PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pcx gaz verince stop etmesi

teknoali
26 Kasım 2014, 15:09
merhaba arkdaşlar, geçen hafta pcx 125 ile küçük bi kaza geçirdim. motor biraz sürüklenip kaldırıma çarptı. kalktım kendimde bir şey yok.
motoru kaldırdım çalışır vaziyette idi , kenara kaldırmak için gaz verince stop etti.

tekrar çalıştırıp gaz verdim stop etti. elimde kenara çekip tekrar denedim gazı birden verince puf deyip stop ediyor ama çok milim milim gaz verirsem gidiyor kalkış yaptıktan sonra sorun yok.
tamirci arkadaşım ile biraz göz attık ama teknik olarak herşey normal gözüküyor. beyin biraz darbe almış gibi bi görüntüsü var. beyinden yapar mı acaba ?
yada başına gelen veya fikri olan var mı ?

mterayes26
26 Kasım 2014, 19:35
Beyin nerdeee darbe alan yerler nerde , beyin çıkarsa oku fatiha . Beyni resetleyin , sarsıntıdan kafası karısmıs olabılır .

oluroyle
26 Kasım 2014, 20:57
Merhaba,

servise götürmeniz daha doğru olur, benimde başıma gelmişti bir keresinde ama motorum sürüklenmedi,sadece yan yattı ve üzerinden zıplayıvermiştim.Kaldırıp çalıştırmaya kalktığımda marşa bastığımda çalışıp stop etti. Dört,beş kere denedim,çalıştı sorun yaşamamıştım. Sarsıntıdan mteayes26 nın dediği gibi kafası falan karıştı diye düşünmüştüm.

mterayes26
27 Kasım 2014, 02:03
Hondaya eğilmek yerıne ecnebinin forumlarından birşeyler öğrenır yaparım

teknoali
04 Aralık 2014, 13:59
Honda servis gittim, kaza esnasında enjektör kırılmış 292 tl +işçilşk ile sorun çözüldü. Aynı sorun basına gelen arkadaslar olursa enjektör kontrol edin önce

clabber
04 Aralık 2014, 15:27
Pcx de motormu ya alt tarafı honda iste

mterayes26
04 Aralık 2014, 21:30
Pcx de motormu ya alt tarafı honda iste

Kendıne güldürmeyi bu kadar sevmemelisin