PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TVS Apache RTR 150 2014 Hyper Edge

Sayfa : [1] 2

byzirvex
28 Kasım 2014, 22:27
http://www.tvsturkiye.com/images/model/c1.jpg

Arkadaşlar TVS Apache RTR 150 2014 Hyper Edge Kasada Vibrasyon ( Motor Titreşimi ) Varmı ?

Satış Bayisini Aradım 2014 Kasalarda Öyle Bir Problemle Gelen Olmadığını Söyledi.

Bune
28 Kasım 2014, 23:45
Çok iyi titriyor, titremiyor diyen bayi vibratör müptelası herhalde.

Darkcity2000
28 Kasım 2014, 23:51
Titresin ne olacakki.. motor dedigin az titreyecek kendini hissettirecek..

BerKToprak
29 Kasım 2014, 00:03
2014 kasasını bu gün bi biniyim tur atayım dedim aman allahım nasıl bir titreme var motor bloğunun oynayışına şahit oldum. Altındaki motosiklet değil Hilti Mübarek yok böyle bir titreme. kim titreme yok diyorsa halt etmiştir.

EneS_Turker
29 Kasım 2014, 00:09
Diğer kasalarla aynı şekilde titreşim var.. Bi cbr125 kdr olmasada var :cherry: Rahatsız oluyormuyuz.. Hayır.. Zevk renk meselesı..

byzirvex
29 Kasım 2014, 00:50
http://www.youtube.com/watch?v=a0cM59dMQtM

Bitane Video Buldum Azıcık Suyla Kımıldamıyor Bardak

celikat
29 Kasım 2014, 00:52
Titresin ne olacakki.. motor dedigin az titreyecek kendini hissettirecek..

f650 ye biniyorsan apache sana pamuk gibi gelir zaten.

designserhat
29 Kasım 2014, 01:13
http://www.youtube.com/watch?v=a0cM59dMQtM

Bitane Video Buldum Azıcık Suyla Kımıldamıyor Bardak

:) bizim çektiğimiz video :) arkadaşım sen millete bakma bayiye de bakma Tek silindir her motorda titreşim olur ama abarttıkları kadar titreşim yoj bu motorda 26000 km kullandım ve hiçbir zaman rahatsız olmadım ben ve artçım.

EneS_Turker
29 Kasım 2014, 01:17
:) bizim çektiğimiz video :) arkadaşım sen millete bakma bayiye de bakma Tek silindir her motorda titreşim olur ama abarttıkları kadar titreşim yoj bu motorda 26000 km kullandım ve hiçbir zaman rahatsız olmadım ben ve artçım.

hayatımda kı iyiki dediğim şeylerden apache sahibi olmak.. satınca çok pişman olmuştm..tekrar kavuştk gerçi ama bu segmentte apache benım için bambaşka..

byzirvex
29 Kasım 2014, 03:06
hayatımda kı iyiki dediğim şeylerden apache sahibi olmak.. satınca çok pişman olmuştm..tekrar kavuştk gerçi ama bu segmentte apache benım için bambaşka..

Hocam size zahmet olmazsa su vibrasyonu para ve bir bardak suyla deneye bilir misiniz video 1 tane var ama ayrıntılı yok pek anlaşılmıyor

EneS_Turker
29 Kasım 2014, 03:10
Hocam size zahmet olmazsa su vibrasyonu para ve bir bardak suyla deneye bilir misiniz video 1 tane var ama ayrıntılı yok pek anlaşılmıyor

Vibrasyonu çok takan biriysen zaten apacheye bulaşma.. Cbf senın ıcın alternatif olsun.. yok takmam dıyosanda takılma buna.. rahatsız edicek bi vibrason yok motorda.. parayla suyla anlaşılcak şey değil bi apache bulup kendın görmelisin..

