PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda cgl 2004 elektrik tesisat sorunu

ygtemerce
28 Kasım 2014, 19:48
Merhaba Elimde bir honda cgl 2004 var.Ben bu motoru cafe racer'a çevirdim.Fakat şuan elektrik tesisatım'da hangi kablo nereye gidecek bilmiyorum ve karman çorman oldu.Kendi kütükleri kırıldı.Yeni kütükler aldım fakat 5 adet kütük aldım hepsinin soketleri farklı.o yüzden benim kendim uydurmam lazım kütükleri.Honda cg nin elektrik projesini bulabiliyorum fakat cgl projesi yok endonezya sitelerine kadar gezdim ben bu elektrik tesisatını nasıl uydururum yardımcı olacak var mı acaba?Şimdiden teşekkürler.

mterayes26
29 Kasım 2014, 01:37
İşin zor dostum , service manuel bulmalısın

serkanADH13
29 Kasım 2014, 02:31
orjınal kütükler elindemi ?
orjınal kütüğünün içini aç,

sinyallerden çıkanları orjınl olanın renklerını yaz,
yenı aldıgınında içini aç ve hangi renk hangisi ile aynı işe yarıyor ona göre kes ekle,

Mesela SİNYALLER STANDARTTIR,
TURUNCU SOL GÖK MAVİ SAĞ SİNYALDİR,
Yeşil, EKSİDİR,
MARŞ sarı kırmızıdır,

aküden ARTI kutbundan bir kablo çek boşta kalsın,
o boşta kalan ARTI kablosunu göstergeye giden kablo soketıne değdir çek ve hangi ışık yanıyor bak,

GÖSTERGEDE SİNYALLER,,,UZUN KISA,,,GÖRTERGE IŞIKLARI yanacaktır,

veya çek resmini bir kontrol edelim,,,

mterayes26
29 Kasım 2014, 04:29

yenı aldıgınında içini aç ve hangi renk hangisi ile aynı işe yarıyor ona göre kes ekle,

Yeşil, EKSİDİR,
MARŞ sarı kırmızıdır,

o boşta kalan ARTI kablosunu göstergeye giden kablo soketıne değdir çek ve hangi ışık yanıyor bak,

Bunları yazmayı düşündüm iyice kafası karısır diye servıce manuel dedım ya bakalım , kafası karısmazsa hallolur

ygtemerce
29 Kasım 2014, 19:52

Yeşil, EKSİDİR,
MARŞ sarı kırmızıdır,

Orjinal kütükleri yok motorun depodaykende yoktu çıkartıp atılmış.Bana yeni gelen kütüklerde ki 5 tane parçacıdan ayrı ayrı aldım renkler ve soketler tamamen farklı.Ön sinyalleri değiniz gibi gökmavi ve turuncu diye ayırdım.Doğru olduğunu düşünüyorum.Fakat geri kalanı tamamen muamma,Yeşil kabloların hepsimi eksi kutupa gidiyor acaba? çünkü ön tarafta birden fazla koyu yeşil kablo var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Bunları yazmayı düşündüm iyice kafası karısır diye servıce manuel dedım ya bakalım , kafası karısmazsa hallolur

Hocam valla doğru söylüyorsun fakat cgl kesinlikle service manuali yok bakmadığım gezmediğim bir tane site kalmadı yüzlerce siteye baktım direk cg ye atıyor bende cg ninkine uymak istemedim belki yanlıştır diye.Yanlış bağlamada tesisat yakma gibi bir durumla karşılaşırmıyım acaba?

ilkerabi
29 Kasım 2014, 21:08
Neyi nereye bağladığını bilmeden yapmaya kalkarsan yanar..
Eline aldığın kablonun ucu nereye bağlı bileceksin. Yoksa bu duman nerden çıkıyor diye bakarsın..
Sadece el kütükleri ise sorun değil... 7-9 tane kablo yerine oturacak..
Gösterge vs biraz uğraştırır.. Devir sayacı ve benzin göstergesine direk + bağlamayınız GİDER..
CG ile CGL arasında dağlar kadar fark yok, CG ninkine göre bağlayın gitsin.. Bir fark varsa CGL de devir saati de var o kısımla da uğraşıcak mısınız bilmiyorum o kısım yani gösterge tablası zaten ayrı soketi oluyor.

ygtemerce
29 Kasım 2014, 21:55
Neyi nereye bağladığını bilmeden yapmaya kalkarsan yanar..
Eline aldığın kablonun ucu nereye bağlı bileceksin. Yoksa bu duman nerden çıkıyor diye bakarsın..
Sadece el kütükleri ise sorun değil... 7-9 tane kablo yerine oturacak..
Gösterge vs biraz uğraştırır.. Devir sayacı ve benzin göstergesine direk + bağlamayınız GİDER..
CG ile CGL arasında dağlar kadar fark yok, CG ninkine göre bağlayın gitsin.. Bir fark varsa CGL de devir saati de var o kısımla da uğraşıcak mısınız bilmiyorum o kısım yani gösterge tablası zaten ayrı soketi oluyor.

Benim aklıma İstanbulda Honda cgl olan bir arkadaşı ziyaret edip yanımada tesisatımı alıp etiketlemek geldi fakat daha bulamadım öyle birini.el kütükleri far gösterge bilmiyorum sadece sinyalleri çözdüm bağladım onlarıda denemedim aküden güç vermedim tesisatı yakarım diye elimde bir adet daha tesisat var ama orjinal tesisat herzaman daha iyidir mantığıyla buna zarar gelmesin istiyorum.Gerçi elimdeki tesisattada farklı renkler çıkıyo heryerden oda cabası

mterayes26
30 Kasım 2014, 04:46
Öyle hemen yanmaz altı üstü 12 v + + ya degmesın yeter . Bız de dene yanıl seklınde ogrendık

ygtemerce
01 Aralık 2014, 15:40
Deneyeyim o zaman teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

lokman33
25 Aralık 2014, 20:37
Benim aklıma İstanbulda Honda cgl olan bir arkadaşı ziyaret edip yanımada tesisatımı alıp etiketlemek geldi fakat daha bulamadım öyle birini.el kütükleri far gösterge bilmiyorum sadece sinyalleri çözdüm bağladım onlarıda denemedim aküden güç vermedim tesisatı yakarım diye elimde bir adet daha tesisat var ama orjinal tesisat herzaman daha iyidir mantığıyla buna zarar gelmesin istiyorum.Gerçi elimdeki tesisattada farklı renkler çıkıyo heryerden oda cabası

bende de honda cgl var buyur gel bak ne zaman istersen

tunalisaid
05 Ağustos 2017, 01:32
Merhaba arkadaşlar benim emektar cgl 125 e bagaj demiri arıyorum fakat bir türlü bulamadım, nerede bulabilirim yada başka motorların uyanık varmıdır çok acil