PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alarm Konusu - Portatif yada Kablolu ? - ve Start-Stop Fonksiyonu - Yardım

EneS_Turker
21 Kasım 2014, 01:12
Selam arkadaşlar. Motorsiklet alarmı TAKMAK istiyorum. Bi kaç konuyu okudum inceledim. 2 tür alarm var birisi pille çalışan diğeri bildiğiniz kablolu aküden güç alan alarm. Pilli olan nemden ve soğuktan çabucak bozuluyor deniliyor. Kafamda İnwells gibi bi alarm takmak var açıkcası çokta fazla masraf etmek istemiyorum. Kafama takılan nokta ise şu . aküye bağladım orası tamam sinyalleri bağladım orasıda tamam. mesele Start - stop fonksiyonu için kontak ve diğer bağlantılar. Bu fonksiyon gereklimidir ? sağlıklı mı dır? eğer öyleyse bunu nasıl bağlarım.. Bilgisi olan ve yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler..

Tİme_shİft42
21 Kasım 2014, 01:18
Selenin altında motorun kendi alarm tesisatı varsa çok işine yarar alarm beyninden çıkan soketi koltuğun altındaki sokete bağlarsan kısa yoldan her şeyi aktif edersin :)

EneS_Turker
21 Kasım 2014, 01:27
Valla koltugun altına bi soket var hiçbiyere bağlı olmayan ama bunun ne olduğu hakkında bi bilgim yok.. Tvs apache motorum.. Belkide başka bişey içindir bu soket.. bilgisi olan varsa ayrıca sevınırım tabi :)

serkanADH13
21 Kasım 2014, 01:38
o soketin bir resmi varsa at bakalım ?

Soket 9 girişli olacak,

Tİme_shİft42
21 Kasım 2014, 01:57
http://i.hizliresim.com/lY3mqg.jpg

http://i.hizliresim.com/6RrdD9.jpg

http://i.hizliresim.com/lY3mQg.jpg

serkanADH13
21 Kasım 2014, 02:07
motorundaki soket eğer bu sokete denk geliyor ise,
sorunsuz sıkıntısız kullanabılırsın...

EneS_Turker
21 Kasım 2014, 14:15
Motor Şuan Kapalı garajda .. Yarın bakıp resim alcam.. Çok teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

Gittim motora baktım Sanki o soket yok olmuş ^^ orda boşta bi soket olduğuna yemin edebilirdim ama bulamadım.. Garaj karanlıktı tam sağını solunu söküp bakmadım ama her zamankı yerınde yoktu.. soket yoksa nasıl yapcaz bunu asıl mesele o ztn :/ servis yaparızlı ederizli konuştu takmaya 25tl ıstıyo ^^

Tİme_shİft42
21 Kasım 2014, 14:19
Hava filtresi kutusunun üstüne sağına soluna iyice bak araya biyere sıkışmıştır :) dağınık durmasın diye diğer kablolarla birlikte bantlanmış olabilir

EneS_Turker
21 Kasım 2014, 14:23
Şimdi çıkarcam motoru garajdan detaylı arıcam zaten kafama takıldı .. Servise gitmeden vardı depoyu fln sökünce oraya biyeremı sabitlediler naptılar anlamadım ^^ Soket yoksa servıs yolu göründü gibi.. bağlamayı bilen pek kimsede yok çevrede.. gerçi tek takıldığım nokta dediğim gibi start stop mekanizması .. gerisi basit..

Tİme_shİft42
21 Kasım 2014, 14:32
Diyer kablolarıda tek tek bağlaman gerekir :) soketten takınca her şey aktif oluyor kablolarla felan hiç uğraşmıyon halledemessen yarın detaylıca resim çekebilirim :)

EneS_Turker
21 Kasım 2014, 14:39
Diyer kablolarıda tek tek bağlaman gerekir :) soketten takınca her şey aktif oluyor kablolarla felan hiç uğraşmıyon halledemessen yarın detaylıca resim çekebilirim :)

Çok sağol.. İşte şu kontaga bağlanan kablolar asıl mesele.. CDI zarar vermek ıstemıyorum yanlış bağlayıp.. bızım motorda ztn yan sehpa müşürü yok onada bağlanıyomuş sanırm..

Tİme_shİft42
22 Kasım 2014, 00:17
Gelişme varmı ?

LynXMaSTeR
22 Kasım 2014, 03:41
cbr250r da alarm düzeneği var mı?