byzirvex
29 Kasım 2014, 03:13
Vibrasyonu çok takan biriysen zaten apacheye bulaşma.. Cbf senın ıcın alternatif olsun.. yok takmam dıyosanda takılma buna.. rahatsız edicek bi vibrason yok motorda.. parayla suyla anlaşılcak şey değil bi apache bulup kendın görmelisin..
Ben karabük bölgesinde hiç görmedim yeni kasalardan ondan hiç test edemedim

Darkcity2000
29 Kasım 2014, 10:58
f650 ye biniyorsan apache sana pamuk gibi gelir zaten.
Aynen 2012 cbr 125 'imde titriyordu ama.. f650 altinda bir ayi aldugunu hissettiriyor ben seviyorum valla

cihangir151
29 Kasım 2014, 11:39
ben almayı düşündüğüm için denk gelen birinin motoruyla öyle bir tur attım devir saatini zorlayacak devirlere çıkmadım ama onun haricinde indiğimde "bir de bu motorda titreşim var diyorlar" dedim. yani anlamadım insanlar ne olsun istiyor?

Tsubasa
29 Kasım 2014, 11:44
ybr de aldım sattım cbf te aldım sattım yeni kasa tvs de aldım sattım.
cbfteki rahatlık kücük cc de bulamazsın.
ama sana şunu derim
tvs nin yeni kasası gibi hiç bişi beni memnun etmedi küçük cc de
yakıtı gidişi hissiyatı yakışıklı olması . bir de tiger egzoz yapacaksın
yeni kasalar eski kasalara göre az titriyor.
benim gözümde tvs geri kalan 2 motorun önünde 1 adım önde.

Capitao_3
29 Kasım 2014, 12:37
alacam inşallah bir tane :)

Bune
29 Kasım 2014, 12:38
Arkadaşım bak ben sana söylüyorum karar senin "BİR APACHE SAHİBİ OLARAK" motorumun çok ama çok titrediğini belirtiyorum bu öyle 30 saniye gaz verip bak bardak devrilmedi demeyle yada iki tur attım titremedi demeyle olacak iş değil, çıkacaksın otoyola yada uzun yola açacaksın gazı devir saati 8 bini geçecek o şekilde 10 dakika sür ben sana garanti veriyorum indiğinde avuç içini hissetmeyeceksin.

Ben bu motorla kız arkadaşımın yanına gitmeye açıkçası üşeniyorum kollarım kopuyor e5' e çıkınca ne yapayım 60 la gidip üstüme mi çıkartayım arabaları yoksa kızdan mı ayrılayım sen söyle :mrgreen:

Bu motor titremiyor diyen varsa istanbul avrupa yakasındayım bir gün tur attırayım arkamda görsün bakalım yüksek devirde nasıl titriyor. İşe gidip gelen bi insan eğer benim gibi yolu müsaitse bu motorla gazı açar açtı mı da her yanı tutulur olay bu. He ben motorumdan memnunum iyi ki almışım diyorum ama şunu da belirteyim yaz mevsiminde ben bu motorla şehirler arası yolculuk yapamam öldürür beni o yüzden çift silindir bi makinaya geçeceğim yaz başında Allah' ın izniyle. :cat:

byzirvex
29 Kasım 2014, 14:26
Arkadaşım bak ben sana söylüyorum karar senin "BİR APACHE SAHİBİ OLARAK" motorumun çok ama çok titrediğini belirtiyorum bu öyle 30 saniye gaz verip bak bardak devrilmedi demeyle yada iki tur attım titremedi demeyle olacak iş değil, çıkacaksın otoyola yada uzun yola açacaksın gazı devir saati 8 bini geçecek o şekilde 10 dakika sür ben sana garanti veriyorum indiğinde avuç içini hissetmeyeceksin.

