PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gidon sallanma sorunu

secretplay
16 Kasım 2014, 20:48
arkadaşlar iyi günler dilerim xevo 400 sahibiyim motosiklettimde 70 km hızla giderken gidon titreme sorunu yaşıyorum bu sorun çok önemli değil sadece ellerimi bıraktığımda 70 km den 60 km ye inene kadar titreme olup kesiliyor o kadar gidonu tutarken hiç birşey hissetmiyorum sadece elimi bırakınca titreme olup kesiliyor asıl sorunum şu hafif çukurlu yollarda motosiklet ön tekeri sanki maşa kısmından sallanıyormuş gibi hissediyorum. sollamalara çıktığımda motosikleti sola yatırıp gazı açtığımda ön teker sallanıyormuş gibi hissediyorum ve sollamalar korkutucu bir hal alıyor ön teker balansına baktırdım rulmanları kontrol ettirdim gidon bilyalarında boşluk varmı diye baktırdım yok denildi arka teker balansına bakıldı bir türlü sorunu çözdürtemedim motosikletin benden önceki sahibi hep çantalı kullandığı için gidon bilyaları gevşemiştir dediler fakat bakıldı bişey yok dedi ustalar tek şüpelendiğim yer lastikler kaldı artık, üzerinde ki lastikler fabrikanın üzerine taktığı city gripler diş derinlikleri iyi fakat 2010 üretimi acaba lastiklerin eskimesi böyle bir sorun yaratırmı hiç bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum hekese iyi günler diliyorum

telike
16 Kasım 2014, 21:10
benim motosikletimde de arkada çanta varken böyle oluyordu. arkadaşımın xr650 sinde dağa daşa vurmaktan ön jantın hali kalmadığında 80 km hızda tank slap e girdim allahtan kurtardım. jant yamukluğu yüzünden başıma geldi daha önce. jantlar yamuk değilse bi de dedikleri gibi gidon bilyalarına baktır istersen.