PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yuki izci kullanımında yardım

shinobi8311
28 Kasım 2014, 22:46
sa beyler 2 gün önce yuki izci kros motor aldım bazı şeyler aklıma takıldı
1. fazla gaz verdiğimde motor gazı kesiyor ve teklemeye başlıyor
2. 35 tl lik yakıt ile 77 kilometre gitti nedendir
3. motoru nasıl acıcam
yardımcı olursanız sevinirim

zaferkarizma
28 Kasım 2014, 23:15
motorunda sorunlar var belliki ustaya götürmeni tavsiye ederim. bir çok sorun olabilir başta karbüratör olmak üzere.
35 tl yakıtla 200 km yapman lazım o motorla.

HanzoLife
28 Kasım 2014, 23:32
Yaşadığın sorunların ana sebebi YUKİ...Adı üstünde YÜKİTO

zaferkarizma
29 Kasım 2014, 00:00
ya bilip bilmeden sallamayın arkadaşlar lütfen rica ediyorum. sitedeki herkez için söylüyorum:rendeer:

shinobi8311
29 Kasım 2014, 01:24
bende öle düşünmeye başlamıştım artık servisine göndericem yarın teşekkürler

erensipahi
30 Kasım 2014, 12:35
tekleme sorunu karbüratörden olur koyduğun benzindende kaynaklanabilir karbüratörün hava girişinin açık olduğundan emin olun cikleyi yani ondanda kaynaklanabilir çok benzin yakması bana hava/yakıt karışımında bi sıkıntı olduğunu söylüyor bi ustaya götürmen şart karbüratör ayarı zor iştir

ELque
30 Kasım 2014, 12:43
35 tl yakıt 7 litre ile 77 km kısaca 100 km de 9 litre felan abi senin motorda bayağı bir sıkıntı.Bence gönder servise yapsınlar.

mterayes26
30 Kasım 2014, 13:21
sa beyler 2 gün önce yuki izci kros motor aldım bazı şeyler aklıma takıldı
1. fazla gaz verdiğimde motor gazı kesiyor ve teklemeye başlıyor
2. 35 tl lik yakıt ile 77 kilometre gitti nedendir
3. motoru nasıl acıcam
yardımcı olursanız sevinirim

1. Fazla gaz verdiğinde motor uygun viteste mi ?
2. Benzin bitti dediğin anda eğilip benzin musluğundan yedeğe geçirdin mi ?
3. İlk 500 km sakin gezerek 1000 km sonra sıcak motorda her viteste üst devırlere cıkıp hemen gazı bırakarak 2000 km den sonra allah ne verdiyse ama sıcakken

dream4life
30 Kasım 2014, 14:01
Geçen sene fethiyede kiralayıp bir kaç günde yak. 500km gezdiğim, 100-110 aralığında kendini koruyan güzel bir aletti. O zaman 3,5-4,1 lt arası bir tüketimi oldu diye hatırlıyorum o sıcakta. Tekleme filanda yoktu. Karbüratör görünüyor sorun. Geçmiş olsun

shinobi8311
11 Aralık 2014, 22:36
sorunu bulduk sonunda hava filtresinden kaynaklanıyormuş yakıt ta o yüzden fazla gidiyordu şimdi düzeldi tavsiyeler için her keze teşekkürler

Carbondioxid
11 Aralık 2014, 22:47
Detay verin lütfen, ne sorun vardı filitrede? yırtık? yerine oturmamış? kirli ? yenisi ile değişim sonucu düzeldi? hava filitresi yağlandı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

sorunu bulduk sonunda hava filtresinden kaynaklanıyormuş yakıt ta o yüzden fazla gidiyordu şimdi düzeldi tavsiyeler için her keze teşekkürler
. .

shinobi8311
15 Aralık 2014, 21:29
Detay verin lütfen, ne sorun vardı filitrede? yırtık? yerine oturmamış? kirli ? yenisi ile değişim sonucu düzeldi? hava filitresi yağlandı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

. .

motor kargoda gelirken araca sıgmadıgından yan olarak getirilmiş ve motor yagı hava filitresine kadar gelmiş bu sebepten yağlanmış. hava alamadıgından yakıtta fazla gidiyordu. şu anlık hava filitresini temizleyip taktık yenisi gelinceye kadar idare edicem artık.
bu arada servisi 4 adet var bulundugum bölgede yanlız sadece bu marka bu motor tek olunca ellerinde parca bulundurmuyorlar özel sipariş ile geliyor servisi yok gibisine yanlış anlaşılma olmasın diye söyleyim dedim. servisleride gayet iyi ilgileniyorlar bilinsin istedim

Carbondioxid
15 Aralık 2014, 21:47
motor kargoda gelirken araca sıgmadıgından yan olarak getirilmiş ve motor yagı hava filitresine kadar gelmiş bu sebepten yağlanmış. hava alamadıgından yakıtta fazla gidiyordu. şu anlık hava filitresini temizleyip taktık yenisi gelinceye kadar idare edicem artık.
bu arada servisi 4 adet var bulundugum bölgede yanlız sadece bu marka bu motor tek olunca ellerinde parca bulundurmuyorlar özel sipariş ile geliyor servisi yok gibisine yanlış anlaşılma olmasın diye söyleyim dedim. servisleride gayet iyi ilgileniyorlar bilinsin istedim

Eyvallah, detay için teşekkürler, zira benzer problemler yaşıyoruz en umulmadık püf noktadan sorun çözülüyor, forum ruhu adına detay istemiş idim varolunuz.