Ben bu motorla kız arkadaşımın yanına gitmeye açıkçası üşeniyorum kollarım kopuyor e5' e çıkınca ne yapayım 60 la gidip üstüme mi çıkartayım arabaları yoksa kızdan mı ayrılayım sen söyle :mrgreen:

Bu motor titremiyor diyen varsa istanbul avrupa yakasındayım bir gün tur attırayım arkamda görsün bakalım yüksek devirde nasıl titriyor. İşe gidip gelen bi insan eğer benim gibi yolu müsaitse bu motorla gazı açar açtı mı da her yanı tutulur olay bu. He ben motorumdan memnunum iyi ki almışım diyorum ama şunu da belirteyim yaz mevsiminde ben bu motorla şehirler arası yolculuk yapamam öldürür beni o yüzden çift silindir bi makinaya geçeceğim yaz başında Allah' ın izniyle. :cat:

Hocam bi bulabilsem işte burda tvs bulamadım şöyle sorayım jawa 250 bilirsiniz tek silindir 2 zamanlı motor gerçekten binmekten zevk aldığım motorlardan biri o motorda titriyor ama sen onun üstüne çıktığın zaman unutturuyor o titremeyi jawa kadar titreme varmıdır o motorda

EneS_Turker
29 Kasım 2014, 14:32

2011 kasayla tek günde 1070km yapmış , aynı gün içinde artçılı 600km yapmış biri olarak tvs ile.. bu tamamen kişisel bi durum.. Ztn titreşimi takan biri cbf hariç tek silindir hiçbir makinaya yaklaşmasın.. alayı titrer.. apache bunların içinde kabul edilebilir olanlarındandır.. uzun yolda çokta güzel ypaılır.. çokta zevkli kullanılır :) Apache sahıplerı ıcın tıtresım ınan dert degıldır ztn..

sbr
29 Kasım 2014, 15:51
Apachemi satmasaydim basip gelcektim karabuge. Okadar istedim yani apache denemeni.. Ne de guzel olurdu 10000 devirden inmeden nonstop karabuk:) apache candir can.. Pulsar aldim cok daha iyi hizlaniyor ama apachenin hissettirdiklerini hissettiremiyor.

Seko
29 Kasım 2014, 15:58
Titreşim testi olarak bardağı deponun üzerine koymanın hiçbir anlamı yok. Depo titremeyebilir ama gidon ve ayaklıklar titrer. Bana göre hiç çekilmez. Bugüne dek titreşiminden keyif aldığım tek motor MSX 125 oldu. İnsanın titredikçe süresi geliyor.

GP500-1st
29 Kasım 2014, 16:14
Apachemi satmasaydim basip gelcektim karabuge. Okadar istedim yani apache denemeni.. Ne de guzel olurdu 10000 devirden inmeden nonstop karabuk:) apache candir can.. Pulsar aldim cok daha iyi hizlaniyor ama apachenin hissettirdiklerini hissettiremiyor.

bahsedilen sey pek anlasılmadı? dahamı iyi oturuyor yola, selesimi rahat, ne açıdan...

jackonbir
29 Kasım 2014, 16:27
apache nin tadı farklıdır
sürüş zevki vardır
yumuşaklık ve konfor istiyorsun cbf 150

sbr
29 Kasım 2014, 16:31
bahsedilen sey pek anlasılmadı? dahamı iyi oturuyor yola, selesimi rahat, ne açıdan...

Motorun gucu, dayanikliligi, hic hayir dememesi, sorunsuzlugu, gidisi vs vs..ayrica anlatamadigim seylerde var. Su sekilde anlatmaya calisayim. Bir adet mercedes sl55amg dusunun, bir tarfta da 1966 model ac cobra olsun. Ben cobradaki tadi sl55de bulabilecegimi dusunmuyorum. Bunun gibi bisey:)

Bune
29 Kasım 2014, 18:12
Tvs apache titremiyor diye yazan apache sahipleri delikanlı gibi şu soruya cevap versinler.

Hiç 90km/s üzerinde giderken aynadan arkadan gelen arabayı görebilen oldu mu? Ben şahsen titreşim yüzünden aynaları göremiyorum arkadan gelen herşey titreşim yüzünden flu, keza devir sayacı da öyle 8 bine kadar ip gibi çıkan gösterge 8 ve üzerinde sabitlenemiyor titreşim yüzünden.

