, ve inan o sinirle o iki çocuğun ölmesini umursamazdım )
NOT Hakareti bu hareki yapanlar üstüne alınsın!!! İNANIN BİR DAHAKİ SEFERE DAHA SERİ YOLLA ATLAYIP O KANSIZLARI YERE YAPIŞTIRACAĞIM !!!

mterayes26
30 Kasım 2014, 15:13
Ulan ne güldüm yaaa , ileri de 600 cc ve üzeri motor almaya karar verdıgınde neden sağlıklı motor bulamıyorum dedıgın anda aklına burası gelsın . Motorun debrıyajını sıkıp verdıgın gaz , motorun anasını beller . Viteste istediğin kadar sündür olan benzıne olur . Ama bu sekılde yerden gün almadığı için ummadıgın anda yatak yorgan sarabılır . Ayrıca dostum 125 cc , aragazı sesını agzınla yapsan daha çok ses çıkar . Tamam kızlar racinglere bayılıyor çünkü phalı motorlar oldukları için sahiplerini çok zengın sanıyorlar onlarda bılse petrole gırınce 5 tl at abı dedıklerını . Ben choppercıyım , bu tarz huylarımız olmadıgı için talaş chopper pek cıkmaz

celikat
30 Kasım 2014, 15:28
tamam, yaptığım terbiyesizlik olsun.
öyleyse şöyle düşünelim. motorcu camiasina katılalı daha 2 ay yeni olacak.
her şeyde yeniyim. senden kat kat acemiyim, çok daha fazla. yaşımda 20, gencim kanım sıcak.
bana "kibar bir dil de"
"kardeşim yaptığım motora zarar verir, duraktakilerede ayip ediyorsun. gençsin aşacaksın bu şeyleri" diyebilmek zormuydu ?
üye tarihine baktığımda en az 30 yaşında olacağını tahmin edebiliyorum. sence insanların kalbini kırmadan birşeyler anlatmak çok mu zor?
30 küsür yaşındasin benim sana öğretmem mi gerekiyor bunu abi?

terbiyesizlik ise, bana yapmış olduğun hakarettir. 2 aylığım daha hevesimi kaçırıyorsun motora binmeye karşı.
yaptığımın yanlış olduğunu söyleyebilirsin.
burada atmış olduğun post, tartışma içerikli aynı zamanda da ego tatmin etme olayı var sanki?

benim bildiğim duyduğum kadarı ile hiç tanışmayan motorcular birbirini koruyup,yanlışı düzeltmekten yanalar.
ama senin tavrın öyle ki, evladım sen bu okulu boşuna okuyorsun, bırak bu işleri git çalış demekle aynı şey.

yaşının olgunluğu mu yoksa etrafında ki bir çok apaçilerden dolayımı bana karşı böyle bir yorum attın bilmiyorum.
ama 20 yaşımda senden daha kibar, aynı zamanda insanları kırmadan ifade edebiliyorum kendimi.

benden sana tavsiye olsun abi.
insanların kalbini kırma.

not; bu gönderi kendi şahsi eleştirilerinizi yapmanız için açılmadı. bir bilgi almak için açıldı
tartışma içerikli bir konuşma yapmak istiyorsanız, benim konularıma yanaşmamanızı tavsiye ediyorum.
çünki ben motorda çok yeniyim, bildiğin toy'um bunu kabul ediyorum.
bu yüzden beni bu işten vazgeçirmek yerine, yanlışımı düzelten abilerimin ellerinden öperim.

saygılar.

edit// profiline baktım 36 yaşında adamsın. abimsin. bana karşı soğuk belkide kızgın davransan da,
keşke kardeş yaptığın yanlış deyip bana açıklama yapsaydın. her neyse boşver.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

bu arada arkadaşlar, kız meselesi tamamen espiri. zaten dünyada eşi benzeri olmayan bir kız arkadaşa sahibim. o bana yetiyor. orada ki "kız" olayı tamamen benzetme amaçlı. sonuçta erkekler için gaz veriyorum desem, yanlış anlaşılırdı.
birde konuya atılan yorumlarda hoşuma gitme olayı aslında yok, sadece sorduğum sorudan çok çok uzak cevaplar aldığımda hem bana hakaret hemde forum kurallarına hakaret olduğunu düşünüyorum.
tekrar tekrar söylüyorum, ben bu foruma üye olurken düşündüğüm şeyler; 1. motorumu tanımak. 2.arkadaş edinmek 3. her türlü bilgi edinmektir.
ben buraya kimsenin kalbini kırmaya, veya kalbimin kırılması için gelmedim.

