PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kontağa Su Kaçtı Anahtar Dönmüyor - Yardım Öneri Lütfen

FurkanZ
28 Kasım 2014, 20:03
Arkadaşlar merhaba,

Motorun kontağına yağmurdan su kaçmış. Anahtar dönmüyor. Yaklaşık 15 dk sürede motoru çalıştırabildim. Daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu? Ne yapmam gerektiği hakkında bilgisi olan var mı? WD40 sıkacağım ama önce suyu çıkartmam lazım.

Teşekkürler.

ümitfidan
28 Kasım 2014, 20:47
ben yikadiktan sonra kontagin icine tasana kadar wd40 i basiyorum suana kadar da sorun olmadi yag gibi calisiyo

EKONOMİ
28 Kasım 2014, 20:54
Arkadaşlar merhaba,

Motorun kontağına yağmurdan su kaçmış. Anahtar dönmüyor. Yaklaşık 15 dk sürede motoru çalıştırabildim. Daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu? Ne yapmam gerektiği hakkında bilgisi olan var mı? WD40 sıkacağım ama önce suyu çıkartmam lazım.

Teşekkürler.

siringayla mevcut suyu çekebilirsiniz

ama o kadar da abarti derecede su nasil girmiş şaşırdım

tekrar siringayla ince yag koyup pas vb önüne geçebilirsiniz

ara ara yaglayin derim

FurkanZ
28 Kasım 2014, 21:01
Tesekkurler. Her ikisini de deneyecegim.

aranel
28 Kasım 2014, 21:01
wd 40 ı basınca suyuiçinden atar taşana kadar sık.

logan07
28 Kasım 2014, 22:47
wd 40. benim torpido zor açılıyordu. anahtar zor giriyordu. verdim wd 40 ı. şimdi saat gibi

FurkanZ
28 Kasım 2014, 22:50
Arkadaslar yorumlardan sonra dayanamayip gece gece gittim motora. Bastim kontaga wd40. Iki uc kere anahtari soktum cikardim. Canavar gibi bir kerede donuyor. Sonra az daha verdim wd40. Hazir baslamisken ayakliklara da siktim biraz. Baya iyi oldu. Sagolun tavsiyeler icin.