Bunun haricinde tekrar ediyorum apache çok güzel bir motor iyi ki almışım diye defalarca yazabilirim ama titremiyor demek kuyruklu yalandır insanları kandırmaya gerek yok çünkü kimseye yalan borcumuz yok.

hitrooo
29 Kasım 2014, 18:29
Tvs apache titremiyor diye yazan apache sahipleri delikanlı gibi şu soruya cevap versinler.

Hiç 90km/s üzerinde giderken aynadan arkadan gelen arabayı görebilen oldu mu? Ben şahsen titreşim yüzünden aynaları göremiyorum arkadan gelen herşey titreşim yüzünden flu, keza devir sayacı da öyle 8 bine kadar ip gibi çıkan gösterge 8 ve üzerinde sabitlenemiyor titreşim yüzünden.

Bunun haricinde tekrar ediyorum apache çok güzel bir motor iyi ki almışım diye defalarca yazabilirim ama titremiyor demek kuyruklu yalandır insanları kandırmaya gerek yok çünkü kimseye yalan borcumuz yok.

Yazılanları okuyorum, dayanamadım yazayım dedim. Benim motorumda senin söylediğin hızlarda hatta daha yukarı hızlarda aynamda bir sıkıntı yok. Gayet net gözüküyor ve devir saati gayet rahat 10000 lere kadar çıkıyor yani göstergede titreşim yok. Motor gayet titriyor ama bunu daha çok ayak peglerinde hissediyorsun. Bence kendi motorunu bi göster servise falan.

byzirvex
29 Kasım 2014, 20:22
Eyvallah kardeşim sagolasin :-) düşünmen yeter

Darkcity2000
29 Kasım 2014, 20:50
Apachi candir, bugun yesil hyper edge gecti onumden guzel motor guzel...

EneS_Turker
29 Kasım 2014, 21:20
Tvs apache titremiyor diye yazan apache sahipleri delikanlý gibi þu soruya cevap versinler.

Hiç 90km/s üzerinde giderken aynadan arkadan gelen arabayý görebilen oldu mu? Ben þahsen titreþim yüzünden aynalarý göremiyorum arkadan gelen herþey titreþim yüzünden flu, keza devir sayacý da öyle 8 bine kadar ip gibi çýkan gösterge 8 ve üzerinde sabitlenemiyor titreþim yüzünden.

Bunun haricinde tekrar ediyorum apache çok güzel bir motor iyi ki almýþým diye defalarca yazabilirim ama titremiyor demek kuyruklu yalandýr insanlarý kandýrmaya gerek yok çünkü kimseye yalan borcumuz yok.

Harbiden bi servise goster yada getir bi bakiyim vardir elbet bi derdi garibanin (: bizde olmayan sornlar bunlar..

Bune
29 Kasım 2014, 22:48
ARkadaş kargaya yavrusu cidden şahin görünüyormuş ben bunu anladım :) Ayna muhabbetini zaten ilk bu forumda okumuştum demek ki sizin kullandığınız apacheler tiremeyen cinsten ne hoş :)

Özgürr
29 Kasım 2014, 23:27
Titremiyor diyen yalan söylemiş :queen: , bende var dahaa 1900 KM'de 2 kişi hafif rampa aşagiya 140 görüyor ve şu konu hakkında çok iddaliyimki 150 CC ' ler arasında en iddalısı en serisi , en hızlısı , en kıvrağı fakaaat çok az bir titreşim var ve buda altındaki hayvanın gücünü belli ediyor bence cbf bindim maxımem tek kişi APACHE'yi test ettiğim yolda pustum ve dip gaz gittim 130 zor zar gördü gercekten tireşim cok az ses cok az ama bana keyif vermedi apache titredikce benim hosuma gidiyor hızını belli ediyor frenleri cok iyi fren kullanımın iyise o motorsıklet ile kesınlıkle duramadım dıye kımseye yalan söylemezsin :mrgreen: , tek sıkıntıları cok hafif bir tireşim var ve lastikleri su görünce Allah'a emanet gidiyorsun :flower:

