PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyajın çok erken kavraması.

beko12345
19 Kasım 2014, 17:06
Merhabalar.

Motorumun debriyajı çok erken kavrıyor. Neredeyse debriyajı salmaya başladığımız gibi kavramaya başlıyor.
Debriyaj sonuna kadar çekikken tam ayırmıyor. Hala hafif gitmek istiyor motor.
Acaba bunun bahsettiğim gibi kavrama noktasının çok yakın olmasıyla alakası olabilirmi ?
Onu ortaya aldırsam ustayla 2 dakikada sorun düzelir mi ?

Debriyaj bitik desem , değil . Öyle devirin ani yükselip hızın artmaması gibi birşey yok. Ama dediğim gibi tam ayırmıyor.

Yardımcı olursanız sevinirim...

tuna_tour
19 Kasım 2014, 17:13
manetin ordan ayarlanıyor hocam , eğer ki ordan kurtarmıyora telin şanzıman tarafında bağlandığı yerden de ayar yapılıyor, DL 650 nasıl bilmiyorum ama bi servise veya ustaya götürsen 5 dk lık bir iş

cenkito
19 Kasım 2014, 17:43
muhtemelen tel tam cekmiyor, biraz daha gerilmesi lazım, hidrolik ise onun da ayarlanması lazım

ogzcngdk
19 Kasım 2014, 18:36
manetin ordaki vidayı açman lazım, açtıkça debriyaj yukarda kavrayacaktır kendin ayarlarsın onu, eğer eskiden böyle değilse telde kopma gibi bir durum olabilir benim debriyajımda kopmadan 1 hafta önce erken kavramaya başlamıştı..

beko12345
19 Kasım 2014, 18:53
manetin ordaki vidayı açman lazım, açtıkça debriyaj yukarda kavrayacaktır kendin ayarlarsın onu, eğer eskiden böyle değilse telde kopma gibi bir durum olabilir benim debriyajımda kopmadan 1 hafta önce erken kavramaya başlamıştı..

Yok aldığımden beri böyle , yarın o vidaya bakıyım ozaman.

ogzcngdk
19 Kasım 2014, 19:18
Yok aldığımden beri böyle , yarın o vidaya bakıyım ozaman.

aynen orasını açarsan sorun ortadan kalkar :cat:

mterayes26
19 Kasım 2014, 19:55
blok kısmına bak gevsemıs olabılır , yoksa yukardan ayarla yada bır ustaya götür 2 dk da yapar . Geçmiş olsun