PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 150 HS Çekiş Problemi

ssamet96
19 Kasım 2014, 02:26
Merhaba değerli forum üyeleri.. Aranıza yeni katıldım yaşım 18.

Mondial 150 HS modeline sahibim. Bugün motorumun çekişinin azaldığını fark ettim.
Sabahtan böyle bir problemim yoktu. Nasıl oldu onuda bilmiyorum ama motor fazla gitmemeye başladı. Dip gazı açıyorum anca anca gitmeye başlıyor.
Birde bu yağ konulan taraftan "fısısıs" diye ses geliyor motor çalışırken ve giderken sanki bi lastik hava kaçırıyormuş gibi bir ses.
Sabah böyle problemlerim yoktu, sanki motoru boğdum gibime geldi.
Sizce bu ses ve çekiş problemi neden kaynaklanıyor olabilir ?
Nasıl düzeltebilirim bu problemi ?

Cevaplarınız için teşekkürler..

antilop_skul
19 Kasım 2014, 09:32
hava filtren yernden cikmis olabilir butn hortumlari harbratoru kontro et

ssamet96
19 Kasım 2014, 15:35
Bugün ustaya gittim sorunu anlattım bana hava soğutmanın pervanesinin ses yaptığını sorun olmadığını söyledi. Sabah motoru çalıştırırken ilk siyah duman attı çok a şekilde 2 gaz verdikten sonra normale dondu. Çekişi yine az. Sanırım karbüratör de pislik var halbuki karbüratör yeni ?

mterayes26
19 Kasım 2014, 16:18
Kardeşim herseyı karbüratörde aramayın artık ve bunu öğrenın karburatör pislenmez öyle hemen . Ya düşünün pislik ne olabılır o ıncecık hortumdan gececek kadar . Kacınız karbürator actı , pislik bır sıvı olsa yogunlugu benzınden az olacagı ıcın dıbe çökecektır . Senin muhtemelen kayışın ömrü bitmiş debrıyaj kapagı acılıp , misket ve balatalar kontrol edılmelı .

ssamet96
19 Kasım 2014, 20:38
Valla bilmiyorum artık. 1-2 saat sonra ilk çalıştırmada motor boğuluyomuş gibi oluyo stop ediyo. 2. Çalıştırmada çalışıyo gazverince duzeliyor anlamadım sorunu karbüratör,piston,segman,silindir yeni daha 1.5 hafta oldu.