byzirvex
29 Kasım 2014, 23:44
Titremiyor diyen yalan söylemiş :queen: , bende var dahaa 1900 KM'de 2 kişi hafif rampa aşagiya 140 görüyor ve şu konu hakkında çok iddaliyimki 150 CC ' ler arasında en iddalısı en serisi , en hızlısı , en kıvrağı fakaaat çok az bir titreşim var ve buda altındaki hayvanın gücünü belli ediyor bence cbf bindim maxımem tek kişi APACHE'yi test ettiğim yolda pustum ve dip gaz gittim 130 zor zar gördü gercekten tireşim cok az ses cok az ama bana keyif vermedi apache titredikce benim hosuma gidiyor hızını belli ediyor frenleri cok iyi fren kullanımın iyise o motorsıklet ile kesınlıkle duramadım dıye kımseye yalan söylemezsin :mrgreen: , tek sıkıntıları cok hafif bir tireşim var ve lastikleri su görünce Allah'a emanet gidiyorsun :flower:

Üzerindeki TVS'nin Kendi lastikleri su görüncemi ?

Jawa Kadar Titreşim Yapıyormu Bu Motorlar ya ? :)

ELque
29 Kasım 2014, 23:55
Jawa efsanedir. Lafı bile var arkaya yoğurt kabını bağladım gelesiye ayran oldu derlerdi bazıları. Bence abartı bir titreşimi yoktur. Zaten titreşim var diyenler de büyük cc motorlar kullanıp iyice öğrenenlerdir. Yeni başlayana veya orta halli motorcuya bu titreşim hissetirmez bence.

byzirvex
29 Kasım 2014, 23:58
Jawa efsanedir. Lafı bile var arkaya yoğurt kabını bağladım gelesiye ayran oldu derlerdi bazıları. Bence abartı bir titreşimi yoktur. Zaten titreşim var diyenler de büyük cc motorlar kullanıp iyice öğrenenlerdir. Yeni başlayana veya orta halli motorcuya bu titreşim hissetirmez bence.

yav ben jawada kullandım rahatsız edici titreşim hissetmedim motorun üstünde gidiyorsunuz ne bekliyor millet bilmiyorum :) elbet o kadar titreşim olur arabamı bu ya :)

Tİme_shİft42
30 Kasım 2014, 00:37
Kendi motorumla 117 km aralıksız son gaz gittim indiğimde bir süre çişimi yapamadım :queen: titreşim konusu ilk başlarda rahatsız etmiyor gibi görünsede km arttıkça titreşimden rahatsız olmaya başlıyabilirsiniz o zamanda 150 cc yetmeyecek 250 cc lere bakacaksınız :)

Özgürr
30 Kasım 2014, 01:33
Üzerindeki TVS'nin Kendi lastikleri su görüncemi ?

Jawa Kadar Titreşim Yapıyormu Bu Motorlar ya ? :)

Aynen üzerindenki lastikler çok götü normal saglıklı bir asvaltta ben hiç yalan söylemıyım bayagı yatırdım sınırları zorladım bir sıkıntısı yok fakat su gordugu an ipler kopuyor :queen: , bu arada titreşimde cok rahatsız etmıyor ve saten 105 km/h den sonra kendını hıssetırmeye baslıyor :D ben sahsen rahatsız olmuyorum

byzirvex
30 Kasım 2014, 01:52
Aynen üzerindenki lastikler çok götü normal saglıklı bir asvaltta ben hiç yalan söylemıyım bayagı yatırdım sınırları zorladım bir sıkıntısı yok fakat su gordugu an ipler kopuyor :queen: , bu arada titreşimde cok rahatsız etmıyor ve saten 105 km/h den sonra kendını hıssetırmeye baslıyor :D ben sahsen rahatsız olmuyorum

teşekkür ederim cevap için :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

