PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : istanbulda cg 250 ustası var mı

bahtsız_genç
10 Kasım 2014, 02:41
aranıza yeni katıldım abilerim,ablalarım.şimdi derdimi nası anlatıyım nerden başlıyım bilemedim yaklaşık 1.5 yıl önce mondial 100 mg süperboy aldım tecrübem yok diye 100lük aldım 16 yasındaydım ve ilk motorumdu acemilik geçince motor bana yetmiyodu 1000rr gibi davranıyodum alete ama rodajı iyi yaptım hep en iyi yağı koydum sonra bişey oldu ve motor 100 km 4 litre yakmaya başladı 100lük bi motor için çok fazlaydı motoru aldıgım ve hep götürdüğüm servis sorunu bi türlü çözemedi bende 150lik bişiy almaya karar verdim o sırada cg motorlara yapılan cc yükseltmeesini öğrendim şansıma servise mersinden bu işten anlayan biri geldi parçalar sipariş edildi takıldı krank piston üst kapak subaplar ateşleme bobini değişti mersinli usta bana 1000 km sür sonra gel ayarlarını yapıyım fişek gibi olsun dedi lakin ben 1000 km yapmadan usta servisle anlaşamayıp mersine dondu burdakiler işi pek beceremedi.motorda tork ve hız artısı oldu ama tam verim alamadık üstelik yine absürt rakamlarda benzin tüketiyo 100 kmde 6-7 litre civarında bide 100den fazla hız yapmıyoken şimdi bu motoru ayarlıcak anlıcak biri var mı istanbulda soruyorum size benzin yetiştiremez oldum öğrenciyim iliğim kurudu valla sorunu çözemezsem yaza kadar kontak açamıycam bu gidişle
saygılar

serkanADH13
10 Kasım 2014, 03:16
ah güzel kardeşim bu işler para ve zaman iteyen uğraşlardır,

sende para yok,
okuldan vakit ayıramazken,
nasıl oluyorda MODİFİYE ile uğraşırsın,

AL Bİ DRİFT 125 rahatlıkla 100,,120 km hız yap,

motorunun debriyajına ve subaplarına ve karbüratörüne bakılmalı,
sonrasında duruma göre hareket edilmeli,,,

bahtsız_genç
10 Kasım 2014, 13:43
abim haklısın belki bu işe başlandıgında temmuzdu vaktimde paramda vardı ama doğru ustalara denk gelmedik kanımca.drift alıp yoluma bakardım doğru ama insanoğlu hep daha fazlasını istiyo abim baktım ki bu iş adanada,antepte,mersinde,antalyada çok yaygın dedim istanbuldamı yapamıcaklar aynı yere gitmek istemediğimden sordum size napılır diye varsa bildiğiniz bi usta onu söleyin cebime paramı koyup gidiyim.cevapladıgınız için teşekkürler