senin motoruna gelen zarar benim umrumda değil, benim umrumda olan senin gibi toplum huzurunu kaçıran insanlarla aynı camiada olmak, senin hevesin kaçmasın diye güzel bir dille bak kızları taciz etme diyemeyeceğim, genç olup kanının kaynaması libidona hakim olamaman bu yaptıklarına hafifletici neden olamaz. bizde anamızın karnından motorcu doğmadık, senin geçtiğin yaşlardan bende geçtim ama kimsenin huzurunu kaçırmadım, motor sürmenin keyfini çıkardım, motosiklet huzur kaçırarak keyif veren bir araç değildir, eskiden motor süren ve birbirlerini tanımayan insanlar trafikte karşılaştıkları zaman birbirlerine korna çalarak selam verirdi, eğer ki bir abiden öğüt almak istersen, motordan ve herşeyden önce efendi ol ki o yaklaşamadığın ve bunun eksikliği ile tuhaf şeyler yaptığın kızlar sana yanaşmaktan çekinmesin

tuna_tour
30 Kasım 2014, 15:32
senin motoruna gelen zarar benim umrumda değil, benim umrumda olan senin gibi toplum huzurunu kaçıran insanlarla aynı camiada olmak, senin hevesin kaçmasın diye güzel bir dille bak kızları taciz etme diyemeyeceğim, genç olup kanının kaynaması libidona hakim olamaman bu yaptıklarına hafifletici neden olamaz ... bizde anamızın karnından motorcu doğmadık, senin geçtiğin yaşlardan bende geçtim ama kimsenin huzurunu kaçırmadım, motor sürmenin keyfini çıkardım, motosiklet huzur kaçırarak keyif veren bir araç değildir, eskiden motor süren ve birbirlerini tanımayan insanlar trafikte karşılaştıkları zaman birbirlerine korna çalarak selam verirdi, eğer ki bir abiden öğüt almak istersen, motordan ve herşeyden önce efendi ol ki o yaklaşamadığın ve bunun eksikliği ile tuhaf şeyler yaptığın kızlar sana yanaşmaktan çekinmesin

arkadas soylenmesini gerekeni soylemis guzelce oku feyz al yinede secim senin hangi yoldan gitmek istersen o yolu izle

kdiner
30 Kasım 2014, 16:34
ben neden yapmıyorum bunu. her zaman karşınızda ki kişiyi düşünerek yapın. her kez zaten motorculara kötü gözle bakıyor, çoğu genç arkadaşların motor kullanmasına ve motor almasına müsaade etmiyor, böyle yaparak onlara bir koz daha vermiş oluyoruz altınızda ki motoru bilerek ve kimseyi rahatsız etmeden sınırlarımızı bilerek kullanırsak hem bizler için hem de karşı kişiler için daha yararlı olacaktır.

atillatopal9
30 Kasım 2014, 17:35
YAPTIĞIN YAPTIN KARDEŞ. YAPMA DEMEK ZOR OLSA GEREK. SENINLE DAHA FAZLA KONUSUP YAŞINA YÖNELİK BIR IYILIK YAPMIYACAGIM. BURASI BIR MOTORSIKLET YARDIMLASMA FORUMU. BENIM MOTORUM SENIN UMRUMDA DEGILSE, BUDA SENDE BENIM UMRUMDA DEGILSIN DEMEKTIR. BEN BURAYA KONUYU BILGI EDINMEK ICIN ACTIM. VE YANLSIIMI BANA SOYLEMENIZI ISTEDIM. AMA SIZ ÇOK YANLIS ANLADINIZ. BI KAC ONCEKI POSTLARA BAKARSANIX YAPTIĞIMIN YANLIS OLDUĞUNU VE BIR DAHA YAPMICAM DEDIGIMI OKUMUS OLURSUNUZ. AMA SANADA YAZILKAR OLSUN. BELLIKI SEN BU FORUMU YARDIMLASMA AMACI ILE KULLANMIYORSUN. BEN BURAYA DEDIM ki YENIYIM YANLISIM VARSA SÖYLEYIN. AMA SIZ ÇOK YANLIS ANLADINIZ. BEN YAPTIGIMIN YANLIS OLDUĞUNUN FARKINA GEÇTE OLSA VARDIM. VE BIRDAHADA YAPMIYACAGIM. AMA BILESIN KI SEN RAHATSIZ OLDUN DIYE DEGIL! YAPTIGIMIN YANLIS OLACAGINI MANTIKLI DUSUNEMEMISTM VE SOYLENENLERDEN SONRA DUSUNDUM KI YANLIS BIRSEYMIS. VE SAKIN TUTUPTA HIC ARA GAZI VERMEDIM DEMEYIN KENDINIZI KANDIRIRSINIZ. SUPERSPORT BIR MOTOR BENIM HEP HAYALIMDI VE KAVUSTUGUMDA APACILIK ICIMSE VARDI. YANIMDAN ARA GAZI VERIP GIDEN MOTORCULARI GORDUGUMDE ANA AVRAT SOVMEDIM! INSALLAH BIRGUN BENIMDE OLUR DEDIM! VE ONLARA OZENDIM. BIR YÖNETİCI KONUYU YORUMA KAPATABILIR MI!

Lucas
30 Kasım 2014, 17:45
Sahibinin isteği üzerine kilitlenmiştir.