Kendi motorumla 117 km aralıksız son gaz gittim indiğimde bir süre çişimi yapamadım :queen: titreşim konusu ilk başlarda rahatsız etmiyor gibi görünsede km arttıkça titreşimden rahatsız olmaya başlıyabilirsiniz o zamanda 150 cc yetmeyecek 250 cc lere bakacaksınız :)

şuan ne kullanıyorsunuz :)

t.madde
30 Kasım 2014, 01:58
vıbrasyon apacheden apacheye değişiyo onun sebebide sahıbı bırı alıyo gozu gb bakıyo on numara rodaj yapıyo bakımlarına ozen gosterıyo onun motoru mınumum tıtrıyo bırı alıyo motor rodajdayken zorluyo bakımlarını aksatıyo 5 lıra az verıp ne oldugu belırsız yag kullanıyo motor tıtrıyo suan yenı kasa ıkı arkadasımda var bırı sıfır aldı dıgerı ıkıncı el aldı sıfır alan gozuku gb bakıyo ıkıncı el alan onun motora bınınce tıtresımı cok az hıssedılmıyo nerdeyse dıyo benım motor bıldıgın tıtrıyo dıyo....sen jawadan ınıp sıfır apache alıp bınersen yada cok ıyı bakmıs bırınden ıkıncı elını alıp bınersen sana tıtresımsız gb gelır kazasız belasız

SaRii
02 Mayıs 2015, 15:51
arkadaşlar 2014 Model Tvs apache aldım yeşili hissiyatı çok güzel gerçekten motorda titreşim var ama rahatsız etmiyor beni daha önceden mondial cup kullanıyordum belki kullananınız vardır ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız vede cup ile gün boyu hergün pazar hariç sürekli ordan oraya ordan oraya dur kalk başka bişey yok vede uzun yolda adamın gözünden yaş getirir Tvs ye gelince daha 2 gün oldu alalı 200km kadar falan yol yaptım rodajında olduğu için motoru sıkıştırmıyorum 6bin devirde 5 vitesde 75-80 arası birşeyler görüyor ve motorun gaza tepkisi gittikçe güzelleşti hissiyat çok güzel gerçekten oturuş pozisyonu ve motorun dengesi müthiş viteslerinde hiç bir problem yok şıkır şıkır mübarek ben sıfır aldım vede şuanda hem kendim hemde etrafımdaki eş dost herkesin gönlünü çaldı kerata :D . Yamaha Ybr taraftarıydım çok sıkı araştırdım forumdaki ybr başlığının 2000 sayfasını okudum abartısız belki ybr kimine göre güzel geliyordur ama arkama bakacağımı hiç zannetmiyorum çünkü çok güzel abi ya kesinlikle alıyım mı alınır mı bu motor diyen arkadaşlara eğer beğendiyseniz tereddüte düşmeyin alın ama arkadaşım Ybr alacam diyorsan onu al oda çok güzel motor senin gönlün rahat olsun önemli olan o Saygılarımla. Herkese selam tekeriniz düz bassın Allah kaza bela vermesin tüm motosiklet süren yoldaşlar

Survive
02 Mayıs 2015, 16:19
Hayırlı olsun kazasız belasız binin inşallah. Mayıs sonu bende 2014 apache sahibi olacağım :)

AttilaXtreme
02 Mayıs 2015, 17:43
Çok iyi titriyor, titremiyor diyen bayi vibratör müptelası herhalde.
Hasta oldum bu cevaba ya! :flower:

Titreşimsiz motor var mı bilmiyorum. Cidden denk gelmedim ama şöyle bir yanılgıya sürekli dikkat çekiyorum. Her motorda titreşim vardır ama seviyesini sadece motorun çalışma sistemi belirlemez. Örneğin rodajda gösterilen özensizlikten titreşim artar. Örneğin zincir gevşek veya çok gerginse tireşim artar. Örneğin lastiklerin türü cinsi kilometresi aşınmasına göre titreşim artar. Örneğin herhangi bir yerden gevşeyen bişey titreşimi arttırır vs vs vs.

Almadan sorup soruşturmak en iyisi ama titreşimi kabul ederek almak sağlıklıdır.

--------------
Bana da motorun parasını verip ruhsatı aldıktan sonra gelip şikayetçi olan oluyor, ben de bu arkadaşın verdiği cevaba yakın bir cevap veriyorum

- Attila abi, bu motoru aldık ama çok titreşim var. Ne yapçam abi ya!
- Olm, parayı verip almışsın. Yapçak bişe yok. Bi vibratör alıp tadını çıkarmayı dene istersen :)

Darkcity2000
02 Mayıs 2015, 18:35
arkadaşlar 2014 Model Tvs apache aldım yeşili hissiyatı çok güzel gerçekten motorda titreşim var ama rahatsız etmiyor beni daha önceden mondial cup kullanıyordum belki kullananınız vardır ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız vede cup ile gün boyu hergün pazar hariç sürekli ordan oraya ordan oraya dur kalk başka bişey yok vede uzun yolda adamın gözünden yaş getirir Tvs ye gelince daha 2 gün oldu alalı 200km kadar falan yol yaptım rodajında olduğu için motoru sıkıştırmıyorum 6bin devirde 5 vitesde 75-80 arası birşeyler görüyor ve motorun gaza tepkisi gittikçe güzelleşti hissiyat çok güzel gerçekten oturuş pozisyonu ve motorun dengesi müthiş viteslerinde hiç bir problem yok şıkır şıkır mübarek ben sıfır aldım vede şuanda hem kendim hemde etrafımdaki eş dost herkesin gönlünü çaldı kerata :D . Yamaha Ybr taraftarıydım çok sıkı araştırdım forumdaki ybr başlığının 2000 sayfasını okudum abartısız belki ybr kimine göre güzel geliyordur ama arkama bakacağımı hiç zannetmiyorum çünkü çok güzel abi ya kesinlikle alıyım mı alınır mı bu motor diyen arkadaşlara eğer beğendiyseniz tereddüte düşmeyin alın ama arkadaşım Ybr alacam diyorsan onu al oda çok güzel motor senin gönlün rahat olsun önemli olan o Saygılarımla. Herkese selam tekeriniz düz bassın Allah kaza bela vermesin tüm motosiklet süren yoldaşlar

Güzel tercih, Hyper Edgeler oldukça güzel YBR ye göre ...

Bune
02 Mayıs 2015, 22:45
Hasta oldum bu cevaba ya! :flower:

Titreşimsiz motor var mı bilmiyorum. Cidden denk gelmedim ama şöyle bir yanılgıya sürekli dikkat çekiyorum. Her motorda titreşim vardır ama seviyesini sadece motorun çalışma sistemi belirlemez. Örneğin rodajda gösterilen özensizlikten titreşim artar. Örneğin zincir gevşek veya çok gerginse tireşim artar. Örneğin lastiklerin türü cinsi kilometresi aşınmasına göre titreşim artar. Örneğin herhangi bir yerden gevşeyen bişey titreşimi arttırır vs vs vs.

Almadan sorup soruşturmak en iyisi ama titreşimi kabul ederek almak sağlıklıdır.

--------------
Bana da motorun parasını verip ruhsatı aldıktan sonra gelip şikayetçi olan oluyor, ben de bu arkadaşın verdiği cevaba yakın bir cevap veriyorum

- Attila abi, bu motoru aldık ama çok titreşim var. Ne yapçam abi ya!
- Olm, parayı verip almışsın. Yapçak bişe yok. Bi vibratör alıp tadını çıkarmayı dene istersen :)

Abi benim motoru sattığım adam motoru aldıktan sonra bana "ben daha önce apache aldım sattım aynı aksa aynı renk başka apacheler de sürdüm ama senin yaptığın rodaj cidden harika böyle güzel ses çıkaran güzel giden apache görmeden yağ gibi akıyor resmen" dedi kendisinin de foruma üye olduğunu söylemişti çıkıp burdan doğrulayabilir. Yani cidden özenerek yapmıştım rodajı ve sırf zincir gerdirmek balata temizletmek için bayiye giderdim o derece bakım hastasıydım yine de titriyordu. Hatta fuar dönüşü tem de ördek gibi ayaklarımı kaldırarak havada gitmiştim saatte 100km üstüne çıkınca peglerde öyle bir titreşim oluyordu ki anlatılmaz yaşanır.

Yani demek istediğim rodajı ve bakımı düzgün olsa da bu apache' ler yüksek devirlerde muazzam titriyor. Ben rodajdan sonra motorun hakkını verdim tem' e, e5' e çıktım sürekli bu yüzden iyi biliyorum neler yaşadığımı. Ama bugün tekrar commuter alsam yine apache alırım hele hele R25 ile 100km de 6 litre yakınca inan bi başka gözümde tütüyor apache :salut:

AttilaXtreme
03 Mayıs 2015, 14:24
Abi benim motoru sattığım adam motoru aldıktan sonra bana "ben daha önce apache aldım sattım aynı aksa aynı renk başka apacheler de sürdüm ama senin yaptığın rodaj cidden harika böyle güzel ses çıkaran güzel giden apache görmeden yağ gibi akıyor resmen" dedi kendisinin de foruma üye olduğunu söylemişti çıkıp burdan doğrulayabilir. Yani cidden özenerek yapmıştım rodajı ve sırf zincir gerdirmek balata temizletmek için bayiye giderdim o derece bakım hastasıydım yine de titriyordu. Hatta fuar dönüşü tem de ördek gibi ayaklarımı kaldırarak havada gitmiştim saatte 100km üstüne çıkınca peglerde öyle bir titreşim oluyordu ki anlatılmaz yaşanır.

Yani demek istediğim rodajı ve bakımı düzgün olsa da bu apache' ler yüksek devirlerde muazzam titriyor. Ben rodajdan sonra motorun hakkını verdim tem' e, e5' e çıktım sürekli bu yüzden iyi biliyorum neler yaşadığımı. Ama bugün tekrar commuter alsam yine apache alırım hele hele R25 ile 100km de 6 litre yakınca inan bi başka gözümde tütüyor apache :salut:

Pulsar tavsiye ederim. 100 kilometrede 3,5 litre. 5000'de bakım. Parça servis ucuz :)

Özgürr
03 Mayıs 2015, 18:29
2013 apache rtr kullanıcısıyım hemcinslerine göre EN HIZLISI , EN SERİSİ , EN SAĞLAMI , EN GÜVENİLİR OLANI , vakat biraz götü başı ayrı oynuyo 130 falan dedimi sende sıkıntı yok amenna fakat arkadakı adamın poposu biraz rahatsız oluyor :queen: motorun max speed zaten 143 falan :) rodajı daha nazik yaparsan 1-2 km daha kazanırsın daha uzun ömürlü binersin :cat:

Mexico
03 Mayıs 2015, 20:02
Seytan diyor sat pcx i al bundan bi tane sifir,tak tiger egzosu gazla :)

Özgürr
04 Mayıs 2015, 20:52
konu bitmiş bari üste çıksın okumak iyi oluyo kendı motorum hakkında muhabbetleri hep severim :queen:

doğan81
12 Temmuz 2015, 11:23
Konu hortlatmak gibi olmasın ama bu titresimi azaltmanin imkani var mı
ornegin
Sahibinde de ilanda arkadas on disliyi değiştirdiğini ve titresimin % 80 90 azaldigini hatta son hizin 140 olduğunu yazmis.
Birde pul atma diye bir sey var

Bu tur ornekler ile titresim azaltmak mumkun mü.

omer2to
12 Temmuz 2015, 14:18
vites 1 ve vites 2 de biraz titreme var ama 3-4-5 yüksek viteslerde titreşim yok

doğan81
15 Temmuz 2015, 01:26
vites 1 ve vites 2 de biraz titreme var ama 3-4-5 yüksek viteslerde titreşim yok

Nasi yani adam yazmis uzun yolda aynalari goremiyor diye